PDA

Zobrazit normální verzi : Tipy nejen pro lamy



chmod a+x /bin/laden
15-06-11, 08:48
Zakládám tento thread, aby mohli zkušení hráči dávat pár rad těm méně zkušeným. Mám totiž pocit, že i dobře míněné rady ve hře mnozí berou spíše za urážku jejich stylu hry... (znám to třeba ze ZM dost dobře - i přes má četná naléhání si málokdo kupuje armor, za to každý pokládá miny jak divý a pak nadává jak mezek, když dám šílenství xD )

Pro War3ft a War3ulti existuje spoustu tipů, každý ať si vezme to, co se mu bude hodit, co se mu bude zdát zbytečné, může ignorovat. Prosím tímto zkušené hráče, aby přispěli svou troškou do mlýna :-)

Jestli dovolíš, dám ti pár rad, aby z tebe mohl být lepší hráč:
1. Nefulautuj. Tzn. střílej po dávkách, po dvou třech nábojích, rozhodně nevystřílej zásobník na jedno kliknutí myši. Fullout je možná účinný, když stojíš půl metru za zády nepřítele, ale při běhu je naprosto nepřesný a tím zbytečný. Za to dávkování je poměrně přesné (hlavně u AK47 a kulometu) a hlavně tě nestojí tolik nábojů.

2. PROBOHA neber si vrtačku (=Steyr TMP), pokud chceš ostřelovat na dálku! Obecně je dost lamácké si brát tuhle zbraň, je slabá, drahá, buď si místo ní kup dvě pistolky (Dual Berrety) za 1000$, nebo MP5 za 1500$. Pokud se nemýlím, MP5 je relativně přesná i v běhu.

3. Rozhlížej se. Nejsi Jiřík z pohádky, aby ses musel za každou cenu dívat jen před sebe, používej klávesy A a D, aby jsi mohl běžet "bokem" a přitom se rozhlížet po soupeřích.

4. Nevyšiluj. Na vystřílení lam a BOTů nemusíš být cheater, jejich inteligence je omezená, pokud s nimi hraješ dlouho, brzo přijdeš na to, jak předvídat jejich herní styl.

5. Pořiď si KVALITNÍ sluchátka, občas walkuj. Uslyšíš nejen střelbu, ale i kroky nepřátel. S dobrými sluchátky poznáš i odkud přichází. O potřebě slyšet defuse z poza rohu, pokud jsi T ani nemluvě.

6. Používej radar. Radar ti řekne hodně o nepříteli - kde zrovna zabil tvého spoluhráče, při flashi se můžeš orientovat podle radaru.

7. Rushuj. Kemp je pro lamy, a ten kdo pořád kempí, se nenaučí nikdy pořádně hrát. Rush znamená rychlý útok ze začátku kola, vběhni na spawn nepřítele a odkrágluj ty, kteří se nestihli ukempit či zorientovat.

8. Hledej nezvyklé způsoby hraní, nekempi na místech, kde tě nepřítel může očekávat. Já třeba jednou za uherský rok si jako T nakoupím jumpy a ukempím se v hunticu na lustru, pak mám celé kolo možnost vyzabíjet CT, protože jejich mozek si v tom případě dá rande s kulkou dřív než přijdou na to odkud že střílím. V následujících kolech tam PAK NEKEMPÍM - jednak mě tam soupeř očekává a za druhé každý CT, si pak kontroluje strop, což je skvělá příležitost jej překvapit z poza automatu na kolu.

9. Doporučuju spectatovat zkušené hráče, a krom hlídání, jestli nemají cheaty se snad přiučíš i jejich stylu myšlení. Vystřílel půl zásobníku do bedny, kde podle tebe nikdo není? Proč to asi dělá? Není to proto, že má třeba vampiric auru a při "náhodném" (preventivním) děrování beden si všiml, že mu nabíhají penízky?... atd.

10. Buď paranoidní. Tedy ne v tom smyslu, že vidíš cheatera v každém hráči. Myslím to tak, že máš předpokládat nepřítele na každém místě, které je proslulé jako kempplac. Vezmu si za příklad třeba dust2:
- jdeš do vrat? proděruj je (hlavně u pantů) a před vstupem do vrat si nabij zbraň
- na bednách u spawnu CT a na bedně mezi spawnem CT a Dlouhou rádi sedávají humani, preventivní děrování považuj za nutnost kdykoliv procházíš.
- pokud jsi T a jdeš ze svého spawnu na B, děruj do chodby přes stěnu kemp na B "za vchodem"...
- pokud jsi CT a jdeš ze spawnu na B, tak před vratama na střed rychle proběhni, nebo aspoň skoč. Pokud na spawnu T kempí lama s AWP, mohla by tě sestřelit, takhle jí to stížíš. Všimni si, že ze zkušených hráčů dělá toto dělá skoro každý.

11. Pokládej bombu tak, aby se dala krýt. Možná se ti dobře pokládá schovaný mezi bednama, ale bomba položená mezi bednama je špatně položená, protože CT ji stejně podle pípání najde a pokud CT přiběhne nepozorovaně, tak T nemají možnost ho z dálky zpozorovat že defusuje.

12. Nestřílej ze žebříku - ať se děje co se děje, nikdy nestřílej když lezeš po žebříku, střeba z něj je extrémně nepřesná.

13. Ve skoku je střelba nepřesná - to si snad každý uvědomuje, ale přesto se najdou Undeadi, kteří se při výskoku pokouší střílet těžkým kulometem... Existují fígle na přesnou střelbu v pohybu i ve skoku, střílet se dá, když se hráč "zastaví" to znamená při běhu, v momentě když mění směr a při (rovném) výskoku v nejvyšším bodě. Ale to je spíš jen pro fajnšmejkry :-)

Na každou mapu mám desítky návyků, kam střílet, chtělo to hodiny a hodiny hraní, než jsem si je vykoumal. Víc už neřeknu, jednak to neumím popsat, za druhé si to můžeš nakoukat u každého zkušenějšího hráče, a za třetí tu přece neprozradím celé moje know-how... :-)

Tož asi tak, kdyby chtěl ještě někdo něco dodat, sem s tím; pomožte lamám trochu vyspět, zvýší se tím i celková úroveň hry :-)

Larodar56
15-06-11, 08:57
Myslím, že tohle není jen pro War3FT server. :)

chmod a+x /bin/laden
15-06-11, 09:53
To jsem si vůbec neuvědomil :-) Dopíšu tam teda i klasické rady o střelbě ve skoku a ze žebříku, at je to v kupě

connor1
11-11-11, 15:54
Další rada ktera mně napadla a estě tu neni je nikdy nevahejte alespon 1 naboj vystrelit treba do rohu mezi ¨dvouma stěnama muze tam byt ukrytý human (human je težko viditelnýa snadno přehlednutelný ) ale human s cloak je prkatycky neviditelný a ne parkrat se mi stalo ze jsme ho tak objevil a pak je snadne humana zabit protože mate docela dost času neš si prepne s knifu(noze) na zbran je tedy snadnym cilem mezi nama o vsech humanech co cempi v rohu si myslim zeje na ně škoda serveru a upřimne lituji že ve hre human je mužete se mnou souhlasit a také ne nebudu vam nic vnucovat jinak super pro novačky good napad:)))

GoldaQ*
11-11-11, 16:28
:rolleyes:

connor1
11-11-11, 16:47
jo etse mam jednu kdys nestihate nakupovat dejte si v nastavení ,klavesnice a tam mate aoutomaticky vyber vybavu je to super mam to na klavese F1 a je to good

The Frisco
29-12-12, 16:26
Vyhrál sis s tím. Ale trochu mě mrzí, že to je pro War3 FT. Hodilo by se i něco pro klasické servery, kde by se přidávali různé rady..
Nicméně rozhodně palec nahoru.

slide
03-01-13, 12:36
Máš to dobre napísané okrem jednej chybyčky :) Vampiric aura nedáva peniaze ... vampiric aura je u undeada a dáva hráčovi naspäť health v podobe 30% z damagu ktorý urobí.. ak sa tak stane obrazovka zozelená a tak človek zistí či sa za bedňou niekto skrýva... Goldy pridáva nejaká aura ktorá je u blood mage... postup je skoro rovnaký :)