PDA

Zobrazit normální verzi : Stary pc



caHor
20-01-13, 12:53
zdravim. potreboval by som poradit.. Asi pred vcerom sa mi pokazilo vetranie na ntb, preto som zapol stary pc. Nebol zapnuty 4 roky, tak
sa zapinal asi 30 minut.. Nic zvlastne muselo sa nainstalovat 29 aktualizacii a 14 202 suborov aby sa pc zapol.. No ked sa zapol, ide uplne spomalene..
Nemam v nom uz ziadnu hru, ale stale ide pomaly. neviem cim to bude. mozno to bude tym, ze mam v nom asi 4 ci 3 antivyrusy.. Vravel som bratovi lebo je to jeho pc, no on s tym nechce nic robit, tak sa obraciam na vas.. Ako zrychlit vykon pc?
Este mam jednu "teoriu".. moj pc bol kupeny v roku 2006. Bol vtedy stavany na win XP.. Po par rokoch sa nam dos*al, tak sme ho dali preinstalova..
Ten co nam ho robil, nam do neho nainstaloval nelegalnu verziu win7 - asi, lebo mi stale nieco pise ze mam nieco s win7.. Dostali sme ho so 4-my antivyrusmi, nainstalovanou grafikou.. No nemam nainstalovanu zvukovu kartu.. Moze to byt tym?
Dakujem za rady..

tyger103
20-01-13, 13:07
Nevím na co máš 4 antiviry.Nech tam jeden.Vyluxuj prach,projed CCleanerem.Pomalý to může být taky tím,že máš RAM hodně malých hodnot.Hod sem jaký RAM máš.

caHor
20-01-13, 13:22
Ramku som mal vstavanu 125... Isiel dobre.. Potom brat hodil 512 ramku a pc isiel pomalsie ako so 125... teraz kupil 2x 512 ramku takze mi tobeha na 1gb ramku..
Procesor mam AMD Sempron(tm) 1.60 gigaherza.. Mozno to bude prachom, skusim rozobrat bednu..
Tie 4 antivyrusy mi tu hodil nas farar, ktoremu sme dali preinstalovat windows ked sa mi pc po prvykrat pos*al.. On je taky macher na pc.. Dal mi sem win7, ako som pisal bez nainstalovanej zvukovky.. Win7 asi taku zvukovu kartu nepodporuje.. Hodil nam sem Norton Security, TuneUp, Everest, Driver detective, McAfee, Eset Nod, Driver Genius, Deamon Tools, Nero, Mozzilu firefox a ja som si sem dal ICQ, Skype, steam a Google chrome.. Od kedy mame ten win7, tak pc je cely na scheiße...

apach29
20-01-13, 13:46
Dej tam zpet win XP, ten starej stroj ti sedmicky neutahne. Stahni si na vsechno nejnovejsi ovladace(na desku, zvukovku, grafiku i bios by se hodil aktualizovat) a pak format "C" a instalni XPcka.

caHor
20-01-13, 13:50
Diky za radu.. skusim to .. potom editnem pripadne postnem novy prispevok...

I-Mouse
20-01-13, 14:29
Podla mna to spomaluju tie 4 antiviry, aj mne sa raz podarilo dat eset a avast spolu a bolo pomale velmi, dokonca ani neslo.
Musel som dat safe rezim a zmazat jeden a slo to normalne.

koNan
20-01-13, 14:56
4 antiviry????...šak to ani nejde nainstalovat ne? :D...jináč ten komp zas není na 7 nejhorší já mám třeba netbook 1.6Ghz 1GB ram+sdílená grafika a jede to tam líp než XP...takže nejlíp uděláš když přeinstaluješ systém a dáš si tam jeden antivirus :)...(AVG 2013 není špatný)

caHor
20-01-13, 19:08
Ok no ja som na PC antYtalent.. moj bracha tak isto.. ale to je uz moj problem.. diky za rady, skusim ich

znedlob
20-01-13, 19:15
Ježkovi oči! To s těma 4 antivirama vůbec najede win?

Přeinstaluj Win na XP. Sežen si ovladače na desku, zvukovku, grafiku, popř. sitovku atd.
Pak si tam nainstaluj bud Avast nebo Aviru (jen jedno z nich!!!!).
Pak zbytek jako Flash player, Operu (kvůli ramce), openoffice a podobný věci.

caHor
20-01-13, 19:28
Ja viem no.. neviem ako mi to moze windows spustit, no mam tam 4 antivyrusy... taky problem som uz niekedy mal.. bratranec mi raz cistil pc s nejakym antivyrom a mi v pc nasiel cez 700 trojanov.. No ono to islo celkom dobre, lenze sa dlho spustalo..
ak si dam na winXP, tak si pohode nainstalujem vsetko, grafiku, zvukovku, sietovku...
bratranec je fakt dobry v pc, on vie aky antivyrus mi ma dat, to je jedno.. Operu velmi nepodporujem, mam radsej google chrome...

cibik
20-01-13, 19:55
ked mas toho bratranca preco mu nezavolas?A vobec take ze google? by si to mal omnoho skor.

ZEUS
20-01-13, 23:43
4 antiviry :D lol :D

řiď se pokyny Apache, po formátu a nainstalování XP tam nech jen JEDEN antivirus, nejlepší zkušenost mám s Avirou, je free a nemá takový nároky na pamět.

Pokud bys tam zase nacpal 2 a více antivirů, tak se budou předhádět kdo dřív udělá danou operaci.

Charon35
20-01-13, 23:55
Ramku som mal vstavanu 125... Isiel dobre.. Potom brat hodil 512 ramku a pc isiel pomalsie ako so 125... teraz kupil 2x 512 ramku takze mi tobeha na 1gb ramku..
Procesor mam AMD Sempron(tm) 1.60 gigaherza.. Mozno to bude prachom, skusim rozobrat bednu..
Tie 4 antivyrusy mi tu hodil nas farar, ktoremu sme dali preinstalovat windows ked sa mi pc po prvykrat pos*al.. On je taky macher na pc.. Dal mi sem win7, ako som pisal bez nainstalovanej zvukovky.. Win7 asi taku zvukovu kartu nepodporuje.. Hodil nam sem Norton Security, TuneUp, Everest, Driver detective, McAfee, Eset Nod, Driver Genius, Deamon Tools, Nero, Mozzilu firefox a ja som si sem dal ICQ, Skype, steam a Google chrome.. Od kedy mame ten win7, tak pc je cely na scheiße...
:laughing1: To je vidno aký je macher. Nezapol ti aj rodičovský zámok? :D

Ak k XP máš aj ovladače, tak rob čo píše Apač. XP je klasika. Keby naschval nerobili veci priamo na novšie verzie, malo by ho omnoho viac ľudí.
Všetko červeným daj do preč. Keď sa do PC moc nevyznáš, je to viac na škodu a práve to ti časom môže brzdiť PC. Ja už vyše roka nemám žiadny antivirak a žijem v pohode. Max mám Ccleaner a Spybot. Nájde viac nežiadúcich vecí než antivirák. Keď ho tam chceš mať, tak len 1. Ako píše Zeus, bijú sa medzi sebou a kradnú si veci. Preto to dlho trvá a je to na nič.

BTW na Viste a 7dmičke sú tie aktualizácie najhoršie. Oproti XP to vždy sťahuje nejaké sračky pre urýchlenie, bezpečnosť a podobné blbosti, pritom to je akurát otravné. Na NTB mám Vistu a idem sa osprchovať, zjem večeru, stihnem si zapáliť a keď sa vrátim, ešte sa aktualizu Nod...:wall:

caHor
21-01-13, 21:18
:laughing1: To je vidno aký je macher. Nezapol ti aj rodičovský zámok? :D

Vies, jemu davaju robit pc z celej dediny.. Vzdy ked som chcel nejaku hru dal mi ju a tak..
myslel som to tak.. hoci je farar, hraval Call Of Duty a pod.

Charon35
22-01-13, 00:08
Vies, jemu davaju robit pc z celej dediny.. Vzdy ked som chcel nejaku hru dal mi ju a tak..
myslel som to tak.. hoci je farar, hraval Call Of Duty a pod.

Keď je niekto farár, neznamená, že nežil. Možno robil väčšie kraviny ako vy ;) Ja som len narážal na to, že načo ti tam dal 4 antiviraky, ale to už je jedno. Ako to dopadlo? Máš to?

caHor
27-01-13, 15:46
tak dneska s tym asi zacnem .. dakujem za rady, potom sa ozvem...