PDA

Zobrazit normální verzi : Uroven minecraft serveru



grEy
15-08-13, 19:45
Budem sa snazit to napisat v kratkosti (koho zaujimaju podrobnosti, nech cita aj hrubo vyznaceny text), takze

KVALITA =/= KVANTITA
(Pocet hracov neurcuje kvalitu serveru. Najme pocet nekvalitnych hracov, ktorych sa tam snazite priam nasilu vtlacit tym, ze zrusite whitelist a zredukujete pravidla, bez ktorych jednoducho kvalitny minecraft server nemoze fungovat)

ZLE A NEDOSTATOCNE PRAVIDLA
(Pravidla na minecraft by mali byt v style - tvoja sloboda konci tam, kde zacina sloboda druheho... A malo by byt tych pravidiel dostatok. Pokial sa samozrejme nejedna o nejaky RPG serveru.

NESKUSENE VEDENIE
(Neurazte sa, ale ak vo vedeni minecraft serveru chyba niekto, kto s tym ma skusenosti, tak to nemoze fungovat - server nemoze nadobudnut na kvalite a neprilaka lepsich hracov, rovnako ako je to u counter-strike serverov)

Minecraft uz skoro vobec nehravam, takze toto v ziadnom pripade neni ziadost o prava, ani nic podobne... (pre hnidopichov ako aviatik)



Mozem povedat, ze s tymto nazorom so mnou suhlasilo viacero ludi (adminov). Kazdy, kto hrava minecraft dlhsie ako pol roka a presiel si vela servermi si dokaze utvorit minimalne podobny nazor bez toho, aby som zakladal tuto temu.

The Frisco
15-08-13, 19:53
Nemůžeš čekat, že ti na minecraft server budou chodit dospělí lidi. Poslední dobou tuto hru ovládají děti z prvního stupně základní školy. Ano, whitelist by je odradil, ale odradil by také ty zkušenější. Z adminů tak teď chodí jen knox, ale jeden admin je málo. Bylo by super, kdyby se tam našel někdo, jako byl McRaxor nebo Vojta1211.

Facened
15-08-13, 20:12
Ano teraz to je akoby na striedačku ale každy jeden admin ktorý tam neni ma nato dôvod. Davnejsie som tam bol iba ja a aviatik a raz iba ja, samozrejme dlksiu dobu. A zase ked sa nato pozries z tej dobrej stranky tak zase az tak velmi tam neni ten admin treba a tym nemyslim ze by tam vobec netrebalo admina ale chcem tym povedat ze jeden,dvaja admini stačia zase neurazaju sa tam kazdy den ani nenicia stavby iba miestami. Este pokial viem tak prava na serveri mas aj ty Frisco ...

Grakon2702
15-08-13, 20:51
Na serveru jsem začal hrát včera a musím říct, že je tam opravdu tak trochu nuda. Já si tam vlastně jen stavím barák a scháním suroviny. Není tam moc lidí, s kým pokecat. Není tam kvalitní trade-shop systém (Na kterém pokud vím už kotel pracuje). Žádný bankovní systém. Musím říct, že město je pěkné, opravdu. A admini tam jsou ochotní s čímkoliv pomoct (Aneb mé diky ti Frisco :). Hlavním problémém je ten, že tam je málo lidí. Chtělo by to nějakou reklamu, ale na co v té reklamě zlákat?

AlternativníPravda
15-08-13, 22:01
Grey má pravdu, chybí tam někdo zkušený. Chtělo by to nějakého starého admina, aby tam zase začal hrát. Já se snažím jak to jen jde, ale nedostanu tam víc jak 7 lidí (bohužel aj s Friscem). Taky mě velice mrzí nízká účast na eventech, když už něco nového vymyslím, napíšu na forum aj na steamu, tak se nás tam sejde 5 a to mě vůbec nebaví. Taky bych chtěl dodat, že Kotel tomu taky moc času nedopřeje, takže ...
Další věc je úroveň dostupnosti zábavy, Na serveru je hodně skákaček, arén apod. Takže v brzké budoucnosti to dám vše nějak na jedno místo. Ale jak říkám, dělat vše sám je hodně náročné a neuspokojující. Tímhle chci poděkovat Friscovi, že mi vypomáhá. Poprosil bych zbylé členy AT, aby se zeptali proč tam mají práva.

Grakon2702
15-08-13, 22:09
Kdybych mohl navrhnout, bodla by tam nějaká velká a rozlehlá automatická monster aréna... a pořádné označení, kde ta aréna vůbec je. Někdo mi psal, že tam arén je hafo... no žádnou jsem zatím nenašel.

Facened
15-08-13, 22:14
Grey má pravdu, chybí tam někdo zkušený. Chtělo by to nějakého starého admina, aby tam zase začal hrát. Já se snažím jak to jen jde, ale nedostanu tam víc jak 7 lidí (bohužel aj s Friscem). Taky mě velice mrzí nízká účast na eventech, když už něco nového vymyslím, napíšu na forum aj na steamu, tak se nás tam sejde 5 a to mě vůbec nebaví. Taky bych chtěl dodat, že Kotel tomu taky moc času nedopřeje, takže ...
Další věc je úroveň dostupnosti zábavy, Na serveru je hodně skákaček, arén apod. Takže v brzké budoucnosti to dám vše nějak na jedno místo. Ale jak říkám, dělat vše sám je hodně náročné a neuspokojující. Tímhle chci poděkovat Friscovi, že mi vypomáhá. Poprosil bych zbylé členy AT, aby se zeptali proč tam mají práva.

Moj post asi nevidno, nevadí.

grEy
15-08-13, 22:32
Je to ako so stavbou rodinneho domu, bez pevnych zakladov nebudes mat dobre steny. Pokial by sa na servery podarilo vytvorit pevnu hracsku zakladnu, novsi hraci by sa casom prisposobili a naucili sa respektovat pravidla (a vlastne server ako taky).

Facened
15-08-13, 22:35
A este teraz to hod na nás (AdminTeam) myslim ze pre server spravil kazdy jeden admin co mohol aj ked je na serveri tak sa snazi spravit toho co najviac a zrazu ked nieco neni tak ako ma byt tak uz neni dobre. Skus si spomenut co kto spravil a nevykresluj to tak ako to tu vykreslujes a uz ked si napisal take blbosti co si napisal tak ja dodam ze keby neni Aviatika tak vas hadam ani nenapadnu cs mapy a dokonca ked ty si nebol dostupny na serveri tak Aviatik toho spravil vela hlavne eventov a kazdemu jednemu hracovy pomahal. Dalej, Kotel ze nic nerobi pre server ? Blbosť, ked je daky problem zo serverom tak cas si nato najde asi sa budes pytat co take spravil a ze starat sa o server u neho je samozrejmost tak nie, snazi sa ako moze tak isto ako admini ci s endom ci s mine dokonca tam aj hraval, kupil prenas novu masinu na mc co je odneho velmi pekne. A k zaveru o mne. Neni to tak davno co som bol na serveri ako sam admin lebo vy ste nieco mali a nato, kolko tam je hracov som daval eventov dost aj ked je pravda ze malo krat som ich dal sam od seba ale ked si povedali hraci ze ci by som nedal daky event tak som bez slov zacal nanom robit + pomahanie hracom a radit im vsetky prikazy,robit im resky a naucit ich co ako a samozrejme dost si mi pomohol aj ty. Tymto mensim slohom som chcel naznacit aby si kazdy kto ma takyto problem zacal hladat sposoby ako to napravit a nie dôvody a aj ked to vypada, ze som niekoho nadvysil od druheho tak nie, kazdy jeden spravil dost a ked sa bude dat verim ze este aj spravi.PEACE

Piner
15-08-13, 22:49
Grey je tak chytrej, že tam ani nehraje
E: A promiň facenede, ale tebe jsem tam neviděl taky pěkně dlouhou dobu.
Nechci být zlý, ale na de_dust jsme s Lazikem přišli už minulý server a pokud si dobře vzpomínám, aviatik s tím neměl nic společnýho.
E2: Btw Knoxy, taky jsem chtěl pomoct, ale očividně o to nikdo nestál

A tu "reklamu" jsem z YT smazal, byla tam zbytečně

E3: Knoxy, ten troll sis mohl odpustit. Příště dej radši tu energii do něčeho prospěšného..

Facened
15-08-13, 23:00
Piner ked si ty koncil a aj si skoncil tak som tam bol only a teraz som bez pc tak nezmozem nic. Bez pc ako bez pc.

grEy
16-08-13, 07:28
Nehrajem tam, pretoze to tam stoji za velke hovno, ak to chces pocut takto. Predstav si, ze som tam hral a od ludi, ktori tam hravaju viem, ze je to tam stale rovnake.

Kotel
16-08-13, 08:25
Nějak jsem tu přehlédl, jakým způsobem ovlivňuje whitelist kvalitu serveru. Pokud tam bez whitelistu hraje teď 10 lidí, tak s ním tam bude tak 1. Takže whitelist je určitě lepší řešení a dost lidí tam hraje jen kvůli tomu, že tam není. Pokud někdo chce dělat bordel, tak ho bude dělat i tak se klidně někde regne.
Jestli se redukovali pravidla, tak je to fail, ale neviděl jsem, že by se nějak změnili. Něco se přidá.

Piner
16-08-13, 10:07
Nehrajem tam, pretoze to tam stoji za velke hovno, ak to chces pocut takto. Predstav si, ze som tam hral a od ludi, ktori tam hravaju viem, ze je to tam stale rovnake.

Když server potřebuje zkušené hráče a adminy, nebylo by potřeba dát koule na správnýn místo a začít tam hrát ? Když byl úplně první mc server tady na kotelně, tak mi jedna fialová hlava řekla, že ti Kotel nabízel práva a ty jsi to odmítnul. Takže tady nějak nepičuj že to stojí za hovno, když sám pro to nic neuděláš. Nikdy jsem proti tobě nic neměl, ale tohle už je trochu moc

Kotel
16-08-13, 10:25
Stávající pravidla. Chybí tu něco tak zásadního?


&c=====================================
&cPRAVIDLA PRO SERVER KOTELNA MINECRAFT
&c=====================================


&bVytvoril badboys, preklad Vojta_1211, korekce Kotel.


&90. &aVseobecna pravidla


&60.1 &fPravidla plati pro vsechny hrace bez vyjimek.
&60.2 &fAdmin team ma pravo kdykoliv zmenit pravidla bez udani duvodu.
&60.3 &fZa jakekoliv obchazeni banu hrozi prodlouzeni na permanentni (trvaly) ban.
&60.4 &fNeznalost pravidel neomlouva!
&60.5 &fV pripade jakychkoliv pripominek a otazek ohledne pravidel kontaktujte jednoho administratora, nebo se zeptejte na foru serveru csko.cz (sekce Minecraft -> Dotazy).


&91. &aPomocne programy, hacky


&61.1 &fJsou zakazane vsechny pomocne programy, hacky, cheaty ulehcujici hru (vyjimky jsou Optifine a podobne). TREST: Pernamentni.


&92. &aChovani na serveru


&62.1 &fJe zakazana jakakoliv vulgarnost, urazky a podobne (nadavky na rodinu jsou trestane obzvlast prisne). TREST: 3 dny - 1 mesic
&62.2 &fJsou zakazany jakekoliv projevy rasismu, nacismu nebo xenofobismu. TREST: 1 tyden - 1 mesic
&62.2 &fJe zakazane spamovani a floodovani chatu, otravovani hracu nebo adminu. TREST: 1 den - 1 tyden
&62.3 &fJe zakazena reklama na konkurencni portaly, vase vlastni MC servery a podobne. TREST: 1 tyden
&62.4 &fJe zakazane kopirovani uzivatelskych jmen hracu na serveru, pripadne Let's Playeru a podobne.
&62.5 &fSnazte sa psat alespon trochu kultivovane, jinak Vas admin muze kicknout.


&93. &aStaveni a niceni


&63.1 &fJe prisne zakazano nicit jakekoliv stavby, domy, farmy a vsechno co neni Vase. Za niceni se poklada griefing (rozbijeni), podpalovani, niceni pomoci TNT a podobne. TREST: Pernamentni.
&63.2 &fVas majetek je jen to, co si vytezite, koupite, dostanete, padne Vam to z mobu nebo najdete na zemi.
&63.3. &fJe zakazane stavet sloupy 1x1, 2x2 a jakekoliv nevkusne a nevzhledne stavby z cobblestonu, dreva a podobne. TREST: Zniceni stavby + ban na 2 dny.
&63.4. &fPri sekani stromu vysekejte celou drevenou cast (listi nemusite). TREST: 30 minut - den
&63.5 &fNedrancujte zbytecne prirodu a biomy, v pripade ze potrebujete pisek, nebo drevo, pouzite drevarnu a piskovnu na spawnu.
&63.6 &fNestavejte svoje stavby na dohled od budovy spawnu.
&63.7 &fKazdy hrac muze na svem pozemku vlastnit pouze 10 ovci kazde barvy a pouze 30 zvirat kazdeho druhu!


&94. &aRezidence


&64.1 &fMaximalni velkost rezidence je 200x200x256 bloku
&64.2 &fJe zakazano vytvarat rezidenci ve strongholdu a v End worldu, vyjimka je rezidence na Ender Trapku. TREST: Zruseni resky a zniceni jakychkoliv staveb v ni.
&64.3 &fJe zakazano mit na resce flag "move false" (vyjimky jsou male subzony na farmach a podobne).


&95. &aRedstone, obvody..


&65.1 &fJsou zakazany jakekoliv RS obvody, ktere nemaji smysluplne vyuziti a zatezuji server.
&65.2 &fJsou zakazany zacyklene (nekonecne) RS obvody.
&65.3 &fJe zakazano stavet sand/gravel generatory a jakymkoliv jinym zpusobem vyuzivat bugy a nedokonalosti hry.

grEy
16-08-13, 21:25
Nějak jsem tu přehlédl, jakým způsobem ovlivňuje whitelist kvalitu serveru. Pokud tam bez whitelistu hraje teď 10 lidí, tak s ním tam bude tak 1. Takže whitelist je určitě lepší řešení a dost lidí tam hraje jen kvůli tomu, že tam není. Pokud někdo chce dělat bordel, tak ho bude dělat i tak se klidně někde regne.
Jestli se redukovali pravidla, tak je to fail, ale neviděl jsem, že by se nějak změnili. Něco se přidá.
Hrac, ktory ma seriozny zaujem zahrat si na servery poda ziadost o pridanie na whitelist (najlepsie by bolo, keby sa to robilo cez web a hracovy by to vyhodilo pravidla, pricom by musel cakat aspon 2-3 minuty a az potom by mohol, odkliknut, ze suhlasi s pravidlami). Bez whitelistu si hrac sotva precita pravidla...
Ak tam hra 10 ludi a bez whitelistu by tam hral 1, tak je asi nieco zle. Ak chce niekto robit bordel, najde si najlahsie dostupny server a neobetuje niekolko minut na to, aby poziadal o pridanie na whitelist.
Tie pravidla su fajn a nevedel som, ze vobec nejake su, nakolko dokym som sa na servery vyskytoval ziadne neexistovali.

Facened
16-08-13, 21:58
Nehrajem tam, pretoze to tam stoji za velke hovno, ak to chces pocut takto. Predstav si, ze som tam hral a od ludi, ktori tam hravaju viem, ze je to tam stale rovnake.

Keby ma kazdy jeden hrac takyto pristup tak by tam nebol ani jeden hrac. Keby tam zacnu hravat hraci ako si ty tak by to len prospievalo a priblizovalo sa to len k lepsiemu kedze mas dost skusenosti s mc a ziadny server nezacinal z 50 hráčmi predsa len zaciatky byvaju najtazsie.

Grakon2702
17-08-13, 10:54
Vše co stačí, je nějaká super chytlavá reklama, plakát, video, nebo cokoliv jiného na co bychom přilákali lidi. Ovšem to se nejdřív musí na serveru zřídit nějaký systém, něco originálního. Na co jiného byste chtěli nalákat lidi zrovna na kotelnu, když tam prakticky skoro nic není. Nejdřív se musí začít stavět věci a teprve pak schánět komunita.

grEy
17-08-13, 12:19
Omyl... ach, preco sem vobec prispievaju ludia, ked absolutne nemaju paru o tom, ako to funguje? Neurazte sa, ale keby to poviete ako svoj nazor, tak je to v poriadku, lenze vy to presadzujete ako nejaky navrh.

Grakon2702
17-08-13, 13:12
Omyl... ach, preco sem vobec prispievaju ludia, ked absolutne nemaju paru o tom, ako to funguje? Neurazte sa, ale keby to poviete ako svoj nazor, tak je to v poriadku, lenze vy to presadzujete ako nejaky navrh.

Psal jsem jen to, co si myslím, že by pomohlo. Tak vymysli něco ty, když víš jak to celé funguje.

AlternativníPravda
17-08-13, 17:47
Přilákat lidi měly cs mapy (celkově jsem chtěl dat dohry duch Cska) a na nich systém s classami, jenže plugin nikdo nepochopil (resp. nechtěl pochopit). Tak jsem postavil s pár jedinci 4 CS mapy + nějaké ostatní. Teď na ně udělám porty. A pak se uvidí.

Kotel
17-08-13, 19:13
Tie pravidla su fajn a nevedel som, ze vobec nejake su, nakolko dokym som sa na servery vyskytoval ziadne neexistovali.

Aha, takze to vlastne muzu uplne ignorovat, co jsi napsal. Ty pravidla tam jsou nejmene pul roku. Ja uz se bal, ze je tam nejaky zasadni problem. Ten server se predelal od zakladu.

Hlavne chybela nejaka reklama na serverech, tu jsem pridal.

grEy
17-08-13, 20:03
Ano, to s tymi pravidlami ano.

Shit Pro ^_^
18-08-13, 20:08
Je to moj nazor ale co spravit lifestream ucastnili by sa adminy a stavalo by sa nieco blizke kotelne napr. logo CSka ale je to len napad a dobre by bolo keby niekto napise nejakemu LP napr. Crafak,GEJMR,Ment,GoGo jednoducho spravit velku reklamu

Facened
18-08-13, 22:22
Je to moj nazor ale co spravit lifestream ucastnili by sa adminy a stavalo by sa nieco blizke kotelne napr. logo CSka ale je to len napad a dobre by bolo keby niekto napise nejakemu LP napr. Crafak,GEJMR,Ment,GoGo jednoducho spravit velku reklamu


http://i.imgur.com/BvR8v2d.jpg

Piner
18-08-13, 22:40
Je to moj nazor ale co spravit lifestream ucastnili by sa adminy a stavalo by sa nieco blizke kotelne napr. logo CSka ale je to len napad a dobre by bolo keby niekto napise nejakemu LP napr. Crafak,GEJMR,Ment,GoGo jednoducho spravit velku reklamu

Nic proti, ale tohle je totální kravina, můj názor
E: Nedivte se, že je tam nuda... Přijdu na server, je tam asi 8 lidí a žádnej admin, tak přepnu na Pinera, dojdu, udělám si čas a napíšu, jestli někdo chce event. Napsal jeden hráč, tak se pak nedivte, že žádný eventy nejsou. Nemá smysl to dělat pro 1