PDA

Zobrazit normální verzi : Hvězdná brána - Operační systém



Kyblík Hnoje
27-08-14, 14:59
Kel Sha,
vzhledem k velké rozhlehlosti zastavěného území v mém single-player světě potřebuji efektivní systém dopravy. V současné době je vše pěkně propojeno Rychlodráhou, nicméně její rychlost je omezena maximální rychlostí vozíků a na velké vzdálenosti je proto neefektivní.

Z toho důvodu buduji ještě systém hvězdných bran, které budou umístěny na strategických místech a budou doplňovat infrastrukturu Rychlodráhy. Jelikož je ale vše v mém světě propracované do detailů, brána nesmí být výjimkou.

Již jsem postavil řídící systém, ve kterém jedním tlačítkem uživatel přepíná mezi destinacemi (zadávání adresy) a druhé tlačítko, které aktivuje bránu a zpřístupní hráči možnost průchodu do zvolené destinace (tj. teleportace při průchodu aktivní bránou). Také mám již postavený systém zpětného hlášení, časovače a pár kontrolních mechanizmů, ale je tu pár věcí, se kterými si nevím rady...Kal'ma!

Chci vytvořit efekt rotujícího vnitřního kruhu, zámků a vlastní aktivace, jako je tomu na tomto videu, tao've'nu:


https://www.youtube.com/watch?v=hOvKXu5z5Pw

Ni'ya! Podmínkou je zachování samostatnosti brány (tj. že nebude zastavěna do zdi) a systém se musí samozřejmě odejít bez dalších módů a rozšíření.

Je tu nějaký stavitel, který umí takovýto algoritmus vytvořit, tuší na jakém principu (jaké příkazy pro příkazové bloky) tato chaapa'ai funguje či jen vlastní stejný či podobný svět se stejnou či podobnou technologií jako ve videu? Quellshak dis'tra :-)

Díky, kree sha

Ridik :D
27-08-14, 15:19
podle tech cmd bloku co tam ma bude brana smerovat na jedny souradnice ten vir u brany bude udelan pomoci spawnblock taky cmd

Kyblík Hnoje
27-08-14, 16:02
Systém pro volbu destinací již mám skoro hotový a udělal jsem i přípravu pro napojení této signalizace...cmd bloky jsou nové, tak s nimi bohužel ještě neumím...zkusím najít potřebný příkaz, ale s tím obvodem a strukturou bude asi problém

AlternativníPravda
27-08-14, 17:25
CMD bloky jsou jen v creativu. Takový to systém bran ti v survialu nedokážu udělat, ale něco podobného udělal Etho ve svém singlu.

Pokud se jedná o creativ tak v tom není problém. Do cmd bloku zadáš příkaz /tp @p x y z a to tě portne na souradnice x y z.

tady by to mělo být:

https://www.youtube.com/watch?v=CrzUuNbtJJc&list=UUFKDEp9si4RmHFWJW1vYsMA

Kyblík Hnoje
27-08-14, 18:13
No, systém bran, teleportace na zvolenou adresu, aktivace brány (cmd bloku) problém není. To funguje.
Problém mám s obvodem řídícím rotaci kruhu, rozsvěcení světel (zámků), efektem horizontu událostí, portnutím hráče při průchodu bránou, aniž by šlapal na tlačítko,...zkrátka s takovými těmi efekty navíc...

Jako řešení bude nějaký příkaz, který umístí zvolený blok na určené souřadnice a pokud tam již nějaký blok (krom vzduchu) je, tak ho nahradí (možná tento (http://minecraft.gamepedia.com/Commands#fill) příkaz?). Pak už by stačilo postavit časovač, nastavit souřadnice jednotlivých bloků a napojit to na řídící mechanismus aktivace brány (před časovač jejího uzavření).

Seznam příkazů je zde (http://minecraft.gamepedia.com/Commands).

Furt mi ale není jasné, jak to udělal, že se příkaz z tlačítka přenese vzduchem pomocí cmd a na dálku aktivuje specifický obvod (leda by tam portnul třeba blok ruditu).

AlternativníPravda
27-08-14, 18:47
No, systém bran, teleportace na zvolenou adresu, aktivace brány (cmd bloku) problém není. To funguje.
Problém mám s obvodem řídícím rotaci kruhu, rozsvěcení světel (zámků), efektem horizontu událostí, portnutím hráče při průchodu bránou, aniž by šlapal na tlačítko,...zkrátka s takovými těmi efekty navíc...

Jako řešení bude nějaký příkaz, který umístí zvolený blok na určené souřadnice a pokud tam již nějaký blok (krom vzduchu) je, tak ho nahradí (možná tento (http://minecraft.gamepedia.com/Commands#fill) příkaz?). Pak už by stačilo postavit časovač, nastavit souřadnice jednotlivých bloků a napojit to na řídící mechanismus aktivace brány (před časovač jejího uzavření).

Seznam příkazů je zde (http://minecraft.gamepedia.com/Commands).

Furt mi ale není jasné, jak to udělal, že se příkaz z tlačítka přenese vzduchem pomocí cmd a na dálku aktivuje specifický obvod (leda by tam portnul třeba blok ruditu).

Projeď si všechna redstone videa od sethblinga za uplynulý rok. Někdo to tam bude

Kyblík Hnoje
27-08-14, 18:58
uffff, to abych si vzal dovolenou :-D

Asi jsem na to kápnul - příkaz
/setblock x y z minecraft:stone vloží blok kamene na zadané souřadnice. Pokud se tam nějaký blok nachází, tak ho nahradí (hodnota replace je výchozí). Takže je to celkem jednoduché, stačí postavit časovač, který bude umisťovat bloky na zadané souřadnice takovým způsobem, aby to vypadalo jako rotace. To bude zase na dlouho...

AlternativníPravda
28-08-14, 16:08
mužeš to udělat přes McEdit. A udělej to tak, že zmáčkneš tlačítko, to aktivuje cmd blok, který postaví někde rsblock a ten zas aktivuje hvezdnou bránu

Kyblík Hnoje
31-08-14, 21:49
Tak, hlavní řídící obvod, obvod pro výběr adresy z databáze, potvrzení adresy, obvody časovačů aktivní brány, obvody pro animaci aktivace a uzavření brány a obvod starající se o vlastní teleportaci hráče do vybrané destinace fungují. Celý systém je značně univerzální a připraven pro případné budoucí rozšíření. (tj. lze do něj začlenit neomezený počet bran). Rovněž většina bran již stojí.

Potřeboval bych ale poradit s následujícími věcmi:
1) Jak vypnout zobrazování informací "@ server pošeptal: [blok umístěn]" v chatu, při umístění bloku na zadané souřadnice (pomocí cmd)? (umísťování bloků aktivuje další obvody)
2) Jak zabránit rozlití vody poté, co je pomocí cmd umístěna do prostoru brány jako horizont událostí? (voda bude tvořit horizont událostí aktivní brány)
3) Jak zaměřit hráče, který se nachází na určitých souřadnicích a jen toho teleportovat/spustit obvod? Respektive, jak teleportovat hráče, který se nachází na určitých souřadnicích? (teleportace do vzdálené brány při vstupu do místní brány) Zatím je to vyřešeno jen pomocí zaměření nejbližšího hráče a šlápnutí na tlačítko, ale to není optimální.