PDA

Zobrazit normální verzi : MC na Linux



Don KartagenaCZ
25-10-14, 11:12
Zdravím ve spolek.
Nenašel by se někdo někdo kdo by měl zkušenosti s MC na linuxu ? Přesněji na Xubuntu ? Stáhl jsem si Minecraft Launcher pro Linux ale chce to po mě abych se přihlásil na účet kterej nemám.Pokud by někdo věděl co a jak s tím byl bych vděčnej.Zkoušel jsem si stáhnout MC Launcher přimo z kotelny že bych ho spustil přes Wine ale ten vyhazuje chybu ohledně Javy.

P.S. Jenom doufám že to teď bude fungovat normálně když jsem slyšel že Microsoft začal blokovat warez účty .

ZeMi7
25-10-14, 11:18
Zkus stáhnout odsud. Normálně to na linuxu někomu fungovalo.

www.dropcrack.com

Autungtung
25-10-14, 11:37
Ahoj, testnul jsem ten linux launcher z te stranky od Zemiho. Jede to ok. + pres wine to radeji nezkousej, uz tak je java strasny shit.

Bujak
25-10-14, 12:55
Predtym si mal laundcher na original MC a pytalo ti heslo.

Don KartagenaCZ
26-10-14, 06:51
Tak zkusil jsem launcher od Zemiho,ale nechce mi to povolit Java.Zkoušel jsem jí přeinstalovat, ale pořád stejnej výsledek.Ale je divný že při verzi Launcheru kterej je na originální verzi,tak ten launcher funguje ale ty warez ne.

ZeMi7
26-10-14, 10:45
A co javu odinstalovat. A pak zkusit nainstalovat launcher? Třeba si ta instalace launcheru nainstaluje i tu javu.

Don KartagenaCZ
26-10-14, 14:58
Odinstalace nepomohla.Sice se to pokoušelo spustit ale akorát mi vytěžovalo procák na max a nic se nedělo.

ZeMi7
26-10-14, 15:08
Vypisuje ti to nějakou chybovou hlášku?

Bujak
26-10-14, 17:58
S Linuxom som ešte nepracoval, ale na PC mi raz nechcelo spustil laundcher lebo to blokoval firewall.

Don KartagenaCZ
26-10-14, 18:41
Zemi právě že to žádnou chybu nevypisuje.Akorát to sežere celej procák.
Bujak:Nad tím jsem už taky uvažoval ale tím to nemůže bejt.Nejsem si nějak vědom že na Linuxu je nějakej firewall (nejsem si jistej, na Linuxu jsem teprve měsíc) a kdyby to bylo firewallem tak by mi povolil spustit i originál :)

NarutoO
26-10-14, 19:57
poustis to klikanim na aplikaci, nebo pres konzoli?

Zkus to pustit pres konzoli a dej, co ti to tam pise.

Narut

E:

- ahoj, vyhrabal jsem stare cdčko s xubuntu 12.04 bez javy
- v Ubuntu software center jsem nainstaloval Javu 6
- v home jsem si vytvořil složku .minecraft, tam jsem stažený warez nakopíroval
- udělal jsem na ploše launcher (pokud máš cz, tak klikneš pravým na plochu a dáš "vytvořit spouštěč")
- jméno (první chlíveček) si dej co chceš, já tam mám minecraft
- píkaz: java -jar minecraft.jar
- pracovní adresář: ~/.minecraft (home/user/.minecraft, prostě složka, kam sis jar dal)
- dáš OK a dvakrát poklikáš

-pustil jsem to a chtělo to po mě update, takže asi to bude chtít, abys stáhnul nový jar (na kotelnu se mi s tímto launcherem nepodařilo připojit)

pokud stále nefunguje, napiš mi sem výpis z terminálu.
v terminálu launcher pustíš takhle:


cd ~/.minecraft
java -jar minecraft.jar

E2: spouštěč na ploše mi nefunguje, funguje jenom launch v terminálu

trew
27-10-14, 10:44
linuxa už nemám v pc rok tak to nemůžu odzkoušet :)
zkus klíčovy slova v googlu "how run minecraft over xubuntu" nebo "how run minecraft over linux"

mc na linux pomocí javy 7 http://www.youtube.com/watch?v=GtX1phO_pv0 to video má víc lajků než disů, tak by ti to mělo jít ;)

Don KartagenaCZ
28-10-14, 11:35
Zkoušel jsem návod podle Naruta a díky za pomoc ale spouštěč mi nešel na ploše,to nešel ani tobě,tak jsem to zkoušel přes konzoli,a konzole mi vyhodila error. Error: Unable to access jarfile minecraft.jar
A zkoušel jsem i podle videa který poslal Pet,ale tam mi to zase blokuje java jestli jsem to pochopil dobře.
P.S. Omlouvám se že píšu tak pozdě ale přes den jsem pryč tak se sem dostanu malokdy a když už tak jedině přes mobil.

NarutoO
28-10-14, 20:05
a nezkusil bys jít do adresáře, kde máš minecraft.jar a dát
chmod +x minecraft.jar?

Don KartagenaCZ
29-10-14, 14:02
Ja to zkusim Naruto ale az budu doma jsem na skoleni.

Don KartagenaCZ
31-10-14, 17:00
Omouvám se za spoždění ale nestíhal jsem se dostat k PC. Ale k věci. Zkoušel jsem použít to co jsi tu napsal (jenom doufám že se to dává do konzole jsem v Linuxu novej takže si nejsem jistej :D ) ale když jsem to použil v konzoli tak mi to vyhodilo hlášku chmod: nelze přistoupit k„minecraft.jar“: Adresář nebo soubor neexistuje. Konzoli jsem otevřel v adresáři kde mám MC launcher.

NarutoO
31-10-14, 20:53
Omouvám se za spoždění ale nestíhal jsem se dostat k PC. Ale k věci. Zkoušel jsem použít to co jsi tu napsal (jenom doufám že se to dává do konzole jsem v Linuxu novej takže si nejsem jistej :D ) ale když jsem to použil v konzoli tak mi to vyhodilo hlášku chmod: nelze přistoupit k„minecraft.jar“: Adresář nebo soubor neexistuje. Konzoli jsem otevřel v adresáři kde mám MC launcher.

launcher bys měl mít v ~/.minecraft
(~je home/username/)

Don KartagenaCZ
01-11-14, 08:20
Právě že ho tam mám.Zkoušel jsem několik warez launcheru ale ani jeden nefunguje.A když se to pokouším spustit přes javu tak mi to java blokuje jako soubor který by mohl poškodit počítač.Jak se tak dívám a už mi jaksi docházejí síly to spustit, tak budu muset počkat než budu mít zbytečné finance a zakoupit plnou verzi protože ta mi normálně funguje.

NarutoO
01-11-14, 17:05
Právě že ho tam mám.Zkoušel jsem několik warez launcheru ale ani jeden nefunguje.A když se to pokouším spustit přes javu tak mi to java blokuje jako soubor který by mohl poškodit počítač.Jak se tak dívám a už mi jaksi docházejí síly to spustit, tak budu muset počkat než budu mít zbytečné finance a zakoupit plnou verzi protože ta mi normálně funguje.

Napadá mě, jestli ti to není právě tím, že sis tam dal původně plnou verzi..

Don KartagenaCZ
01-11-14, 20:17
Plnou verzi jsem tam dál až když jsem zjistil že launcher kterej jsem používal na win XP nefunguje.Je to možné taky se k tomu začínám přiklánět.Ale originální verzi jsem odstranil takže by to mělo nemělo vadit jedině že by něco zůstalu v registru.Tak či onak já se v to ještě zkusím povrtat,zkusím ještě něco vyšťourat z netu,a když nic nepomůže tak si budu muset koupit originální verzi.Jako měl jsem to v plánu si jí jinak zakoupit ale nechtěl jsem si jí kupovat když nemám práci :D, ale asi nic jiného mi nezbývá.

NarutoO
02-11-14, 17:53
Plnou verzi jsem tam dál až když jsem zjistil že launcher kterej jsem používal na win XP nefunguje.Je to možné taky se k tomu začínám přiklánět.Ale originální verzi jsem odstranil takže by to mělo nemělo vadit jedině že by něco zůstalu v registru.Tak či onak já se v to ještě zkusím povrtat,zkusím ještě něco vyšťourat z netu,a když nic nepomůže tak si budu muset koupit originální verzi.Jako měl jsem to v plánu si jí jinak zakoupit ale nechtěl jsem si jí kupovat když nemám práci :D, ale asi nic jiného mi nezbývá.
máš nějaké IRC, ICQ nebo steam? Nainstaluju si Xubuntu a zkusim simulovat situaci.. že bychom si řekli

NarutoO
02-11-14, 20:59
Ahoj, tak už fakt nevim...

Nainstaloval jsem si Xubuntu 14.4, openJDK 7, stáhnul jsem ofiko launcher, pustil jsem ho, udělal mi v home adresáře a jary, pak jsem stahnul warez, spustil ho, normálně to běží. :/ já už fakt nevim co ti to tam píše, ale já s tim neměl zatim vůbec žádný problém.

Zkus vymazat složku .minecraft a pak spustit warezový Minecraft.jar,

předtim mu ale změn

chmod +x Minecraft.jar na executable a pravým z menu dej spustit javou..

A jinak už nevim. :/ :/

Don KartagenaCZ
03-11-14, 17:14
Konečně.Trochu jsem se brouzdal i po netu a konečně se mi povedlo spustit MC launcher přes konzoli.Ale problém je v tom že se mi pořád spouští originální MC a to i když se mi nikde neobjevuje.

Edit:Už jsem to sprovoznil.Jenom jsem musel najít ten spravnej launcher a přeinstalovat Xubuntu :) .Jinak děkuji všem za pomoc.
Můžete Lock.

ZeMi7
27-11-14, 22:51
Můžete Lock.

OK