PDA

Zobrazit normální verzi : Base Builder Zombie



susa-troubky
09-12-11, 16:21
chtělo by to malinko předělat :-) hlavně ať se nedají bugovat spawny zombí, myslím i to že někteří inteligenti bugují zombíky na jejich spawnu přímo do kostek. Nevím jestly je to možne udělat aby když vemu kostku tak aby nikdo jiný ji už vzít nemohl a mohl jsem s ní dál hýbat už jen já protže když tam celý 2 a půl minuty stavím pak nakoupím doběhnu k tomu a koukám že mi spodek stihly rozebrat je celkem na prd.

grEy
09-12-11, 16:52
To je pravda, ale nedomyslel si to. Takto isto to bolo spravene na jednom nemenovanom servery a ludia robili zas to, ze ostatnym umyselne blokovali base-i, napriklad im zablokovali tunel a to je to iste, ako nicenie. Na BB sa toto asi vyriesit asi neda, vzdy sa najde frajer, co bude robit zlobu, bohuzial.

bones
09-12-11, 16:58
Ten basebuilder zombie je celkom zaujimavy mod, ale trochu mi vadi tie 3 zbytocne premrhane minuty u zombie, navyse tam davaju bloky rovno do ulicky a admin tam neustale musi byt pritomny, aby sa take veci nestavali. (urcite to nejako pojde osetrit)
ale
Co takto dat tam inu pointu na ten basebuilder? napr. ze by lava stupala pomaly hore a hraci by museli vyjst na co najvyssi bod mapy. Je to len navrh, vymysliet sa moze hocico ine.

Karl0s
09-12-11, 19:24
na ty 3 minutky hádám že se připravuje minihra, poker nebo prší padlo v chatu, na jiném bb jsem zas viděl tetris minihru

Kotel
09-12-11, 19:49
Pak je tu moznost, ze vsichni budou na zacatku ct a v zombie se promeni az potom par hracu.

grEy
09-12-11, 19:59
To ne, uz teraz sa ludia biju o bloky na niektorych mapach. Stavat skrysu 2 a pol minuty a potom sa premenit na zombie je dost odpudzujuce.

susa-troubky
09-12-11, 20:02
to by podle mě zase nebylo dostatek kostek protože by všichni chtěly stavět :-) ještě by se zhošily ty kradeže těch kostek :-) to bych nechal tak jen bych před respawnem zombí dal nějake ochranné pásmo kde by se nedalo stavět.A dyžtak dát restart i zombí jak mají CT při vypršení času na stavění.

bones
09-12-11, 20:05
To by bolo tiez fajn. Dobre by bolo dat kazdemu limit napriklad na 7 objektov, ze mozu presuvat a ostane to uzamknute pre ostatnych (kazdy si moze hybat len so svojimi, teda prvych 7, ktorych pouzije). VIP hraci by mohli mat az 10 objektov. Predislo by sa tak grieferom, ktori prisli robit len zle. (Tu zas bude asi problem s tym, ked nejaky hrac naschval da objekt na druheho hraca, aby sa nemohol hybat)

grEy
09-12-11, 20:10
Nie, nie, nie, hravam BB dlho a nad takymito vecami som uz uvazoval a nebolo by to dobre. Ked das moznost "rezervacie" prvych par blokov, tak budu hraci blokovat kempy ostatnych. Zo 7 blokov navyse nikto nepostavi skrysu, takze ak chce niekto robit zle a ty mas skrysu hotovu (napriklad air), tak ti poslednych 10 sekund zobere vystupny blok a mozes to zabalit. Do admin fora som pisal jeden navrh a pokial by siel zrealizovat, vyriesili by sa tieto problemy. Hadzem ho aj sem, nech sa mozu vyjadrit aj ostatni:
Ked porovnam dnesok so vcerajskom, tak tam uz ocividne hraju hlavne hraci, ktori vedia, o co sa jedna, takze sa tam tie pravidla az tak ako vcera neporusuju, ale predsa: Neslo by spravit, aby prvy blok umiestneny v kole urcoval miesto stavania base-u cloveka? Vysvetlim:
Zacne kolo a ja ako CT mam za ulohu postavit si base. Prvy blok ktory chytim a umiestnim bude urcovat "zaklad" mojho base-u. Okolo tohoto bloku by sa mohla dat vytycit plocha, okolo ktorej by (par metrov) nemohol stavat nikto iny, okrem mna. Ale mohol by sa spravit prikaz /povolit, ktory by vyhodil aktualny zoznam vsetkych hracov na servery a povoloval by mnou vybranemu hracovy stavat (a vsekto, co k tomu patri) v mieste mojho base-u. To iste by musel napisat a povolit aj druhy clovek, s ktorym by som chcel stavat.

susa-troubky
09-12-11, 20:17
To by bolo tiez fajn. Dobre by bolo dat kazdemu limit napriklad na 7 objektov, ze mozu presuvat a ostane to uzamknute pre ostatnych (kazdy si moze hybat len so svojimi, teda prvych 7, ktorych pouzije). VIP hraci by mohli mat az 10 objektov. Predislo by sa tak grieferom, ktori prisli robit len zle. (Tu zas bude asi problem s tym, ked nejaky hrac naschval da objekt na druheho hraca, aby sa nemohol hybat)

dobrý nápad :-) tím by se zvýšila spolupráce u CT. S tím zabugováním do kostek by asi pomohlo jen to že kde je postava tak se neda stavět.

susa-troubky
09-12-11, 20:22
Zacne kolo a ja ako CT mam za ulohu postavit si base. Prvy blok ktory chytim a umiestnim bude urcovat "zaklad" mojho base-u. Okolo tohoto bloku by sa mohla dat vytycit plocha, okolo ktorej by (par metrov) nemohol stavat nikto iny, okrem mna. Ale mohol by sa spravit prikaz /povolit, ktory by vyhodil aktualny zoznam vsetkych hracov na servery a povoloval by mnou vybranemu hracovy stavat (a vsekto, co k tomu patri) v mieste mojho base-u. To iste by musel napisat a povolit aj druhy clovek, s ktorym by som chcel stavat.[/B]

Todle by asi nebylo dobré už takhle aby jsi postavil dobrou skrýš potřebuješ všechen čas. Kbyby jsi měl ještě vybírat hráče co stebou můžou stavět tak zabyješ další čas. Leda to vyzkoušet jak by to šlo rychle.

Kotel
09-12-11, 20:50
Kdyz si to nabindujes, tak asi 3 vteriny?

Pinokio :D
09-12-11, 20:51
ale bylo by dobré aby se dávali mapy s hodně materialem a hodne prostorné aby se tam hrači nepřetahovali o kostky a o místo já si třeba vybírám malé místo na spodek a stavím do výšky a pak mě tam nekteří nalezou kvuli tomu že jim to nekteri rozebrali a nemají čas a když tam na té mé stavbě sme 2 tak se nam tam málo kdz nekdo dostane a tak vyhrávám inak každe kolo se ptám jestli nekdo nechce se mnou stavet tak pak stavím a nenavidím když mi nekdo vleze na stavbu bez meho svoleni to fak nesnáším
radši preferuji stavby do výšky nez na šířku. Dal bych luck an prvních 10 materialu a na dalši uz ne 10 základních ty by se lokovali

Pinokio :D
09-12-11, 21:02
aještě Tam dát levly a zkušenosti na ně Treba lvly: začátečník pokročilý učen učitel mistr velmist atd a ešte si tam kupovat za body nove zbrane a aby se to ukládalo ty lvly a ostatní veci zbrane a atd

grEy
09-12-11, 21:19
To je zatial zbytocne podla mna...

grEy
09-12-11, 21:25
Vyhra takmer nemozna pre zombie. Umenim je postavit z hovna bombu, chapes co tym myslim. :)

Ridik :D
09-12-11, 21:40
To je pravda, ale nedomyslel si to. Takto isto to bolo spravene na jednom nemenovanom servery a ludia robili zas to, ze ostatnym umyselne blokovali base-i, napriklad im zablokovali tunel a to je to iste, ako nicenie. Na BB sa toto asi vyriesit asi neda, vzdy sa najde frajer, co bude robit zlobu, bohuzial.

banned blokovani ;) :D hral sem tam asi 3 roundy a obcas mne pekne sralo ze zombie blokovaly

grEy
09-12-11, 21:42
Ban by mala byt asi az posledna moznost, takze pokial sa da zabranit hracom porusovat pravidla je to len plus. Podla mna je urcite lepsie vyriesit to nejakym sposobom, ako zabanovat za taketo veci denne 20 ludi.

susa-troubky
09-12-11, 21:59
Kdyz si to nabindujes, tak asi 3 vteriny?

no ono taky bude trvat než ho najdeš :-) no dobře do 5 vteřin se to da zvladnout

Pinokio :D
09-12-11, 22:19
ss

Pinokio :D
09-12-11, 22:22
ani ne protože si aspon zahraješ lepe než když kepis na nedostupne stavbe(skoro) a mas rychlopalku sniperku s 30 nabojema a strilise mas tam tycku uplne tenkou a když do tebe strili tak spadnes takhle by to trvalo než by sis na ni vydělal podle mě je to good nápad

FraGmEntCZE
10-12-11, 12:55
podle ma na jiných serveroch je tento zombie lepší...viem ze je to jen začatiok.
je tam např. posunování a otáčení zdí co vy na to?

Pinokio :D
10-12-11, 14:25
a jak by si to chtel to otaceni videt
toe blbost to by bylo nadlouho
a na jakých klávesách bys chtel mit nabindovane to otacení
jako je to dobrý napad ale na dlouho to by musel být build time 3.5 minut a hrani 5 minut a mohlo by byt mapa aby trvala 30minut

Pinokio :D
10-12-11, 14:32
mám návrh na přidání nových map:
bb_dust2_b4
bb_aztec_b6
bb_nuke_b4
bb_base_b2
bb_street_b1
bb_renner_b4
bb_mad_b4
bb_alco
bb_antiquity
bb_autumn
bb_castle
bb_chaka
bb_classic11
bb_clau
bb_deposito_mz
bb_essentials
bb_expert
bb_garden
bb_incline
bb_najs-szot_final
bb_night_camp_rvt
bb_orange_dworld
bb_pool
bb_sewage_v6
bb_showdown
bb_silo-house
bb_smoka
bb_stepup
bb_useblock
bb_useblock2
bb_worlde-sport
bb_zow_chickenboy
bb_zow_orion_v2

Kotel
10-12-11, 21:57
Ted by nemelo jit stavet bloky blizko nebo v zombie, takze kdyz budou stat u vchodu, nepujde zatarasit.

RamiiiK
13-12-11, 16:14
fakt diky ze ste ten server udelali ... dlouho sem nic lepsiho nehral :))) aspon ted mam duvod se tesit az ho znovu spustite :P

Mike941
14-12-11, 21:06
Grey kolko este bude basbuilders vypnuty ?

dtr
14-12-11, 21:09
Grey kolko este bude basbuilders vypnuty ?

Kotel tam něco dodělává. Snad do konce týdne. ;)

Kotel
14-12-11, 21:27
Pracuju na nem. Zdrzelo se to kvuli par udalostem. Jeste minimalne 3 dny, nez ho zapnu.

Larodar56
16-12-11, 11:37
Ted by nemelo jit stavet bloky blizko nebo v zombie, takze kdyz budou stat u vchodu, nepujde zatarasit.

Já někdy stavím na jedné mapě (viz. dole) vysoký kemp u stěny, který je přímo nad východem zombíků, jenže nahoře vedle toho kempu bylo sklo přes které mohou koukat, to by mohl být problém.



mám návrh na přidání nových map:
bb_dust2_b4
bb_aztec_b6
bb_nuke_b4
bb_base_b2
bb_street_b1
bb_renner_b4
bb_mad_b4
bb_alco
bb_antiquity
bb_autumn
bb_castle
bb_chaka
bb_classic11
bb_clau
bb_deposito_mz
bb_essentials
bb_expert
bb_garden
bb_incline
bb_najs-szot_final
bb_night_camp_rvt
bb_orange_dworld
bb_pool
bb_sewage_v6
bb_showdown
bb_silo-house
bb_smoka
bb_stepup
bb_useblock
bb_useblock2
bb_worlde-sport
bb_zow_chickenboy
bb_zow_orion_v2

Zapomněl si na pár dobrých map, ale z těchto co si vypsal doporučuji jen tyto: bb_aztec_b6, bb_base_b2, bb_classic_b11, bb_expert, bb_autumn (http://www.gamebanana.com/maps/143242).

Z vlastních zkušeností navrhuji tyto mapy:
bb_construction - http://www.gamebanana.com/maps/151742
bb_lockout - http://www.gamebanana.com/maps/143247
bb_whit - http://www.gamebanana.com/maps/151438 (to je ta mapa Kotle)

Modře označené rozhodně doporučuji, na jednom portále byly tyto mapy nejoblíbenější.

Kotel
17-12-11, 20:04
Par veci uz jsem pridal/upravil, tak server zkusim zapnout. Nove prikazy jsou v napovede na uvodni strane.

Bloky berete klávesou E (use), přibližujete pravým tlačítkem myši a oddalujete levým.
Klávesou R (přebít), ovládáš lano pro přitáhnutí.

Příkazem /autolock můžeš ochránit svoje bloky před posunováním od ostatních hráčů.
Když na někoho zamíříš a stiskneš T (spraylogo), můžeš vybrat hráče, co s tebou budou stavět kemp.

Po vypuštění zombie klávesou E pokládáš miny.

Larodar56
17-12-11, 22:06
To /autolock znamená, že hráč si vezme kostku a tu už si nikdo jiný vzít nemůže? Pokud ano, tak toho může většina hráčů zneužít tím, že si jednoduše kliknou na kostku a nikdo jiný už ji nevezme.

Kotel
17-12-11, 22:15
Limit na hrace je 20 kostek a musi ji dat vedle svyho kempu. Na mape je kolem 140ti kostek.

Larodar56
17-12-11, 22:53
Je tu pár problémů:
Když stavím kemp do vzduchu a spadnu, tak zdechnu, po napsání /respawn mě to hodí k zombíkům a to je jakože dost na prd.
Někdy se u zombie stane buglá mrtvola neboli, když umřu, tak vidím bokem ale nejsem živý ani mrtvý, můžu se volně pohybovat jako ve spectu.
Možná by se ještě nějaký problém našel.

Zacard568
18-12-11, 11:46
ten pohľad nabok robia lasermíny...niečo s nimi je...a podľa mňa sú míny zbytočné, aj tak CT dokážu prežiť aj bez nich

Kotel
19-12-11, 11:22
Laserminy jsem zatim zrusil. Trochu jsem upravil spawn CT po dostaveni bloku. CT se objevi na spawnech zombie, brana se hned otevre, ale zombie zustanou na 30 sekund zmrazeni. Vyresil se tak problem s blokovanim vchodu.

The Frisco
19-12-11, 15:20
A je tu další problém,který zapadá do sekce "Dost vážné" . Zombie nemůžou zabít CT a naopak. Když do sebe seknou/vystřelí ,nic se neděje. A také přes sebe mohou přecházet.
A taky se občas stává,že žádný CT nemá zbraň.

Ciper
19-12-11, 18:05
Co takhle udělat nepoužitý material zmizí?
Edit:Napíšu /respawn hraju ale jsem ve spectu

Kotel
19-12-11, 18:22
Kdyz je na serveru spec, tak jsi po smrti vzdy hned ve spectu. Zatim ho dam pryc.

Ciper
19-12-11, 18:29
Ještě něco, když někdo semnou chce stavět dám mu ANO, tak hejbnu materialem ale má jinou barvu než jsem měl, a nejde stím hejbat, vráti se to na místo.

grEy
19-12-11, 18:32
- po prihlaseni by mal mat hrac moznost respawnu za zombie, nech necaka
- build je spraveny dobre, ale spravil by som to tak, ze ak nedovoli dotycnemu stavat, tak sa tam s nim po build time nemoze ani zakempit, takze ho to bude odtahovat od jeho blokov po 10 sekundach (ak by sa priblizil znova, tak zas by sa ratalo 10 sekund a zacalo by ho odhadzovat), to iste pri build time, casto sa stava, ze ti tam niekto schvalne zavadza; ziadne take, ze si niekto postavi kemp a vlezu mu tam dalsi 5 hraci
- dalsia mapa na odstranenie bb_retribution5 - pripadne pre 10 a menej hracov, je hrozne mala
- mohol by si dat ine zvuky? Hlavne to sekanie ruk zombie o stenu, to sa neda pocuvat, ako ked buchas krompac o beton.

Ciper
19-12-11, 18:39
Já bych dal při reap ct jinam než do zm zony, ted jsem se tam bugl s 3mi hráči..Stavime tam campy k čemu?

Kotel
20-12-11, 10:26
Ještě něco, když někdo semnou chce stavět dám mu ANO, tak hejbnu materialem ale má jinou barvu než jsem měl, a nejde stím hejbat, vráti se to na místo.
Kdyz s nekym stavis, vsechny bloky maji barvu jako ten, pro koho stavis. Kdyz se blok vrati, mela by se na obrazovku vypsat chyba, proc se blok vratil. Asi byl problem v tom, ze jsi mel zapnuty autolock a pak jsi zacal stavet s nekym jinym a puvodni bloky se neodblokli. To uz jsem opravil.


- po prihlaseni by mal mat hrac moznost respawnu za zombie, nech necaka
Tak by to melo fungovat, ale porad je tam moc bugu.

Odtahovani od bloku nema vyznam, kdyz si nekdo zaleze nekam dovnitr a ani nemam predstavivost, jak by se to dalo naprogramovat. Slo by udelat, aby se mu ubirali hp.
Zvuky zmenim.

Zatim nebudu pridavat dalsi veci, dokud nebude tahle verze stabilni.

Ciper
20-12-11, 11:06
A to zaseknutí si vyřešil při reap time?
Já bych tam přidal jako na normál zm Odseknutí.
edit: žádnou chybu mi to nepíše jen se to vrátí na misto kde to bylo, tím pádem nemůžu dokončit camp.

kiro
20-12-11, 11:13
Hej ALE By TREBALO DAT NABIND BBLOCK len hrac si zamkne stavbu ??

Kotel
20-12-11, 11:48
Si dej na bind "say /autolock" a nemusis pak porad vybirat bloky.
Pres zombie jde v prepare timu prochazet, takze by nemely hrace bloknout.

Ciper
20-12-11, 12:28
Ale ct se do sebe blokovali..

grEy
20-12-11, 17:23
Kotel bud zaved prechadzanie zombie cez zombie alebo odstran vsetky mapy s nizkym stropom, air kempy potom nemaju vyznam, zombie sa na seba naskladaju a ked idu z kazdej strany, tak samozrejme nemas skoro ziadnu sancu prezit.

I-Mouse
24-12-11, 12:07
Veľký problém je s deckami, ktoré sa ti nasáčkujú do kempu až 4 a v air kempe ste ptm 6. To isté v normálnom. Trebalo by to spraviť tak, že na nejaké písmeno by bol bind, že "povoliť byť v campe"(tak isto ako to povoliť stavanie) alebo by to aj autolock zabraňovalo v tom priestore sa pohybovať a na obrazovke by vypisovalo "Nelez do cudzieho campu".

kono159
24-12-11, 16:23
Ak su na nom este tie body mohli by sa za ne kupovat bonusove veci.
napr automaticke odstrelovacky, M249, granaty, vesta...

kono159
24-12-11, 16:25
Nebolo by zle pridat zbrane lebo primery je 7 zbrani a to je podla mna malo.

I-Mouse
26-12-11, 10:26
Ak su na nom este tie body mohli by sa za ne kupovat bonusove veci.
napr automaticke odstrelovacky, M249, granaty, vesta...

Sniperky? asi si tam ešte nehral, čiže nevieš aké ťažké je dostať niekoho v "aire". A pridá sa ešte Sniperka a da ti 2 HS a si mŕtvy.

kono159
26-12-11, 14:54
Tak na co ine by mohli byt body?
A ja to hravam dost casto a neni take tazke dat niekoho v aire ked to vies.

FraGmEntCZE
21-02-12, 11:26
chtělo by to RANK - podle ma by to mohlo být zvlášt u T a zvlášť u CT...celkem mě to štve protože hraji to hodně často (nejčastěji ze všech kotelna serverů), ale hodně mě lákají jiné servery kvůli tomu že mají rank...ale BBZ nemá...a zrovna v tom jediném jsem dobrý :)))))

Kebabko
30-12-13, 11:51
No , na jednom rakuskom BB som videl super plugin a bolo by to hodno hodit aj sem .. na tie 3 minutky ked si T a nudis sa .. je to plugin ktory po nejakom case ... [ja nwm priklad kazde 3 minuty .. to uz je od toho ako to nastavi kotel .. ] no viac menej je to plugin ktory do chatu hodi priklad .. su 2 typy tohto pluginu 1 je nasobenie ... { 5x9 } . kto napise prvy do chatu vysledok [cislo] obdrzi ako odmenu Xp .. v tomto pripade [BODY] kolko bodov .. to uz zavisi ako sa to nastavi v cvare .. pripadne prekompiluje v plugine .. ten 2. typ tohto pluginu je velmi podobny a je to "Myslim si cislo" je 500 cisiel .. napriklad a iba [1] je spravne .. tak sa nahodi do chatu "Pick a number between 1 and 500" a a dajme tomu ze spravne cislo je .. 220 . A hraci zacnu pisat do chatu ... napriklad 100 a do chatu sa tomu hracovi co to napisal napise Low .. akoze je daleko od spravneho cisla .. potom napise .. dajme tomu 300 a napise sa mu Hight ...tak hraca napadne ze to je nieco v strede .. tak napise 200 napise sa mu low .. napise 210 zas low .. tak napise 230 a! UZ tam ma hight tak teraz musi trafit cislo medzi 210-230 alebo bude spekulovat dalej .. a da 220 a tym zmensi svoje sance .. tak uz len trafit medzi 210-220 :D Gl :D ale neni to take hrozne .. a ked uhadne cislo taktiez sa mu nahodia XP v tomto pripade [BODY] kolko.. to zalezi na nastaveni Cvar ale pri tomto type pluginu .. pri tom 2. je to ze na Changes ked uhadnes na 1 pokus dostanes viac .. na 2 menej na 3 menej .... a tak dalej .. no tento typ pluginov by sa na server hodil ako vysity .. [KAZDO PADNE dakujem ze ste si precitali tento moj napad .. Gl&Hf

Kotel
30-12-13, 21:16
Haha, to je dobre, udelam to.

halelujah
12-01-14, 16:24
Ja som na anglickom fun servery videl že napriklad vypisalo červenym napisom zelena (green) a musite čo najrýchlejšie napísať čo sa vás spýtaju ono sa to striedalo že akej farby je text a zase aká farba je tam napísaná to by sa tiež hodilo.