PDA

Zobrazit normální verzi : Manuál pro začátečníky "Fundamentály hry"



VINCE C.
13-12-11, 14:35
UNDER CONSTRUCTION


Fundamentály (http://cs.wikipedia.org/wiki/Fundament%C3%A1ln%C3%AD) hry jsou tématem tohoto článku. Jsem rád, že hlasování vyhrálo, protože toto téma považuji za naprosto zásadní, pokud se někdo má doopravdy naučit hrát. Uplně nejzákladnější dovednosti jsou:
1. umět se pohybovat
2. znát každou bednu, každý roh, každou zákrutu, každý pixel všech map - krátce řečeno: znalost map
3. střelba.




1. Pohyb

I když si to většina hráčů nepřipustí, tak má v této oblasti obrovské mezery.

Vše začíná už u nastavení (http://csko.cz/forum/showthread.php?3711-*UNDER-CONSTRUCTION*-Manu%C3%A1l-pro-za%C4%8D%C3%A1te%C4%8Dn%C3%ADky-quot-Jak-na-nastaven%C3%AD-CS-1-6-quot) hry. Klavesy pro pohyb (směr pohybu, chůze, skrčení, skok) musí být nastaveny tak, aby vás nijak neomezovaly v žádné situaci, do které se ve hře můžete dostat. Jak už jsem napsal, default je ideální.

Při vašem pohybu prostorem ve hře se spojují dva vlivy. Váš pohyb pomocí klávesnice a pohyb myši, kterým měníte základní vektor, ze kterého pak vychází pohyb klávesnicí, což je pro vaši postavu pohled vpřed. Pro efektivní pohyb na mapě je práce s myší stejně důležitá jako práce s klávesnicí. Na efektivní pohyb po mapě se můžete podívat zde.


http://youtu.be/SpVIDY_WIL8





2. Znalost map

Tady to je moment, kdy si každý hráč musí pomoci sám.

Jde o to mít v hlavě zapracován obraz prostředí okolo vás, který už pak podvědomě(automaticky) vyvoláváte. Ve hře už pouze přemýšlíte o tom, co se děje a co chcete udělat. Ne přemýšlet o tom, jesli na ten rantl jde vyskočit nebo ne atd.

Nesmí se vám stávat, za žádných okolností, že budete narážet do překážek. To už přímo vychází z toho, co jsem psal o pohybu a toho, jak znáte prostředí.

Hráč by měl taky znát odkud kam je z jednotlivých míst na mapě vidět. Hlavně z pohledu sebe mít stále přehled odkud a jak o mně může někdo vědět. Znát úhly, pod kterým vám soupeř vybíhá a podle toho volit vlastní pozici.

Tohle se můžete do jistý míry naučit, že si založíte hru a běháte po mapách, ale pro pokročilejší využítí znalostí je další cesta pouze a jen praxe ve hře.





3. Střelba

Pro střelbu asi není úplně ideální jen text, takže tady je video. Snad aspoň v nečem pomůže.


http://youtu.be/Vwsw0dQUo00

Th3 Pr0
24-12-11, 16:02
Vince hele vis estě nějaký zbraně který mají 1. střelu přesnou??(o deagle vím)

VINCE C.
24-12-11, 16:09
V běhu? Mp5, tam letí první přesně i ve skoku. :D

Natahovací broksna je přesná pořád stejně, i když klečíš nebo letíš vzduchem. :))

EoL
24-12-11, 16:14
super navod ten pohyb ale ta draha sa da dat aj za 1:10 v klude.. len treba skusit fast walk - a nechodit 250m/s ale 270m/s

VINCE C.
24-12-11, 16:20
super navod ten pohyb ale ta draha sa da dat aj za 1:10 v klude.. len treba skusit fast walk - a nechodit 250m/s ale 270m/s

Mysliš jako koupit si scouta? To nemá moc smysl. Běhej to s nožem.

EoL
24-12-11, 16:22
http://www.youtube.com/watch?v=jrF59WiCUQc

VINCE C.
24-12-11, 16:33
Pěkný :) ...ale nevěřim, že ti to pomůže k 1:10. Jestli to dáš, tak jsi borec.

EoL
24-12-11, 16:36
idem to skusit ..ale podla mna urcite hej.. nabuduce si to mohol dat cez skalu ;)

VINCE C.
24-12-11, 16:39
250 vs 265 je nárůst jen 6%. Takže i kdybys ho používal celej běh, což je nesmysl, tak budeš mít redukci 6% z 106% v 1:21 (81sec.) což je 100% 1:16,42(76,42sec.).


Reálně se tim fastwalkem nabereš 1 max 2 sekundy, víc určitě ne.

EoL
24-12-11, 16:52
nevim no .. teraz som to dal za 1:20 a to bolo na treti pokus .. takze realne za 1:10, fast run + bhop :D

VINCE C.
24-12-11, 17:01
nevim no .. teraz som to dal za 1:20 a to bolo na treti pokus .. takze realne za 1:10, fast run + bhop :D

Nahoře jsem ti to dal i matematicky, že 1:10 je nesmysl.

Charon35
24-12-11, 17:08
EoL musí byť vždy iný. Skús si ten fast run in-game keď po tebe strielajú štyria naraz. Tu nejde len o tú trať na nuke. Ide o pohyb celkove na mape.

EDIT: Veď ani ja sa nehádam, len ti vysvetľujem, že tu nejde o inštruktáž k jump serveru. Toť vše. :)

EoL
24-12-11, 17:24
VINCE: jo lenze s bhopom das i 285 m/s takze ked ti to vyjde je to possible
Charon: ved ja sa nehadam ja som len napisal ze sa to da aj rychlejsie inymi metodami ktore by mohol spomenut tiez ..

Th3 Pr0
24-12-11, 17:34
Vince já nwm ale jak skačes nahorním plantu na tu boudu mě to pořád nejde párkrát jsem to dal ale jinak se zastavim o ten červenej rantl.

Charon35
24-12-11, 17:57
Vince já nwm ale jak skačes nahorním plantu na tu boudu mě to pořád nejde párkrát jsem to dal ale jinak se zastavim o ten červenej rantl.

Ak dáš niečo raz, treba len skúšať. Len cvik, nič viac. Asi neskoro padáš dole, keď o ňu vždy zavadíš.

mrkvicka
24-12-11, 18:44
prepáč viem že su vianoce ale do teraz nechapem prečo tie videa robis.. chces ludom pomoct aby zlepsili kvalitu hrania?
jedine co som vnimal na tvojom videu je.. to mrmlanie rozpravanie o niečom.

Tino
24-12-11, 18:48
Jeho videa a navody pomohli mnohym hracom tak drz pysk a nezavid!

mrkvicka
24-12-11, 19:39
nemam prečo zavidiet ked mam 1600 odberov dobre nejedna sa tu o odberi.. viem ze su vianoce ale.. vysvetli mi zmysel jeho videa.. keby v tom roku kedy vznikol cs nic nepoviem.. ale v dnesnej dobe robit cs videa + ich komentovat no neviem neviem

Svacinar
24-12-11, 20:24
Mrkef asi nechápeš, že je to pro úplný newbie, ne pro ty, co už to pár měsíců hrajou.

VINCE C.
24-12-11, 21:04
prepáč viem že su vianoce ale do teraz nechapem prečo tie videa robis.. chces ludom pomoct aby zlepsili kvalitu hrania?
jedine co som vnimal na tvojom videu je.. to mrmlanie rozpravanie o niečom.

Pokusim se mluvit zřetelněji, jestli to nebylo srozumitelný.


nemam prečo zavidiet ked mam 1600 odberov dobre nejedna sa tu o odberi.. viem ze su vianoce ale.. vysvetli mi zmysel jeho videa.. keby v tom roku kedy vznikol cs nic nepoviem.. ale v dnesnej dobe robit cs videa + ich komentovat no neviem neviem

Sice ta hra je stará skoro 13 let, ale i když jsem si myslel, že tohle nikdo nepotřebuje - opak je pravdou. To co potkávám, speciálně tady na tomhle portálu, je absolutní katastrofa a tohle video by si mělo dost lidi přehrávat od rána do večera. Třeba k tý střelbě, já jsem s tou ukázkou střelby idiota nedělal prdel, to opravdu vidim lidi na serveru dělat.

mrkvicka
24-12-11, 21:08
nee vince je to v pohode.. ja vlastne casto pozeram tvoje videa.. len som tomu nechapal tak uz mi to svačinár vysvetlil.. stacilo napisat.. diky.. myslim ze z nas tu nehraje nikto cs 1 mesiac

VINCE C.
24-12-11, 21:16
nee vince je to v pohode.. ja vlastne casto pozeram tvoje videa.. len som tomu nechapal tak uz mi to svačinár vysvetlil.. stacilo napisat.. diky.. myslim ze z nas tu nehraje nikto cs 1 mesiac

O to smutnější, že ty lidi to hrajou sice daleko déle, něž jeden měsíc, ale stejně jsou naprosto nemožný a neuměj vůbec nic.

mrkvicka
24-12-11, 21:26
tak to chodi + mohol by si urobit nejaky jailbreak tutorial.. velmi ale velmi by sa hodil a prospel hracom. lebo to co sa deje v poslednych casoch na kotena serveroch JB tak to je strasne

Tino
24-12-11, 22:04
ak si pozries posledne video a ja som sa ho pytal ci hra aj ine mody tak odpobedal ze nie. on hovori ze to nema "s cskom nic spolocne" v co ma pravdu :) niekde vinc aj pisal thread o tom aky je jb nyzmyselny mod...

Charon35
24-12-11, 22:19
@MRKEF: Ako tu bolo písané. Tutorial k JB je nezmysel. JB s CSkom nemá už nič spoločné (t.j. žiadna stratégia, pohyb, strelba, nič.). Ide o to, že tá hra môže mať aj 50 rokov, ale hráč, ktorý ju začne hrať, nemusí mať automaticky 50 rokov.

Všetci sme raz začínali a kebyže takéto videjká vidím skôr, nemusel som byť lamer ako teraz. :)

mrkvicka
24-12-11, 23:33
charon beriem to športovo okey..

vedouci venny
26-12-11, 17:40
Naučil si se tam i zapnout?

Tino
26-12-11, 20:48
Vince mohol by si dat aj tie ine linky na strelbu? Tvoje som pozrel cele je good :)

Charon35
26-12-11, 22:51
Vince mohol by si dat aj tie ine linky na strelbu? Tvoje som pozrel cele je good :)

Napríklad: http://www.youtube.com/watch?v=NuOZ1_-4vdg&feature=related
HeatoN ich sám má niekoľko. Síce sú po anglicky, ale hádam sa z toho dá niečo pochopiť.

Amazing-Zajic
27-12-11, 00:02
Vinci si prostě borec a já Tě prostě obdivuji si fakt hodně dobrý a mco se mi tvá videa líbí.

DomKo
05-01-12, 16:24
VINCE dobre video

vedouci venny
06-01-12, 07:55
Ta mrkeFičKa~w0w je takej retard bože můj

Ještě dodám že glock je velice přesná zbraň jak se psalo u prvního videa :D A to že chceš dát mapu s B-hopem je taky fail :D Nevěřím ti že na "ketu" to vyskáčeš B-hopem nebo v unime možná tak venku ale to je taky fail náskok max. 5 sekund

VINCE C.
06-01-12, 14:44
max. 5 sekund

Už jsem to tady počítal i přes čistou matematiku a maximální gain byl, co se pamatuju asi sekunda a něco.

vedouci venny
07-01-12, 00:00
Vince ale já tě pochopil jen s tím jeho w d|d|d|d takže jestli jen sekunda i kdybyh b-hopoval tak to je slabé

hatlos
07-01-12, 00:50
Pěkně udělané něco jsem si z toho vzal. Pro začátečníky určitě super..

chtsonwow
08-01-12, 20:55
Dobrá práce... já je nechápu já za svého začátku jsem žádný videa neměl... vše jsem se učil sám ,takže si to užívej te...

VINCE C.
08-01-12, 21:31
Dobrá práce... já je nechápu já za svého začátku jsem žádný videa neměl... vše jsem se učil sám ,takže si to užívej te...

Díky. Jinak bych poprosil o komentář obsahu, ne negativních komentářů ostatních. To si vyřešim sám. :)

Kenvelo
21-04-12, 12:36
další palceQ nahoru :) like video :X

bloodykill
21-08-12, 07:42
Já jen nechápu proč behate s knifem, když pistole je stejně rychlá ale je lepší na útok.

Charon35
21-08-12, 17:05
Já jen nechápu proč behate s knifem, když pistole je stejně rychlá ale je lepší na útok.
Stará škola.

bloodykill
21-08-12, 19:23
Však já končím s CS.Steam prodávám kámošovi.Těšílo mě.

lucioff
22-08-12, 03:41
Já jen nechápu proč behate s knifem, když pistole je stejně rychlá ale je lepší na útok.

To je tak,vince to má vo videu,tak musí aj cela kotelna ..

hladik
22-08-12, 16:32
Já taky běhám s knifem , je to prostě zvyk , blbej ale zvyk

Charon35
22-08-12, 18:16
To je tak,vince to má vo videu,tak musí aj cela kotelna ..

Ja behám s primary, tak nemel odveci.

Aizen
23-08-12, 10:52
To je tak,vince to má vo videu,tak musí aj cela kotelna ..
keď si dáš miesto knifu deagla alebo také niečo tak to je ešte v pohode, no keď máš awp tak ten rozdiel v rýchlosti je viditeľný.

Inak Vince dobrý manuál.

bloodykill
23-08-12, 23:14
JJ ale proč běžet s nožem když mám 9? stejně rychlá ale v případě boje mnohem účinější

cibik
24-08-12, 02:11
to je uplne jedno je to sila zvyku... ale ked uz sa blizis na take miesto kde na teba uz moze vybehnut nepriatel tak to uz mas mat primarku

VINCE C.
10-11-12, 00:41
Ke komentářům, že je jedno, jestli má člověk sekundárku nebo nuž. Je to samozřejmě zvyk, ale pro zajímavost v CS:GO maj některý sekundárky nižší rychlost, něž 250. :)

DarkAspecT
10-11-12, 20:06
OT:Vinci nedavno jsem tě viděl na megapubu a napadla mě otázka,je možné zapomenout hrát?Celkem mě to u tebe překvapilo,hráč se skóre obvykle přes 50 přece i kdyby nehrál rok,nemůže mít najednou 5:4,takže by mě zajmal tvůj pohled na toto téma.A jinak řikal si,že přes léto se možná vrátíš k tutoriálům,tak jestli se toho ještě někdy dočkáme

akka~
11-11-12, 20:34
:DD já nehraju den, nebo jen přes noc a na druhý den netrefím nic :D

lucioff
11-11-12, 21:33
OT:Vinci nedavno jsem tě viděl na megapubu a napadla mě otázka,je možné zapomenout hrát?Celkem mě to u tebe překvapilo,hráč se skóre obvykle přes 50 přece i kdyby nehrál rok,nemůže mít najednou 5:4

Myslím že keby si nehral tiež tak dlho ako vince tak by si stratil tzv. "cit v rukách"

VINCE C.
12-11-12, 03:17
5:4 jsem byl schopnej zahrát i v letech, kdy jsem to hrál 6+ hodin denně. Prostě párkrát dostaneš hlavu nebo se připleteš do smolný situace nebo náhodnýho flashe a umřeš. Nedej bože když člověk hraje s mp3 nebo se nekoncentruje jen na hraní.

Jinak zapomenout můžeš do jistý míry. Ale 90% se ti vrátí zpět po pár hodinách, stejně jako nezapomeneš lyžovat, když se to jednou naučíš. Jo těch posledních 10%, na který trénuješ hodiny a hodiny, dny a týdny, ty jsou v prdeli a musíš je nahrát znovu.

b4official
16-12-14, 21:14
Musím dať za pravdu Vincovi. Ďalej ide o to, že keď dlho nehráš, tak stratíš ten cit v ruke a čo je podstatné, tak na mňa veľmi vplýva psychika. Proste keď si za cs sadnem po 2 týždňoch, tak prvý deň hrania hrám tak neisto, ale potom keď sa človek "rozohrá", tak už to je o niečom inom .. :)

Lumpy
13-09-15, 22:56
Zdravím, vím, že je tohle několik let starý fórum, ale videa mi nejdou přehrat, že prý je to soukromé video. To už to VINCE zablokoval?

Bezdak
13-09-15, 23:55
Bohužel ano.