PDA

Zobrazit normální verzi : mapa Rio a světlo



BeYourself
10-05-17, 13:01
Zdravím
Chtěl bych se zeptat jestli by nešlo udělat něco s tím blikajícím světlem na mapě RIO
Dost lidí co jsem viděl si na něj stěžovalo (včetně mě), protože kvůli tomu blikání rapidně klesají FPS
Je to hlavně pro ty hráče co mají slabší PC a pro jejich poklidný chod hry
Je to tam k ničemu a nám by to vážně moc pomohlo :) a vám by to zabralo pár minutek :)
Děkuji

BeYourself

Burak1
10-05-17, 13:06
Abych pravdu řekl, tak vůbec nevím, jaké místo myslíš. Každopádně to nejspíš opravit nepůjde. Ale můžeme se o to pokusit.

BeYourself
10-05-17, 13:18
Myslím toto světlo :) http://www.imgup.cz/image/LGvo
Jestli to nepůjde tak nevadí, snaha se cení! :)

Latins
10-05-17, 13:28
Sežeň mi .rmf soubor mapy a já ti to klidně opravím :happy:

BeYourself
10-05-17, 14:15
jde ten .rmf soubor vytvořit přes Hammer? Jestli ano dal bych si na tom práci a následně poslal :)

Koprakek
10-05-17, 14:17
Ani nevím, že bliká.

BeYourself
10-05-17, 14:18
Právě že bliká :/

Grakon2702
10-05-17, 14:46
Ve složce maps v cstrike už soubor cs_rio.map je. Stačí ho otevřít v hammeru, najít si tu místnost (u hřiště) a smazat pointovou entitu light, která u toho světla je. Udělal bych to sám, ale mám jisté problémy s kompilací do .bsp, které se mi teď řešit nechcou.

Latins
10-05-17, 14:54
Zpětná dekompilace z .bsp nemusí být 100%.

Jestliže je tomu tak Grakone, tak to klidně zítra tedy udělám.
(Nemám u sebe PC, proto až zítra.)

BeYourself
10-05-17, 15:04
By bylo super! Díky ;)

Bastien
10-05-17, 16:06
Tobě to na RIO a jiným laguje? Mě to nelaguje. A blikání snad ani jsem neviděl zde.

BeYourself
10-05-17, 16:22
Kdyby se to nelagovalo tak tento topic ani nezakládám, opravdu si ztěžovalo více lidí.. A ano bliká to, utíkej se podívat

Grakon2702
11-05-17, 10:22
Díval jsem se na to trochu podrobněji a zjistil jsem, že to bude mnohem těžší, než jsem si myslel. Ten soubor .map, který se stáhl z ftp kotelny při napojování na server je asi nějaký poškozený. Vždy mi spadne hammer, když ho chci otevřít. V takovém případě zbývají dvě věci. Najít autora mapy a poprosit ho o zdroják a textury, anebo dekompilovat mapu. Kontakt na autora jsem bohužel nenašel. Zkusil jsem to tedy nějak dekompilovat. Z mapy jsem vytáhnul pomocí jednoho nástroje obrázky textur. Pomocí druhého nástroje jsem ty obrázky zkompiloval do wad souboru. Pomocí třetího nástroje jsem dekompiloval bsp do map souboru. V hammeru jsem jsem to otevřel a aplikoval samoopravu textur. Bohužel, všechny textury byly rozházené a vyžadovalo by to spoustu času to všechno opravit. Kvůli jednomu blbému světlu se to asi nikomu nebude chtít dělat.

Edit: Tak jsem našel yahoo email jednoho z autorů, tak snad mi pomůže.

Latins
11-05-17, 11:31
Já jsem říkal, že ta dekompilace nebude 100%.
Při té dekompilaci se nějaké bloky rozhodí, jinak se uříznou a proto pak blbnou textury.

Dodatek - Já osobně bych nikomu nedal .rmf soubor, aby mi v tom někdo hrabal.

E//: Nemůžu sehnat ten .map soubor. Proto tedy počkáme raději na případnou pomoc od tvůrce mapy.

Jak moc to tedy laguje?

method__maan
13-05-17, 20:15
když u je zde něco o texturách na mapě cs_rio... http://csko.cz/dema?UPD=NQDG9dvn

Burak1
13-05-17, 21:11
Ta textura je opravena na ttt1, už čekám jen na kotla, až to přetáhne i na ostatní servery.

Nihilia
15-05-17, 09:13
Taky jsem si do dnešního dne nevšiml, že by to světlo blikalo.

Mimo jiné. To hrajete na kalkulačkách, že vám laguje PC při jednom světle? Taky nemám žádný nový PC, ale CS je snad 15 let stará hra a tehdá se to hrálo na "jedna pětkách" a vše šlapalo.

Bastien
15-05-17, 10:38
Já ho mám 4 roky a nelaguje mi to, taky to nechápu jak jim to může lagovat.

BeYourself
15-05-17, 18:05
Mám starou grafiku :) normálně mi to jede na 120 FPS a více, ale na blikající věci je to nějak náchylné, to znamená že i na baterky :)
Každopádně mam v životě mnohem důležitější věci do čeho dávat peníze než do nového PC :)

Kotlys
15-05-17, 18:20
tak hodne lidi maji slab1 pc proto hrajou hry jako je cs 1.6, minecraft a dalsi podobne hry tak asi uvazuju proc jim to laguje, by hráli daleko lepší hry :D

Taky mam star1 pc uz tak 9 let sice jsem postupne dokupoval lepsi a lepsi, nedavno jsem poridil novou grafiku takze vklidu, jinak by mi to lagovalo taky :D

Latins
15-05-17, 18:21
To není možný. 120 FPS nejde mít na naších serverech.

BeYourself
17-05-17, 00:42
Nebavím se o kotelně, ale celkově o testu mého CSka :) na kotelně mi to jede stabilně většinou na 99 :) až u těch zmiňovaných světlech to klesá :)

Grakon2702
17-05-17, 10:53
Asi jsem našel řešení. Na AM jsem našel plugin, který adminům umožňuje mazat entity ingame. https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=74680. O tohle se však už musí postarat Kotel. Myslím, že by se hodilo, kdyby se to nahodilo pro adminy globálně po celé Kotelně.