PDA

Zobrazit normální verzi : Gothic 1,2,3,4 + Datadisky



Shinigami
02-05-12, 01:17
Zdravím, pred nedávnom som to začal znova hrávať a baví ma to už hrozne dlho, tak som sa chcel opýtať či to hráva aj niekto iný, alebo hrával. Ak áno bol by som mu vďačný keby mi sem napíše jeho názor na Gothic 4: ARCANIA. Neviem sa rozhodnúť či to kúpiť do zbierky. Mám totiž všetky časti kúpené.

Kto nevie o čo ide: http://www.gothicz.net

Vlastne sa jedná o sériu RPG hier. Nieje to po internete ale dej nadväzuje od 1 časti po 4. Od 1 časti po 3 hráte stále za toho istého hrdinu. V 3 časti sa stanete kráľom a v 4 časti hráte za iného hrdinu a idete zabiť sám seba z 1,2,3 časti. Čiže kráľa. V hre sú 3 bohovia: Adanos, Inos, Beliar.

Beliar - môj obľúbený, temný boh, snaží sa poraziť Inosa a získať tak nadvládu nad svetom. Jeho kňazi sú temný mágovia. (Xardas je najvýznamnejší z nich)
Inos - boh svetla, stvoriteľ sveta, odoláva Beliarovi. Jeho kňazi sú ohnivý mágovia.
Adanos - boh mieru, je stredom medzi Beliarom a Inosom. Udržuje rovnováhu. Jeho kňazi sú mágovia vody.

Boha aj druh mága si môžete zvoliť ľubovoľne až v 3 časti Gothicu. Do 2 časti musíte hrať za Inosa.

Táto hra je podľa mňa jedna z najlepších RPG hier.

Za klamné informácie sa ospravedlňujem. Snažil som sa to napísať čo najkratšie a tak ako to vidím ja. Za prečítanie ďakujem.

Mr.Egg
02-05-12, 11:32
Gothic je i moje oblíbená serie,ale pro mě skončila u dvojky s datadiskem. G3 nemá s gothicem nic (kromě názvu) společného. A bohužel další počin Piranha Bytes, risen(1 super) druhým dílem zklamal.
Pokud máš rád obyčejné koridorové rpg,tak jdi do arcanie,ale ghotic to není.

Karl0s
02-05-12, 12:05
hral jsem 1 2 3 a risen
druh maga si muzes zvolit v jednicce, napred jedes bud za vodniho v novem tabore, nebo za ohniveho ve starem tabore anebo za maga v tabore spacu, mag ohne ze stareho tabora se po vypleneni premeni v maga vodniho a po odpaleni magicke hroudy do nekromancera
jednicka a dvojka super, trojka me nebavila a risen jsem dohral s chuti do konce, jen skoda, ze si finalove palice a brneni moc neuzijes

rexix.
02-05-12, 15:32
Risen je super, uz mám i dvojku, tak jsem na ni zvedavej. Co se tyce gothicu 1,2,3 super, 4taky dobra, ale nevim moc me nebavila a je tam takovej zmatenej pribeh.

hfsaa
02-05-12, 21:27
hral jsem 1 2 3 a risen
druh maga si muzes zvolit v jednicce, napred jedes bud za vodniho v novem tabore, nebo za ohniveho ve starem tabore anebo za maga v tabore spacu, mag ohne ze stareho tabora se po vypleneni premeni v maga vodniho a po odpaleni magicke hroudy do nekromancera
To je síce pravda , no shinigami myslel , že si stranu môžeš vybrať v príbehu , Hral som 2 , 2 Noc havrana , 3 , 3 forsaken gods všetky su super ... v 3 som hral za rebela pretože , Orkovia obsadili veľa dedín tak aby som mal čo vyvraždovať , rebeli mali len malé rebelské Tábory , To sa neoplatí vyvraždiť...

Shinigami
03-05-12, 17:34
Tak ja vraždil všetko. Nechal som len to kde som mal ešte úkoly. 1 časť som hral len raz, takže si ju už dobre nepamätám. Keď som sa ju včera snažil nainštalovať že ju znova prejdem tak mi to hádzalo chybu na tej originálke keď niekto vie kde to stiahnem šup sem link.

LappenSorc <---------
05-09-12, 20:16
Ahoj Shini :D , ja hram Ghotic3. Dost tazké. Som iba lv8. Najviac ma tam baví davať kúzla :D. No nemam rad ked namna nabehne cele mesto. Potom musim ist od znova. Lebo ma chcu zabijat stale:D. Niektore moby su dost silné.Hlavne tie v jaskyni ale tam vždy najdem dobre veci v chest.

LappenSorc <---------
05-09-12, 20:23
Hmm Shini ked ta baví MOMRPG skus ArchLord. Je to jedna s hier s vysokou grafikou na svete. Je to online hra.Tiez sú tam kuzla, Neck, Ring atd.

DJ Pon-3
20-09-12, 17:10
kdyz jsem poprve hral gothica 3, tak sem proste otevrel konzoli, napsal god a idkfa a sel sem vyvrazdit vsechno co jsem na mape nasel :D

Dazi
01-11-12, 07:46
Nejlepší gothic pro mě je 3. Těšil jsem se na 4ku a oni to skopali....