PDA

Zobrazit normální verzi : Problém s propojením



caHor
05-09-12, 07:19
Ahojte. Chcel by som sa opýtať, prečo mi nejde pripojiť na server
No je to tak: dnes ráno som si chcel zahrať CSko, no nešlo mi. Presnejšie mi nešlo pripojiť na server, keď vyskočila tabuľka pre pripájanie.
Potom som ho preinštaloval, pripojil som sa na server. Vyskočila mi reklama, ako vždy, tá veľká hnedá tabuľka. Písalo tam "Načítava se" a teraz mi laglo. Nešlo mi nič spraviť, CSko nereaguje. Neviete prečo to je??

Kotel
05-09-12, 17:11
Zrejme ti na nejakem serveru upravili hru, aby ti stahla zavirovany soubor. Zkus nainstalovat cs do jine slozky.

caHor
05-09-12, 17:13
Ok skusim

Nepomohlo... :((

E: Neviem na akom serveri by ten zavirovany program alebo čo to je mohlo stiahnuť, lebo nikde inde ako na kotelni nehrám...

BiA Fz
05-09-12, 19:37
antivirus nebo firewall by to mohl myslím zastavovat takhle během toho načítání...

caHor
05-09-12, 20:00
A to vyriešiť ako??

caHor
07-09-12, 13:50
Bia FZ: Firewall mi to neblokuje.. Lebo keď: Nainštalujem CS, tak mi vyskoči "Brana Firewall" a musím dať "povoliť prístup", aby mi vôbec išlo CS.. Tak som to do teraz robil.. Tak neviem, prečo to teraz nejde..

Kotel
08-09-12, 15:05
Jetli ti nejde ani server ve vyhledavaci, tak ti to asi blokuje poskytovatel.

Charon35
08-09-12, 15:07
:ohmy: Ty si to pokazil.

Skús vypnúť všetky prgramy, alebo prečistiť win (spybot atď.). Alebo rýýýýchlo odkliknúť tú tabuľku, či ťa hodí do hry.

caHor
08-09-12, 15:16
Kotel> Aký server máš na mysli??
Charon> To nejde.. Lebo tá Brána Firewall mi naskočí len vtedy, keď sa pripojím a naskočí tá hnedá tabuľka s reklamou... to nejde :D

514Pro
08-09-12, 15:22
Si tu hru pust v okne :)

caHor
08-09-12, 15:24
ok skusim
E: Nejde to 514Pro... ://

514Pro
08-09-12, 15:54
ok, pust csko, pust so konzoli, dej to ni prikaz connect csko:27050 to je DM2 server a dej enter.
Melo by te to zacit pripojovat k serveru, tj vypis z moji konzole s prikazem a co se nasledne deje:
connect csko.cz:27050
NET Ports: server 27015, client 27005
Server IP address 89.176.98.113:27015
Connecting to csko.cz:27050...
Connection accepted by 212.80.69.60:27050 << todle znamena ze se pripojujes na server

Pokud to pise retrying 212.80.69.60:27050... znamena to, ze se hra nemuze se serverem spojit. Pisni k cemu jsi dospel.

caHor
08-09-12, 17:51
"] connect csko:27050
NET Ports: server 27015, client 27005
Server IP address 192.168.1.17:27015
Bad server address"

E:
Tam som skopíroval zle IP.. Tu je ten výpis:

] connect csko.cz:27050
Connecting to csko.cz:27050...
Connection accepted by 212.80.69.60:27050
Alias name is invalid

514Pro
08-09-12, 21:17
Dle toho ti to spatne preklada tu adresu na rozsah na lokalni IP rozsah a jsou pravdepodobny tyto moznosti:

pravdepodobne mas spatnej DNS server > problem providera nebo mas virem pozmenenej hosts soubor v windows, kterej slouzi k prekladu adres. Treti moznost me napada, zda nejses k netu pripojenej pres spatne nastavenej router. Osobne bych nejdriv zkotroloval moznost 2 a pak az resil DNS server.

Prvni moznost je manualne si zmenit DNSko. Predtim ho overit dle navodu Zde (http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=59921) a pouzij zpusob 2. Tim to urcis a muzes postupovat podle navodu. To DNS 8.8.8.8 je od Googlu. DNS menis u sitovky ktera slouzi k pripojeni k netu, pokud jich mas vic.
Spustit> cmd> prikaz ipconfig -all najdes si adapter pres kterej jedes net. Muze tam bejt vic adapteru, ty ignoruj. Je tam napsano vychozi server DNS. Zde vidis nejakou adresu, to je pro kontrolu, mela by tam bejt ta Googlu(8.8.8.8).
Pokud to vsecko bude fachat ok, mozna zavolat providerovi proc to dns chodi spatne :) Ale to bych delal, az se ujistit, ze namas zavirovanej pc a spatnej hosts soubor.

Druha moznost je asi nejvic pravdepodobna, zavirovany PC a pozmenenej hosts soubor. windows/system32/drivers/etc/hosts(.sam) muzes do nej kouknotu treba pres poznamkovej blok, zda v nej nejsou editace, normalne je skoro prazdnej jen s pokecem a prikladama. Co nema pres radkem krizek je aktivni hodnota co se meni. Soubor muzes prejmenovat/smazat a restart pc, windows si vytvori novej. Ale predtim doporucuju odvirovat PC . napr kasperky virus tool removal (11) atp.

Pokud pouzivas router a neumis to nastavit, mozna pozadat nekoho kdo to umi a muze zkontrolovat na miste, nadalku se to blbe resi :) Router potazmo muze zpusobovat/dedit problem cislo 1, protoze kdyz router ma spatnou DNS, zarizeni za ni maji taky :)

caHor
09-09-12, 08:43
Keď budem mať čas, tak to skúsim... Ale dík za tie rady..
E: A keď pojdem podľa toho návodu (http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=59921) tak sa mi s PC nič nestane??
Vieš obávam sa lebo je nový, má ešte len pol roka. A nie je môj. Keby bol tak to urobím..

514Pro
09-09-12, 21:33
Ne, jedna se jen o nastaveni toho, jak PC komunikuje s internetem.

Edit: napadlo me, zda jsi nezkousel nejaky novy "super" config ci spousteci parametry, i kdyz me ted nenapada konkretni, ktery by te mohl smerovat na LAN adresu misto na internetovou.

Pokud ti to v prohlizeci smeruje znamy adresy, napr: google.com na jiny weby, nebo samo to obcas otevre jiny stranky nez jsi chtel, mas na 95% nejakou havet v PC a zrejme i zmeneny ten hosts soubor.

caHor
10-09-12, 06:02
Ok tak skúsim zmeniť.
A k tvojmu editu:
Config som nikdy nemenil, nikdy nemením a nebudem meniť. Knife servery nehrám, aby som si menil config, a na awp mi to asi nepomôže..

Toto mi tiež nerobí, že sa mi hocikedy zapne aká koľvek stránka.. MMožno to robí bratovi na Mozille Firefox, ale mne na Google Chrome nič nerobí.. Tak asi v tom hosts súbor nebude problém...
E: DNS adresou to nie je... ://
A ešte k tomu rúteru: Ja som rúter nemal, nebudem mať.. Ja mám normál. net s anténou a káblom do PC.. Takže to asi nebude problém.
Ešte skúsim vymazať ten súbor hosts.sam...
2E: Mohol by si sem dať screen, čo ten hosts.sam má obsahovať??
Lebo ja neviem ktorý, tam mám dva: hosts; Imhosts.sam... Ktoré otvoriť??

Charon35
10-09-12, 17:39
Možno zle čítam, alebo som to zle pochopil, ale toto čo si sem hodil, píše aj mne:
connect csko.cz:27050
Connecting to csko.cz:27050...
Connection accepted by 212.80.69.60:27050
Alias name is invalid

Takže z môjho sedláckeho pohľadu to s netom nebude a skôr by som hľadal problém v PC, alebo poskytovatel ako písal Kotel.

caHor
10-09-12, 18:08
Tak to asi dobre čítaš, dobre pochopil..
Problém bude asi v PC, lebo mi sa mi dlhšie zapína ako keď sa zapol prvý, druhý krát.. Možno je zavirovaný, nvm no..
A ešte raz by som chcel poprosiť 514Pro o screen toho súboru hosts, ako by mal vyzerať..

Charon35
10-09-12, 18:25
Tak to asi dobre čítaš, dobre pochopil..
Problém bude asi v PC, lebo mi sa mi dlhšie zapína ako keď sa zapol prvý, druhý krát.. Možno je zavirovaný, nvm no..
A ešte raz by som chcel poprosiť 514Pro o screen toho súboru hosts, ako by mal vyzerať..

Tipujem, že máš Vistu. Zbav sa jej. Má kopec zbytočných blbostí. Tipujem to na nejaký program, ktorý blokuje prístup. Ale keďže je to asi bráchov PC, neviem ako ďaleko môžeš s takými vecami zájsť.

caHor
10-09-12, 18:36
Je to PC mojej mamky.. A mám Win7.. Vistu nechcem nikdy v živote mať..
Máme ju v škole a každý týždeň padne na inom PC windows.. proste to nechcem mať..

514Pro
17-09-12, 14:15
Z prace neukazu, smazal jsem ho kuli necemu a windows mi ho neobnovil :) Ale funguju i tak...

Co jsem koukal na svuj doma, tak v podstate by mel byt prazdny, pouze 127.0.0.1 localhost zadane bez krizku pred adresou + odkrizkovany text nad tim.

Ostatni adresy bez krizku by tam byt nemeli. Pokud v tvojim bude neco jako napr: 100.9.8.7 google.com bez krizku pres adresou, tak to znamena, ze pokud zadas google.com, pocestujes na tu zadanou adresu a ne tam, kam normalne google.com vede, jelikoz windows uprednostnuje hosts pred DNS.

Zkousel jsi si zmenit DNS server abys vyloucil chybu operatora a jeho spatny DNSky ?

Pokud to udelas a pustis si prikazovou radku (cmd) tak dej ping csko.cz Me to v praci nepinga, ale adresu to prelozi spravne tj. napise Ping na csko.cz a v zavorce bude 212.80.69.60, akorát mam 100% ztratu. Pokud ti to normalne pingne csko.cz s odezvou bez ztraty, tak by ses mel pripojit. Zkus obě DNS abys je mohl vyloucit z problemu.

Poradne jeste projdi nastaveni firewallu, jestli nemas neco blbe nastaveny.

caHor
19-09-12, 14:00
DNSčku som menil na 8.8.8.8 podľa návodu ktorý si mi dal neviem kedy
k "ping cskocz" tam mám dať "pingserver csko.cz" ??
A k tomu hosts.sam... To čo píšeš, že: "127.0.0.1 localhost" tam nemám.. Alebo som možno otvoril zllý súbor, lebo ja tu mám dva súbory, jeden je hosts, a druhý je Imhosts.sam.. V tom druhom (.sam) mám sakra veľa riadkov..

Pokud to udelas a pustis si prikazovou radku (cmd) tak dej ping csko.cz Me to v praci nepinga, ale adresu to prelozi spravne tj. napise Ping na csko.cz a v zavorce bude 212.80.69.60, akorát mam 100% ztratu. Pokud ti to normalne pingne csko.cz s odezvou bez ztraty, tak by ses mel pripojit. Zkus obě DNS abys je mohl vyloucit z problemu.
Mne tam napíše:


] pingservers csko.cz
Searching for local servers...
NET Ports: server 27015, client 27005
Server IP address 192.168.1.17:27

+ mám ešte otázku k hosts súboru. Ak ho mám po prípade zmenený nejakým vyrusom tak by mi ostatné hry ako napr. GTA San Andreas Multi Player tak mi to spustí?
E: až teraz som si všimol, že mi to ukázalo zlú IP...
Takže bude niečo s hosts(.sam) súborom??

514Pro
19-09-12, 14:30
Jednoduse, nech si nastavenou DNS na google (8888), dej si start a do spustit radky dej cmd, pust a napises prikaz: ping csko.cz a das enter.
Viz ten clanek (http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=59921), kde je u kroku 2 ten screenshot s cmd radkou a je tam i videt napsanej ten prikaz. Melo by to vypsat 4 radky s pingem, pripadne ze neodpovedel, mozna i neco mezi.

Ten lmhosts.sam slouzi jen jako priklad pro pouziti hosts souboru, v nem je vsecko odkrizkovany = nic z toho se nepouzije. Pokud v hosts.sam nic nemas, nic se nedeje.

caHor
19-09-12, 14:39
hh.. Len že ako tam píše, WIN+R dám. No nezobrazí sami to čo tam je na obrázku, ale spustenie...
E: Aha už som pochopil.. ok...
E2: píše mi tam toto:


Pinging csko.cz [212.80.69.60] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out
Request timed out
Request timed out

Ping statistics for 212.80.69.60:
Packets: Send = 4, Received = 0, Lost 4 <100% loss>
Čiže z toho mi vychádza že problém bude asi s hosts.sam??

514Pro
19-09-12, 15:43
Ok, adresu ti to preklada dobre, zkus to same udelat s automatickou DNS od tveho ISP ( das tam ziskat autmaticky v tom adapteru). Hosts si tedka nevsimej, dle vseho je ok.

caHor
19-09-12, 15:46
Čiže mám to isté spraviť s automatickou DNS??
E: Presne to isté aj s automatickou DNSčkou...

514Pro
19-09-12, 16:01
Ok, na 99% neni chyba v DNS ani hosts souboru :) Predpokladam, ze sis za tu dobu PC proskenoval na potencionalni havet.
Pust si Csko, zapni konzoli a do ni napises: connect 212.80.69.60:27059 a das enter :) klidne si to odtud zkopiruj a vloz to tam nebo prepis, volba je tvole. Pak sem postni/zkopirouj, zda ses pripojil nebo co to vypsalo za chybu...

caHor
19-09-12, 16:04
Toto potrebuješ??

] connect 212.80.69.60:27059
NET Ports: server 27015, client 27005
Server IP address 192.168.1.17:27015
Connecting to 212.80.69.60:27059...
Connection accepted by 212.80.69.60:27059
Alias name is invalid
Alias name is invalid

BUILD 5787 SERVER (0 CRC)
Server # 5
* Privilegia nastavena

514Pro
19-09-12, 17:09
Takze ses uspesne pripojil na server pokud to chapu :)

caHor
19-09-12, 18:10
No len že keď sa pripojim, všetko ide normálne. No potom, keď sa začne načítavať hnedá tabuľa, (asi 2sec.) tak mi to sekne a opakuje sa zvuk, ktorý sa za tie dve sekundy odohral...

514Pro
21-09-12, 11:03
A na tom se to zcela zasekne a uz nerozbehne ? Fungujou ti jiny hry dobre ? Muzes zkusit reinstalovat CSko, idealne cistou instalaci a pak preinstalovat ovladace na zvuk a grafiku. Protoze todle nevypada jako sitovej problem ale spis problem s HW.

E: Me osobne nekdy taky udela par seku stejneho zvuku kdyz to nahrava, ale kdyz se dotahne mapa, tak to prestane.

caHor
21-09-12, 12:59
Už sa to potom nerozbehne.. Skúšal som úplne odinštalovať cez Ovládací panel, Normálne cez štart, potom nas5 inštalovať, no nič.
No len že mne to sekne a potom to už CSko nereaguje..

caHor
26-09-12, 13:38
Tak?? :(

Charon35
27-09-12, 00:16
Tak?? :(

http://www.youtube.com/watch?v=YcPrXQV0Zxw

Skús postupovať podľa tohto. Malo by to ísť. (http://forum.notebookreview.com/dell-xps-studio-xps/623935-counter-strike-1-6-freezes-ok.html)

caHor
27-09-12, 06:52
Ok

caHor
27-09-12, 16:49
Charon, Pro, Kotel.. Všetkým veľmi ďakujem za snahu a za ten čas ktorý ste mi obetovali. Pomohol mi návod od Charona (to video!!) konečne som sa napojil na server!! Yupí! Diks

Charon35
28-09-12, 00:17
Charon, Pro, Kotel.. Všetkým veľmi ďakujem za snahu a za ten čas ktorý ste mi obetovali. Pomohol mi návod od Charona (to video!!) konečne som sa napojil na server!! Yupí! Diks

Huráááááááááááááááá. To už som rád aj za teba :D Tak už len pekne v kľude hrať a nerobiť problémy ;) Keby dačo, napíš.

http://1cartepesaptamana.ro/wp-content/uploads/2012/01/succes.jpg

caHor
04-01-13, 21:15
Mám taký istý problém na steame..
Nejde mi kliknúť OK.. Neviem ako si otvoriť priečinok s CS
E: vyriešené...

Charon35
04-01-13, 23:01
Mám taký istý problém na steame..
Nejde mi kliknúť OK.. Neviem ako si otvoriť priečinok s CS
E: vyriešené...

Tak sa nám to páči :D Bodlo by sem dať aj riešenie, nech niekto s tým istým problémom vie ako na to.

caHor
05-01-13, 10:16
Šiel som do priečinku kde mám nainštalovaný steam:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\login steamu - u mňa cahor32\counter-strike
Tam som si dal vyhľadať 2 súbory
motd.temp a motd.txt Označiť ich, dať vlastnosti, zaškrtnúť možnosť "Iba na čítanie - Read only" Jedno alebo druhé.
Potvrdiť "Ok" a môžete hrať :)

akka~
07-03-13, 07:16
Mám ten stejný problém, už jsem psal i v jiném threadu. Zapnu csko, připojím se na server, hnědá obrazovka, sek a nic. Nepodívám se ani do konzole, musím to vypnout přes správce úloh. Ted mi to csko ale nejde ani zapnout, píše mi to že: Vstupní bod procedury _AIL_stream_sample_handle@4 se nepodařilo v dynamicky propojené knihovně C:\Program Files(x86- mám tam vše)\Steam\Steamapps\commong\Half-Life\hw.dll nalézt. Přitom tam je. Nevím, četl jsem si všechny posty co jsou tady, ale žádny nenapovídá tomu, jak vyřešit tohle. Kdyby někdo věděl, budu rád. Díky

EDIT1: Antivírovou kontrolu jsem dělal, notebook mám novej od vánoc, takže žádná závada v tom nebude, jede jak hodinky. LoLko mi běží normálně, i další hry co mám.

ZombieBot
07-03-13, 14:24
Mám ten stejný problém, už jsem psal i v jiném threadu. Zapnu csko, připojím se na server, hnědá obrazovka, sek a nic. Nepodívám se ani do konzole, musím to vypnout přes správce úloh. Ted mi to csko ale nejde ani zapnout, píše mi to že: Vstupní bod procedury _AIL_stream_sample_handle@4 se nepodařilo v dynamicky propojené knihovně C:\Program Files(x86- mám tam vše)\Steam\Steamapps\commong\Half-Life\hw.dll nalézt. Přitom tam je. Nevím, četl jsem si všechny posty co jsou tady, ale žádny nenapovídá tomu, jak vyřešit tohle. Kdyby někdo věděl, budu rád. Díky

EDIT1: Antivírovou kontrolu jsem dělal, notebook mám novej od vánoc, takže žádná závada v tom nebude, jede jak hodinky. LoLko mi běží normálně, i další hry co mám.

Neměl sis stahovat ty downgrade sračky, psal jsem, že to je nestabilní.

akka~
07-03-13, 15:16
No jo, jenže mě to šlo, to co postnul Bia Fz, mě to šlo normálně, až teď to prostě nejde. ZKusím ještě reinstal jednou a potom uvidíme
EDIT1: Tak reinstalace hotova a funguje to, díky.