Zobrazit výsledky od 1 do 10 z 10

Téma: VHE Maping Tutorial

  1. #1
    Expert člen Avatar uživatele koNan
    Datum registrace
    Aug 2011
    Umístění
    Matrix
    Příspěvky
    534

    Lightbulb VHE Maping Tutorial

    Tak dneska jsem se rozhodl udělat tutorial na Valve Hammer Editor..je to na základní věci
    Takže než začnete tak si stáhněte VHE: http://www.fileplanet.com/86826/8000...er-Editor-v3.5 (http://gamebanana.com/cs/tools/5026 kdyby náhodou)
    A nastavte podle tohoto návodu: http://tvorbamap.cz/articles.php?article_id=2
    Až budete mít vše hotové tak klikněte naFile-New a můžeme začít...
    Zobrazí se vám 4 hlavní okna ve kterých se mapa tzv "staví" a nástrojové lišty okolo. Teď klikněte na View a vyberte 3D Textured Polygons to Vám zajistí že mapu uvidíte otexturovanou a pak v liště pod tím najděte tlačítko tl které jakokdyby zasekne textury takže když budete třeba posouvat zeď nebo podlahu tak zůstane stejná. Okna: CAMERA= Celkový 3D pohled, TOP=Zhora, FRONT=Zepředu, SIDE=Zboku
    Uděláme si jednoduchou místnost ze světlem..
    Začneme podlahou takže v pravo klikněte na Browse a vyberte si texturu dle libosti (stačí na ni 2x kliknout) poté se Vám okno zavře...těď když už ste si vybrali texturu tak v okně TOP levým tlačítkem udělejte třeba čtverec a poté na něho klikněte pravým tlačítkem a zvolte Create Object tím se podlaha vytvoří...Teď jsou na řadě zdi takže si opět vyberte texturu a třeba v okně TOP si vytvořte zeď stejným zbůsobem jako podlahu akorát třeba v okně SIDE si vyberte jak má být zeď vysoká a pokračujte stejným způsobem u všech zdí (časem na to příjdete a bude to jednoduché ;)....strop uděláme stejně jako podlahu akorát ji umístěte na horní strany zdí...teď se musí udělat Spawn a světlo takže klikněte na Entity Tool (taková žárovka v levé nástrojové liště) nebo spusťě pomocí Shift+E...Pokud teďka kliknete v okně CAMERA třeba na podlahu tak se Vám ukáže Zelený obdelník tzv entita...Takže klikněte na podlahu a po objevení Entity na ni třeba v okně TOP klikněte pravým a uplně dole vyberte Properties, poté se Vám zobrazí další okno s nastavením..Do políčka Class napište info_player_start a okno zavřete...pak musíte entitu posunout kousek nad podlahu (kdyby ne hráč by se spawnul třeba v podlaze)...teď světlo..Udělejte další entitu a posuňte ji kam chcete (nejlepší je tak doprostřed místosti) a opět klikněte na Properties a do class napište light poté se vám dole ukážou možnosti entity (attributes) a teď musíte světlo nastavit takže vybereme Brightness a vlevo se ukážou čísla (první tři součíslí jsou nám kničemu) a poslední číslo nastavuje "svítivost" která je ve výchozím stavu 200...pod tím klikněte na Pick Color a zobrazí se Vám další okno kde si vybíráte barvu, intenzitu, sytost atd...(jako v malování) takže si vyberte podle svého a dejte OK...V možnosti Appereance si vybíráte Efekty (blikání atd...) teď zavřete okno a stiskněte F9 tím se Vám mapa zkopiluje a spustí hru...pokud se spawnete na mapě kde je místnost a svítí tam světlo tak ste vše udělali dobře :)....Chce to trošku experimentovat s nastavením atd...Pro dnešek to je vše páč nemám čas...příště už to rozepíšu a přidám screeny...
    //Rada do budoucna: Často si to ukládejte ať se vám nestane že máte půl mapy hotove a spadne vam VHE nebo se něco po*ere ;)
    Naposledy upraveno koNan; 05-01-13 v 16:26.

  2. #2
    Pokročilý člen Avatar uživatele SeveRo
    Datum registrace
    Jul 2012
    Příspěvky
    244

    Re: VHE Maping Tutorial

    Jo dobrá dal sis stím práci, ale podle mě si to nemusel vůbec dělat.Stačílo tu hoďit TENHLE link.

  3. #3
    Stálý Maniak Avatar uživatele Acid
    Datum registrace
    Oct 2012
    Příspěvky
    1,548

    Odpověď: VHE Maping Tutorial

    Doporučuju stáhnout si Valve Hammer Editor 3.5

    K 3.5 je více návodů

  4. #4
    Stálý člen
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Opava, ČR
    Příspěvky
    688

    Odpověď: VHE Maping Tutorial

    Já ti ještě trošku pomůžu. Tady máš takový pěkný článek k super souboru, který si sám nastaví VHE tj. najde si všechny složky a programy a nastaví ti je do VHE.

  5. #5
    Stálý Maniak Avatar uživatele Acid
    Datum registrace
    Oct 2012
    Příspěvky
    1,548

    Odpověď: VHE Maping Tutorial

    Díky, snad to pomůže, protože předtim mi tam chybělo nebo spíš jsem je nenašel hodně souborů, tak snad to půjde.

  6. #6
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463

    Re: VHE Maping Tutorial

    ak si stiahnem tento hammer editor, tak netreba nejake konfiguracie v pc?

  7. #7

    Re: VHE Maping Tutorial

    Jedna vec skúšal som to ale stále nemožem prísť nato de je ten koreňový adresár HLF , tam na tvorbamap.cz som pozeral ako sa to "naprogramuje" ale nejak som stoho nemohol výjsť .
    riťky a edm

  8. #8
    Stálý člen
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Opava, ČR
    Příspěvky
    688

    Odpověď: Re: VHE Maping Tutorial

    Citovat Původně založeno caHor Zobrazit příspěvky
    ak si stiahnem tento hammer editor, tak netreba nejake konfiguracie v pc?
    Konfigurace ne, aspoň teda na Win Vista/XP/7. Na Win 8 jsem to ještě nezkoušel.

    Citovat Původně založeno Darwin Zobrazit příspěvky
    Jedna vec skúšal som to ale stále nemožem prísť nato de je ten koreňový adresár HLF , tam na tvorbamap.cz som pozeral ako sa to "naprogramuje" ale nejak som stoho nemohol výjsť .
    Kořenový adresář Half-Life je vlastně to, kde máš naistalované csko. Pokud bereš textury ze steamu, pak to najdeš v Počítač/Disk C:/Program Files/Steam/steamapps/"tvoje přihlašovací jméno"/counter-strike/cstrike_czech:. Tam najdeš soubory končící na .wad. Pokud bys chtěl ještě další textury, pak můžu doporučit tohle. Jen si to přesuň do složky cstrike_czech a pak klasicky "Add WAD"...

    Jo a za zpoždění se omlouvám x)
    Naposledy upraveno ivoros; 25-01-13 v 21:54.

  9. #9

    Re: Odpověď: Re: VHE Maping Tutorial

    Citovat Původně založeno ivoros Zobrazit příspěvky
    Konfigurace ne, aspoň teda na Win Vista/XP/7. Na Win 8 jsem to ještě nezkoušel.


    Kořenový adresář Half-Life je vlastně to, kde máš naistalované csko. Pokud bereš textury ze steamu, pak to najdeš v Počítač/Disk C:/Program Files/Steam/steamapps/"tvoje přihlašovací jméno"/counter-strike/cstrike_czech:. Tam najdeš soubory končící na .wad. Pokud bys chtěl ještě další textury, pak můžu doporučit tohle. Jen si to přesuň do složky cstrike_czech a pak klasicky "Add WAD"...

    Jo a za zpoždění se omlouvám x)
    V poho a pomohlo to..ďakujem
    riťky a edm

  10. #10
    Expert člen Avatar uživatele koNan
    Datum registrace
    Aug 2011
    Umístění
    Matrix
    Příspěvky
    534

    Odpověď: VHE Maping Tutorial

    Citovat Původně založeno JandyCZ Zobrazit příspěvky
    Já tam mám malej průser...když tu mapu zkompiluju, vypíše mi to něco ---END Hl(něco) a má to končit END hlrad :/
    Dej sem screen nebo mi pošli do PM co to píše...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •