Zobrazit výsledek ankety: Líbí se ti Iratus?

Hlasující
43. V této anketě nemůžeš hlasovat
  • ANO, bude dobrá.

    41 95.35%
  • Ne (Napiš, co se ti nelíbí!)

    2 4.65%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 31

Téma: [Nová zombie mapa] zm_iratus

  1. #1
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Cool [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Zdarec,
    mám pro vás novinku, novou zombie mapu

    "ZM_IRATUS"

    Poučil jsem se z chyb při tvorbě Kyblíkárny (a jejího fixu, Satedy) a od základu jsem čistě postavil toto své nové dílo.

    Prostředí mapy je zasazeno do starého, rozpadajícího se domu. Dům je v dezolátním stavu - střecha se propadla a došlo k prolomení stropů několika pater nad hlavní halou. V domě praskají zdi a podlaha, tapety se loupou, světla skomírají...Co čert nechtěl, do domu se nastěhovali bezdomovci, kteří probudili dávné zlo, které v domě po staletí spalo, uvězněné ve sklepě...
    Chybu si uvědomili ihned po otevření masivních železných dveří a pokusili se utéci, bohužel, vypuštění Iratuští brouci byli rychlejší a stihli několik členů bandy nakazit. Brouci se rychle zavrtali pod kůži a převzali nadvládu nad svými hostiteli. Ti co přežili se ukryli, jejich budoucnost je však nejistá neboť nakažení jedinci jsou velmi agresivní, krvežízniví a z domu není úniku...

    Info o mapě:
    - Pečlivé zpracování vzhledu - již žádné rozházené textury a "suché" herní prostředí.
    - Množství rozmanitých úkrytů různých obtížností a míst vhodných pro vybití VIP nudy.
    - Úzké uličky, ideální pro zaminování. Vždy ale mají více "vchodů", aby měli zombie šanci.
    - Svoboda pohybu - dostat se lze téměř kamkoliv, stačí jen vědět, jak na to ;-)
    - Dostatek prostoru pro manipulaci s Nemesis (možnost obíhání pater a hlavní haly).
    - Mnoho spawn pointů - konec nudného spawnování na tom samém místě.
    - Důmyslně rozmístěné jemné osvětlovací body.
    - Mapa důkladně otestována v singleplayeru.
    - Již při samotné tvorbě mapy jsem se zaměřil na její optimalizaci, tak aby se nikomu nelagovala.

    ZPĚTNÁ VAZBA
    PROSÍM, prohlédni si mapu a HLASUJ a nebo napiš komentář/PM. Když už jsi dočetl/a až sem, poděl se se mnou o svů názor, díky :-)

    Pár screenů: (Klepnutím otevřeš velký obrázek)





    Jak již jistě víš, hra se odehrává v domě. Screeny je tedy těžké vytvořit, jednoduší a lepší tedy bude, když si mapku projdeš osobně.

    Toto je první veřejná verze (pokud se nenajdou chyby, je připravena k nahození na server :-))



    Verze 0.2: Přidány decaly krve a krvavých stop, praskliny ve zdech; přidán texturový žebřík; přidáno zakončení ventilačky.


    Verze 0.3: Přidány ještě další decaly krve a šmouhy na zdech; upraveno zakončení ventilačky; přidány zvuky (skřípání podlahy, závan temnoty a šepot) - aktivují se na pár místech po průchodu
    Je třeba ještě vyřešit problém se zvukem jisker (osvětlení a bedna ve sklepě), jelikož zvuk je slyšet všude.



    Feedback, prosím :-)
    Naposledy upraveno Kyblík Hnoje; 18-11-13 v 21:12.

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  2. #2
    Pokročilý člen Avatar uživatele lynx
    Datum registrace
    Nov 2012
    Příspěvky
    163

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    len tak narýchlo zo screenov to vyzerá dobre. Zajtra sa nato pozriem detailnejšie v hre a určo ti sem pridám nejaké svoje dojmy/postrehy.
    If I tell you I'm good, you would probably think I'm boasting. If I tell you I'm no good, you know I'm lying.

  3. #3

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Ahoj, sice nehraju zm módy, ale ze screenu mě mapa zaujala a chtěl bych si ji prohlédnout. Tvá mapa je ale na serveru uloz.to zaheslovaná. Zkus to odheslovat.

  4. #4
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    +linkx2511 Díky :-)
    +Grakon2702 Ahoj, díky za upozornění, heslo se mi tam natáhlo nějak samo, už jsem ho zrušil :-) Budu rád za feedback, zejména připomínky a hlášení chyb v mapě :-)

    Ještě uvažuju, že bych do mapy přidal transportní kruhy (jako byly v Kyblíkárně/Satedě) ze sklepa do horního patra (s tím, že pro oba teleporty bych vytvořil nové místnosti z důvodů optimalizace a lagovzdornosti). V předchozích mapách s nimi byl ale na serveru problém (mizelo ovládání, kruhy nevyjížděly, teleport fungoval podle nálady), takže nejprve bych doladil mapu bez nich, poté s nimi a vše bych nejraději předem vyzkoušel na testovacím serveru. Co si o tom myslíte? :-)

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  5. #5
    Ex-admin Avatar uživatele Byznis
    Datum registrace
    Apr 2013
    Umístění
    Nitra Slovakia
    Příspěvky
    1,115

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    aj mne sa paci ta mapa , btw. nevedel by si spravit aj nejake mapy pre RC CARS ? csko.cz:27076 ?

  6. #6
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    +mrtve deti v zivom plote: Mno, třeba jo, nejdříve bych chtěl ale nějak dořešit Satedu a Iratus :-)
    Teď jsem si projel trať, co je na serveru a myslím, že nebude problém něco takového vytvořit. Celkově o tomto módu slyším poprvé, takže o něm nic nevím :-) Takže ano, mohu udělat nějaké mapy, pokud k tomu budu mít dostatek informací (rozměry, omezení, co musí a nesmí obsahovat, jaké entity plugin zničí, názvy entit, počet startovních pozic,...). Ale jsem děsně líný kyblík, zvláště co se hledání informací týče :-D

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  7. #7
    Ex-admin Avatar uživatele Byznis
    Datum registrace
    Apr 2013
    Umístění
    Nitra Slovakia
    Příspěvky
    1,115

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    no ja sa vtom moc nevyznam , to by skor Kotel vedel ohladom toho RC cars dodat viacej info

  8. #8

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Okej, takže díval jsem se na mapu a udělal jsem při tom rovnou i demo. Hned na začátku mě celkem zaujal ten neviditelný žebřík na CT spawne, který vede kajsik nahoru. Mohl by jsi to spravit tak, že by jsi tam dal roztrhnutou stěnu, kdy by byly vidět různě naskládaná dřeva, po kterých by se dalo lézt. Pak byla celkem zajímavá šachta která vedla do ničeho. Na celém demu taky jsi mohl poznat, že jsem po mapě jaksik bloudil, což se dalo očekávat. Kdyby se tedy tato mapa dala na server, rozhodně si nedělej těžkou hlavu s tím, že by na začátku lidi začali nadávat, že se v tom nevyznají, bodejť když tu mapu nikdy nehráli. Co bych do mapy ještě přidal jsou decaly krve všudemožně po stěnách a po podlahách a na některých místech bych přidal takvou tu atypickou ozvěnu hučících trubek ve starých domech. Jinak jsem si teda mapu prošel, šlo vidět, že sis na ní dal zaléžet a byla i hodně pěkná. Pokud by jsi ještě tedy trochu doladil, byla by perfektní. Za mě tedy dávám v anketé ,,líbí se mi".

    Demo zde.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 11-11-13 v 16:38.

  9. #9
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    +mrtve deti v zivom plote: OK, až dodělám Iratus a vymyslím co se Satedou, tak na to třeba mrknu, už mám pár dobrejch nápadů ;-)
    +Grakon2702: Díky moc! Tohle přesně jsem potřeboval, takovouhle zpětnou vazbu.
    O tom neviditelném žebříku vím, nějak to pořeším, nejspíše tak jak říkáš - roztrhanou tapetou s prkny (doufám, že se mi to podaří nakreslit). Tu šachtu vedoucí do ničeho - to myslíš tu v tom sklepě za mohutnými dveřmi v rohu, co vede do krytu s průhledem na zadní chodbu, kryt v místnosti s dírou ve zdi (jak je hned vedle díry v podlaze), díru do vodní nádrže, malou šachtičku od ventilačky v hlavním sále a nebo vlez do krytu v přízemí? :-D Myslím, že myslíš tu ventilačku, ne? to vylepším - na konec šoupnu dekl od ventilačky. Na decaly jsem přiznám zapomněl (jsou tam jen ty základní, orientační (např. šipky ve sklepě)), takže to určitě napravím. Decaly dávám vždycky až na konec, jinak mi dělají akorát bordel v nárysu.
    Ta ozvěna hučících trubek je dost dobrý nápad! Původně jsem tam chtěl dát šepoty, ale nevím, kam uložit zvuky a hlavně jak to udělat, aby je hra našla i na jiném PC. Návod jsem na to nenašel.
    S tím blouděním - to je záměr, aby lidi (alespoň zezačátku) bloudili. Koneckonců je to tak i v ToxicHouse a HewittHouse a každý má možnost si mapu předem projít :-)

    Co obtížnost a rozmístění krytů, myslíš že jsou OK? Trochu mám obavy, aby v této mapce nebyly příliš zvýhodněni lidé (úzké uličky jde velmi lehce zaminovat).

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  10. #10
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    +Puky Iratus jsem stavěl o víkendech, když byl čas...celkově tak týden. Jj, když budu vědět, tak poradím, napiš mi PM nebo na Skype :-)

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  11. #11

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Myslel jsem tu ventilačku jak se dá rozbít vchod na tom schodišti. Já už se těšil kam to poleze a tam pak taková stěna :D. Každopádně o úkrytech jak jsou dobré rozhodvat nemůžu, nehraju zm servery, to už musí posoudit ti, co tam hrajou. Co se týče toho šepotu, ten je sice dobrý, ale teď jsem si uvědomil, že na mapě bude asi velký kravál z boje, takže by to ani nešlo slyšet. No nevím. Každopádně ty decaly krve by jsi tam měl dát. A v neposlední řadě, nezapomeň onulovat textury, co mají hodně faců, aby se to jiným lidem nelagovalo :).

  12. #12
    Pokročilý člen Avatar uživatele lynx
    Datum registrace
    Nov 2012
    Příspěvky
    163

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Tak mapu som si presiel, a páči sa mi. ZM nehravam, takze nebudem hodnotit skryse a pod. veci co tam patria. K brushworku, ziadnu chybu som nenasiel, takze parada. Entity su tam kde maju byt, wpoly sa cely cas drzi pekne v norme. Mapa mi ani nepride vobec nejako zlozita, ci nejak extra nezapametatelna. Takisto ziadne rusive elementy ako prilis blikajuce svetla a pod. tam niesu, davam +. Prakticky teda nemam co vytknut, vsetko uz bolo spomenute vyssie, mapa je velmi dobra, ale vzdy sa da spravit o kusok viac :) ze? Tak ak mozem poradit, a ak sa ti samozrejme chce, (mne sa napr. vacsinou nechce :D) skus sa este trochu pohrat so svetlami, nepouzivaj len "ziarovky", pridaj napr. sviecky, ktore mozu mat este strasidelnejsi efekt. (napr. nakodit cez triggery aby ak hrac prejde okolo sviecky, spusti to sound vetra a sviecku zhasne a pod veci.) Ak nevies ako so zvukmi, jednoducho svoj zvuk vloz do zlozky v priecinku "cstrike/sound" tak ho pouzi v mape, a cestu k nemu pridaj do ".res" suboru mapy v tvare "/sound/nazovzlozkyvktorejjezvuk/nazovzvuku.wav". (ak vytvaras vlastny zvuk, nezabudni, ze mozes pouzit len format: Wav,8bit,PCM).
    If I tell you I'm good, you would probably think I'm boasting. If I tell you I'm no good, you know I'm lying.

  13. #13
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Všem moc děkuju za feedback :-)
    Takovéty technické srandičky tam není problém vložit kdykoliv dodatečně, návodů je na takové věci dost, jen jsem se jim chtěl vyvarovat, jelikož v Kyblíkárně na serveru nefungovaly (konkrétně mám na mysli Transportní kruhy, které ovšem jinak v Singleplayeru fungovaly přímo impozantně). Možná to bylo starými kompilačními programy, které jsem na Kyblíkárnu použil, nevím...to by se právě muselo testnout na serveru.
    Viděl bych to takhle: Zítra nebo pozítří, jak bude čas, vám sem hodím update s decaly, žebříkem, upravenou šachtičkou a třeba i něčím navíc :-) Až bude základ vyšperkován, tak udělám další update s tím, že do něj přidám tyhle srandičky přes multimanager a pak se uvidí, podle toho jak to bude fachčit :-D

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  14. #14
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Nahrána nová verze.
    Verze 0.2: Přidány decaly krve a krvavých stop, praskliny ve zdech; přidán texturový žebřík; přidáno zakončení ventilačky.



    V příští verzi plánuji přidat ozvučení pár míst a nejspíše i přidání transportních kruhů.

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  15. #15

    Odpověď: [Nová zombie mapa] zm_iratus

    Prohlédnul jsem si tedy druhou verzi mapky. Musím tě upozornit na jednu velmi důležitou věc. Na některých místech, kde je světlo, chybí světelný zdroj!!! Dále k těm decalům krve. Všude v domě jsou vidět krváve otisky rukou, to je sice fajn, ale myslel jsem spíše krvavé stopy po stěnách a podlahách. Jako když lovec nese svou zkrvácenou obětˇpo podlaze, po schodech dolů či nahoru a tak. Takové skvrny krve jsem měl na mysli. Dále jsem si vy sklepení všiml jednoho akratovaného světla. U tohoto světla máš nastavené postupné tlumení a následuící zvyšování světelného kontrastu. U takových světel to většinou bývá tak, že rychle blikají. Zkus si s tím tedy trochu pohrát. Co se týče transportních kruhů, vůbec je tam nedělej. Tím by jsi zničil tu staršidelnou podstatu zničeného domu. Natočil jsem pro tebe demo, kde jsem ti ukázal chybějící zdroje světla. Ještě si zkus pohrát s tou šachtou.

    Zde máš to demo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •