Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 15

Téma: Oznámení o ukončení kariery

Stálý člen Avatar uživatele AlternativníPravda
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Schönbrunn

6 z 6 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

Oznámení o ukončení kariery

Dobrý nedělní večer,

jak napovídá nadpisek, tak jsem se rozhodl ukončit svoji karieru admina na majnkraftu a jelikož sem zde byl nějakej ten pátek, připadá mi normální o tom něco málo napsat, text je to dlouhý a o jeho srozumitelnosti a gramatické úrovni již předem pochybuji. Vše ale nahradím zpětnými korekcemi. Za veškeré chyby se předem omlouvám.

Takže pokud Vás to nezajímá, tak následující odstavce přeskočte a začněte číst až ten poslední.

Počátek majnkraftu a Knox
    Většina hráčů, a to i já, si start serveru na Kotelně nepamatuje a osobně ho nezažilo, ale asi po 2 měsících po spuštění prvního světa jsem se přípojil. Psalo se jaro 2012. Moje začátky, jako hráče co MC nikdy nehrál nebyly lehké. Měl jsem naštěstí jednoho kamaráda, taktéž amatéra a naprostého neznalce redstonu (ten krát většího než já), nepřátele veškerých pravidel designu a architektury, naprostého flákače a budižničemu (ne, dělám si srandu, staral se o ovce a slépky), hráče jménem 3KaJerry. S ním jsem hrál a s ním mě hra nejvíce bavila a nejvíce jsem si ji užíval. To byla éra ZmBota, aviatika alias Ratata alias badboy a McRaxora, jehož identitu jsem nikdy neodhalil. Pokud mě ještě nezklamala paměť, byla to verze 1.2.5. a minecraft se rychle měnil a tak následovali různe nové verze a s němi i velmi "příjemné" restarty.

Na verzi 1.3.5 (+-) mám jen špatné vzpomínky, nejenže mě resetovali svět ale taky jsem dostal práva (popularita serveru naráz opadla :D). Ale začneme od začátku. Poté co byla na server nahrána nová verze a s ní spojen reset, tak jsem se docela naštval a doslova se na dva měsíce vysral na minecraft. Jenže vzpomínky na dobu s Jerrym mě přitáhli zpět. Bohužel Jerry už na serveru nehrál a tak jsem neměl u koho bydlet a komu brát věci. Tehdy jsem dokonce psal do chatu, dnes již tolik nenáviděné slova: U koho mužu bydlet ? U koho mužu spat ? atp... Naštěstí se našel jeden panáček co mi do začátku vypomohl, jméno jsem bohužel zapomněl. Stavěl jsem si baráček, dělal na svém pozemku, ale hra sama o sobě mi neposkytovala uspokejení jako dřív, jenže Bůh se nademnou slitoval a seslal spasitele. Jerry se opět připojil! Chvála jemu! A nebyl sám, ten mizera si našel lepšího kámoše. Nějakého Sedlyho, ten mu daroval dům, tunu surovin. Se Sedlym jsem se rychle seznámil a zjistil že je to fajn člověk, kterého mohu vykrádat. Admin team tehdy tvořil Vojta a ještě někdo, ale to si můj mozek nepamatuje. Tento svět trval na naše poměry nějak moc dlouho. Já začal stavět památník adminum a nějaké ty eventy, vše ze survivalu. Za to jsem byl "odměněn" opnutím a na dlouhou dobu přenecháním veškeré odpovědnosti za server, to se btw. stalo víckrát, něco podobného zažíval tento květen Bujak. Svět mc se dál vyvýjel a server se hnal dopředu

A tak přišel další reset mapy a verze 1.4.2. Tehdy byl adminem i Leryx, na kterého mám jen kladné vzpomínky. S ním a ještě s aviatikem jsme začali budovat první velké Kotelna city. Já postavil asi moji nejpěknější budovu, velkou radnici, ve stylu Dubaie. Leryx s Aviatikem postavili metro, nemocnici, přístav, trh, velké nákupní středisko, vesnici a mnoho dalších věcí. Tato verze mc dlouho na kotelně nevydržela a nastal další reset a přechod na 1.5.2.

Díky WE se dalo celé město přesunout a díky přidání mramoru jsme mohli změnit ocelové město na mramorové. Tehdy se zapojil i Kotel a postavil banku. Město vypadalo fakt dobře a dokonce jsme udělali i parcely pro možné stavby hráčů, toho jsme se nedožili. Myslím že na světě se něco pokazilo a muselo dojít k dalšímu resetu. To mě docela vytočilo, jelikož město se prej už nedalo použít. No nevadí, začali jsme budovat novej server. Na tomto serveu byla jedna velká novinka a to multiworld. Byl zde zcela oddělen mine svět, event svět a build svět. Mě tehdy napadla skvostná myšlenka (bohužel nikým z vedení nepodporováná): udělat celý svět ve stylu cska. Postavili bysme mapy, Kotel by udělal plugin na DM, Classic apod.. a nahrál by se plugin se zbraněmi. Bohužel k tomu nedošlo a tak mapy které jsem za pomocí hráčů postavil zůstaly prakticky nevyužité, i když se Aviatik snažil udělat funkční plant systém. Tehdy na server chodila hodně fajn lidí a já myslel že by cskový mc server mohl být docela velký a úspěšný projekt, nestalo se.

Na server se nehrála verze 1.6.2 a já začal se super partou (Certik, Gustak....) stavět velké dostihy. Bohužel svět jsem dosral, a to hned dvakrát. Jeden krát jsem chytře označil dva body vzdálené od sebe XXX tisíc bloku a dal //set 0, což tyto místa vymazalo. Zálohy tehdy byly docela chabé a tak se nahrála nějaká hoodně špatná a na světě kde jsem udělal tento "výmaz" se vyskytovaly chunky, které zhazovali server. Za toto se hráčům omlouvám :D. A podruhé se mi povedla na celém event worldu nasázet stromy :D. No a tak se to muselo vše vymazat, zprvu event world pak i ostatní.

No a tak se začínalo zase od znova, hráčů bylo míň a míň a tak se server umlčel na cca 2 měsíce, kdy probíhala kompletní přestavba. To už bylo na přelomu 2013/2014. Tehdy se sešel admin team snů, jak jsmem si myslel. Aviatik ze ZMBotem dali dohromady naprosto úžasný systém ekonomiky a multiworldu. Já stavěl město, Frisco mi s tím pomáhal a všem bylo fajn, dokonce jsme udělali nábor a přidal se k nám nějakej ZeMi7 (před tím pajda, ale to byla, no chyba). Server fungoval špičkově, aspoň zvenčí se to tak jevilo. Uvnitř adminteamu začali vznikat rozepře, které si vyžádali odstup ZMBota (odstoupil i k vůli práci).No
    a pak se stala ta neštastná situace se Zoidem, Aviatikem a Vojtou. Já byl tehdy na dovolené a tak jsem ničemu nemohl zabránit a asi bych ani nezbránil. Svět musel být prej celej smazán, i když byla k dispozici záloha. Toto beru jako nejhorší chvíli serveru. Na serveru běžela 1.7.2, která tam běží v podstatě až doteď.

A tak jsme se dostali až do současného stavu, na serveru je verze 1.7.X, server je více méňě bez pluginů a bez hráčů. Nevím zda-li upadá, nebo stagnuje. Těžko říct, prorazit v tomto oboru je těžké a kotelna to nedokázala. Celkově si myslím, že projekt minecraft nebyl úspěšný a bez větší finanční injekce a bez většího zájmu Kotla (který na to nemá bohužel čas) ani úspešný být nemůže. Ale co si myslím, že pokud by se našel nějaký schopný pluginér, který by pluginy dokázal sám udělat, tak to cskový mc by díru apsoň na československé scéně udělal.

A jak bych zhodnotil svoji práci ? Osobně si myslím, že jsem tomuto serveru nemohl odevzdat více a moje památka zde bude ještě po nějaký čas uchována. Bohužel server dělají hráči a to je jedna z věcí proč vlastně končím. Čím jsem starší tak asi pochytávám více rozumu a začínám zřejmě více přemýšlet o věcech, které dělám a začínám jinak chápat své okolí, bohužel, a jsem nerad že to tak musím napsat, serou mě hráči. Jejich IQ a mentální vývoj ustrnul na bodě mrazu, nebo já nevím. Jsou nechápaví, přiblbí a Bůh ví co ještě. Jen doufám že je to tím nízkým věkem, ale to není vždy pravda. Někdy si říkám, jaké by to bylo udělat server s WL a dat tam jen lidi které dobře znám, nědávat žádné residnce, ale můžu se na ně spolehnout ? Můžu se spolehnout na adminy z cska že mi přes noc nerozgiefujou barák ? Můžu ? Nemůžu. A toto je přesně věc k vůli které končím - nemůžu se spolehnout na hráče. A když potom v netheru najdu od někoho vzkaz: Knox nemá mozek...

Naštěstí na serveru jsou taky rozumní lidé a tímto bych chtěl Všem rozumným poděkovat za skvélé léta strávené na tomto serveru. Jmenovitě: 3KaJerry, Kotel, Frisco, Aviatik, Vojta, ZmBot, Sedly, Bujak, ZeMi, Front, Leryx, Gustak, Certik, Kono, SikyTv, Maršoun, Ridick, Puky, Dwf, Naruro, Latins.. a na další si určitě někdy vzpomenu a připíšu je. Děkuji taky zbytku nejmenovaných za cokoliv co pro mě během mého působení udělali, jakkoliv mi pomohli, nebo si jen poslechli moje žvásty o životě. Celé kotelně přeji hodně štěstí a úspěchu a to hlavně minecraft serveru. Snad se na serveru ještě někdy uvidíme.

S pozdravem Knox
    Naposledy upraveno AlternativníPravda; 31-08-14 v 19:43.
    Citovat Původně založeno Neurol Zobrazit příspěvky
    Unihoc není dement, Unihoc je pičus, ale to deagle1981 taky. Vzniká nám zde tzv. banovací paradox.
    .

Server admin Avatar uživatele ZeMi7
    Datum registrace
    Sep 2012
    Umístění
    Aim, AWP, d2only

Re: Oznámení o ukončení kariery

Hm... škoda super člověka :'(

To csko bylo suprový... pamatuju si, jak jsme stavěli ty cs mapy...

Strávili sme tam snad týden čistého času tím, že jsme se tam stříleli s lukama :DDD :)

Bohužel je vidět, že to upadá, ale stejně je občas hezký tam zajít a něco udělat.

Zbytek ti napíšu do PM.

Díky za skvělý server a úžasné zážitky.

Stálý člen Avatar uživatele Toqsic
    Datum registrace
    May 2014

Odpověď: Oznámení o ukončení kariery

Moc pěkný text. Na serveru jsem hrál jen chvilku (cca 15 min) a co mě dost udivilo bylo to, že jsem seznam vyspawnoval v ne moc kreativně řešeném prostředí. Jednoduchost mě až překvapila. No řekl jesem si, že tomu dám ještě šanci a že mi kotelna server ukáže víc. Po chvilce hraní mi hra napsala, že nejsou povoleny žádné mody pro ulehčení. Takže jsem to pochopil tak, že stavět mohu pouze z toho co naleznu a co vykutám, popřípadě vykraftím. Touto metodou jsem hrál pouze ve verzi (mé první verzi) 1.6.2 Beta. Mé snažení dosáhnout nějaké alespon trochu vzhledné stavby skončilo neuspěchem a averzí vůči zdlouhavému kutání v dole kde jsem převážně nacházel jen uhlí. Tímto krokem, co mi server napsal, ve mě vzbudil dojem, že to bude nuda, jak za dávných časů kdy, jsem nepoužíval ani létání ani Toomanyitems mod a že většinu času na serveru strávím někde v bohu zapomenutém dolu a nebudu moct projevit svoji tvůrčí schopnost, ve mě uhasla posledení naděje, že tento server znovu navštívím. A stalo se tak. Je mi to líto, ale když server běží pod taktovkou správného užívání minecraftu, kde si musím vše sehnat sám a 80% času strávím jen hledáním a ne stavěním toho co si přeju, ale nemyslím si že takto server bude fungovat i nadále v budoucnu. Jinak bych docela rád viděl ty vše stavby co byli popsány v textu a načerpal z nich trochu inspirace do světa v single plajeru.

Moderator, server admin Avatar uživatele Bezdak
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Hlavní nádraží

*VIP*

Re: Odpověď: Oznámení o ukončení kariery

Citovat Původně založeno Toqsic_Mustache Zobrazit příspěvky
    Moc pěkný text. Na serveru jsem hrál jen chvilku (cca 15 min) a co mě dost udivilo bylo to, že jsem seznam vyspawnoval v ne moc kreativně řešeném prostředí. Jednoduchost mě až překvapila. No řekl jesem si, že tomu dám ještě šanci a že mi kotelna server ukáže víc. Po chvilce hraní mi hra napsala, že nejsou povoleny žádné mody pro ulehčení. Takže jsem to pochopil tak, že stavět mohu pouze z toho co naleznu a co vykutám, popřípadě vykraftím. Touto metodou jsem hrál pouze ve verzi (mé první verzi) 1.6.2 Beta. Mé snažení dosáhnout nějaké alespon trochu vzhledné stavby skončilo neuspěchem a averzí vůči zdlouhavému kutání v dole kde jsem převážně nacházel jen uhlí. Tímto krokem, co mi server napsal, ve mě vzbudil dojem, že to bude nuda, jak za dávných časů kdy, jsem nepoužíval ani létání ani Toomanyitems mod a že většinu času na serveru strávím někde v bohu zapomenutém dolu a nebudu moct projevit svoji tvůrčí schopnost, ve mě uhasla posledení naděje, že tento server znovu navštívím. A stalo se tak. Je mi to líto, ale když server běží pod taktovkou správného užívání minecraftu, kde si musím vše sehnat sám a 80% času strávím jen hledáním a ne stavěním toho co si přeju, ale nemyslím si že takto server bude fungovat i nadále v budoucnu. Jinak bych docela rád viděl ty vše stavby co byli popsány v textu a načerpal z nich trochu inspirace do světa v single plajeru.
    MC neni jen o staveni vzdy to bylo z vetsiny jen o tezeni surovin. Pokud se ti to nelibi, muzes si hrat nejake zamodovanej mc ale tady na Kotelne byla snaha o (vanilla) server.

Stálý člen Avatar uživatele Bujak
    Datum registrace
    Oct 2012

Hmm škoda. Veľa šťastia v realnom živote a dúfam že na server este prídeš.

Už viacery hráči mi hovorily že prestali chodiť na server hlavne pre komunitu hráčov. Hráči boly sobecky, nevďačný, drzý. Niektory sa vrátily, ale niektory nie. Preto sa snažim vyhoviet a pomáhať hráčom ako sa dá.
    Servek keď bol ekonomy plugin bol viac-menej dobrý, ale na server s malo hráčmi sa to nehodi. Myslím že klasicky vannila world ako je teraz je lepší. Majnkraft je hlavne o ťažení, stavaní a poznavani okoliteho sveta. Ja osobne sa snažím vyhýbať serverom ktoré maju blbosť ako "doly" pretože to je veľke uľahčovanie hry a uniká hráčom podstata Majncraftu.

Nápad o CS-MC bol dobrý, ale tažko realizovateľný. Dôvodov je viac. Napr. Niektory hráči sa sťažovaly že niesu Eventy. Tak som sa venoval eventom a ked na servery bolo 18 ľudi a napisal som "Chcete event" nedočkal som sa odpovede, Server by sa musel orientovať čisto na CS-MC mód, lebo by to hrači ignorovaly. Nieco ako je sevrer na minihry tak by bol server na Csko v Majnkrafte.

MENEJ ZNAŠ, LEPŠI ŠPIŠ

Datum registrace
    Sep 2012
    Umístění
    Aim, AWP, d2only

Servery na MC tvoří z 90% lidi co na něm hrají.

Bohužel když hrají dementi a kazí tak hru ostatním, nedá se nic dělat.
    Viz. Building Fridays

Trial admin Avatar uživatele NarutoO
    Datum registrace
    Jul 2013
    Umístění
    Kraj středočeský

Som dlhý a dutý, proto ma teraz volajte NarúroO!
    :/ jinak Knoxi, tyjo je to škoda. Byl jsi dost velkou oporou a asi teda posledním senior adminem. S těma hráčema je to fakt pech.. za kýmkoliv na serveru přijdu, že s nim chci chtat ryby, že se projedeme na koni a tohle a támhleto, tak každý je strašně nepřátleský, nechce si ani povídat.

Tohle mi na našem serveru vadí.. že nechtějí hráči tvořit komunitu. Každý si chce jet to "svoje" :/
    Vím,že to vypadá ,že se akorát vymlouvám,ale viděl jsem to u náké žádosti,kde koprákek psal,že měl stejný problém.

Stálý člen Avatar uživatele Ridik :D
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Vsude :D

ahahah ted uz me nebude mit kdo hlidat kdy odpalim ty tntcka :D

btw skoda byla s tebou dobra spoluprace ;)
    Jakákoli provokace může být tvrdě trestána.

A cenzura vládne.

Game master Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň

1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

Je to škoda, všichni tam udělali kus práce, ale když se tomu nevěnuju, tak to ani nemá smysl. Je čas zkusit jinou hru.

Stálý člen Avatar uživatele DelteN
    Datum registrace
    Aug 2012
    Umístění
    Deltenova ríša zázrakov

Re: Odpověď: Oznámení o ukončení kariery

Citovat Původně založeno Kotel Zobrazit příspěvky
    Je to škoda, všichni tam udělali kus práce, ale když se tomu nevěnuju, tak to ani nemá smysl. Je čas zkusit jinou hru.
    Je čas skúsiť niečo iné a nie vanilla server... Napr. sky block, pvp, hungergames..

Datum registrace
    Sep 2012
    Umístění
    Aim, AWP, d2only

A kdo to bude nastavovat, opravovat chyby, kontolovat všechno atd...

Z Kotlova příspěvku sem to pochopil tak, že na to nemá čas, takže bohužel. Třeba ještě zkusíme udržet starý server :)
    Ale když Kotel nechce upravovat (nemá čas) tak pochybuju, že by místo toho chtěl dělat server úplně nový.

Stálý člen Avatar uživatele DelteN
    Datum registrace
    Aug 2012
    Umístění
    Deltenova ríša zázrakov

No chápem, len som chcel naznačiť že vanilla server sa moc nerozbehol. Ak beriete 10 hráčou ako úspech tak sorry... Myslím že sky block, pvp alebo hg by sa rozbehol lepšie :)

Datum registrace
    Sep 2012
    Umístění
    Aim, AWP, d2only

Portál je zaměřený na CS, takže pro Kotla jsou prioritou tyto servery. (takto to kdysi říkal)

Pokud je co řešit na CS serverech, tak MC jde stranou a nejdříve se musí udělat to na CS serverech. Navíc nejsou tu lidi, kteří by se o to starali. Nastavili pluginy, přeložili, a hledaly updaty nebo řešili takovéto blbosti při updatu.

Proto bych aspoň nechal server, který je teď (kde se pár lidí vyskytuje), pokud nebude pro Kotla z finančních důvodů lepší to zrušit. Pokud to má společně s CS serverama, tak by bylo dobré, kdyby server zůstal :)

Stálý člen Avatar uživatele Martin17CZ
    Datum registrace
    Feb 2014
    Umístění
    COD:MW, USA- California

Odpověď: Re: Odpověď: Oznámení o ukončení kariery

Citovat Původně založeno Bezdak Zobrazit příspěvky
    MC neni jen o staveni vzdy to bylo z vetsiny jen o tezeni surovin. Pokud se ti to nelibi, muzes si hrat nejake zamodovanej mc ale tady na Kotelne byla snaha o (vanilla) server.
    Ahojte , osobně mc moc nehraji ale musím říct že csko.cz je nejlepší portál nejen z cs ale i mc ..proč ? vše musíš natěžit a poprat se se světem .... znám milion serverů kde dáš /warp doly ... natěžíš si milion money a dia za pár minut ... a to je pěkná nuda .... ale na csku např. taková blbost neni ! Škoda že odchází dobrý admin .
    Zdár ve hře mě najdeš pod nickem |GOD| LAky :).
    Hraju převážně na BaseBuilderu, COD:MW nebo Deathrunu

Žádost o UB:
    "dobry den prajem moj 24 rocny brat hrava CS 9 rokov a vy ste mu dali ban za WH ? nikdy necitoval !!! ma sluchadka a mikrak velmi dobre je pocut kroky cez celu mapu ...ziadam o unban , prisaha ze nikdy nebude uz hrat tak dobre !!
    9 rokov odohane Cs ta nieco nauci po turnjaoch chodil :) a vy mu date BAN , ziadam vas pekne :) !! Dakujem vo pred"
    by [S]t4k!sTa

Stálý člen Avatar uživatele Rostislav
    Datum registrace
    Sep 2012

Knoxyne budeš chybět

Někdy se ukaž :-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání