Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 17

Téma: Volby 2k17

  1. #1


    0 z 5 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Volby 2k17

    Tak co, koho budete volit? Tyhle parlamentní volby jsou vůbec moje první a měl jsem problém se najednou vyznat v celé té politické situaci. Rozhodnul jsem se, že budu volit podle volebního programu, neboť neznám vládnoucí historii jednotlivých stran. Narychlo jsem projel volební programy některých největších stran s největším potenciálem. Hodně mi pomohla volební kalkulačka. Po důkladném nováčském zvážení a přečtení volebního programu jsem se rozhodnul pro ANO.

  2. #2
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374


    Re: Volby 2k17

    Tady se ti asi moc lidí nesvěří. Zas tolik lidí s volebním právem tu není. A ti, kdo ho mají se tu asi moc rozepisovat nebudou, neb sdílet své politické názory na internetu, zvlášť v této komunitě není zrovna výhra.

    Jinak já osobně, nebudu volit profláklý strany jako TOP09,ODS,CSSD,KDU a jim podobné. Jednak pro to, že byli u moci několikrát a moc dobrodiní neprokázaly. Za druhé, že v programu každé z nich, najdu něco, co se rozchází s mými názory. A za třetí, k různým představitelům těchto stran postrádám sympatie, ať už z hlediska vystupování nebo morálního profilu.

    Ještě nejsem 100% rozhodnutej, ale pravděpodobně dám svůj hlas taky straně ANO. Neříkám, že ta strana splňuje všechny mé představy, odporuje hned v několika věcech vyjmenovaných výše, ale ze všech stran má největší šanci na úspěch, je neokoukaná, tak ať ukáže svůj potenciál.

  3. #3
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: Volby 2k17

    U nás sú zas o cca. mesiac a pol župné voľby. Bude to zaujímavé.

  4. #4
    Ex-admin Avatar uživatele sAid
    Datum registrace
    Feb 2015
    Umístění
    Knife
    Příspěvky
    388


    Odpověď: Volby 2k17

    Kotleba win´z

  5. #5
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: Volby 2k17

    Citovat Původně založeno sAid Zobrazit příspěvky
    Kotleba win´z
    Nestraš, už dosť, že ešte aj Uhrík v Nitrianskom kandiduje.

  6. #6
    Ex-admin
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    1,224


    Odpověď: Volby 2k17

    ods

  7. #7
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Volby 2k17

    Také mě vyšlo ANO, přičemž moje odpovědi si jasně protiřečí s tím, co ANO zavedlo a hodlá dál zavádět. Z toho usuzuji, že stránky financuje ANO :) Slušná manipulace s lidma :)
    Nejvíc mi vyhovují Svobodní, kteří skončili někde uprostřed, zajímavé. Čekal jsem, že Babiš už nemůže vyhrát po tom, co provedl a co se na něj vyvalilo, ale díky marketingu ovládne celou zemi. Půjde do víc do sraček, než se čekalo.

  8. #8
    Ex-admin Avatar uživatele Idea
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    924


    Re: Volby 2k17

    To seriózne idete voliť ANO? Prečo si myslíte, že ANO je najlepšia voľba?
    We are forlorn like children, and experienced like old men, we are crude and sorrowful and superficial—I believe we are lost.-

    If you do something too good, then, after a while, if you don't watch it, you start showing off. And then you're not as good any more.-

  9. #9


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Volby 2k17

    České občianstvo zatiaľ nemám a v nadchádzajúcich župných voľbách na Slovensku nemám v našom kraji výrazné sympatie ku žiadnemu z kandidátov, takže sa vyjadrím len všeobecne:

    Ako mladý idealista som tiež veril v priamu demokraciu a páčila sa mi predstava referenda o každej vážnejšej záležitosti, no postupom času som dospel k poznaniu, že aspoň v našich končinách je väčšina populácie príliš ignorantská, nevzdelaná a ľahko ovyplvniteľná na to, aby im bola zverená akákoľvek politická moc (stačí sa pozrieť na to, koľko Slovákov a Čechov sa dokáže zadĺžiť u nebankoviek). Riešením by bolo selektívne volebné právo, ale priznávam, že sám neviem prísť na spoľahlivé rozdelenie, ktoré by oddelilo "zrno od pliev". Ďalšie možnosti sú napríklad absolutistická monarchia s osvieteným panovníkom, ale obávam sa, že v takom prípade by veľmi rýchlo došlo k nahradeniu panovníka niekým "neosvieteným" a boli by sme zas na začiatku. Ideologický smer, ku ktorému sa teda momentálne najviac hlásim je klasický pravicový liberalizmus - libertariánstvo, pretože ak by sa podarilo zminimalizovať moc a vplyv štátu na každodenný život človeka, voľby by stratili väčšinu svojho významu a v konečnom dôsledku by bolo jedno, koho tam ľudia zvolia, aj tak by sa mali tak, ako si to samy zariadia.

  10. #10


    Re: Odpověď: Volby 2k17

    Citovat Původně založeno stafylocock Zobrazit příspěvky
    Ako mladý idealista som tiež veril v priamu demokraciu a páčila sa mi predstava referenda o každej vážnejšej záležitosti, no postupom času som dospel k poznaniu, že aspoň v našich končinách je väčšina populácie príliš ignorantská, nevzdelaná a ľahko ovyplvniteľná na to, aby im bola zverená akákoľvek politická moc (stačí sa pozrieť na to, koľko Slovákov a Čechov sa dokáže zadĺžiť u nebankoviek).
    Zlatá pravda, jenom lidi se bojí tohle říct nahlas. Já taktéž ze stejného důvodu naprosto odsuzuji přímou demokracii, což je jeden z důvodů, proč bych v životě nešáhnul po takovém SPD. O to víc se ještě děsím té červené barvy, co tam po těch zvěrstev z minulosti ještě smrdí. Ano, komunisti jsou jediný, které už za takového mladého věku odsuzuji úplně ze začátku. Už jen ta samotná ideologie je postavená na hlavu. A určitě nechci zažít to, co zažívali lidé v padesátých letech: Cenzura, šikana, popravy, výslechy, strach z udání...
    Naposledy upraveno Grakon2702; 28-09-17 v 16:25.

  11. #11
    Ex-admin
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Karviná/Brno
    Příspěvky
    1,397


    1 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Volby 2k17

    Já dám hlas pirátům třeba, vyšli mi i v té kalkulačce, ale tu jsem dělal spíš jen ze zvědavosti. Docela dobře mi vyšli i STAN, Zelení a ANO. Myslím, že Piráti by mohli přinést oživení na politickou scénu a líbí se mi některé jejich myšlenky, třeba ohledně digitalizace a zmoderňování. Občas mi přijde, že jsou v tomhle snad jediná strana, které dochází, že jsme už v 21. století.

    A stejně jako Grakon nechápu lidi, kteří jdou volit SPD. To, co pan Okamura předvádí v kampani, fuuha, to je teda výkon. Jeho strana, to je už naprostý extrémismus hraničicí s porušování základních práv a svobod. Kampaň postavená a zveličená na islámu a teroru, přičemž ani jedno u nás není žádné issue. Zajímavé ale je, že Rusové, Ukrajinci, Vietnamci a další, kterých tu je x-násobně více, to se neřeší. Nelegální imigranty tu asi nechce nikdo, ale že tu je nějaký muslim, který tu poctivě žije, pracuje, odvádí daně, co je na tom špatného ? Zákažeme víru, protože někde 3000 km od nás se jednou za rok něco stane ? ... Takže když by třeba střelec z Vegas, co zabil+zranil přes 600 lidí, byl křesťan, budeme zakazovat křesťanství, protože je to násilná víra ? Já potkávám muslimy v Brně denně, když jsem v práci a většina z nich jsou slušnější lidi než my. ... My tady máme daleko větší problémy.

    Ale bohužel spousta lidí je moc jednoduchých a nad věcmi nepřemýšlí, pro SPD výhoda, protože Okamura je hroznej populista a hloupé lidi zmanipuluje snadno (nechci se nikoho z vás dotknout). Jestli třeba v roce 2017 bylo 5 ter. útoku cca., co se dostalo na povrch a zemřelo při nich 50 lidí, možná i to je moc. Neříkám, že to obhajuju, to ani náhodou, je to humus, ale jen třeba u nás na silnicích zemře 10krát tolik lidí za rok třeba. To je daleko větší problém a takových mnohem větších problémů je tu moře. Na tomhle se nedá přece stavět kampaň. Ani jejich návrh ohledně referend, že bychom my měli v referendech rozhodovat o čemkoliv, no to potěš. Na co potom máme systém parlamentní demokracie. Pořád nás srovnává se Švýcarskem, ale Švýcarsko je trošku jinde než ČR.

    V normálním civilizovaném světě by takové strany měly být zakázané.

    Ale ono i když člověk v diskuzích vidí, kdo je jde volit, lidi, co mají bídný život, někde makají za 5 korun u pásu a nic pořádně nemají, tak se tohoto chytají jak záchranného člunu. No, už je mi špatně dost.

  12. #12
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374


    Re: Volby 2k17

    Piráti nejsou jediní, kteří prosazujou modernizaci a digitalizaci, avšak ja z toho mám trochu strach. Ať už jde třeba o utoky na Estonsko, kde mely fatální dusledky, nebo třeba elektronické volby.


  13. #13
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Volby 2k17

    ANO, KSČM, ahahaha. Máte, co si zasloužíte.

  14. #14


    Re: Volby 2k17

    To vypadá na pravicovou vládu :D

  15. #15
    Ex-admin Avatar uživatele Idea
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    924


    Re: Volby 2k17

    To bude vláda ANO a tú nazývať pravicovou/ľavicovou asi nie je najpresnejšie
    We are forlorn like children, and experienced like old men, we are crude and sorrowful and superficial—I believe we are lost.-

    If you do something too good, then, after a while, if you don't watch it, you start showing off. And then you're not as good any more.-

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •