Zobrazit výsledky od 1 do 13 z 13

Téma: 60FPS problém

  1. #1

    60FPS problém

    Čau, mám takový problém, že mám lock na 60fps, ikdyž mám fps_max 100.Vždy jsem měl 100fps, teď jsem to po dlouhé době zapl a drží se to na 60.

    Zkusil jsem userconfig.cfg:
    gl_vsync "0"
    fps_max "100"
    fps_override "1"
    cl_cmdrate "105"

    a pořád nic. Nevíte někdo co s tím?

  2. #2
    Nováček Avatar uživatele piju_RUM
    Datum registrace
    Sep 2014
    Umístění
    BRNO pi*o
    Příspěvky
    116

    Odpověď: 60FPS problém

    Čus steam bo NS?

  3. #3

    Re: 60FPS problém

    Neblokuje ti to samotná grafická karta? Zkus se podívat do panelu nvidie či ccc.

  4. #4
    Expert člen
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Nitra
    Příspěvky
    436

    Odpověď: 60FPS problém

    Podobný problém sa stal aj mne pár krát, že sa mi fps lockli na 75 a nešli hore ani dole, aj keď som dal fps_max 5 tak stále som mal 75.
    Skús nastaviť fps_max 10 pokiaľ sa ti budú stále držať na tých 60 tak s tým nič nezmôžeš a budeš musieť počkať, po čase sa to samé "opraví" a zase nabehne 100.

    Pokiaľ ti klesne hodnota fps po tom ako nastavíš fps_max 10 tak skús obyčajný update na ovládače grafiky apod.
    Naposledy upraveno Mr.Blue; 23-08-17 v 20:01.

  5. #5

    Odpověď: 60FPS problém

    Ok, takže - mám steam
    - grafická karta to neomezuje - vypnul jsem VSync
    - ovladače jsem resetoval, csko přeinstaloval - stále nic
    když dám fps_max 15 tak mám 15fps, ale když dám víc jak 60 tak se to drží na 60...

    halp me plz xd

  6. #6

    Odpověď: 60FPS problém

    Citovat Původně založeno Pisulak Zobrazit příspěvky
    Mozno blbost, ale: Mas v "config.cfg" spusetny "userconfig.cfg" ? Osobne by som to hodil rovno vsetko do "config.cfg"


    Obsah "config.cfg"

    Kód:
    ...
    
    exec userconfig.cfg
    
    ...
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- Download / Upload -------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    cl_allowdownload "1" // Povoluje stahovanie dat zo serveru (Pri hodnote 0 dojde k nestahovaniu dat zo serverou = mapy, zvuky, modely, ..)
    cl_download_ingame "1" // Povoli stahovanie suborou v hre
    cl_dlmax "512" // Maximalna rychlost stahovania zo serveru
    
    cl_allowupload "1" // Povoluje nahravanie dat na server
    cl_cmdbackup "2" //  Pocet odoslanych istych packetou na server (pri vyssej hodnote viac zatazuje internet, moze pomoc vyhladit i ty najmensie lagy)
    cl_cmdrate "60" //  Pocet paketou odoslane serveru (pri spatnom nastaveni moze byt vysoky ping a lagovat hra)
    
    cl_lc "1" // Je zodpovedny za ping
    cl_timeout "60" // Doba za ktoru budete odpojeni, pokial server nebude reagovat
    cl_updaterate "60" // Obnovovacia frekvencia dat (Vhodne nastavit podla internetu - viac v nastaveni rate)
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- net_graph --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    net_graph "0" // Pri hodnote 1 vidiet FPS a komunikaciu medzi CS a serverom (download, upload, packet loss...)
    net_graphpos "1" // Pozicia net_graph (moznost nastavit 1-3)
    net_scale "5" // hodnota "net_graph 2" udava vysku grafu
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- FPS ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    fps_max "100.0" //  Nastavuje maximelni pocet FPS
    fps_modem "100.0"
    fps_override 1 // Povoli vyzsiu hodnotu fps ako je povolene (nastavit na fps_override 1)
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- Grafika ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    ati_npatch "1.0" // Nastavenie pre graficke karty ATI, presnejsie nastavenie v ATI Truform technology
    gl_polyoffset "4" // Zarovnanie polygonou (lisi sa podla grafickych karet ATI "4" NVIDIA "0.1")
    gl_vsync "0" // Zapina/vypina vertikalnu synchronizaciu -> pri vypnuti moze FPS presiahnut hodnotu 60 (0 = vypnuto)
    
    cl_vsmoothing "0.05" // Vyhladzovanie obrazu
    cl_shadows "0" // Nastavenie tienou (1 = zapnute tiene)
    gl_dither "1" // Nastavuje kvalitu vzdialenych detailou (1 = zhorsuje)
    
    gl_picmip "4" // gl_picmip 2 - Snizi/zvysi detaily. Pri hodnote 4 (maximum) su najmenej kvalitne textury = vyzsie FPS
    gl_round_down "3" // gl_round_down 3 - Snizi detaily textur, cim vyzsie cislo, tym nizsie detaily = vyzsie FPS
    
    r_detailtextures "0" // Nastavuje kvalitu textur (1 = vysoka, 0= nizka)
    
    hud_draw "0" // Zapina/vypina HUD -> HP, naboje, peniaze, cas... (1 = zapnute)
    hud_saytext_internal "0" // Pri hodnote 0 vypina chat
    
    ...
    Pre istotu to daj aj do "userconfig.cfg"

    Obsah "userconfig.cfg"

    Kód:
    ...
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- Download / Upload -------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    cl_allowdownload "1" // Povoluje stahovanie dat zo serveru (Pri hodnote 0 dojde k nestahovaniu dat zo serverou = mapy, zvuky, modely, ..)
    cl_download_ingame "1" // Povoli stahovanie suborou v hre
    cl_dlmax "512" // Maximalna rychlost stahovania zo serveru
    
    cl_allowupload "1" // Povoluje nahravanie dat na server
    cl_cmdbackup "2" //  Pocet odoslanych istych packetou na server (pri vyssej hodnote viac zatazuje internet, moze pomoc vyhladit i ty najmensie lagy)
    cl_cmdrate "60" //  Pocet paketou odoslane serveru (pri spatnom nastaveni moze byt vysoky ping a lagovat hra)
    
    cl_lc "1" // Je zodpovedny za ping
    cl_timeout "60" // Doba za ktoru budete odpojeni, pokial server nebude reagovat
    cl_updaterate "60" // Obnovovacia frekvencia dat (Vhodne nastavit podla internetu - viac v nastaveni rate)
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- net_graph --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    net_graph "0" // Pri hodnote 1 vidiet FPS a komunikaciu medzi CS a serverom (download, upload, packet loss...)
    net_graphpos "1" // Pozicia net_graph (moznost nastavit 1-3)
    net_scale "5" // hodnota "net_graph 2" udava vysku grafu
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- FPS ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    fps_max "100.0" //  Nastavuje maximelni pocet FPS
    fps_modem "100.0"
    fps_override 1 // Povoli vyzsiu hodnotu fps ako je povolene (nastavit na fps_override 1)
    
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //--------------- Grafika ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    
    ati_npatch "1.0" // Nastavenie pre graficke karty ATI, presnejsie nastavenie v ATI Truform technology
    gl_polyoffset "4" // Zarovnanie polygonou (lisi sa podla grafickych karet ATI "4" NVIDIA "0.1")
    gl_vsync "0" // Zapina/vypina vertikalnu synchronizaciu -> pri vypnuti moze FPS presiahnut hodnotu 60 (0 = vypnuto)
    
    cl_vsmoothing "0.05" // Vyhladzovanie obrazu
    cl_shadows "0" // Nastavenie tienou (1 = zapnute tiene)
    gl_dither "1" // Nastavuje kvalitu vzdialenych detailou (1 = zhorsuje)
    
    gl_picmip "4" // gl_picmip 2 - Snizi/zvysi detaily. Pri hodnote 4 (maximum) su najmenej kvalitne textury = vyzsie FPS
    gl_round_down "3" // gl_round_down 3 - Snizi detaily textur, cim vyzsie cislo, tym nizsie detaily = vyzsie FPS
    
    r_detailtextures "0" // Nastavuje kvalitu textur (1 = vysoka, 0= nizka)
    
    hud_draw "0" // Zapina/vypina HUD -> HP, naboje, peniaze, cas... (1 = zapnute)
    hud_saytext_internal "0" // Pri hodnote 0 vypina chat
    
    ...
    Za skusku nic nedas. Daj potom vediet
    Díky za radu, ale nepomohlo, stále 60fps :(

  7. #7

    Re: 60FPS problém

    To "exec userconfig.cfg" má být v config.cfg na konci, neboť se příkazy načítají sériově. Tedy prvně se načítají příkazy z config.cfg a když dáš dáš na první řádek "exec userconfig.cfg", tak se nejdříve načtou nějaké příkazy s změněnými hodnoty z userconfig.cfg, ale pak pokračuje načítání všech hodnot v config.cfg, takže se všechny hodnoty změní zase zpět na defaultní.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 24-08-17 v 10:37.

  8. #8
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    110

    Odpověď: 60FPS problém

    chod do cska zapni hru options a najdi si neviem presne kde teraz ale zaskrknute vertical sync to odskrkni a malo by to byt OKA



  9. #9

    Odpověď: 60FPS problém

    Citovat Původně založeno replika Zobrazit příspěvky
    chod do cska zapni hru options a najdi si neviem presne kde teraz ale zaskrknute vertical sync to odskrkni a malo by to byt OKA
    toto mam samozřejmě odškrtnuté :D

    jen mě napadá, že byl nedávno patch po 19ti letech :D, tak jestli to nebude nějak souviset s tím...

  10. #10

    Re: Odpověď: 60FPS problém

    Citovat Původně založeno Tegez Zobrazit příspěvky
    toto mam samozřejmě odškrtnuté :D

    jen mě napadá, že byl nedávno patch po 19ti letech :D, tak jestli to nebude nějak souviset s tím...
    Nic o fpskách tam nebylo.

  11. #11
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    110

    Odpověď: Re: Odpověď: 60FPS problém

    Mne stáli fps a ked som to odškrtol tak mi z 30fps hodilo na 80+ lebo som to mal locknute ale kedže ti to nejde skus reinštalovať csko po prípade aj steam a ked už ani to nepomože tak už asi len výkon pc alebo grafika ako grakon písal.



  12. #12

    Odpověď: Re: 60FPS problém

    Děkuji všem za rady, vyzkoušel jsem vše, ale nic nefungovalo.

    Ale už vím čím to je :D

    Dal jsem csko do okna a bum 100fps - ale ve fullscreenu stále jen 60fps -to nevím čím je, ale budu hrát klidně se 100fps v okně :D

    jesus christ tak basic xd, klidně lock

  13. #13

    Odpověď: Re: 60FPS problém

    Citovat Původně založeno Tegez Zobrazit příspěvky
    Děkuji všem za rady, vyzkoušel jsem vše, ale nic nefungovalo.

    Ale už vím čím to je :D

    Dal jsem csko do okna a bum 100fps - ale ve fullscreenu stále jen 60fps -to nevím čím je, ale budu hrát klidně se 100fps v okně :D

    jesus christ tak basic xd, klidně lock
    Zalezi na tom akú más grafičku, ale podla mňa skus sa pozrieť do grafickej na 3D nastavení a pridaj tam csko to by ti určite malo hodiť tych 100fps

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •