Zobrazit výsledky od 1 do 4 z 4

Téma: Bad system config error

  1. #1


    Bad system config error

    Zdravím,
    vyskytl se mi problém po aktualizaci Windowsu ze dne 14.3.

    Notebook jsem chtěl normálně vypnout. Ale Windows si usmyslel, že bez aktualizace to nepůjde. (Klasika u krásných Windows 10)
    Po aktualizaci se byl a notebook jsem zapl až za 2 dny. Naskočila mi smyčka, která mi hlásila, že je něco blbě (konkrétně bad system config error).

    Všechny pokusy o obnovení systému z úložného bodu selhali. Automatické opravy taktéž nic.

    Dávat možnost tovární nastavení nechci, protože tam mám nějaké data, o které zrovna nechci přijít.

    Co jsem si tak vyhledal na internetu, tak se to opravuje skrze instalační disk Windowsu.

    Nemáte ještě nějaké návrhy na opravu případně rady?

  2. #2


    Re: Bad system config error

    Ahoj, řešil jsem něco podobného po mé "násilné" odinstalaci Linuxu z ntb, ve kterém jsem měl i nainstalované win10. Prostě MBR tabulka z toho byla v háji a ntb mi tak nechtěl nabootovat windowsy. Řešil jsem to právě přes instalační médium desítkových widlí. Vzhledem k tomu, že mám však celý systém v angličtině, tak nevím, jak se to nazývá česky. Nabootoval jsem instalačku w10 z flashky. Měla by se tam vedle volby instalace naskytnou volba "Troubleshoot". Tu zvol, pak by tam mělo být něco jako "Advanced options" a pak bys tam měl mít možnost si spustit příkazovou řádku (Command Prompt). Jakmile se ti spustí, napiš do ní bootrec /repairmbr a zmáčkni enter. Teď si úplně nepamatuju, jestli to chvilku něco chroustalo. No prostě až se zdálo, že se všechny instrukce tohoto příkazu provedly, tak jsem restartoval ntb, odebral instalační médium a pak widle nabootovaly normálně.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 18-03-18 v 00:09.

  3. #3


    Odpověď: Bad system config error

    Ok, tak se mi potvrdil informace o tom, že musím sehnat W10

    Kde já tady seženu W10, když jsem na druhé straně republiky (Do teď jsem byl za hranicemi), to by mě vážně zajímalo

    Děkuji ti Grakone za radu

  4. #4


    Re: Bad system config error

    Hele, pořád to nemusí fungovat. Na netu ovšem o tom existuje dost článků, které popisují různé způsoby opravy tohoto problému. Pokud ti nedělá problém angličtina, tak návody např. tady by ti mohly pomoct. Je tam zmíněný i postup, který jsem ti tu dával. http://www.tomshardware.co.uk/faq/id...nfo-error.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •