PDA

Zobrazit normální verzi : problem s HDD, prosim o radu



Honey cocaine
26-10-12, 13:22
Ahoj vsichni, chtel bych poprosit o radu, uz jsem zoufaly.
Mam v PC 3 HDD, 2 z neho jsou plne funkcni, ale jeden mi nechce nacist data, ktera jsou na nem ulozena, nevim proc, pricemz v biosu je normalne nastaven, avsak za chodu pc neni nikde k nalezeni, jak pres tento pocitac, tak pres total com.
Budu moc rad, kdyz mi poradite, diky.

znedlob
26-10-12, 13:32
Dřív fungoval? Je to SATA nebo ATA (IDE) disk?

514Pro
26-10-12, 14:02
Pokud se ti disk ukazuje spravne v Biosu, pravdepodobne na nem neco odeslo nebo se podelal MBR atp. presto:
1) zkontroluj kabely, pripadne prehod slot, to udelej za vypnuteho PC :)
2) nerestartuj dokola a zbytecne PC, v pripade mechanicky zavady to jde rychleji do kopru. Stahni si program crystaldiskinfo (http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html) a zkontroluj stav disku, pokud se ti jeste pripoji v windows. Z statusu vyctes, zda je neco s diskem v neporadku nebo sem hodis obrazek.
3) eventuelne zkontroluj v spravci zarizeni/disku, ze ten disk je pripojenej.

Disky s poskozenym MBR (master boot record) ci jinak "softwarove" znehodnoceny se daj jeste opravit z DOSu nejakou utilitou. Pokud mas vadny sektory, elektroniku atp. mas asi smolika, nekdy se to povede opravit utilitou, ale nekdy uz ne a muzes ho hodit do kose.

Honey cocaine
27-10-12, 12:16
Diky moc za rady chlapi, mrknu se na to, pozkousim to, co jste mi psali a pote hodim ten obrazek, nebo co jsi to psal.
Kazdopadne diky moc.