PDA

Zobrazit normální verzi : Záhadne plný disk ?



Spyware
10-11-12, 13:49
Zdravím všetkých mám jeden problém na notebooku mi na disku : "D" (327 GB). Ukazuje že je neustále plný ale keď do neho idem kontrolujem súbory tak tam do kopi nemajú spolu ani 1 GB ? Neviem čo mám robiť viem že sa mi automaticky zálohujú súbory z disku : "C" ale disk "C" (116 GB) mám menší než "D".
Čo je teda tých 300 GB ?!
Dopredu vám ďakujem za rady. TrollSpyware :P

Prikladám screen : 1866

kashpi
10-11-12, 13:55
velikost složky co ti to může ukázat je orientačně a klidně jen několik MB, je dobrý to třeba pomocí totalcommanderu zjistit velikosti složek, protože windows to jednoduše neumí ukázat jak je opravdu velká ta složka.
Věř, že když máš málo místa tak ho opravdu máš málo :) a nebo tam máš nějake Spyware :D

Spyware
10-11-12, 14:08
Kontrola počítača - čisté
Defragmentácia (alebo ako sa to píše :D) zatiaľ neviem potom editnem :)

kashpi
10-11-12, 14:54
tak si opravdu zkontroluj velikosti složek....

edit:
defragmentace ti nepomůže
takto mi píše obsazenost
http://file.kashpi.cz/before.png

a takhle po spočítání velikosti složek
http://file.kashpi.cz/after.png

edit2:
hlavně se podívej na to za tím lomítkem... je to stejnej disk

514Pro
10-11-12, 16:30
Mas odkryte skryte soubory a systemovy polozky ? Nekdy tam automaticky zalohovace davaj obrazy systemu a muze se to tim zadelat celkem rychle.
Jinak to vypada jak rozdeleny 500GB disk.
V total commandru to jde easy, v moznostech zaskrtnes zobrazit skryte polozky a ukazuje to vsecko.
Dále se koukni na obnovu systemu a podobne zalohovace, kolik maj nastavenou kvotu.

Spyware
11-11-12, 17:32
Takže cez TotalComander preverené. Zvláštne našiel som skryté zložky z veľkosťou 0b takže to poteší ...
Nejaké ďalšie rady ? :)

Raw
11-11-12, 18:27
Stáhni si TuneUp nebo CCleaner a proveď kontrolu všeho. Mělo by ti to vyhledat ty nepotřebné soubory a smazat je.

sunkovyzavin
11-11-12, 21:23
Linux live usb a cez konzolu to pozret. Ak sa nato citis tak ti poho rad poradim ;)

mrkev
11-11-12, 21:38
1870

Kludci pomoc :D

http://postimage.org/image/vthajlcij/

sunkovyzavin
11-11-12, 21:47
"Invalid Attachment specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"
P:

514Pro
12-11-12, 10:30
Kontrolval jsi status disku pres nejaky smart program ? Napr Crystal disk info ?

Spyware
20-11-12, 21:13
Skúšal som CCleaner to odstráni len cookies a také vecičky ale ako je to dobré ..

514Pro nie vôbec :D
Ale fakt si neviem dať rady a docela ma to štve nemôžem sťahovať hudbu proste nič ..

Zoid
21-11-12, 07:02
Skúšal som CCleaner to odstráni len cookies a také vecičky ale ako je to dobré ..

Je to fajn, stáhni se ještě TuneUp a nějakej další rozjebávač systému a můžeš ten disk rovnou naformátovat...

514Pro
21-11-12, 18:03
Tak si zkontroluj status disku, zda tam nemas nejakou chybu a projed to aspon checkdiskem na kontrolu chyb, zda se ti tam neco nepodelalo a nejsou sprajcli soubory, defragmentace ti zase ukaze obrazeni disku datama.

Alternativa je vyzalohovat tech 1GB co mas a proste ten disk naformatovat z windows, pokud si jses jistej, ze tam neni nic dulezityho.

JimdixX
23-11-12, 00:58
Zkontroluj zda nemáš zaplou zálohu účtu ... stalo se mi to jedno a zabralo také místo na disku ..
Potom jsem šel do C:// Users a tam si to zkontroluj.
Smazal jsem zbytečný soubor který se zálohoval a už to šlo samo .. potom se disk normálně uvolnil.