PDA

Zobrazit normální verzi : UnBAM na MC



apach29
15-11-12, 17:32
Original posted by BadBoys:

Ahoj,
Rád by som tu predniesol svoju prosbu, či skôr menšie vysvetlenie a objasnenie jednej nepríjemnej situácie do ktorej som sa dostal. V prvom rade by som rád poďakoval apachovi, že mi pomohol ako sprostredkovateľ a teraz prejdime k veci. Ako viete, relatívne nedávno vyšla nová verzia MC 1.4. Samozrejme, (aj keď som bol v minecrafte dlhší čas neaktívny) som bol zvedavý, aké novinky priniesla nová verzia, tak som si teda oprášil môj MC klient a pomocou Force Update ho upgradeoval na novú verziu. Chvíľu som sa pobláznil v single playeri, vyskúšal pár noviniek, experimentoval atp, a potom ma napadlo, že dôjdem kuknúť aj na váš server, či mi zatiaľ niekto nerozgriefoval moju luxusnú rezidenciu . Tu ale nastala chyba - po pokuse o pripojenie ma zo servera vypravila červená hláška - server is outdated. Aj keď som to mal čakať, dosť ma to zaskočilo. Chcel som to vyriešiť klasickým downgradeom cez Vlastnosti->Predchádzajúce verzie, akurát akýmsi spôsobom som tu žiadne "previous versions" nenašiel. Takže nasledoval ďalší krok - UTFG. Keďže som už dosť túžil dostať sa na server, naťukal som do googlu niečo v zmysle "simple minecraft client 1.3", alebo také niečo , klikol na prvý odkaz a hneď program stiahol. Vyzeral takmer identicky ako môj starý klient (len pozadie v menu mal iné, ale to som si povedal, že rozdýcham). Pripojil som sa teda na server a - voila! - išlo to. Skontroloval som si teda svoj majetok, pokecal si, pohromžil nad pravidlom o duplikovaní piesku (fakt úžasné) a zrazu som sa pri pobehovaní a poskakovaní začal... vznášať. Netušil som ako som to spravil, (aj do chatu som postol niečo v zmysle: "lol ja lietam"), ale keďže sa mi to nepodarilo znovu napodobniť, dal som to za vinu nejakému čudnému bugu, ktorých som v MC zažil už neúrekom. Ešte som teda na serveri chvíľu pobudol a potom sa odhlásil (pretože server celkom zíval prázdnotou). O takú polhodinu som však videl, že je už plnší ("...wueu, starí známi...") a tak som sa pripojil opäť. Ale vtedy to prišlo:

Spojenie prerušené serverom
Banned: XRay

Chvíľu som na túto hlášku neveriacky civel s otvorenými ústami (no dobre, mal som ich zavreté), ale potom som si dal dokopy 2 a 2 - a došlo mi to. Vygooglil som si teda opäť ten "simple client", ktorý som stiahol a zistil som, že slovo "simple", je tam kvôli zabudovaným hackom, medzi nimi aj xray aj lietanie(každý hack sa aktivoval iným spôsobom, xray som na serveri zapnutý nemal, ale autobanovací program ho zrejme nejak vycítil). Práve preto som teraz tu a píšem túto slohovku. Za prvé by som chcel na tomto serveri, ešte niekedy v budúcnosti hrávať a za druhé, nechcem, aby si ma ľudia s ktorými som dlhý čas hrával, pamätali ako obyčajného, primitívneho haxora. Myslím, že aj hráči (a admini), s ktorými som častokrát dlho do noci staval rozličné projekty o mne vedia, že nech boli moje spory s niektorými playermi a adminmi hocijaké, k haxom by som sa nikdy neuchýli, či už v CSKU, MC, alebo v inej hre (okrem GTA samozrejme). Takže dúfam, že som situáciu vysvetlil dostatočne a odpoviete kladne.

Váš milovaný,

Ratatata/badboys

(P.S.: Áno uznávam, môžem zato zčasti aj ja, mal som si pozrieť, čo si ťahám do PC, ale už som chcel byť čo najrýchlejšie na serveri A keďže "moje" haxy v podstate nikomu neublížili, nemyslím si, že permoník je primeraný trest za moju nerozvážnosť.

P.S2.: Ak by tu na fóre bolo niekedy hlasovanie o reštarte servera (ak tu ešte nie je), som ZA.)

Facened
15-11-12, 18:05
Na serveri bol jeden z najspolahlivejsich a bezproblemovich hracov vzdy pomahal ostatnim hracom a problemi nerobil a ani snim ziadne neboli + ten text co si tu napisal som skoro ani cely neprecital a napisal som to co som napisal a som pre UnbaM

Piner
15-11-12, 18:05
Čau.

Nevím nevím nevím, jestli tomu tady vlastně máme věřit, že to byla nehoda a ty kecy. Ale já bych ti ten UB rád dal, protože na serveru chybí lidi, ty jsi dobrý stavař, děláš hodně projektů apod. A to nám na serveru chybí.
Dohodneme se, když ten UB dostaneš a budeš jakkoliv provokovat, ať už admina, či hráče, nezájem a máš znova ban. To je ti doufám jasné.

Až se nějak dohodnem, editnu to tu.

//
looooooooool, muj fajl :D

No to se občas stane. Každopádně s tím UB budeš muset počkat ještě asi den nebo dva, vojta ani není na steamu a nechci se na něj vysrat, přece jen do toho má též co kecat.

apach29
15-11-12, 18:24
Čau.

Nevím nevím nevím, jestli tomu tady vlastně máme věřit, že to byla nehoda a ty kecy. Ale já bych ti ten UB rád dal, protože na serveru chybí lidi, ty jsi dobrý stavař, děláš hodně projektů apod. A to nám na serveru chybí.
Dohodneme se, když ten UB dostaneš a budeš jakkoliv provokovat, ať už admina, či hráče, nezájem a máš znova ban. To je ti doufám jasné.

Až se nějak dohodnem, editnu to tu.
Ok, myslim ze pro bboye nebude problem ty podminky dodrzet, ale jeste se ho zeptam. Nevim, jestli muze aspon prohlizet forum.

znedlob
15-11-12, 18:51
A ty jsi admin, ze tu klades podminky? Kdyz se smazes, udelas lip.

Ano, Piner je admin na MC serveru.

apach29
15-11-12, 18:55
looooooooool, muj fajl :D

apach29
15-11-12, 20:06
original posted by BadBoy:

Ahoj Piner,
V prvom rade by som ti úprimne rád zagratuloval k nabudnutej pozícii admina, aj keď neviem, či tu už tá zelená (alebo akú to teraz MC admini majú) farbička nezačína pracovať a nemení ťa. Ale to dúfam nie. K tomu XRayu - sú v podstate 3 dôvody na to, aby som ho použil a pokúsim sa objasniť, že v mojom prípade by bol každý z nich nelogický:

1. Recesia - Prvá možnosť je, že mi ruplo v bedni a dovalil som sa na server s haxami s tým, že "zabanujte si ma, mne je to jedno, aj tak tu už nebudem hrávať". Ako som už hovoril, používať/brániť sa cheatmi nie je môj štýl a okrem toho - keby to bolo takto, o UB by som zrejme nežiadal a už vôbec nie pár dní na to, možno tak o pol roka.

2. Skúmanie vlastností Xrayu - Druhá možnosť je, že by som "zapal", aby som si preskúmal, čo to ten xray vlastne je, ako sa správa a ako vyzerá. Celkom možné, ale ak by som to robil, použil by som na to buď svoj vlastný LAN server, alebo úplne cudzí, na ktorom ma nepoznajú a rozhodne by som s tým nevtrhol na server, kde pravidelne hrávam (hrával som).

3. Vlastný prospech - Posledná možnosť, pre ktorú k haxom siahá mnoho hráčov. Ale srsly Piner, myslíš si, že som taký nenásytný, že by som potreboval ďalšie a ďalšie diamanty aj za cenu hackov? Všetkého mám toľko, že to môžem hádzať do kanála (do lávy), takže určite by som sa takto neobohacoval za cenu že ma pravdepodobne chytia.

Bol by som rád, keby si si pozorne prečítal predchádzajúce riadky a porozmýšľal nad tým. Taktiež dúfam, že sa to čo najskôr vyrieši, pretože mi je dosť nepríjemné takto zneužívať apača na posielanie správ. Keď tak to môžme doriešiť prípadne in-game.

BB.

Piner
15-11-12, 20:16
Ne, nic mě nemění. Nemusíš nám tu vysvětlovat, proč si použil ten x-ray nebo nepoužil, to nikoho nezajímá, nás zajímají fakta.

Mě spíš trápí otázka, jak tě potrestat ?

Ano, ban si už dostal, ale ne jen mě ale i ostatním hráčům by se nelíbilo, kdyby si dostal UB " bez trestu ". Že bychom ti zrušili všechen majetek ? Vzali všechny itemy ? Nevím, tahle otázka zůstane nezodpovědná, dokud se vojta nedostane na steam. Do té doby budeš muset bohužel počkat.

// Tyvole, máš celkem štěstí, akorát přišel vojta.


Jsem pro UB ale vážně neprovokuj, žádné poznámky k pravidlům, pokud se ti to nebude líbit držet si tě tu nebudeme.
Je tu fakt, že hacky si měl, ale ty měl i " omylem " B3ZO. Věřím ti s tím x-rayem, tomu fakt věřím. Dohodli jsme se s Pinerem, že všechny tvoje bedny budou zabaveny, protože jsi spolupracoval se zombiebotem, tak bohužel půjdou i jeho bedny pryč. Budeš muset začít komplet od znova, jediné co ti nechám je farma na jídlo, vše ostatní sundáme.

Tak tady to máš, bohužel vojta teď nemá čas na PC kvůli škole, takže to vyřešíme spolu.
Vojta po tobě taky chtěl, aby si mu poslal ten klient, prej to chce vidět ikdyž nevím k čemu.

//[2] - Potřebuju vědět tvojí IP adresu, tak mi jí sem přes apache dopiš.

Btw, já vím, psal mi to vojta na steamu a nevzpomněl jsem si jak je to qvuote, tak jsem to zkopíroval, ale zapomněl jsem na nick, sorry :D

apach29
15-11-12, 20:28
To jsem ja nepsal :D
Jeho IPina by mela bejt 188.167.187.124

apach29
16-11-12, 16:37
Mame tu problem, neco se zabanovanym nickem. Muzeme to nejak poresit?
Prej vam neslo badboysovi zlikvidovat jeho majetek, tak si ma prej zalozit novej ucet.

Piner
16-11-12, 16:59
Ano, do reasonu jsem mu napsal, ať si založí nový nick, protože kotel updateoval logblock ( plugin v MC ) a asi se nějak resetoval, napiš mi sem jeho nový nick, já ho přidám do WL a může znovu hrát.

apach29
16-11-12, 17:16
novej nick: badboys
diky

Piner
16-11-12, 17:30
Je tam.

apach29
16-11-12, 17:30
Dik voe :)

Bezdak
16-11-12, 19:20
Mě by zajímalo jak vysvětlíš to, že si náhodně udělal díru do země 1x1 a kopal si cestičku přesně k dia? Bohužel točit mě napadlo už pozdě a neni z toho poznat, že si používal xray.

Bezdak
16-11-12, 22:45
Vyřešeno.