PDA

Zobrazit normální verzi : Xbox360 vs. PS3



Spyware
20-11-12, 22:25
Zdravím all :D
Tak ako tak pomaly sa blížia Vianoce a neviem do čoho mám investovať tak ma docela v TV zaujala konzola čo som prvé zbadal asi tak Xbox360 a docela sa mi zapáčil ale potom som si sadol za internet a našiel som docela iné veci na že Xbox není tak super atd... Kto vlastní konzolu nech sa vyjadrí ktorá sa mu zdá lepšia :)



PlayStation 3
+ prehrávanie filmov v HD, Blu-Ray,dá sa v podstate použiť ako lepší DVD prehrávač
vraj lepší procesor
Wi-Fi
Online hranie ZADARMO

- vraj horšia grafika
ďalej som sa nedočítal :D


Xbox360
+ vraj lepšia grafika
neviem :D

- Za online hranie akejkolvek kúpenej hry si musíte kúpi tzv. "Golden Account" (alebo niečo také) ktorý stojí na 12 mesiacov viac než 30€
ďalej som nedogooglil :P

Ospravedlnenie : Asi som to mal dať do inej kategórie ako : PC :P
Otázka : Na PS3 som videl tzv. PS3 Plus je to tiež online platí sa za to a môžeš odtiaľ sťahovať hry atď..
Ale ? Je to povinné pre hranie "online" ?

Ďakujem všetkým za radu. :) TrollSpyware! xD :mrgreen:

Kazki
20-11-12, 23:15
xbox je uplne hovno... ps3 urcite, tam neni o com rozmyslat...

Zoid
21-11-12, 01:29
Kazki děkujeme za tvůj báječný, fakty podložený, post.
Když xboxu dokoupíš kinect a budeš mít dostatečný prostor, tak je to (např. na oslavách nebo s kámošem) úplně úžasné... No to jen jako zpestření, teď to zkusím objektivně:

PS3:
Má papírově lepší HW, ale zase poznáš to jak kde a jak v čem, zaleží jak si kdo dá práci s vývojem té hry na PS3 a jak na Xbox...
Online zadarmo

Xbox
Má jiný ovládání (takže pokud si někdy předtím měl třeba PS2 tak si budeš chvíli zvykat, ale musím říct že mi to do ruky padne líp a nebolí mě z toho palce jak u PS3)
Levnější

Tááák, teď subjektivně:

Nevím, nekupoval bych teď konzoli :D, za rok vyjde Xbox720 a PS4 a vývoj her se posune jinam, na ps3 a xbox320 přestanou vycházet hry a za 5 let budeš mít doma starou nevýkonou konzoli, na které si stejně nejnovější hry nezahraješ... no, ale to bude asi se vším, takž na to ser.

Spíš vybírej podle her, jsou takové které jsou jen na xbox, a takové které jsou jen na PS3 (a nejsou to špatné hry).
Osobně radši hraju na xboxu, ale PS3 mi nevadí (a že mám na obou odehráno pár nocí), podle mě je to stejné, a když je tam nějaký rozdíl tak minimální, na filmy mám obyčejný dvd přehrávač, na PS3 jsem si nikdy film nepouštěl (max videa na YT)...


Ať si vybereš cokoliv tak na tom najdeš subjektivní klady a zápory, hlavně neposlouchej sračky o tom jak je jedna lepší než druhá, protože je to +/- nastejno (o to těžší výběr, kdybych měl volit mezi PS3 a Xboxem taky bych dlouho rozmýšlel)

Spyware
21-11-12, 15:50
Ďakujem obom za pomoc :) Xbox ma tiež akože dosť láka len ma štve to hranie online to asi inak než kúpením toho účtu nejde že ? :think:

Zoid
21-11-12, 15:55
Dá se to sehnat třeba na aukru, roční gold seženeš kolem 700

Spyware
21-11-12, 16:04
Aha, ok tak díkes :) Ale láka ma to PS3 vypadá v pohode ide na ňom prehrávať Blu-Ray filmy v HD atď... neviem neviem rozhodovanie bude ťažké :)

Zoid
21-11-12, 16:12
Taky jde o to že xbox dělá mrkvosoft a ps3 sony... asi bych byl pro ps3, ale je to jedno, vyjde to +/- nastejno...

Raw
21-11-12, 17:58
Ahoj,
online hry si bez účtu nezahraješ, já osobně ho mám na 2 roky, mám ho i v mobilu, což je výhoda. Koupíš 1x a přihlásíš se kdekoliv. Pokud chceš mít plnou záruku na xbox musíš si všechny hry koupit, což není zrovna levné, já dal za hry více než za xbox. Zhruba 750,- stojí 1 hra. Navíc je to produkt od Microsoft, dle mého názoru má lepší podporu do budoucna. O PS nevím nic z vlastní zkušenosti, ale xbox si kup, pokud máš na to peníze. Pokud nemáš peníze na víc, tak si kup PS3 ...

sunkovyzavin
21-11-12, 19:08
Mal som najprv xko, hral som natom asi dva mesiace. Potom som to predal.
Kupil som psko to mam doteraz. Aj ked natom nejak casto nehravam, filmy natom pozeram casto.

Ak by som ti mal poradit, treba si chytit hlavne ovladac do ruky. Mne vyhovoval viac ovladac z xka. Ale zvykol som si casom aj na ps3 ovladac.
Mam radsej ale psko, da sa to lahko zriesit aj cez net kupovat hry, temy na pozadie, avatar a tak dalej.
+ to bluray a zadarmiko online hranie

Kazde ma plus minus svoje super hry ale siel by som skor do toho pska keby vyberam znova.
Hry su nato pomerne lacne + lahko to prepojis s routerom cez kabel alebo wifi a sledujes veci z kompu dole na telke. Neviem ako to funguje na xku.
Xko ma zase lepsiu komunitu na forach. Aspon co sa slovenska tyka.
Snad som ti to aspon trochu ulahcil ;)

Spyware
21-11-12, 21:33
ďakujem všetkým za rady
sunkovyzavin jasne že si mi poradil moc dík :) Zoid,Raw,Kazki tiež dík moc asi som sa rozhodol že idem kúpiť pack PS3+ bezdrôtový ovladač + Assasin Creed 3 takže uvidíme :)

zabil te rohlik
15-12-12, 16:12
osobně jsem majitelem obou dvou konzolí a oboje dvoje je super akorát u xboxu platíš za online hrani ale zase muzes hrat palene hry,u ps3 tomu je přesně naopak ;) grafika je u obou stejná a jeste kazda konzole ma svoje exkluzivity napr ps3 ma gran turismo 5 metal gear solid,little big planet ,xbox ma zase halo 4,forzu atd takze je jen na tobe co ti vice bude vyhovovat :)

ivoros
15-12-12, 18:17
Já osobně mám Xbox 360 + Kinect. Výhoda je v tom, že při hraní zhubneš, hlavně při atletice ,D (máš tam na výběr aj zumbu a takové voloviny...). Na druhou stranu, je to stále ještě v angličtině, takže na ovládání je jednoduší PS3 (mám to odzkoušené od souseda :D). Včil chcu zkusit Star Wars, tak jsem na to zvědavý xD...