PDA

Zobrazit normální verzi : Prachový filtr na chladič CPU?!



koNan
05-12-12, 15:21
Co si myslíte o tom dát na chladič procesoru prachový filtr?...
Já ho tam mám a nevím jestli je to lepší nebo k ničemu, sice se nezanáší chladič ale mám strach že se po nějaké době ucpe ten filtr a nebude to tahat vzduch > vysoké teploty+hlučnost
(sice ho občas vysaju ale pořád rozdělávat kompa se mi nechce tak se ptám jaký to bude mít vliv na chlazení cca po půl roce nečištění)

ivoros
05-12-12, 15:35
Ve své podstatě děláš dobře, když svůj komp vysaješ jednou za dva týdny....Přečti si tohle:
http://doupe.zive.cz/autori/prach-v-pocitaci---jak-na-nej-1-cast/sr-1-sc-144-a-19499

znedlob
05-12-12, 16:53
2 týdny? Jednou za 3 měsíce to úplně stačí.

Charon35
05-12-12, 17:49
Zbytočné. Či musíš čistiť filter, alebo celý PC, más to jedno. Navyše radšej si ho prečistím celý, než len filter.

Zoid
05-12-12, 22:38
Hlavne nevysavej, ale profukuj...

Charon35
06-12-12, 17:47
Hlavne nevysavej, ale profukuj...

To si mám do izby natrepať kompresor? :D

Prečo?

koNan
06-12-12, 21:32
Prečo?
Aby sis neurval nic ze základovky ale tak dementní snad není nikdo... :D

Zoid
07-12-12, 07:20
Aby sis neurval nic ze základovky ale tak dementní snad není nikdo... :D

nemusíš být dementní... stačí chvilka nepozornosti a ani nevíš co si vysál...


ale je to spíš kvůli statické elektřině, nedotýkej se hadicí žádné komponenty a budeš v klidu

koNan
07-12-12, 17:26
nemusíš být dementní... stačí chvilka nepozornosti a ani nevíš co si vysál...
ale je to spíš kvůli statické elektřině, nedotýkej se hadicí žádné komponenty a budeš v klidu

Tak musíš si dávat pozor...no ono myslím stačí chytit se rámu casu aby nevznikala statická elektřina

znedlob
07-12-12, 17:40
Nejlepší je topení.

Charon35
09-12-12, 00:10
Čo blbnete? Aká elektrina? Tak hádam keď mám rozobratú skriňu a potrebujem aj pohýbať s tou kopu káblov, nebudem ho mať zapnutý, ne? O.o Vždy len vysávam a doteraz všetko v pohode. A to ho mám na zemi, len na centimeter hrubej drevotreske (či čo to je), čiže o prach nemám núdze.

EDIT: Jááááááááááj. Ste to mysleli z opačného konca ako ja :D No ak majú taký vysávač ako ty v Podpise Apaču, tak to sa nečudujem, keď trhá oblečenie. :thumbup:

apach29
09-12-12, 01:06
Čo blbnete? Aká elektrina? Tak hádam keď mám rozobratú skriňu a potrebujem aj pohýbať s tou kopu káblov, nebudem ho mať zapnutý, ne? O.o Vždy len vysávam a doteraz všetko v pohode. A to ho mám na zemi, len na centimeter hrubej drevotreske (či čo to je), čiže o prach nemám núdze.

Oni mysli staticku elektrinu, co sa ti generuje na plastovych dieloch vysavaca pri treniu. Nie elektrinu ako taku co je v PC pri zapnuti. Maju pravdu mojko :)

Charon35
09-12-12, 17:45
Človek sa stále učí.:ohmy:

Zoid
10-12-12, 00:40
Já mám pc jen pár měsíců, takže se chystám čistit po novým roce.

Předtím jsem měl ntb, tam to bylo jednoduché... otevřel jsem ho, vyšťoural šroubovákem kam sem dosáhl a zase zadělal :D... a takhle každý měsíc :D :D