PDA

Zobrazit normální verzi : AWP skill



Volume
30-01-13, 16:35
Zdar ahoj lidi. Chtěl bych se zeptat na pár rad jak dobře hrát za snipera s AWP. Jsem v tom nováček a mé nejlepší skore bylo asi [frag/smrt] 54:35. Potřeboval bych poradit jak dobře uhybat, jak mít dobrou mušku, jaké mít nastavení apod... někde jsem něco četl i o nějakém fastzoomu, dokázal by to tu někdo srozumitelně napsat, prosím ? :) Děkuju moc

Volume_[PS] *P4F*

DarwiN
30-01-13, 17:05
Co ja mám pár rad od kamošov : tak proste sa musím furt hýbať (proste walk-ovať , jump-ovať ) to je nato aby ťa niekto iný s awp netrafil . A keď strieľaš tak musíš stať , žiadne hýbanie .

1.Keď strelíš nečakaj kým ti prebije len s Q si prehoď (2x klikni Q)- ale toto určite vieš .
2.A nikdy nechoď keď máš zoom , lebo si nevšimneš nepriateľa a KILL.

Viacej ti neporadím lebo veľmi nehrávam AWP . Ale iný admini ti helpnú.

caHor
30-01-13, 17:10
Takze... awp musis hlavne cvicit. Niako inak sa ho nenaucis... Medzi prve veci patri reflex.. ak ho nebudes mat dobre vycvyceny, tak na awp ani nevykempis.
Nevravim, ze treba mat reflexy aka markeloff, ale take, ze ked ti niekto vyde spoza steny tak aby si ho stihol strelit skor ako on teba.. Musis vediet Qckovat, aby si mohol rychlo strelat.. cize: ak strelis, tak rychle 2x Q, prehodis AWP na knife a nas5 na AWP a mozes zasa mierit a strelat...
za druhe musis mat vycybrenu musku.. lebo ak si na velkej mape a nevies dobre mierit, tak s v keli, napr. na indii, krabice na starte ak si tam pockas a niekto ti vybehne, tak vidis iba hlavu, nevidis telo, preto musis mat dobru musku.. k tomu je dobre vediet aj kde mas stred obrazovky, kde mas tu cervenu bodku pri zoome... to je vyborne pri fast zoomoch. fast zoom treba cvicit, neda sa naucit ho. je to o cviku.. musis stlacit mieritko a rychle strelit a prehodit zbrane. to sa vola fast zoom.. ak nevies kde mas stred obrazovky, tak ti su fz skoro na nic..
Ak strelis, tak rychle sa hybaj z lava napr. ak vystrelis tak sa pohni o 0,5m zhruba lebo ked vystrelis a nevystrelis, tak si na teba enemy da zoom a uz iba lahko dorobi stojaci terc.. cize po strele sa musis ihned pohnut do akejkolvek strany.
za dalsie musis vediet neake miesta kde si pockat ak vies, ze tamad na 100pro pojde, zoomnut si 1x.. urcite nie 2x, 2x je skor na velke mapy ako je napr. darkness, ale ja tam hram niekedy aj fz... najlepsie je - ked uz cakas na hraca - dat si iba 1x zoom.. Mas prehlad aj o vacsom okoli..
Nastavenie ti menit netreba, mozes mat aj default... ovladanie v tom nerobi zazraky, mozno najdes na webe nejake configy na awp ale podla mna je najlepsie hrat default raty ako ti na steame da... nebudem rozoberat ako hrat na velkej a malej mape, nechce sa mi to a ty na to casom prides.. takze dufam ze si mi porozumel, ja dufam ze som ti poradil dobre..
gh&hf

ivoros
30-01-13, 17:23
http://uloz.to/xV8ZXad/config-cfg
Zkus tímhle nahradit tvůj aktuální config (ale raději si udělej zálohu). Je to upravený config na awp, jinak už nevím co dodat.

caHor
31-01-13, 13:02
FastZoom je jedoducho zamierenie a ihned strela.. to akoby si naraz stlacil prave a lave tlacidlo mysi.. toto je fast zoom... hned po strele stlac 2xQ, a hybaj sa, skoc a tak...

Slunicko
31-01-13, 14:29
Zadnej config si nestahuj ! Zadny config z tebe neudela skillera pokud tam bude jen to co by melo, jediny zpusob jak se vytahnout do vyssi ligy je trenovat trenovat a trenovat, zadny jiny cisty zpusob neexistuje.

cibik
31-01-13, 15:21
http://uloz.to/xV8ZXad/config-cfg
Zkus tímhle nahradit tvůj aktuální config (ale raději si udělej zálohu). Je to upravený config na awp, jinak už nevím co dodat.

boze chod uz prec s tymi configami

caHor
31-01-13, 17:58
Zadnej config si nestahuj ! Zadny config z tebe neudela skillera pokud tam bude jen to co by melo, jediny zpusob jak se vytahnout do vyssi ligy je trenovat trenovat a trenovat, zadny jiny cisty zpusob neexistuje.

To som mu tam pisal, ak chce vediet hrat, tak nestahovat congingy a trenovat...
btw. najlepsie sa podla mna hra na awp_ruins.. tam si vycvicis svoje schopnosti, niekedy fast zoomy, reflex a schopnost vsimnut si hracov...

gre
31-01-13, 18:04
Všetci sračky. Jediná cesta ku skillu s AWP je strielať strielať a strielať. Určite si stiahni AWP cfg pretože obsahuje rozptylnosť nábojov a pri awp je to na fastzoom veľmi účinné. Odporúčam ti begrip na ctrl, stlač to 2x rýchlo po sebe, urobíš jump + duck naraz. Vždy vybehni spoza steny s namierením. A vždy mier ďalej od steny, skočí a ty ho v pohode vo vzduchu trafíš.

Trey
31-01-13, 19:50
Všetci sračky. Jediná cesta ku skillu s AWP je strielať strielať a strielať. Určite si stiahni AWP cfg pretože obsahuje rozptylnosť nábojov a pri awp je to na fastzoom veľmi účinné. Odporúčam ti begrip na ctrl, stlač to 2x rýchlo po sebe, urobíš jump + duck naraz. Vždy vybehni spoza steny s namierením. A vždy mier ďalej od steny, skočí a ty ho v pohode vo vzduchu trafíš.

Ja ze sa to vola double duck(sgs)

cibik
31-01-13, 19:56
Všetci sračky. Jediná cesta ku skillu s AWP je strielať strielať a strielať. Určite si stiahni AWP cfg pretože obsahuje rozptylnosť nábojov a pri awp je to na fastzoom veľmi účinné. Odporúčam ti begrip na ctrl, stlač to 2x rýchlo po sebe, urobíš jump + duck naraz. Vždy vybehni spoza steny s namierením. A vždy mier ďalej od steny, skočí a ty ho v pohode vo vzduchu trafíš.
netrep! :D

tyger103
31-01-13, 21:01
Vygooglovat trochu teorie,možná kouknout na nějaké to video na YT.Daleko víc je třeba praxe,než teorie,takže opravdu hrát a hrát :) Co se týče reflexů-jeden z důležitých faktorů.Zase je to o cvičení.

Slunicko
31-01-13, 22:16
Nikdo skill s upravenym configem neni ! Pro me je skill ten co si dava s normalnim confiigem a nema tam nadrbane sracky asi mame rozdilny nazor na slovo skill, dnes jsem sel na knife, lidi me davali pomalu na 2 metry a to mi chces rict ze jsou to skilli? Maji akorat v configu naje... blbosti s kteryma kazi hru, opravdovej skill vyhodu oproti ostatnim hracum nepotrebuje.

Bezdak
01-02-13, 20:51
Promazal sem ten flame. Držte se prosím tématu.
Jinak dle mě je nejlepší akorát těžkej trénink jak už tu bylo psáno. Taky když na serveru uvidíš lepší hráče, tak je spectuj po smrti a dívej se jak hrajou a snaž se si z toho něco vzít.

wejn
01-02-13, 21:10
Promazal sem ten flame. Držte se prosím tématu.
Jinak dle mě je nejlepší akorát těžkej trénink jak už tu bylo psáno. Taky když na serveru uvidíš lepší hráče, tak je spectuj po smrti a dívej se jak hrajou a snaž se si z toho něco vzít.

jakej flame? vsak to byla normalni diskuze.. nvm

Zoyer
01-02-13, 21:14
jakej flame? vsak to byla normalni diskuze.. nvm

no jo diskuze, ale nebylo to k tematu

MarcelloR
01-02-13, 21:56
Steam nemám :) Ale můžeš to uploadnout někam a sem poslat odkaz :)

Tak fajn napíšem ti to sem. Tu máš moje demá kde máš všetko fragy len fast zoomy a no zoomy-demo rozohra máš hlavne fast zoomy a na deme nextmap[niekde v 3/4 tohto dema mi to začne nejako lagovať neviem či nebude aj pokakané demo, tak sry] máš aj no zoomy
-->https://www.dropbox.com/s/3olezh2yg4k7ego/MarcelloR%20awp%20DM.rar<-- DEMA
Zdôrazňujem, že hrám momentálne na low pc, čiže mám low fps a skoro žiadny sound :D

Takže ako nato ?

1. Nájdi si nejaké demčá od hráčov ako napr. walle, ksharp, shaGuar, dsn, fRoD, DelpaN, markeloff a snaž sa čo najviac od nich naučiť
2. Nájdi si motivačné video najlepšie s niekym z tých čo som vyššie spomínal, aby ťa to nabudilo a mal si veľkú chuť hlavne na awp :D
3. Žiadne upravené configy a kktiny proste default config + príkazy na raty, fps a interp

4. Vypni akceleráciu myši + príkazy na csko [ -noforcemaccel -noforcemspd ]

5. Hrávaj veľa veľa veľa DM[s awp] a nie awp servery, určite hneď nezačínaj sa pokúšať o fast zoomy najprv musíš získať cit do ruky čiže normálne sa snažíš so zoomom zabíjať a postupne to zrýchľuješ a musíš sa snažiť čo najrýchlejšie namieriť na súpera a zabiť ho[nepozeráš na bodku, ale na súpera] a keď už ti to pôjde, že získaš nejaký ten cit do ruky, tak môžeš začať skúšať fast zoom. Ono už by si mal mať taký odhad potom kde asi je ten stred teda mieritko a vlastne len sleduješ súpera a ono už ruka ti vlastne aj sama ti dá awp do takej polohy ako keby si mal zazoomované a rýchlo len dáš vlastne pravé klikatko [zoom] a hneď nato ľavé [streľba] a hneď nato rýchlo stlačíš 2x Q. AK ti už pôjdu dobre aj fast zoomy, že získaš ten odhad, tak môžeš začať skúšať aj no zoomy. To jest, že prvý krát vystrelíš so zoomom a a ako tak vystrelíš a zoom sa ti vzdiaľuje lebo ti to ide prebiť, tak vlastne hneď držíš ľavé klikátko [streľbu] a ono ti to už nevráti ten zoom, ale vystrelí bez zoomu. AK sa nehýbeš, tak vlastne ti to strelí do toho istého miesta ale pozor! ak strelíš aj druhý krát bez zoomu, tak už ti to začne meniť bod kde strieľaš čiže musíš znova odhadnúť kde je stred a manipulovať a nastaviť znova awp do správnej polohy. A hlavne sa musíš aspoň trocha pohybovať môžeš to vidieť na mojich demách stačia také poskoky to robíš len, že tak jemne ťukneš do klávesy kde máš duck [skrčenie]

6. z DM na AWP servery. Keď si už pripravený[máš reflex a cit v ruke] ideš na awp servery, kde sa musíš naučiť skombinovať pohyb so streľbou. Pre wiparov je strašne dôležitý pohyb. Musíš byť neustále v pohybe. Skákať, podskakovať atď. Najlepšie sú Spawn jumpy, podskoky alebo skok do čupu. Tu ti jeden týpek písal, že máš vychádzať už zazoomovaný alebo, že máš walkovať. To sú hovadiny. Práve že musíš robiť hluk/rámus a potom vychádzať spoza texturý tak, aby ťa súper missol, odhalil svoju pozíciu a ty ho čo najrýchlejšie trafil, čiže žiadne walkovanie a keď vychádzaš spoza textúr , tak určite nie zazoomovany, ale použiješ jednú z tých 3 variant čo som spomenul vyššie a až potom zoomneš.

7. Mierenie : znova tu jeden týpek písal, že máš mieriť ďalej od steny alebo, že sa double zoom používa len na veľkých mapách to je znova kravina. Mieriš si blízko k hrane a keď vieš, že ti tam vinde, tak si dáš double zoom a namieriš blízko k hrane a dívaš sa len na hranu textúry. A hneď ako sa ti tam mihne niečo tak vystrelíš a súper len vinde a už dostane hit. Ono tí lepší hráči ti neodskakujú od textúr ďaleko ale vindu tesne k hrane.

8. Sluch a dierovanie : Tu je aj dôležité poriadne počúvať. Lebo práve zvuk ti pomôže k tomu, aby si odhalil pozíciu súpera a je dobré aj keď dieruješ. Hlavne si počkaj, keď ti súper vystrelí a zájde za textúru vtedy mu vyletí nábojnica a vydá ti to zvuk a ty vtedy vindeš a dierneš to do toho miesta kde si počul , že dopadla nábojnica.

9. Keď máš reflex, cit v ruke a skombinovaný pohyb so streľbou, tak už si pripravený aj s awp hrávať classic čiže 2n2, 3n3, 5n5

už sa mi to tu nechce písať, ale je kopa vecí, čo by sa dali k tomu ešte popísať rôzne triky a hovadinky, ale po nejakom čase na veľa z nich prídeš aj ty.