PDA

Zobrazit normální verzi : AWP Help



gre
05-02-13, 17:38
Zdravím, prosím vás mohol by mi dať niekto nejaké rady? Rád by som sa naučil hrať s awp ale vôbec mi to nejde. Ďakujem za každú odpoveď.

Bezdak
05-02-13, 17:41
Nedávno se to řešilo tady, tak si tam kdyžtak zkus něco přečíst :).

gre
05-02-13, 17:46
Nedávno se to řešilo tady, tak si tam kdyžtak zkus něco přečíst :).

Čítal som to ale nenašiel som rozumnú radu. Založil som nový preto lebo chcem aby to napísal niekto kto vážne ovláda tento štýl hry :)

cibik
05-02-13, 18:42
tie config si vymaz!! D:

caHor
05-02-13, 19:06
Toto je asi najrzozumnejsie:

Takže ako nato ?

1. Nájdi si nejaké demčá od hráčov ako napr. walle, ksharp, shaGuar, dsn, fRoD, DelpaN, markeloff a snaž sa čo najviac od nich naučiť
2. Nájdi si motivačné video najlepšie s niekym z tých čo som vyššie spomínal, aby ťa to nabudilo a mal si veľkú chuť hlavne na awp :D
3. Žiadne upravené configy a kktiny proste default config + príkazy na raty, fps a interp

4. Vypni akceleráciu myši + príkazy na csko [ -noforcemaccel -noforcemspd ]

5. Hrávaj veľa veľa veľa DM[s awp] a nie awp servery, určite hneď nezačínaj sa pokúšať o fast zoomy najprv musíš získať cit do ruky čiže normálne sa snažíš so zoomom zabíjať a postupne to zrýchľuješ a musíš sa snažiť čo najrýchlejšie namieriť na súpera a zabiť ho[nepozeráš na bodku, ale na súpera] a keď už ti to pôjde, že získaš nejaký ten cit do ruky, tak môžeš začať skúšať fast zoom. Ono už by si mal mať taký odhad potom kde asi je ten stred teda mieritko a vlastne len sleduješ súpera a ono už ruka ti vlastne aj sama ti dá awp do takej polohy ako keby si mal zazoomované a rýchlo len dáš vlastne pravé klikatko [zoom] a hneď nato ľavé [streľba] a hneď nato rýchlo stlačíš 2x Q. AK ti už pôjdu dobre aj fast zoomy, že získaš ten odhad, tak môžeš začať skúšať aj no zoomy. To jest, že prvý krát vystrelíš so zoomom a a ako tak vystrelíš a zoom sa ti vzdiaľuje lebo ti to ide prebiť, tak vlastne hneď držíš ľavé klikátko [streľbu] a ono ti to už nevráti ten zoom, ale vystrelí bez zoomu. AK sa nehýbeš, tak vlastne ti to strelí do toho istého miesta ale pozor! ak strelíš aj druhý krát bez zoomu, tak už ti to začne meniť bod kde strieľaš čiže musíš znova odhadnúť kde je stred a manipulovať a nastaviť znova awp do správnej polohy. A hlavne sa musíš aspoň trocha pohybovať môžeš to vidieť na mojich demách stačia také poskoky to robíš len, že tak jemne ťukneš do klávesy kde máš duck [skrčenie]

6. z DM na AWP servery. Keď si už pripravený[máš reflex a cit v ruke] ideš na awp servery, kde sa musíš naučiť skombinovať pohyb so streľbou. Pre wiparov je strašne dôležitý pohyb. Musíš byť neustále v pohybe. Skákať, podskakovať atď. Najlepšie sú Spawn jumpy, podskoky alebo skok do čupu. Tu ti jeden týpek písal, že máš vychádzať už zazoomovaný alebo, že máš walkovať. To sú hovadiny. Práve že musíš robiť hluk/rámus a potom vychádzať spoza texturý tak, aby ťa súper missol, odhalil svoju pozíciu a ty ho čo najrýchlejšie trafil, čiže žiadne walkovanie a keď vychádzaš spoza textúr , tak určite nie zazoomovany, ale použiješ jednú z tých 3 variant čo som spomenul vyššie a až potom zoomneš.

7. Mierenie : znova tu jeden týpek písal, že máš mieriť ďalej od steny alebo, že sa double zoom používa len na veľkých mapách to je znova kravina. Mieriš si blízko k hrane a keď vieš, že ti tam vinde, tak si dáš double zoom a namieriš blízko k hrane a dívaš sa len na hranu textúry. A hneď ako sa ti tam mihne niečo tak vystrelíš a súper len vinde a už dostane hit. Ono tí lepší hráči ti neodskakujú od textúr ďaleko ale vindu tesne k hrane.

8. Sluch a dierovanie : Tu je aj dôležité poriadne počúvať. Lebo práve zvuk ti pomôže k tomu, aby si odhalil pozíciu súpera a je dobré aj keď dieruješ. Hlavne si počkaj, keď ti súper vystrelí a zájde za textúru vtedy mu vyletí nábojnica a vydá ti to zvuk a ty vtedy vindeš a dierneš to do toho miesta kde si počul , že dopadla nábojnica.

9. Keď máš reflex, cit v ruke a skombinovaný pohyb so streľbou, tak už si pripravený aj s awp hrávať classic čiže 2n2, 3n3, 5n5

už sa mi to tu nechce písať, ale je kopa vecí, čo by sa dali k tomu ešte popísať rôzne triky a hovadinky, ale po nejakom čase na veľa z nich prídeš aj ty.

MarcelloR
05-02-13, 21:35
Nedávno se to řešilo tady, tak si tam kdyžtak zkus něco přečíst :).

Myslím, že mu vôbec nejde o rady, ale skrýva sa za tým úplne niečo iné a myslím si svoje, takže sa radšej ani k nemu nebudem vyjadrovať. :harhar:

gre
06-02-13, 07:51
Marcello tie rady čo si dával predtým. Prečo si mieriš na malý reflex, keď počuješ že pôjde ďalej? Malý reflex sa osvedčene dáva len pri walkovaní na awp mapách nie?

EDIT: Napríklad predstav si že si T na d2. Mieriš na mid ku double dooru pri CT spawne, a dávaš si reflex milimeter od dverí? Prečo? Nie je lepšie ak ti náhodou begripne dať si aspoň do trištvrte ten reflex? Ak to tak robíš tak nemyslím že niečo trafiš.

Rixie
06-02-13, 09:06
Žádnej návod kterej tě naučí hrát awp za pár dní neexistuje, prostě musíš hrát a časem to příjde ..