PDA

Zobrazit normální verzi : zm_hewitt_house



Syrius.
08-02-13, 17:21
Zdravím

Tak mapa je dokončená, odskúšaná. Je to vlastne mapa s napadom s filmu texaský masaker kde som vytvoril dom Hewittovcov podla skutočnej predhlohy.
V mape je pivnica kde vlastne Thomas Hewitt robil svoje pokusy na luďoch, prízemie a prvé poschodie + 1 skrytý kamp.
Wpoly nepresahuje nad 800 akurát na jednom mieste pred domom takže mapa by mala isť hladko.
Snažil som sa ju spraviť detailne a s dobre skompilovaným VISom. Takže by nič nemalo presahovať serverové hodnoty mapy. Inými slovami povedané je optimalizovaná tak aby bola hratelná pre servery.

22882289229022912292229322942295

http://www.youtube.com/watch?v=fQmSLrj-yZc

Download http://csko.cz/d/sdTGWCBG

A ešte niaké informácie ku mape
******Príbeh************************************** ************************
Thomas Hewitt, prezývaný Leatherface [kožená tvár], sa narodil do rodiny
s brutálnymi sklonmi ku kanibalizmu, v Travis Country, v štáte Texas.
Od malička trpel kožnou chorobou na tvári. Od šiestich rokov začal pracovať
na bitúnkoch, kde denne sťahoval z kože ošípané a opracovával mäso.
Neskôr bitúnky zavreli a Hewitt rovnako ako ostatní obyvatelia dediny prišli o prácu.
Rodina Hewittovcov zo zatvorením bitúnkov nesúhlasila a tak si urobili "malé domáce bitúnky"
doma v pivnici. Tu však neopracovávali ošípané ani inú zver, ale ľudí. Či už pocestných, tak aj
zvyšok obyvateľov dediny. Hewitt začal využívať kože obetí a lepil si ju na svoju tvár.
Hewitt aj na nich skúšal rôzne pokusy čím utrápený ľudia začali mutovať.
Bol prekvapený čo sa to deje. Myslel že len hnijú ale v skutočnosti sa začali premeňovať v zombie.....

************************************************** ****************************

*********Veci k mape***************************************
- Nové textúry s http://cgtextures.com, a stáre.
- Nové modely (niektoré z [HL1]Paranoia a [HL1]Mistake-1 módu).
- Nové zvuky (niektoré z hry Penumbra, [HL1]Mistake-1 a [HL1]Paranoia módu).
- Textúry sú "ozvučené"
************************************************** ******

*********Informácie k mape********************************************** *******
- Hlavné dvere su rozbitné
- Kempy sú na oko spravené tak že vyzerajú byť poskladané s reálnych veci. No v skutočnosti sú
medzeri v kempoch vyplnené neviditelným sklom čiže sa nestane že zombie odtial nakazí ludí.
- Velkosť mapy: medium
- Maximálny počet hráčov: 32
- Priemer r_speed: wpoly - 600-700
- Maximum r_speed: wpoly - 1100
************************************************** **************************

Acid
08-02-13, 17:26
Proč mi to připomíná nějakou Left 4 Dead mapu :)
http://static3.fjcdn.com/comments/fucking+nice+ROCK+AND+METAL+FOREVER+_b39b1c157cc22 8a5c63d4b17d300d9e6.jpg

koNan
08-02-13, 17:28
Hustá mapa...konečně se tu začínají objevovat propracované mapy s dobrou atmosférou...jenomže co si tak všímám tak je hráči nemají moc rádi a stěžujou si že se jim to laguje (třeba moje kotelna_2012 u které mi hodně hráčů píše že se to nedá hrát ale mě to nelaguje?!)...těším se až bude na serverech :)...dobrá práce+respekt
//až včera sem se podíval na ten trailer a je fakt nářezový...v čem si dělal ten začátek?

Trey
08-02-13, 17:31
Zm sice uz nehram ale ta mapa je nice.

ivoros
08-02-13, 17:42
Luxusní mapa, souhlasím s koNanem. Nevím, co jiného k tomu dodat...
PS:zm_kotelna_2012 se mi taky laguje, ale první verze byla ok. Začalo se to lagovat až potom, cos tam přidal tu stoupajcí vodu...

Syrius.
08-02-13, 17:44
Hustá mapa...konečně se tu začínají objevovat propracované mapy s dobrou atmosférou...jenomže co si tak všímám tak je hráči nemají moc rádi a stěžujou si že se jim to laguje (třeba moje kotelna_2012 u které mi hodně hráčů píše že se to nedá hrát ale mě to nelaguje?!)...těším se až bude na serverech :)...dobrá práce+respekt

Väčšinou to zvykne byť tým že keď ma mapa vysoké wpoly (čo znamená kolko facov a brushov sa zobrazuje z daného miesta) Takáto mapa ti v new game ide bez problémov ale ako náhle sa dá na server alebo si ju zahraje hráč zo slabším počitačom tak sa seká. Väčšinou to býva keď má mapa velké otvorené priestranstvo a čím je detailnejšia tým sa wpoly zvyšuje ako je napriklad zm_energy_neon. Dá sa to riešiť tak že keď chceš v mape viacej detailov tak použiješ modely. Odmerať si to môžeš tak že dáš príkaz r_speeds do konzoli a prípadne zapneš developer 1 aby sa ti to zobrazilo priamo v hre bez stlačenía esc. Wpoly by malo mať priemer tak 600 - 800. Keď som si odmeral moju prvú jail_funny tak tam bolo okolo 3500 wpoly :D :D
Inak všetkým dik :)

Romisak
09-02-13, 13:01
Syrius. Respect,mapa vypada úplne "bombovo" GJ. :) Ale mohol by si urobiť aj nejakú väčšiu mapu... Lebo toto je v podstate to iste ako chatovica.Ale určite by sa mala pridať na serveri ;)

Syrius.
09-02-13, 13:15
Myslím že mapa takejto velikosti pre takto nastavené servery ako má Kotelna je akurát ideálna. Vždy sa hráčom páčia skorej menšie mapy ako je zm_anthrax alebo zm_labak. Keď si zobereš napriklad takú zm_silent_hill tá by asi nebola najidealnejšia pretože je strašne obrovská. Inak dik :)

Romisak
09-02-13, 13:31
Nemyslím obrovskú mapu, ale takú ako napr. zm_anthrax vieš takú na otvorenom priestranstve :) nie moc veľkú ! :-))

ZombieBot
09-02-13, 14:41
Luxusní mapa, souhlasím s koNanem. Nevím, co jiného k tomu dodat...
PS:zm_kotelna_2012 se mi taky laguje, ale první verze byla ok. Začalo se to lagovat až potom, cos tam přidal tu stoupajcí vodu...

První verze zm_kotelna (zm_kotelna_b2) byla můj výtvor. Je stále na serverech?

koNan
09-02-13, 14:45
První verze zm_kotelna (zm_kotelna_b2) byla můj výtvor. Je stále na serverech?
jo je tam pořád ;)

Piner
09-02-13, 15:32
Super mapa, super trailer. Dobrá práce, určitě v tom pokračuj :)

Syrius.
09-02-13, 16:08
Nemyslím obrovskú mapu, ale takú ako napr. zm_anthrax vieš takú na otvorenom priestranstve :) nie moc veľkú ! :-))
Jasne chápem no také mapy sa hráčom najviac pačia keď majú otvorené priestranstvo :) Ale zase aj takú toxic_house majú hráči v oblube :)
Piner dik :)

Romisak
09-02-13, 18:32
Veď áno ale to jedna z mala... Myslím že k obľúbeným "uzavretym mapam" sa pridá aj zm_hewitt_house :)

.slapa-notas
10-02-13, 20:31
[QUOTE=Romisak;158122]Veď áno ale to jedna z mala... Myslím že k obľúbeným "uzavretym mapam" sa pridá aj zm_hewitt_house :)[/

Ja som PRE dobra mapa

Beat
10-02-13, 20:38
Zombie servery nehrajem ale paradna mapa aj všetko okolo toho musim uznať gj. :)

Syrius.
10-02-13, 23:54
Diky chlapci cením si to :)

rIDer
11-02-13, 01:21
Mapa se mi libí.. Akorát ze sklepa mám strach :D (low FPS) jinak NICE JOB.

Syrius.
11-02-13, 12:02
Dik, low fps? Kde?

rIDer
11-02-13, 17:01
Na NSku to šlo pod 30 FPS 232223232324
Na steamu to poradoxně šlo líp, akorát když jsem rozsvítil baterku, tak to padlo na ± 50 FPS 23252326232723282329

Syrius.
11-02-13, 23:02
Aha, možno to môže byť tým že na tých miestach je zrovna viac modelov. Aký máš počitač? Pretože ja mám fps stabilné na 100 na všetkých miestach a myslím že aj väčšina. Inak dik že si to sem takto dal, aspoň vidím kde presne to je :)

After =(^.^)=
11-02-13, 23:36
Pekna mapa je dobre urobena a ozivi to tam na 100%

rIDer
12-02-13, 17:58
Můj PC v tom zase takovou roli nehraje.. Pár herních šlágrů minulýho roku jsem rozchodil v poho.: Dual-core 3,2 GHz, 4 GB RAM s taktem 800 MHz a Radeon 3870 toxic GPU 800Mhz a 512MB RAM (256 bitová sběrnice atd.). Zase taková kalkulačka to neni :D Ale řikám, FPS mi klesá převážně na NS z kotelny.. Na steamu mi to padá jenom, když zapnu baterku, jinak mám taky kilo. Ono to taky bude jiný, až bude na serveru 32 playerů.. Ale kokrétně u týhle mapy nemám pochyby s hratelností je dost přepychová :-)

BTW ty máš co železo?

Syrius.
12-02-13, 18:05
Ja mám podobný ako ty takže naozaj neviem v čom je problém :)

Toreto
19-02-13, 14:30
Kedy približne bude pridaná medzi mapy ? Denne prezerám listmaps,či sa tam náhodou neobjaví.

koNan
19-02-13, 15:16
Kedy približne bude pridaná medzi mapy ? Denne prezerám listmaps,či sa tam náhodou neobjaví.
Já se dívám do maplistu už měsíc kdy se tam objeví ty nové mapy a furt nic :/

vikernes
19-02-13, 16:53
Kedy približne bude pridaná medzi mapy ? Denne prezerám listmaps,či sa tam náhodou neobjaví.

Taky už se nemůžu dočkat hned ji pujdeme testnout jen co se tam oběví ..:D:D:D:D

Syrius.
19-02-13, 18:34
Ak to Kotel stihne, dnes by sa už mala pridať mapa na server :)

*Original* VIP Sanchez
22-02-13, 02:43
Super mapa...... ja som hneď vedel podľa toho názvu že je to to spravené podľa toho hororu texaský masakr motorovou pilou :) som ti písal aj keď sme ju hrali syrius :) mne sa osobne páči veľmi táto mapa .....nice ! :)

Zdravím

Tak mapa je dokončená, odskúšaná. Je to vlastne mapa s napadom s filmu texaský masaker kde som vytvoril dom Hewittovcov podla skutočnej predhlohy.
V mape je pivnica kde vlastne Thomas Hewitt robil svoje pokusy na luďoch, prízemie a prvé poschodie + 1 skrytý kamp.
Wpoly nepresahuje nad 800 akurát na jednom mieste pred domom takže mapa by mala isť hladko.
Snažil som sa ju spraviť detailne a s dobre skompilovaným VISom. Takže by nič nemalo presahovať serverové hodnoty mapy. Inými slovami povedané je optimalizovaná tak aby bola hratelná pre servery.

22882289229022912292229322942295

http://www.youtube.com/watch?v=fQmSLrj-yZc

Download http://csko.cz/d/sdTGWCBG

A ešte niaké informácie ku mape
******Príbeh************************************** ************************
Thomas Hewitt, prezývaný Leatherface [kožená tvár], sa narodil do rodiny
s brutálnymi sklonmi ku kanibalizmu, v Travis Country, v štáte Texas.
Od malička trpel kožnou chorobou na tvári. Od šiestich rokov začal pracovať
na bitúnkoch, kde denne sťahoval z kože ošípané a opracovával mäso.
Neskôr bitúnky zavreli a Hewitt rovnako ako ostatní obyvatelia dediny prišli o prácu.
Rodina Hewittovcov zo zatvorením bitúnkov nesúhlasila a tak si urobili "malé domáce bitúnky"
doma v pivnici. Tu však neopracovávali ošípané ani inú zver, ale ľudí. Či už pocestných, tak aj
zvyšok obyvateľov dediny. Hewitt začal využívať kože obetí a lepil si ju na svoju tvár.
Hewitt aj na nich skúšal rôzne pokusy čím utrápený ľudia začali mutovať.
Bol prekvapený čo sa to deje. Myslel že len hnijú ale v skutočnosti sa začali premeňovať v zombie.....

************************************************** ****************************

*********Veci k mape***************************************
- Nové textúry s http://cgtextures.com, a stáre.
- Nové modely (niektoré z [HL1]Paranoia a [HL1]Mistake-1 módu).
- Nové zvuky (niektoré z hry Penumbra, [HL1]Mistake-1 a [HL1]Paranoia módu).
- Textúry sú "ozvučené"
************************************************** ******

*********Informácie k mape********************************************** *******
- Hlavné dvere su rozbitné
- Kempy sú na oko spravené tak že vyzerajú byť poskladané s reálnych veci. No v skutočnosti sú
medzeri v kempoch vyplnené neviditelným sklom čiže sa nestane že zombie odtial nakazí ludí.
- Velkosť mapy: medium
- Maximálny počet hráčov: 32
- Priemer r_speed: wpoly - 600-700
- Maximum r_speed: wpoly - 1100
************************************************** **************************
a ppči triler :D

Toreto
23-02-13, 01:54
Dávaj pozor na doubleposty...nauč sa radšej editovať :)