PDA

Zobrazit normální verzi : Zombie3 - nastavenie, mapy, navrhy, diskusia, ..



grEy
12-07-11, 17:18
Par dni uz hravam na zombie 3 a vsimol som si zopar veci co by bolo treba zmenit. Na servery bezia dost cudne mapy, takze navrhujem ponechat (respektive pridat) tieto mapy: cs_militia, cs_italy, cs_assault, cs_office, de_cbble (pri vacsom pocte hracov), zm_ilc_resident_evil_2 (tak nejak sa to vola, neviem presne, pri vacsom pocte hracov), de_chateau (pri vacsom pocte hracov). Dalej veci, ktore treba zmenit:
1. Posledny clovek musi nabijat a napriek tomu vypisuje, ze posledny clovek nemusi nabijat.
2. Prvy zombie ma cez 5000 hp pricom normalny len cez 500 hp. Navyse ma aj superskoky, coz je blbost. Navrhujem odstranit superskoky a dat mu len dvojnasobok HP (podla typu zombie).
3. RTV pracuje cudne (na servery je 7 hracov a pre zmenu mapy musi napisat RTV 15 hracov - priklad).
4. Odstranit smokera, boomera, [climba, jumpa - predsalen s hocijakym zombie sa da dostat vsade tam, kam vylezie clovek], frosta (ked ma este nejaky napadne napisem ale myslim, ze ostatni su v poriadku).
5. Zrusit zombie v shope sialenstvo (beztak maju ludia problem prezit) a nechat len protilatku.
6. Zmenit ludom gravitaciu aspon na 600, nech mozu vyskakat na niektore krabice a lepsie sa zakempit.
Ak ma este nieco napadne, tak to sem dopisem. Kludne davajte aj svoje navrhy a postrehy.

Kotel
12-07-11, 17:24
Na zombie ted pracuju, delam vic zmen.

grEy
12-07-11, 17:27
Fajn, dufam ze budes brat na vedomie to, co som sem napisal. Hlavne tam nedavaj ten "kulomet" a nerob z toho basebuilder, to je blbost.

Larodar56
12-07-11, 17:40
-První zombie HP 1200 - 2400 (Podle druhu zombie)
-Nechat tam jen zombíky: jump, climb, tank, healer, skokana (bhop zombie) a přidat psa + možno létajícího zombíka (tu se hodí, akorát se sníženým hp a určitou energií na létající dobu - to by šlo).
-Gravitaci nechat takovou jaká je.
-Nechat protilátku a broučky za více bodů.

grEy
12-07-11, 17:46
-Suhlasim
-Jump? Climb? Naco? (FLY ZOMBIE JE MAXIMALNA SRACKA, PES TO ISTE)
-Preco chces nechat gravitaciu aka je? Na 3/4 krabic sa neda vyskoc a chyba ti asi tak 5cm.
-Protilatku okej, broucky na takychto serveroch nikdy nebyval a dufam ze ani nebudu.

Kotel
12-07-11, 18:03
Kulomet je skvelej na mapach, kde se neda kempit. Dava to nejakou sanci na preziti.

grEy
12-07-11, 18:17
Pokial nastavis tomu gulometu maly dmg, tak preco nie, ale teraz to dava zombie na 2 - 3 rany (teda ked isiel polozit).

Kotel
12-07-11, 18:37
Jednou ranou da 10 damage. Na tretim levelu strili rakety, co davaji 100 damage, ale ty jsou dost pomaly. Sila se bude zvetsovat podle poctu zombie, aby mel kazdy sanci.

grEy
12-07-11, 18:43
10 damage a este ked niekto striela tak zombie maju maju malu sancu. Hlavne zmen, prosim, tie mapy, ako som ti napisal. Ine mapy fakt nie su vhodne na tento druh zombie.

Kotel
12-07-11, 19:05
Jsou tam jenom zakladni mapy, kde se neda moc kempit.

grEy
12-07-11, 19:14
Tak to je potom blbost, zombie je predsa o kempe..

chmod a+x /bin/laden
12-07-11, 19:57
Tak to je potom blbost, zombie je predsa o kempe..
A co Zombie Escape? Ne vždy se musí kempit...

Larodar56
12-07-11, 21:10
-Suhlasim
-Jump? Climb? Naco? (FLY ZOMBIE JE MAXIMALNA SRACKA, PES TO ISTE)
-Preco chces nechat gravitaciu aka je? Na 3/4 krabic sa neda vyskoc a chyba ti asi tak 5cm.
-Protilatku okej, broucky na takychto serveroch nikdy nebyval a dufam ze ani nebudu.

Pes a pták, že jsou sračky? :D Promiň, to se ti jen vysměju. Asi se psem moc neumíš? Na CS mapách je hodně užitečný, o tom vím své. :)Myslel jsem to tak, že by pes a pták zombie měli 100 - 255 HP. Gravitaci nechat takovou jaká je, protože než by se tam zombíci za nimi dostali byli by mrtví, někteří by se tam ani nedostali. Broučky jsem myslel za vyšší cenu, třeba 35 - 50 bodů. Ale dají se dát normálně nožem, tak nevím proč by tam neměli být za normální cenu 20b. Ty si nechtěl broučky na server proč? Neumíš se proti nim bránit? Zombie musí mít taky nějakou možnost jak nakazit lidi v dobu kdy nemají šanci.

Edit: Chmod má dobrý nápad, mohl by to být zombie escape.

grEy
12-07-11, 22:23
Hral si ten zombie3 ked tak mudrujes? Vies, ze tam nejde kupit armor? Vies co robia chrobaky, ked nemas armor? Daju ta tak na 2 rany a co ti pomoze ze ich chces dat nozom, ked sa k tebe priblizia a si v riti. Pozri nechcem sa nejak chvalit ale ja mam problem prezit ked volam na skype s 2 ludmi (L, Aizen) a sme spolu. Ten gulomet je celkom fajn ale 18 bodov + 5 za postavanie je fakt moc a este ked tam bude nejaky mikro fly zombie a mega rychly pes, tak ludia nemaju najmensiu sancu. Kotel kym tam nedas normalne mapy, tak tam fakt nikto nebude hrat, len ti boti, ktori mimochodom kazia hru - tymto ta prosim o odstranenie.

Larodar56
12-07-11, 22:48
Ty tvrdíš, že lidi nebudou mít šanci proti fly zombie a čoklovi? Nezlob se na mě, ale toto je pěkná hovadina. :D Budou mít obrovskou šanci, když budou mít ty 2 zombíci něco kolem 100 HP. Popravdě, tyhle 2 zombíci by byli v nevýhodě, takže jim klidně dát 200 hp. Šanci mají obrovskou, protože ne každý umí se psem zacházet. Ono to taky může být i podle druhu mapy. Dal bych tam ty samostříly, jako byly dříve na zombie serveru. Proti čoklům byly velmi užitečné.

grEy
12-07-11, 22:55
Ten fly zombie je maximalna kktina a je to uplne skarede. Pes to iste, vymyslal zbytocnosti a este si tam ani poriadne nehral. Nech si to Kotel teda urobi po svojom, ja uz sa do toho pliest nebudem, lebo to aj tak nema zmysel.

Larodar56
12-07-11, 23:10
Možná ten fly, ale pes kokotský není. Musíš s ním akorát umět. Vypadá to, jako by si to nehrál, když tam dříve byly ještě cs_mapy. Nechci se tu s tebou hádat. Pochop... stačí jedna přesná rána čoklovi do hlavy a lehne. I tak, Kotel to nějak zařídí, každopádně za čokla bych byl rád.

grEy
12-07-11, 23:30
Tu hravam zombie len rok, ale inde som hraval a ziadny cokel tam nebol.

grEy
13-07-11, 09:39
Kotel: K tym gulomet (automatickym): V shope je za cenu, myslim, 17 bodov + polozenie stoji 5. Ked sa ti ho vsak nepodari polozit (zle miesto/spadnes z krabice), tak 17 bodov sa ti strhne a gulomet nemas. Mohol by si to spravit tak, ze ked si jedno kolo kupis v shope gulomet (respektive len to, ze ho mozes polozit) za 17 bodov a nezabiju ta, tak ho mozes polozit dalsie kolo za 5 bodov a nestrhne ti to dalsich 17 + 5 za polozenie? Pretoze si kupim gulomet a hned niekoho zabiju a dalsi kolo mozem minut dalsich 17 bodov. Dalej vsetci co hrali danu dobu na servery sa zhodli, ze gulomet by mal bud:
1. Pridavat body (tomu co ho postavil, tomu co ho vylepsil - cize ak som ho postavil, niekto my ho vylepsil na 2.level a ja som ho vylepsil na 3.level budem dostavat 2x tolko bodov co ten, co mi ho vylepsil, avsak aj on dostane body), zombie mozu gulomet znicit.
2. Nepridavat body a zombie nemozu znicit gulomet.
Zatial sa ani raz nestalo (vcera), ze by vyhrali ludia a to som volal na skype s dvoma ludmi (Aizen, L - ktory mimochodom na zombie patria k elite) a boli sme spolu na jednom mieste a podstivo sme stavali gulometi a kryli si chrbat.
EDIT: HLAVNE ODSTRAN TYCH BOTOV, LEN KAZIA HRU.

Kotel
13-07-11, 13:16
Spatny odecitani bodu opravim. Kulomet se da rozebrat a vrati to body. Body za zabiti by to melo davat podle levelu, jaky kdo postavil. Za prvni level 1 bod, druhy 2 a treti 3. Kulomet se da znicit.

grEy
13-07-11, 13:58
Ok a odstran prosim ta tych botov.

grEy
14-07-11, 09:57
Vsimol som si ze uz si tam porobil par zmien, teraz je to perfektne, ale fakt tam chybaju tie cs_ mapy (militia, italy, assault). Dalej neviem ci je to bug ale gulomet ti dava pocas kola body a na dalsie kolo mas ovela menej bodov (body, ktore ti da gulomet platia len pocas kola, za ktore ich gulomet nahra?). Ak to je bug, tak to prosim ta oprav. Ak ta mozem este poprosit pozri sa na tie vylepsenia u zombie za expy, pretoze sa mi zda prehnane za 100exp 200hp, ked ma zombie na zaciatku 500hp. Ludia casto robia ze si nahraju tak 100exp daju si do hp, regeneraciu a zoberu si tanka. V takom pripade mam malu sancu, hlavne ked tam teraz hrava malo ludi a som sam.
EDIT: V shope pise, ze automaticky gulomet stoji 5 bodov, avsak musis mat aspon 10, aby si ho polozil, no napriek tomu ti strhne len 5 (za kupu aj polozenie)
EDIT: Mohol by si premenovat Zombie3 na napr. Zombie biohazard (Nieco skus vymysliet, urcite to prilaka ludi, ked uvidia novy druh zombie. Predsalen takyto zombie nema hocikto.)

chmod a+x /bin/laden
14-07-11, 13:12
nějaké low návrhy na název nového úpa supa módu:

Zombie Zumba
Zombie Night Fever
Zombie SARS
Zombie Hazmat Suit Needed
Zombie Necrotized
Zombie Half-Dead
Zombie Microgun
Zombie Gunfire

grEy
14-07-11, 13:20
Necrotized znie dobre. :D

chmod a+x /bin/laden
14-07-11, 13:40
Necrotized znie dobre. :D
Safra, dal jsem si na wiki vyhledat necrosis a asi to neměl dělat tak brzo po obědě :-/

grEy
15-07-11, 11:33
Kotel ked postavim gulomet dalsie kolo mam len 10 bodov. (aj ked som mal pred postavenim napr. 40). Urob s tym prosim ta nieco a odstran prosim tych botov, je to hrozne, len stoja a nic nerobia a ked su prvy zombie stale konci kolo.

chmod a+x /bin/laden
15-07-11, 15:38
na mapě cs_office nefunguje dodge - to bude nejspíš bug...?

Shinigami
15-07-11, 16:37
Za sprint zombie nefunguje schopnost tusim ani na jednom serveri. Opravis to? je to muj oblibenej zm ked dam silenstvi a do toho sprint je to supr :)

grEy
15-07-11, 18:55
Veci, ktore by sa mali zmenit/zrusit/zaviest:

- Odstranit botov.

- Uplne odstranit prveho zombie. Zrusit hlasku "Si nakazeny!" (tzn. ked si nakazeny, tak ti to proste nevypise). Zaviest iba viacnasobnu infekciu. Pri vypuknuti infekcie vypise "Vypukla infekce!"

- Navrhujem odstranit Auto-gulomet, su s tym len zbytocne patalie a bugy. Tym padom premenit mapy, ktore som pisal, suhlasili by s tym snad vsetci hraci na servery.

- Nemesis ma pri zamoreni HP 100tisic, co je neuhratelne.

- Zrusit vylepsenie pre zombie za expy (Pripadne upavit, ale X krat lepsie bude odstranit ich, pretoze ked sa niekto rozhodne hrat za Zombie ludia nemaju najmensiu sancu prezit)

- Je nutne upravit spawnovanie Zombies. Ti sa spawnu bud daleko od ludi, alebo rovno za ich chrbtom (a to neprehanam). Dam priklad z praxe: Hra sa mapa de_dust a "ukryjem" sa pri T spawn hore na vyvysenu plosinu, postavim si tam Auto-gulomet a za krabicami sa mi spawne neviditelny zombie. Ani sa nenazdam a som nakazeny.

EDOT: - Ked dam protilatku nemam 50 armor tak, ako je tomu na zaciatku.

Kotel nechcem sa ti do toho serveru moc srat, predsalen su to tvoje servery, avsak pokial ich robis naozaj pre hracov urob ich aspon z casti tak, ako to chcu hraci.

chmod a+x /bin/laden
16-07-11, 18:38
Souhlasím s:

BOTy pryč
vždy vícenásobná infekce
upravit spawnování zombies
doplněním armoru při použití protilátky


Nesouhlasím s:

odstraněním auto-kulometu. Tohleto server odlišuje od jiných, když už by se s tím mělo něco dělat, tak změnit parametry (cena, hp, damage..) a zjednodušil bych jejich pokládání (M-2-3-1). Bugy s počítáním bodů se ale vážně musí vyřešit.
zrušení xp pro zombies - tohle považuju za dost důležité pro vyváženost serveru. Včera jsem na trainu cíleně hrál za zm a pokud si lidi stihli vytvořit kemp, tak jsem je i s plně naexpenou zombie prostě nedal. Párkrát jsem zničil kulomet na trojnožce, ale než se mi to povedlo, tak už nabrali dost bodů na kulomet nový. Ale jinak jsem si vědom, že zombie s +1000 HP, uzdravováním 150 HP/s a 50% odvracením kulek je pro lidi bez armoru docela oříšek


Nemesis jsem včera nezažil, vzhledem k povaze 3.serveru bych ji úplně zrušil.

grEy
16-07-11, 21:21
Samozrejme, preto pisem, aby sa odstranil gulomet, pretoze zombie proti nemu nemaju sancu. Teraz si to neuhral preto, lebo tie gulomety su strasne silne, chapes?

chmod a+x /bin/laden
16-07-11, 21:43
Aha, já to beru naopak - kulomet je pro mě výzva. Párkrát jsem lidi kvůli němu nedal - ale párkrát zase jo. Nerušil bych spíš bych je seřídil a odbugoval :-)

grEy
17-07-11, 00:22
Pozri, je to celkom fajn vec, ale ludia chcu ine mapy, ako napr. cs_militia kde sa da kempit a tam by bol gulomet privelka vyhoda. Preto som navrhol zrusit ho a ako istu kompenzaciu dat ine mapy. (mensie s lepsymi kempmi)

chmod a+x /bin/laden
17-07-11, 12:25
hm tak bych ty BOTy opět přidal... server je mrtvý, nikdo tam nechodí :-( když tam bylo pár BOTů tak tam byl aspoň někdo

grEy
17-07-11, 12:26
Preboha, to nemyslis vazne. Ti boti aj tak len stoja na mieste a priblblo na teba pozeraju. Fakt nech je to radsej prazdne, ako keby tam mali byt ti akoze boti.

chmod a+x /bin/laden
17-07-11, 12:46
Preboha, to nemyslis vazne. Ti boti aj tak len stoja na mieste a priblblo na teba pozeraju. Fakt nech je to radsej prazdne, ako keby tam mali byt ti akoze boti.
Myslím to vážně, server je mrtvý.

grEy
17-07-11, 15:48
Myslis, ze boti ozivia server napriek tomu, ze nic nerobia? Najhorsie je, ze kazde kolo je bot prvy zombie a nikoho nenakazi. Aspon nastavit, aby boti nikdy neboli prvy zombie a moze byt.

72 Virgins
17-07-11, 16:34
No je vidět kluci , že o tento typ zombie není velký zájem. Možná že se to časem naplní, ale určitě to nebude nikdy jako na jedničce nebo dvojce. Ze začátku jsem myslel, že mě to bude bavit ale po odehrání jedné mapy jsem radši dal /server a šel na jedničku. Upřímě dal bych tam něco o co určitě zájem bude třeba DM2 nebo only HS server. Tak se to aspon naplní.

grEy
17-07-11, 16:43
Hral si to teraz, alebo ked to nebolo nastavene? Mna to nebavi kvoli gulometoma blbym mapam, inak je to dobre. Keby je viac ludi, tak to je urcite vacsia zabava.

chmod a+x /bin/laden
17-07-11, 16:47
Virginsi nejsi zrovna konstruktivní... Ať už je ZM3 server plný, nebo prázdný, Kotelně prospěje rozmanitost.

EDIT: A mělo by se něco dělat s tím názvem, ZM3 zní jako třetiřadý server a přitom je odlišný od ZM1 a ZM2. Myslím, že kdyby se trochu doladil a přejmenoval, návštěvnost bude někde úplně jinde.

Shinigami
17-07-11, 17:17
Virgins ak si hral teraz ten ZM3, tak to neni nic moc.Mne osobne sa to pacilo vtedy, ked tam nebol armor, kulomety a podobne.Vtedy to bola teamova praca, kde ludia nemali sancu, ale bola to sranda. Teraz, ked sa 3 hraci zakempia postavaju Kulomet tak ZM sa k nim ani len nedostanu, pokial nemaju nad 1500 hp ako ma prvy zombie. Podla mna ten server bude supa az sa dorobi. Len jak pisal grEy Kulomety odstranit, XP by som upravil, pretoze to neni ZM1 kde sa postavis, cakas kto do teba zacne strelat a XP skace. Tu mas malo hp a tym padom sa nedaju ani nahravat body za ludi zabijanim zombie, a preto by som navrhol dat za zabitie zombie aspon 2 b pokial ich zabijes zbranou, ktore by ti aj ostavali. Dalsia vec, ze by sa v shope dalo dokupovat do zasobnika po 10 nabojov za 10 b, ale zaroven max nabojov by slo 2nasobok kazdej zbrane.

72 Virgins
17-07-11, 17:45
@chmod a+x /bin/laden

Já jsem pro rozmanitost a upřímě only HS server je velmi žádanej a my ho tu pokud vím nemáme. To by se zaplnilo rychle. Jinak víš dobře, že zm fandim akorát prostě jsem realista a trochu ty hráče ze zm znám a pokud se to za tak dlouhou dobu nezaplnilo tak bude asi něco špatně. Vsadim se o láhev dobré skotské, že by only hs server byl do tří dnů nadupanej ;)

Mirvanek
19-07-11, 23:27
Kulomet tam na 100% chci , když sem ho kotlovi vymyslel a navrhl až ho udělá :D

grEy
19-07-11, 23:47
Fajn, tak si tam hraj so svojim gulometom. (myslim to doslovne, pretoze tam nikto iny okrem teba a tvojho gulometu nebude)

Kotel
20-07-11, 12:21
Kulomet dam zatim pryc, nez dodelam jednu vec pro zombie, pak to bude dobre. Boti by ted nemeli byt nikdy prvni zombie.