PDA

Zobrazit normální verzi : Nová mapa zm_target



72 Virgins
12-07-11, 16:31
Tak jsem vytvořil novou mapu. Pomáhal mi Syrius (aktivně) a gray nápady (pasivně). Žádám Kotla, aby zvážil její nasazení. Děkuji

Mapa je řešená tak, aby na ní byl těžký lov (zombici se můžou skovat do vody a vyplavat, kde potřebují, třebas za zády lovce). To je pro ty co nechápou význam boomera, nebo jsou líní si ho při lovu vzít. Tak nebo tak lov bude těžší.

Vchody do kempů nejsou proti sobě, takže se ZM nebudou dostávat do křížové palby (kdy se do nich střílí z více kempů naráz). Jako se to děje např na zm toronto V2 nebo zm anthrax.

http://www.edisk.cz/stahni/55822/zm_target.bsp_1.22MB.html

Mapa má 32 spawnů.
1 Tajnou místnost
3x vestu
4 Kvalitní kempy (dobře bránitelné)
5 menších kempů (hůře bránitelné)

grEy
12-07-11, 16:34
Sprav viac spawnov pre Ts, pretoze zombie moze byt aj viac, ako 16 a ak sa objavia naraz tak sa moze stat ze umru. Istota je istota. Inak som za.

72 Virgins
12-07-11, 16:40
Aha no já jsem udělal 32 spwanu pro ct jak mi radil syrius a spawny pro zombie si asi Kotel dělá sám víš. Jinak tahle mapa je ještě na tvé doporučení větší než jsi viděl posledně.

grEy
12-07-11, 16:47
Aha tak, tak to je potom o inom. Som zvedavy na tu velkost teda.

72 Virgins
14-07-11, 05:01
Ještě jedna úprava. Odkaz v prvním příspěvku aktualizován

grEy
14-07-11, 08:34
Dobre si to upravil.

72 Virgins
14-07-11, 09:16
jak jsi na tom z anthraxem 2

grEy
14-07-11, 10:48
Mam hotovych asi tak 20%, som lenivy. :)

72 Virgins
14-07-11, 14:42
Takže už máš podlahu :)

grEy
14-07-11, 14:56
Nikdy som nerobil zm mapy tak, ze som spravil podlahu a potom ukryty. Asi mam trosku iny styl tvorenie, pretoze spravim cast mapy s detajlami, dalsiu cast mapy s detajlami atd. zm_anthrax2 bude trosku ina ako jednotka. 2 bude mat aj "ducha" a nebude to len umelo vytvorena zombie mapa (bude to nieco ako sklad so zablokovanym vchodom, vratnicou a vsetkym, co k tomu patri). :)
EDIT: Teda, aspon dufam, ze sa mi podari vystihnut tu strasidelnu atmosferu a vdychnut tej mape nejaky ten styl, alebo ako to nazvat. Snad vies o com hovorim.

chmod a+x /bin/laden
14-07-11, 15:04
Nikdy som nerobil zm mapy tak, ze som spravil podlahu a potom ukryty. Asi mam trosku iny styl tvorenie, pretoze spravim cast mapy s detajlami, dalsiu cast mapy s detajlami atd. zm_anthrax2 bude trosku ina ako jednotka. 2 bude mat aj "ducha" a nebude to len umelo vytvorena zombie mapa (bude to nieco ako sklad so zablokovanym vchodom, vratnicou a vsetkym, co k tomu patri). :)
EDIT: Teda, aspon dufam, ze sa mi podari vystihnut tu strasidelnu atmosferu a vdychnut tej mape nejaky ten styl, alebo ako to nazvat. Snad vies o com hovorim.
Nezapomeň na vrátného. Nebo alespoň na ty zbytky, které jím kdysi dávno byly xD

Smile
14-07-11, 15:10
EDIT: Teda, aspon dufam, ze sa mi podari vystihnut tu strasidelnu atmosferu a vdychnut tej mape nejaky ten styl, alebo ako to nazvat. Snad vies o com hovorim.

Podle mě nejlepší mapa co sem kdy hrál, co se atmosfery tyče byla zm_silent_hill...Pokud ti mužu doporučit, zkus si ji projít, je obrovská, takže to chvilku zabere, ale myslim, že by ti mohla dodat nějakou inspiraci...

http://www.youtube.com/watch?v=vPzjO039Oxo <--Je lepší si ji projit sám, ale tady se mužeš aspoň kouknout jak to zhruba vypadá...

grEy
14-07-11, 15:17
Preboha, kym by som spravil taku mapu, tak by sa asi aj zomna stal zombie. :D Pekne to je. :)

Smile
14-07-11, 15:19
No je pravda, že udělat to muselo zabrat hroznejch hodin...:D

grEy
14-07-11, 15:21
Hodin? Slabe slovo..

72 Virgins
15-07-11, 04:25
Nikdy som nerobil zm mapy tak, ze som spravil podlahu a potom ukryty. Asi mam trosku iny styl tvorenie, pretoze spravim cast mapy s detajlami, dalsiu cast mapy s detajlami atd. zm_anthrax2 bude trosku ina ako jednotka. 2 bude mat aj "ducha" a nebude to len umelo vytvorena zombie mapa (bude to nieco ako sklad so zablokovanym vchodom, vratnicou a vsetkym, co k tomu patri). :)
EDIT: Teda, aspon dufam, ze sa mi podari vystihnut tu strasidelnu atmosferu a vdychnut tej mape nejaky ten styl, alebo ako to nazvat. Snad vies o com hovorim.

Já to sice chápu, ale abys nebyl zklamanej... vem si takovou základní cs mapu de_airstrip jedna z nejhezčích CS map, s velým množstvím různých detailů, s propracovanými letadly, krásné palmy a různé rostliny, jeskyně... prostě peklo to vytvořit... a hraje se? To samý de_piranesi co ta mapa musela dát práce a ty různý modely co museli dát zabrat... a nic. Hraje se sice víc než airstrip ale stejně je to vzácnost si jí zahrát. Ono to tak může dopadnout, že prostě budeš mít skvělou propracovanou mapu a hrát se nebude, nebo nebude oblíbená. Lidi na zm zajímaj hlavně dobrý kempy, proto taky šla resident evil mapa do háje. Sice byla překrásná a vyšnořená do různejch vychytávek jako je vypouštění bazénu, změna hudby, skvělé laboratoře s hrůzostrašnými zvuky, ale nebyli tam dobrý kempy a tak šlo hned rtv. Zm toronto V2, zm anthrax, zm toronto star, žádná není s duší, je to jen sbor kempů zasazený do nějakého prostředí bez logiky s minimem detailů apod. Přesto jde o mapy oblíbené a to s porovnáním s zm resident evil jsou mapy nepropracované. V resident evil měl každej pokoj do poslední knížky vše propracované a přesto byl neoblíbený. A to platí i v normal CS ... co jsou oblíbený mapy dust2? Nemá ani logiku ani duši ani nemá detaily jako jsou na airstrip a už vůbec ne jako sou v piranesi no a je to nejoblíbenější mapa na světě. Nebo as oilrig jak skvělá ta mapa je co vychytávek tam je... výtah, vrtulník propracované schodiště.... no je toho hodně, ale hraje se? Na cs mapách záleží prostě jen na rozvržení mapy na ničem jiném.

grEy
15-07-11, 08:56
Ja to viem, preto sa snazim vytvorit kvalitne kempy a detajly, ktore nebudu "zavadzat" a ludia ich budu vidiet. Trebars spravil som kemp v sachte a spravil som ju dlhsiu tak, aby nevidel hrac na jej koniec a niekde v strede som ju zablokoval krabicami, bednou od pocitaca, atd. Pokial sa ludom nebude mapa pacit hold bude to ich smola. Mne sa pacia aj prepracovane zombie mapy kde len nesedim v kempe a strielam s MG, ale viem sa trosku vzit do tej role. :) (prehanam, ale je to tak)

72 Virgins
15-07-11, 10:59
Nj no. Výborný je, že si člověk textury může dělat sám takže v podstatě se dá mapa udělat tak precizně jako na resident evil. Jen jsme limitováni tou hloupou velikostí textur do 256 pixelů, takže ta kvalita mapy prostě nebude nikdy perfektní. Holt je to strašně stará hra... já jsem ti to nijak nechtěl rozmlouvat jo. Jen říkám, že prostě někdy ta sebelepší, sebepečlivější práce není tak správně ohodnocená.

grEy
15-07-11, 11:02
Ja sa v tvoreni textur vobec nevyznam a robim len z originalnych HL textur (obcas pouzijem nieco ine). Ja chapem, ze to bol len tvoj nazor, ale nebudem robit mapy len preto, ze sa pacia ludom, ked sa mne nepacia. Pokial sa ludom nebudu pacit, tak bohuzial, nech si urobia vlastnu a lepsiu mapu. :)

72 Virgins
15-07-11, 14:41
Dělání textur je snadné jak facka, kdybys něco potřeboval normálně napiš. Pokud budeš chtít dělat něco speciálního... tedy mapu, kterou jsi popisoval. Tak jen s orig texturami nevystačíš. V podstatě vytvoříš cokoliv od mobilního telefonu po mikrovlnku.. stačí jen sehnat fotografie od výrobce na bílém pozadí kde je předek boky a zadek. Což dneska není problém.

grEy
15-07-11, 15:42
Fajn, ked nieco, tak napisem. Diky.

BUBEN
15-07-11, 21:10
Ta mapa je supr. Mapa řeší několik zásadních problému. Jako první bych vyděl, že se nekrejou kempy. To je asi nejdůležitější věc k vyrovnané hře mezi ZM a CT. Velmi mnoho hráčů si stěžuje na lov. Tady je lov skoro nemožný, není kam dát minu na zeď. Podle mě jsou tam dva kempy ve kterých se dá pohodlně přežít. Mapu bych hned zařadil. Velmi moc se mě líbí.

Syrius.
16-07-11, 01:12
Problém je v tom že cs hráči čo nikdy ani nepočuli o vytváraní map si nedokážu tu mapu do posledného detailu naplno vychutnať. Im je jedno že typek sa s tým namakal pomaly aj rok (zm_sillent_hill, zm_resident_evil). Hlavne že je dobre hrateľná. Pochopil som to sám na sebe. Nikdy som si na mape nevšímal tu krásu. Keď som sa dal na tvorenie map, obdivujem každú mapu čo vidím do posledného detailu, ako je spravená, koľko mu to mohlo trvať atď. Na zombie mapách je to najväčšia škoda aj preto lebo svetelné efekty na mapách vypne plugin a mapa je vlastne celá čierna (pokiaľ to teda správca servera nastaví aby na servery bola tma). Našiel som na to jednu fintu ako sa dá tento plugin v hammeri ošáliť a aby svetlo naďalej svietilo na servery aj pokiaľ je tam nastavená tma (ako ste si mohli všimnúť na mape zm_labak to zelené svetlo)

72 Virgins
16-07-11, 11:04
Jistě že se to dá ošálit svítícíma texturama :) například některé textury na ty jídelní automaty svítí, nebo některé zářivky. Je to tak pro tmu prostě není vidět. To ale necháme do fora mapping vyjádři se k této mapě :)

Syrius.
16-07-11, 11:33
Inač mapa je super. Nepovedal by som že to je jeho prvá mapa. :)

ZombieBot
16-07-11, 11:53
Nikdy som nerobil zm mapy tak, ze som spravil podlahu a potom ukryty. Asi mam trosku iny styl tvorenie, pretoze spravim cast mapy s detajlami, dalsiu cast mapy s detajlami atd. zm_anthrax2 bude trosku ina ako jednotka. 2 bude mat aj "ducha" a nebude to len umelo vytvorena zombie mapa (bude to nieco ako sklad so zablokovanym vchodom, vratnicou a vsetkym, co k tomu patri). :)
EDIT: Teda, aspon dufam, ze sa mi podari vystihnut tu strasidelnu atmosferu a vdychnut tej mape nejaky ten styl, alebo ako to nazvat. Snad vies o com hovorim.

Tady mi někdo čoruje nápady :D Ukážu ti, co jsem dříve dělal já, tak pokud jí chceš dokončit, pošlu ti jí ;) PM kyžtak

grEy
16-07-11, 11:56
Ja mam teraz dost prace so svojimi mapami, mozno ked dokoncim anthrax dvojku. :)

72 Virgins
16-07-11, 13:47
Counte strike je jednoducha hra a novacikovia zo zaciatku skor uprednostnuju jednoduchost a pak si na to zvyknu a ked su skilleri a maju uz co to nahrane tak potom zacnu objavovat nove mapy ako d2. Mne sa strasne paci de_cpl_strike a niekto iny ju nema rad kazdy podla svyho... mapa de_airstrip sa mi nepaci pac je moc tmava a hraci tam spilvaju s pozadim...

de_airstrip je mapa hodne svetla je to na slunicku samý palmy a i v těch jeskyních je světlo jak ve dne. Si to pleteš s de_storm ta je tmavá. Jinak cpl strike mam taky rád

72 Virgins
19-07-11, 15:36
Kotel prosím o vyjádření :)

72 Virgins
19-07-11, 18:30
Tak už není třeba. Kotel přislíbil nasazení do zítřka. Díky všem za vyjádření a podporu.

Dev1L
11-08-11, 18:09
kde je ta tajna ? :) ... presiel som celu mapu s WH a nenasiel som :D

72 Virgins
19-09-11, 01:51
Tajná je tak tajná, že dokud jsem lidem neukázal kde je tak to neměli šanci najít ani přes spec. Takže tajná je vedle té duté krabice a mezi tím šedým dlouhým kempem. Musíš rozstřelit zed, vylézt po žebříku na ten šedej kemp a skočit dovnitř.