PDA

Zobrazit normální verzi : autobalance



:moqq
26-02-13, 18:55
Tohle observuju na oldschoolu, ale predpokladam, ze je balance vsude nastavenej stejne. Myslim, ze nas autobalance funguje nejak divne a ne uplne idealne. Napriklad po dlouhym overu, kdyz se teamu konecne podari jednou vyhrat, jim to casto vezme nejlepsiho hrace a da k souperum... Taky to neni rezistentni notorickym overakum, ktery to prepoji a oni jsou dalsi kolo zpet v puvodnim tymu. Muze sem nekdo pls postnout jak je presne nastavenej at tu o tom muzeme hromadne popremyslet? Taky nevim jakym zpusobem to posuzuje jak je hrac dobrej, ale jestli jen podle poctu fragu, tak by se dalo uvazovat o K:D (D0=1). Taky by mozna nebyl od veci nejakej admin prikaz na (ne uplne random) shuffle hracu. Co rikate?

killer-savage
28-02-13, 13:19
to robi na vsetkich serveroch s autobalance. niekedy to robi to ze kazde kolo sa prehadzuje a ked sa niekdo nekukne do skorovej tabulky tak by strielal po vlastnich. mne sa to stalo pred chvylu na SH 1. proste som si nevsimol v jakom som teame. :D

3necky
05-04-13, 23:34
Chtělo by ten PTB zkusit upravit (pokud je to vůbec možné). Myslel jsem, že založím vlastní téma, ale když už tu je, přidám se. Budu psát o megapubu, ale jak řekl moqq, taky předpokládám, že je na většině serverů (myšleno classic) stejný.

Zkusím popsat situaci, která se děje velmi často (za dnešek si vybavuju minimálně 4 mapy co sem hrál) a je dost nesmyslná. Začne nová mapa a na CT straně je lepších zkušenějších hráčů víc. T se ale podaří vyhrát pistolkové kolo. Následně T nakupují, zatímco CT nemají na nákup a T vyhrajou další kolo. Už na konci tohoto kola to hází z T teamu jednoho z lepších hráčů k CT. V náledném 3. kole velmi často T ještě vyhrajou, předpokládám že díky tomu, že namísto aby CT ecovali, tak v 2. nakoupili co šlo a v 3. kole ještě na nákup neměli. A samozřejmě na konci 3. kola to hodí dalšího lepšího hráče z T do CT a u teroristů už vážně nezůstane moc lidí, kteří by to uhráli a začne dominance CT díky tomu, že už mají money a další 2 lepší hráče... A pak se stane, že to dlouho nikoho nepřehodí zpět k T a hra se vyvíjí třeba na 9:3. PTB nerozezná zkušenější hráče a neví, že dejme tomu v tom 4. kole by už sami začali vyhrávat.

Opravdu nevím, jak se s tím dá pracovat, ale za mě můžu říct, že ideální by bylo (jak jsem psal, jestli to je vůbec možné), aby PTB začlo fungovat resp přehazovat hráče až po 4. kole.

Ridik :D
05-04-13, 23:48
balance by eventuelnemo hl fungovat i na zaklade ranku a tim udelat nejakej prumer a balancovat podle toho ale tohle je spis navrh ;)

Knack
21-04-13, 19:23
No podle ranku nwm...prumerne sem nekde kolem 30 mista a dneska sem diky lagum hral uplnou tuzku s idealnim skore 3:9 apod :-) takze sice je fakt ze si me autobalance nevsiml ale byl sem teamu platnej jak mrtvemu zimnik :-)

brat brata
21-04-13, 19:45
neotvaraj stare temy

hofy
21-04-13, 19:51
Sice starší, ale asi stále aktuální. Nevím, co je to za PTB plugin, ale o pluginu podle ranku nevím, podle mě nic takového není. Nejlepší je Ptahhotep's Team Balancer a jestli je toto on, tak jediné co se na tom dá změnit, je upravit hodnotu cvaru ptb_transfer_type. Je tam možnost 1, 2, 3 (čím větší hodnota, tím častější PTB přesuny). S tím cvarem ale nemám zkušenosti, vždy jsem používal volbu 1 a přehazování mi připadalo smysluplné, tak nevím. :)