PDA

Zobrazit normální verzi : Nový server



Kotel
13-03-13, 16:26
Viz.: http://csko.cz/forum/showthread.php?15422-Nov%FD-server&p=170969#post170969

Acid
13-03-13, 16:38
Mě se to líbí :-) Teď budu začínat hrát zase minecraft, takže budu hrát asi jenom tady.

EDIT: Jak je to vůbec s koupením VIP? Stejně jako na CS servery?

E2: Díky. :)

Kotel
13-03-13, 17:11
Na webu jen zadas, jaky mas nick na mc.

AlternativníPravda
13-03-13, 17:25
Vypadá to dobře, líbí se mi hlavně propojení mezi světy. Určitě to bude lepší než teď. Právě vyšla 1.5: http://mojang.com/2013/03/minecraft-1-5-is-published/ takže můžeme brzy očekávat i na serveru.

Facened
13-03-13, 21:45
Dobre užitočný Plugin vidím asi najviac ColorMe a väčšina je dobrá naozaj hlavne na eventy a ešte k tomu vip to keď niekto si da niečo pred meno tak si to bude moct zmenit kedy sa mu zachce alebo ako ?

Airsoft
14-03-13, 14:36
Určitě se vším souhlasím,když psal Kotel že to VIP bude na webe zadara tak bych poprosil(jestli teda můžu) dát VIP na jmeno KubacraftCZ(Ano prapnější nick jsem zvolit nemohl:splachnout::vava::wall:).

Nevím jestli tam je aj ten příkaz ted' ale když jsem hrával na nějakých určitých serverech,tak tam měli příkaz:
/sethome-nastaví vám domov kde stojíte
/home-portne vás na nastavený Home
Ptám se jestli by se nedala dát výhoda pro VIP že by měli 2 domovy( /sethome2 /home2)

K mobaréně-když se do ní vstoupí a já budu míti v inventaři např.:dřevo,sklo,stone,slab atd...,po výstupu z mobareny budu je mit v inventáři nebo zůstanou na zemi v mobarene?

Na koteln'áckém serveru jsem ešte myslím nehrál,ale jestli nějak tak bude vypadat rád přijdu.

Bezdak
14-03-13, 14:42
Ty príkazy s /home tam jsou od začátku serveru. Myslim že teď může mít každý hráč 2 nebo 3 /home porty, ale až bude nový server, tak bych dal 1 pro normal hráče a 2 pro VIP.

mr-z
15-03-13, 21:55
aviatik to kopcenie stavby si ako myslel ... ze napr co mam napr majak alebo pevnost Boyard ze by jedna z nich mohla byt skopcena na novy server? bo aj to si len budete vyberat ze ktore budu ak budu....

a ked bude novy server tak by ste mohli poskytnut na stahnutie staru mapu...

Kotel
15-03-13, 23:26
Tou starou mapu myslíš seed nebo celý svět? Mapa Vegas má 5,6GB (web mapa se generovala asi 2 dny).


Stroj mám připravený, příští víkend ho dám do serverovny. Dnes vyšla 1.5 R0.1 verze serveru, takže se s tím bude už testovat nový server.

mr-z
17-03-13, 18:42
myslel som celu mapu... ale nedufal zom ze az tak vela to bude mat

Kotel
20-03-13, 20:39
Než se na server pustí hráči, musí se udělat nějaké zásadní věci. Zatím mám hotové:
přihlašování - u hráčů s originální hrou proběhne stejné přihlášení jako na ofic serveru, takže na craknuté verzi si nepůjde vzít nick hráče, co má originálku (ještě chci upravit myauth, aby se nemuseli logovat na serveru příkazem /login heslo)
hráči s originálkou jsou označeni a mají okamžitý přístup na premium mapu, stejně tak vip hráči, co si napíšou nick na webu (po přihlášení vlevo sekce Minecraft)
svět je rozdělen na mapy:
vegas (pro všechny) - všechny ore jsou nahrazeny stone, při kácení stromu sekyrou stačí zničit jeden blok, ale nic z něj nevypadne (nemá vliv na bloky postavené hráčem) - aby nikdo neměl motivaci rozkopávat svět, asi bude k dispozici pískovna
premium (pro vip a origoš) - stejné nastavení jako vegas, hráč bez vip nebo originálky nemá žádnou možnost, jak se sem dostat (blokuje se přímo funkce, která portuje hráče na tento svět)
mine - klasická minecraft mapa, strom jde najednou zničit jen sekyrou, po zničení stromu se automaticky vysadí nový keř, který nejde zničit, na sekyru se aplikuje stejný damage jako při ničení po jednom bloku včetně enchantu (toto nefunguje, když už strom nemá listí nebo mu už chybí nějaký blok, pak se musí strom zničit blok po bloku, nebo když sekáte strom zeshora)

Jako další mě napadlo použít jiný generátor terénu, aby vznikly nějaké epické hory apod. Cokoliv dalšího jde přidávat za běhu.

falco5
20-03-13, 21:34
:) Teším sa hlavne na to V.I.P :) :thumsup4: Skvelo Spravené ďakujem... (aspoň ja)

score
20-03-13, 23:48
Ahoj moje MC jméno je Score_CzE.
Se serverama na MC umím pluginy atd.
Jestli by si chtěl nějak pomoci tak rád pomohu :-)
Vlastním server: 93.91.250.206
Tak to tak "zčuchni" :)

AlternativníPravda
21-03-13, 11:45
Než se na server pustí hráči, musí se udělat nějaké zásadní věci. Zatím mám hotové:
přihlašování - u hráčů s originální hrou proběhne stejné přihlášení jako na ofic serveru, takže na craknuté verzi si nepůjde vzít nick hráče, co má originálku (ještě chci upravit myauth, aby se nemuseli logovat na serveru příkazem /login heslo)
hráči s originálkou jsou označeni a mají okamžitý přístup na premium mapu, stejně tak vip hráči, co si napíšou nick na webu (po přihlášení vlevo sekce Minecraft)
svět je rozdělen na mapy:
vegas (pro všechny) - všechny ore jsou nahrazeny stone, při kácení stromu sekyrou stačí zničit jeden blok, ale nic z něj nevypadne (nemá vliv na bloky postavené hráčem) - aby nikdo neměl motivaci rozkopávat svět, asi bude k dispozici pískovna
premium (pro vip a origoš) - stejné nastavení jako vegas, hráč bez vip nebo originálky nemá žádnou možnost, jak se sem dostat (blokuje se přímo funkce, která portuje hráče na tento svět)
mine - klasická minecraft mapa, strom jde najednou zničit jen sekyrou, po zničení stromu se automaticky vysadí nový keř, který nejde zničit, na sekyru se aplikuje stejný damage jako při ničení po jednom bloku včetně enchantu (toto nefunguje, když už strom nemá listí nebo mu už chybí nějaký blok, pak se musí strom zničit blok po bloku, nebo když sekáte strom zeshora)

Jako další mě napadlo použít jiný generátor terénu, aby vznikly nějaké epické hory apod. Cokoliv dalšího jde přidávat za běhu.

Pískovna, hlínárna je už na radnici. Sem taky pro aby byl svět generován nějakým lepším systémem než je default. Pokud bude potřeba už začnu stavět areny.

Kotel
21-03-13, 22:31
Inak kotel máš to portovanie ošetrené aj tak, aby sa nedalo na premium mapu portnúť ani cez /tpa na nejakého hráča čo tam je?
ani admin příkazem to nejde

The Frisco
22-03-13, 15:19
Ještě by to chtělo udělat, aby se v podzemí změnila hlína a štěrk na kámen. Ulehčí to stavění..

Kotel
22-03-13, 15:52
Jo, to uz je snadne.

AlternativníPravda
22-03-13, 16:12
ani admin příkazem to nejde
A jak se pak admini do té oblasti dostanou ?

Kotel
22-03-13, 16:16
Admin muze vsude. Omezeni je jen pro normal hrace.

Kotel
22-03-13, 20:26
Da se prikazem vytvorit prazdny svet a pak tam postavit cokoliv s WE. Pro vstup na mapu bude stacit vip zaplatit jednou. Dalsi vyhody jako obleceni, barva v chatu atd. bude jen pri aktivnim vip. Jde hlavne o rozdeleni random hracu, co muzou cheatovat nebo delat bordel (na stavajicim serveru se treba nekdo hackem dostal na neci farmu a nicil obili).

The Frisco
22-03-13, 21:02
Trochu se bojím, že už to nebude starý dobrý minecraft. Přece jen těch změn je hodně.

Kotel
22-03-13, 22:22
V herni mechanice nebudou zadne zmeny a pokud, tak jen pro lepsi hratelnost.

AlternativníPravda
23-03-13, 15:10
Kdy bude spuštěn nový server ?

The Frisco
23-03-13, 15:19
Prý nejdřív v pondělí.

Kotel
23-03-13, 19:47
Jeste resim generovani sveta. V zakladnim svete se mi zda, ze je moc oceanu.

The Frisco
23-03-13, 20:08
A ještě mě napadlo, jestli nebude dobré dát do těžební mapy rozlehlé biomy. Třeba Extremehillů je normálně málo a tak není kde těžit smaragdy..

Kotel
23-03-13, 23:01
To jsem právě udělal tak, že biomy jsou menší, není tam oceán, jen rybníčky a častěji se střídají. Tahle mapa se bude generovat třeba každý týden, takže se může kdykoli upravit.

Kotel
25-03-13, 16:12
Server jsem updatnul na verzi 1.5.1. Světy jsou vytvořené a na spawnech rezidence. Ještě upravím přihlašování a můžou se tam pustit hráči.

AlternativníPravda
25-03-13, 16:40
Server jsem updatnul na verzi 1.5.1. Světy jsou vytvořené a na spawnech rezidence. Ještě upravím přihlašování a můžou se tam pustit hráči.

Ou yaaaah

Gipsy.
25-03-13, 19:44
Aká je ip ? :D

AlternativníPravda
25-03-13, 20:41
csko.cz

Kotel
25-03-13, 21:07
Základní věci fungujou, takže můžeme jet na ostro. Problém s dev verzí serveru je v tom, že to často kickne nějakého hráče a už nedovolí připojení dokud se nerestartuje server.