PDA

Zobrazit normální verzi : Pomoc pro amatéra.



Martin Krátký
15-03-13, 19:09
Ahoj prosím mohl by mi někdo pomoc do začátku s hraním cska. Např. je za potřeba steam. každá rada se mi hodí. Díky.

Trey
15-03-13, 19:18
Steam nie je potrebny ale ked mas originalne csko, vyhnes sa banom za zdielane ID/IP.

koNan
15-03-13, 21:22
Mít Steam není nutné pokud nechceš práva nebo jistotu že nedostaneš ban na IP (cheatoval někdo jiný ale schytáš to aj ty)....
Moje rada?..
Hraj hraj a hraj...zkoušej zbraně, hru za CT (policii) nebo T (teroristy) abys věděl co a jak za oba týmy...spolupracuj a uvažuj...
Zahraj si GunGame ve kterém si vyskoušíš postupně všechny zbraně a budeš vědět která ti vyhovuje
Nastav si hru tak aby ti co nevíc vyhovovala (citlivost myši, klávesy atd...)
Necheatuj!!! Není nad poctivou hru :P :)
Miř na hlavu pokud to okolnosti dovolí...
Nastav si malý crosshair (zaměřovač)
Nauč se střílet po dávkách (ušetříš náboje a máš větší šanci že ho dáš) -Platí hlavně na větší vzálenosti
No obecně ti poradim aby sis zahrál tyhle mody které ti hodně pomůžou :)
Gungame -Vyzkoušíš si postupně všechny zbraně
Deathmatch -Zlepšíš si reflexy,přesnost a skill
Knife -Naučíš se obranu na blízku + je to celkem sranda
Awp -Přestřelky ze sniperama, taky celkem sranda navíc se tam naučíš přesnosti

Amazing-Zajic
15-03-13, 21:26
Mít Steam není nutné pokud nechceš práva nebo jistotu že nedostaneš ban na IP (cheatoval někdo jiný ale schytáš to aj ty)....
Moje rada?..
Hraj hraj a hraj...zkoušej zbraně, hru za CT (policii) nebo T (teroristy) abys věděl co a jak za oba týmy...spolupracuj a uvažuj...
Zahraj si GunGame ve kterém si vyskoušíš postupně všechny zbraně a budeš vědět která ti vyhovuje
Nastav si hru tak aby ti co nevíc vyhovovala (citlivost myši, klávesy atd...)
Necheatuj!!! Není nad poctivou hru :P :)
Miř na hlavu pokud to okolnosti dovolí...
Nastav si malý crosshair (zaměřovač)
Nauč se střílet po dávkách (ušetříš náboje a máš větší šanci že ho dáš) -Platí hlavně na větší vzálenosti
No obecně ti poradim aby sis zahrál tyhle mody které ti hodně pomůžou :)
Gungame -Vyzkoušíš si postupně všechny zbraně
Deathmatch -Zlepšíš si reflexy,přesnost a skill
Knife -Naučíš se obranu na blízku + je to celkem sranda
Awp -Přestřelky ze sniperama, taky celkem sranda navíc se tam naučíš přesnosti

Nic proti, ale každému to vyhovuje jinak, já hrál ze začátku taky na small, ale pak jsem si dal large a hrálo se mi lépe.

koNan
15-03-13, 21:33
Nic proti, ale každému to vyhovuje jinak, já hrál ze začátku taky na small, ale pak jsem si dal large a hrálo se mi lépe.
Totally unusseless post -_-

Charon35
15-03-13, 21:41
Knife je na nič, cross záleží od rozlíšenia v hre aj zvyu. Atď. Vyskúšaj si sám čo ti viac sadne.

DarkAspecT
15-03-13, 21:48
Používám zelenej neprůhlednej, medium a hraju 800x600. Je to podle rozlišení a o zvyku. Jinak asi bych začal na deathmatchi, je to lepší než gun game, nečekáš na znovuoživení. A sleduj lepší hráče co dělají a zkoušej to postupně taky. A nedílnou součástí je mít sluchátka a nehrát na reprácích.

Trey
15-03-13, 21:51
To je strasny rozdiel cakat na ozivenie sekundu a necakat :D podla mna je tiez lepsie zacat na gg...

Charon35
15-03-13, 22:06
Keď je total nováčik, tak sa na GG nevylíže z druhej úrovne. Na DM si môže každé kolo vyskúšať inú zbraň. Takže určite classik a DM. Určite nie Zombie, furien a pod.

slepice
15-03-13, 22:16
A v nastavení si třeba nedávej windscreen ale dej si Normal a spíš menší grafiku.
Budou pak větší hitboxy a bude se ti líp trefovat do hlavy :)
Pak si uprav raty podle toho jaký máš internet. (:
A pak už to je jen o trénování.

DarkAspecT
15-03-13, 22:17
Trey: Takovej rozdíl to fakt není, ale jak říká charon, nemůžeš chtít po nováčkovi aby sázel jednotky lidem co na ten gg chodí denodenně. A hlavně na,dm se to může učit podle sebe a tu zbraň si vybrat, kdežto gg ti je přiděluje samo. A na gg máš jen 1 zbraň a knife. Takže když mu dojdou náboje, jde knife. Když pak dojde na pub, tak má zbraně 2.Takže když jemu i soupeři dojdou náboje, tak on půjde knife a soupeř vytáhne druhou zbraň.

3necky
15-03-13, 22:59
Pokud jsi úplný nováček, doporučuju začít se učit proti botům. Vyhneš se tak banům typu "demence" nebo "neplnění úkolu mapy" apod. Pokud už víš, že se v cs střílí a pokládá/zneškodňuje bomba tak se připoj online a hraj. Žádné rady nepotřebuješ. Ta nejlepší je, že na to příjdeš sám.

//E: Ještě to doplním. Podívej se o pár témat výš na Vincovy "Fundamentály hry". Sice jsem je jen tak letmo prošel, ale jak znám Vincka, dozvíš se tam potřebné věci. A chválím tvůj přístup. Kdyby k tomu takhle přistupoval každý, vypadalo by to na serverech hned jinak.

Melkor
16-03-13, 09:17
1. Nastav si fps na 100
2. Nastav si usb polling rate na 500Hz
3. Dej si rozlišení 680x460 (large crosshair) nebo 800x600 (large nebo medium crosshair)
4. Nastav si rate (aby ses nelagoval)
5. Kup si steam

Choď na DM FFA, AIM a pub... Obecně platí: čím menší citlivost, tím větší přesnost.

Amazing-Zajic
16-03-13, 09:26
1. Nastav si fps na 100
2. Nastav si usb polling rate na 500Hz
3. Dej si rozlišení 680x460 (large crosshair) nebo 800x600 (large nebo medium crosshair)
4. Nastav si rate (aby ses nelagoval)
5. Kup si steam

Choď na DM FFA, AIM a pub... Obecně platí: čím menší citlivost, tím větší přesnost.

Why? Proč si ze začátku kupovat orig. hru? Hrál jsem csko rok bez totho, aniž bych měl origoš. To jsem si koupil až potom, co jsem zjistil že mě ta hra bude i nadále bavit

vedouci venny
16-03-13, 10:19
Celkem zajimavy jak tady kazdy dela moudra ze nastav si rate.. doslo vam vubec ze by ten "novacek" nemusel ani vedet co je to rate? NE.. omlouvam se vsem tady je kazdy profesijonal

Giussepe
16-03-13, 11:09
A v nastavení si třeba nedávej windscreen ale dej si Normal a spíš menší grafiku.
Budou pak větší hitboxy a bude se ti líp trefovat do hlavy :)
Pak si uprav raty podle toho jaký máš internet. (:
A pak už to je jen o trénování.

hraju na widescreen rozliseni ted 1920*1080 pac mam novej monitor ale hral jsem na 1440*900 a na AIM serveru mam poměr HS:K 0,73. Tak budto mam pekelně presnou mušku a nebo cos napsal je blbost.


Jinak k tématu. Určitě jak už ti tu někdo radil, v sekci Tipy & triky si projdi články od hráče VINCE C. Tam najdeš spoustu užitečných rad.
Dále si pak zkus projít:
http://www.csko.cz/old/?strana=prozacatecniky
http://www.csko.cz/old/?strana=tipy
http://www.csko.cz/old/?strana=fps
http://www.csko.cz/old/?strana=rates
Zde také najdeš spoustu užitečných informací.
Jinak z mých zkušeností, rozhodně hrát se sluchátkama. Používat radar. Správně si nastavit sensitivitu myši, aby ti vyhovovala. A pak už jen u hry přemýšlet a cvičit cvičit a cvičit.

MarcelloR
16-03-13, 16:03
Totally unusseless post -_-
zas to nepreháňaj s tými " s "kami v tom slove :D

btw povedať mu nech hrá so small crossom len preto, že tak hráš ty, tak ti poviem rada na nezaplatenie...

Teraz k tebe, tak tu máš zopár rád odo mňa.
Uč sa od týchto dvoch pánov a budeš fakt dobrý hráč. Prvý sa vola Google a druhý Youtube možno si už o nich počul.

1. Najprv hraj s botmi(väčšina z nás tak začínala) -> oboznámiš sa tak s hrou
2. Použi google a nájdi si články s tipmi a trikmi, výhodne pozície, info o zbraniach, ako bindovať, aké príkazy zadať, aby si mal hru plynulejšiu, CS slovník aby si vedel čo je spawn, ban, camp atď.
3. Použi Youtube v skratke :
CS 1.6 spams alebo wallbangs
CS 1.6 guide
CS 1.6 pre fire
CS 1.6 tips and tricks
CS 1.6 grenades tricks
CS 1.6 strafe
CS 1.6 bunny hop
CS 1.6 position
CS 1.6 bugs

4. Nepoviem ti aký cross a rozlíšenie máš mať, pretože každému sa lepšie hra inač. Ale čo ti môžem povedať, tak väčšina hráčov aj profi hráčov hrá na 800x600 alebo 640x480.(ja osobné hrám 640x480 so stredným mieritkom )

Ak by sme ti tu mali rozpísať všetko o CSku, tak to by sme tu boli týždeň. Preto tu ti napíšeme čo máš hľadať a ty by si si to mal sám vyhľadať ako aj my. Zbytočne ti tu rozoberať CSko, keď sú desiatky článkov, kde sa to rozoberá.

karl0b
16-03-13, 17:50
Projeď si články sepsané v této sekci, viz - http://csko.cz/forum/showthread.php?3711-*UNDER-CONSTRUCTION*-Manu%E1l-pro-za%26%23269%3B%E1te%26%23269%3Bn%EDky-quot-Jak-na-nastaven%ED-CS-1-6-quot

http://csko.cz/forum/showthread.php?3629-Komentovan%E9-video-ze-hry-na-koteln%26%23283%3B

http://csko.cz/forum/showthread.php?3593-Manu%E1l-pro-za%26%23269%3B%E1te%26%23269%3Bn%EDky-quot-Jak-nenas**t-lep%9A%ED-hr%E1%26%23269%3Be-quot

Dočteš se tam o csku až až.

ospravedlnujem sa
17-03-13, 09:05
Nájdi si kamarátov v hre kúpte si steamy a dookola mixujte. Naučíte sa spolu hrať + naučíš sa hrať ty, ani si to neuvedomíš a za rok budú lietať na serveroch hlavy. A k tým crossom a rozlíšeniu. Jednoznačná vec, ktorú mi nikto nevyvráti - Ak sa chceš naučiť hrať s AWP jednoznačne rozlíšnie 640x480 a cross Medium. Ak chceš aim 800x600 a large.

MarcelloR
17-03-13, 10:46
Ja by som skôr large na 640x480 a medium na 800x600. btw len pre obraz sem hodím rozlíšenia zopár pro hráčov:


f0rest - 640x480
dsn - 800x600
Xizt - 800x600
cArn- 800x600
GeT_RiGhT - 640x480
n0thing - 640x480
moddii - 800x600
kalle - 800x600
tacky - 640x480
markeloff - 640x480
edward - 640x480
starix - 640x480
gux - 640x480
pita - 640x480
esenim - 640x480
Zeus - 640x480
BARBARR - 640x480
manne - 640x480
neo - 640x480
trace - 800x600
kuben - 800x600
pasha -640x480
loord -640x480
TaZ - 640x480
SpawN - 640x480
walle - 640x480
RobbaN - 640x480
Delpan - 640x480
FalleN - 800x600
roman - 640x480
Dosia - 1024x768
xhiroz - 800x600
karrigan - 800x600
dennis - 800x600
fRoD - 640x480
Snappi - 800x600
cash - 800x600
dboorN - 800x600
ruuit - 800x600
kHRYSTAL - 800x600
fury - 800x600
prd - 800x600
zaider - 640x480
zonic - 640x480
face - 640x480
Arcadion - 800x600
foxj - 800x600
shouw - 800x600
axoN - 800x600
ehz - 800x600
coachi - 640x480

ZeMi7
17-03-13, 11:46
Puky, jasny... To bysme mu mohli dopurucit.... Tam si hnatrenuje spolupraci, aim a obecne strilet atd... :D ;) nevim jestli jump je vhodny pro nekoho kdo v zivote csko nehralll :/ asi nejlepsi je trenink na botech, tam si muze i nastavit kolik bude mit penez, takze to neni jak na serveru, ze si musi na danou zbran vydelat... Potom co vyzkousim single, a prijde ti, ze ti to uz celkem jde, takze zkus pripojit na classic, nebo deathmatch... To se nejvice podoba singlu s botama.
Az budes mit neco odehrana na classicu nebo deathmatchi, tak muzes postupne zkouset ruzny mody, a vybrat si z nich, jaky se ti bude nejvice libit :)

Amazing-Zajic
17-03-13, 12:16
Já hraju na Widescreen a mám 1280*720, protože když mám mít černé okraje, tak si na to prostě nezvyknu.

MarcelloR
17-03-13, 12:19
Já hraju na Widescreen a mám 1280*720, protože když mám mít černé okraje, tak si na to prostě nezvyknu.

ale zvykneš... prosím ťa keď hráš , tak ani nevnímaš okolitý svet a nie to ešte nejaké čierne okraje

Amazing-Zajic
17-03-13, 12:39
Jinak co je lepší 800*640 nebo 640*480 a proč?

Slunicko
17-03-13, 16:21
Podle me je dobry si hned na zacatek koupit steam, muzes zacit hrat na steam serverech, napr only steam dm, ze zacatku nedas nic ale pak to pojede, pak hned muzes prejit na ligu, gathery ( 5x5 sestavene teamy ).
Pak ja hraju na rozliiseni 640x480 se small crossem ale tohle je jen na tobe, jak si zvyknes..
Pak urcite ty raty, mas na to clanky, uz je sem nekdo postoval, pak bych doporucil kouknout na youtube, tam si napis nakeho znameho hrace, Marcello ti dal nahore seznam, tam jsou zaznamy z jejich celych her a pak uz jen trenovat..

Charon35
17-03-13, 18:01
PAne bože už mi to nedá a musím to sem napísať. Strčte si do zadku všetky ligy, mixy, steam only servery a podobné záležitosti. Žiadny newbies nezačína na only steam serveroch lebo by dostal takú čočku, že by to na druhý deň ani nemal chuť zapnúť, alebo by dostal hneď perma za otravovanie, lebo "celi serwer ma WH".

1. Kúp steam - dôvod: nebudeš si musieť zvykať na drobné rozdiely medzi NS a steamom. Hneď si zvykneš na originál hru a budeš za svoj účet zodpovedný len ty sám.
2. Daj si pár hier s botmi aby si zistil, ako sa pohybuje, striela, môžeš si nastaviť citlivosť myši bez toho aby si zdržoval celý server a podobné nastavenia. Tie sú vypísané u Vinceho.
3. Hraj aspoň zo začiatku klasické módy/servery, ako classik, megapub, CTF, Only Dust2 a podobné. Dôvod? Najskôr si zvykni na pôvodnú fyziku hry, nie furieňácke giga jumpy cez celú mapu!!!
4. 640x480 large cross, 800 - medium, 1024 - small - vyskúšaj aj kombinácie a uvidíš. Ale osobne 640 large is da best.

To tak zo začiatku, na iné musí človek prísť časom sám, ako je vyladenie hry, config a podobné drobnosti. (aj keď kopu ľudí hrá na default nastaveniach celé roky)

P.S. Hlavne žiadne cheaty! Sú k ničomu a sú len pre decká čo nevedia hrať normálne, čiže pre totalne lamy. Ak chceš byť lepší, ani ich nesťahuj.

DarkAspecT
17-03-13, 21:19
Tak sem se díval na yt, je tam 6 dílný seriál od dánského hráče heatona, jednoho z nejlepších hráčů cska. Ukazuje tam chování zbraní, svůj config a ostatní věci. Je to komentované, ale je to v Aj. Ukazuje tam i příkazy pro zlepšení hry atd. Pokud bude zájem, dám sem odkaz. Charon, tu 4 máš pravdu. Hodně profi hráčů to tak má, jen takový postřeh, čemu sem nerozuměl, má skok na H a přídavné funkce( zoom, tlumič ) má na e.

Petak
17-03-13, 21:37
DarkAspecT, hoď to sem prosím, chci se podívat.

MarcelloR
17-03-13, 22:21
Tak sem se díval na yt, je tam 6 dílný seriál od dánského hráče heatona, jednoho z nejlepších hráčů cska. Ukazuje tam chování zbraní, svůj config a ostatní věci. Je to komentované, ale je to v Aj. Ukazuje tam i příkazy pro zlepšení hry atd. Pokud bude zájem, dám sem odkaz. Charon, tu 4 máš pravdu. Hodně profi hráčů to tak má, jen takový postřeh, čemu sem nerozuměl, má skok na H a přídavné funkce( zoom, tlumič ) má na e.

Je to švéd... nie dán a volá sa Emil Christensen. A never všetkému čo nájdeš na nete... Jeden z najlepších akurát tak v CS 1.5.. Za všetko čo vie môže tak akurát ďakovať ozajstnej legende a to Pottimu, ktorý ho všetko naučil a ktorý je ďaleko lepší ako HeatoN...ono vlastne HeatoNova " sláva " začala na jednom veľkom turnaji kde dosť rozdával a od vtedy ho začali brať ako jedného z najlepších a v 1.5 bol dobrý, mal aj nejakú špecialnú techniku fulloutenia či čo... ale musíš uznať, že v 1.5 ešte neboli hráči na takej úrovni skillu ako v 1.6. A HeatoN už v 1.6tke nebol vôbec nejaký extra hráč, ale ako tím boli silný. Ale určite to nie je hráč od ktorého by som sa chcel učiť... dnes je veľa ľuďom na smiech a nazývajú ho tuším money man a kde sú peniaze je aj on... čiže ak ti mám povedať kto je ozajstnou legendou, tak je to Potti...

Ak by sa mal od niekoho učiť, tak určite si stiahnuť demá od hráčov ako elemeNt, SpawN, Neo, n0thing ktorí sú špička čo sa týka " brainu " v CSku. Za chvíľku sem hodím aj videjká.

MarcelloR
17-03-13, 22:44
OFF AWP

http://www.youtube.com/watch?v=yAU4gRVu2vg
DEF AWP
http://www.youtube.com/watch?v=IHx9OqKMZ1Q
AK47
http://www.youtube.com/watch?v=Y7TomNfVp3E
M4A1
http://www.youtube.com/watch?v=lnxGZ5EnBtw

A tu máš youtube kanál s videami profi hráčov ako hrajú, tak sa môžeš učiť aj z toho. -->KLIK<-- (http://www.youtube.com/user/DeathSkall7777/videos?flow=grid&view=0)

Melkor
17-03-13, 22:48
Jinak co je lepší 800*640 nebo 640*480 a proč?

64x48 protože je tam méně pixelů a tudíž i lepší ovladatelnost a můžeš dosáhnout lepší přesnosti. Jinak je velice užitečné používat mozek, být klidný a umět se rychle rozhodovat ve všech situacích, tak můžeš killovat i hráče kteří mají sebelepší aim.

brat brata
21-03-13, 17:13
a vy viete ze polka sem zacala pisat svoje nastavenia nez aby im zapol mozog a uvedomily si ze on je new a nemusi mu vihovovat to co vihovuje profi hracom(je to blba poznamka ale je to pravda)a inak ja som napr. zacal na HnS lebo sa tam nauci behat a hlavne sa nauci zaklady behu v CS

Charon35
21-03-13, 22:30
a vy viete ze polka sem zacala pisat svoje nastavenia nez aby im zapol mozog a uvedomily si ze on je new a nemusi mu vihovovat to co vihovuje profi hracom(je to blba poznamka ale je to pravda)a inak ja som napr. zacal na HnS lebo sa tam nauci behat a hlavne sa nauci zaklady behu v CS

Kedysi neboli žiadne HNS a podobné módy a vidíš kam sa dostali niektorí hráči. Základ CSka je streľba, nie skákanie z rebríka na rebrík. Nastavenie nech si upraví podľa seba, to je jasné. Nikto ho netlačí, aby hral s nastavením, ktoré mu nevyhovuje. Časom si ho aj tak 100 krát zmení.

A predpona vy sa píše s Y.

Piner
22-03-13, 11:45
DarkAspecT, hoď to sem prosím, chci se podívat.



http://www.youtube.com/watch?v=NuOZ1_-4vdg (http://www.youtube.com/watch?v=NuOZ1_-4vdg)

nFko^
23-03-13, 10:22
Každý začína na jiném serveru ale já osobně sem začínal na classicu protože tam se naučíš zacházet se zbraní a poznáš hru.

caHor
01-04-13, 10:07
Ahojte, potreboval by som radu.. neviem ako sa to nazýva, no je to fakt zaujímavé..
Na tomto deme: http://www.youtube.com/watch?v=cSDFoUH_5fQ hráča Neo si dajte čas 2:10 a zaujíma ma to, ako vyskákal na tú krabicu.. je to nejaký duck jump či čo.. chcel by som sa opýtať, či by ste mi nemohli hodiť nejaký návod z youtube.com, ja neviem nič nájsť.. a či vôbec nejaký taký návod je.. je to dosť výhoda, sem tam sa mi to podarí no sám neviem ako..

Slunicko
01-04-13, 21:07
Ahojte, potreboval by som radu.. neviem ako sa to nazýva, no je to fakt zaujímavé..
Na tomto deme: http://www.youtube.com/watch?v=cSDFoUH_5fQ hráča Neo si dajte čas 2:10 a zaujíma ma to, ako vyskákal na tú krabicu.. je to nejaký duck jump či čo.. chcel by som sa opýtať, či by ste mi nemohli hodiť nejaký návod z youtube.com, ja neviem nič nájsť.. a či vôbec nejaký taký návod je.. je to dosť výhoda, sem tam sa mi to podarí no sám neviem ako..

Zmáčkneš duck a hned ho pustíš, neboli bagrip.

hofy
01-04-13, 21:21
Koukám, že jsem asi jediný, kdo hraje s rozlišením 1920 × 1080 (widescreen), či? :teehee:

Giussepe
01-04-13, 21:24
Koukám, že jsem asi jediný, kdo hraje s rozlišením 1920 × 1080 (widescreen), čí? :teehee:


doted jsem s nim hral taky. ale pred par dny jsem zacal hrat 800*600. Má to svá pro i proti.

Bezdak
01-04-13, 22:52
Koukám, že jsem asi jediný, kdo hraje s rozlišením 1920 × 1080 (widescreen), či? :teehee:

Já smažim na full hádé od začátku když jsem zkoušel asi 2 dny hrát na 1024x768 tak mě to šlo akorát hůř a sralo mě to jak je to roztáhlý.

trew
02-04-13, 10:05
proč mu radíte aby si kupoval na začátku csko na steam? Když ten neobsahuje boty. Je to začátečník, tak by nevěděl jak je nainstalovat. Stáhni si csko přímo z kotelny (csko.cz/old/?soubor=cs16full_v42g_cskocz.exe&kategorie=cs) a hraj z botama. Třeba měsíc, základní mapy typu de_dust, de_dust2, de_inferno, de_nuke, de_aztec, de_train. Hraj za CT aby jsi vyzkoušel jak zneškodnit bombu (default tlačítko E), za Teroristy aby sis zkusil jak položit/plantnout bombu na vyznačený cíl.
Pak mapy typu cs_office, cs_italy, cs_assault jak za CT tým zachránit rukojmí (opět tlačítkem E). Vyzkoušej si taky nějakou mapu se sniperkama pouze. Třeba awp_india.
Až tě nebudou bavit boti, tak teprve si zahrej přes net DM servery. Pod levou horní klávesou Esc je klávesa se středníkem a tou si otevřeš konzoli a napíšeš tam connect csko.cz:27033 nebo si ten server přidáš do oblíbených.
K té grafice vždy jsem hrál na nejvyšší rozlišení na widescreen a na openGL. Pokud teda hraješ rád ostatní hry i na nejvyšší grafiku. ;) Nastavení zaměřovače neboli crosshair nejmenší a neprůhlednej.
Až to budeš umět tyhle základy, tak pak si kup steam, aby ses vyhnul sdíleným IP a valve ID. Nejlépe v zimě nebo v létě. To bejvaj většinou výprodeje. ;)
moje statistiky v roce 2008 až 2010 jsem mejval poměr Kill:Death kolem 1 :/ a teď někdy 1,8 ..chci to dotáhnout na poměr 2, zde máš můj současnej rank (http://csko.cz/statsx/hlstats.php?mode=playerinfo&player=419866) lamy ;D