PDA

Zobrazit normální verzi : Dropbox, super vecička pre Vás!



MarcelloR
23-03-13, 12:41
http://img191.imageshack.us/img191/8845/dropboxj.png


Ahojte, takže určite tu nebude veľa ľudí čo používajú Dropbox(možno som jediný). Je to veľmi užitočný programik, ktorý sa vám určite zíde. Osobne ho používam a už ho používa aj veľa z mojich kamarátov a chvália si to ako aj ja. Napíšem ako to funguje.

Registrovať sa tam dá len ak vám niekto pošle pozvánku. (ak to bude chcieť niekto z vás, tak mi pošlite správu a pošlem vám pozvánku)

Stiahnete si program dropbox a vytvorite si zložku na disku. Všetko čo je pre vás dôležité ako fotky, dokumenty, obrázky, pesničky atď. tak to dáte do tej zložky a ono sa to automaticky uploadne na web dropboxu. Čiže ak sa stane niečo s vaším Pc, tak si to kľudne môžte z tej stránky stiahnuť a je dobre, že ono sa to nikdy nezmaže, ale ostane to tam , tak dlho ako to tam necháte.

Ďalej napr. ak robíte nejakú prácu napr. prezentáciu alebo niečo vo worde, vo photoshope atď. a máte to v dropboxe a omylom niečo pokazíte a nechtiac to uložíte, tak dropbox ma super funkciu a to, že si môžete stiahnuť predchádzajúcu verziu toho dokumentu, čiže tú kde ste to ešte nepokazili.

A ďalšia super vecička je rýchle zdieľanie. Ak by niekto z vašich kamarátov potreboval napr. pesničku, ktorú mate zhodou okolnosti v dropboxe, tak sa nemusíte trápiť s tým, že kam to uploadúvať a strácať veľa času stačí kliknuť pravým na vec čo chcete poslať inému a dať share ono vam to automatický otvorí prehliadač a hodí link na stiahnutie alebo vám tam dá tiež možnosť odoslať ten súbor na e-mail.

Je to naozaj super vec čiže také ako uloz.to, sendspace, atď. nebudete viac potrebovať. Kto chce pozvánku alebo bližšie info tak PM me. Ďakujem za pozornosť.

Bezdak
23-03-13, 12:47
Kolik tam je vůbec limit gb?

MarcelloR
23-03-13, 12:55
zo začiatku máš 2,5GB, ale máš tam také " úlohy " ktoré ti pridávajú napr. 150MB atď. alebo ak rozošleš pozvánky, tak za 1nu dostaneš 500MB , ak si aktivuješ Pro (10€ mesačne), tak máš 100GB, ak 20€ mesačne , tak máš 200GB.

Preto dúfam, že to bude niekto chcieť, pretože na jednej strane je to super vec a určite to dotyčný bude používať a na druhej strane ja dostanem 500MB čiže je to obojstranná pomoc.

apach29
23-03-13, 13:09
Kdyz mate mail u googlu, tak mate na stahnuti utilitku Disk Google, coz je vlastne to samy, ale mate hned 5 GB a za poplatky se to pak zvysuje.

nFko^
28-03-13, 14:44
Dropbox používám aj já nemůžu si stěžovat .)

514Pro
02-04-13, 19:51
A jako u vsech cloudu nezapominat, ze to je sluzba bezici nekde jinde, tudiz jako jedine uloziste by to pouzil jen blazen a jako jedinou zalohu naivni optimista :)

kashpi
03-04-13, 08:13
takovy veci pouzivam jen kdyz si zapomenu flashku a potrebuji do/ze skoly nejaky dokumenty
Kdyz tu byla rec i o googlu, tak nezapomente na Microsoft SkyDrive