PDA

Zobrazit normální verzi : Sdílená IP



Grakon2702
02-04-13, 15:54
Tak bych se chtěl zeptat, jak to je vlastně s tou sdílenou IP adresou? Je tu spousta případů, kdy zabanovaný dostal perma ban za cheaty, které nepoužil právě kvůli tomu, že někdo jiný na té samé IP adrese cheatoval. Jak se ale vůbec příjde k té sdílené IP adrese? To se jako při instalaci hry samo nastavuje nebo jak? A jak pak zjistíte, že daný hráč má právě sdílenou IP adresu? Proč se ptám? Čistá zvědavost. A chci se tomu také popřípadě vyhnout, protože i já někdy hraju na ns klientovi Jailbreak. Předem díky za odpověď :).

Ridik :D
02-04-13, 16:13
v nekterych vesnicich (mestech) se poskytovatelum internetu nechce davat kazdemu cloveku jednu ip tka hodi proste na pul vesnice jednu a na druhou pulku druhou :D

Giussepe
02-04-13, 16:26
Když se zaváděla IPv4 nikdo nepočítal s tím, že se technika tak rychle vyvine a dojde k obrovské spotřebě IP adres. A tak se to začlo řešit tím, že se adresy rozdělily na tzv. veřejné a soukromé (privátní).

Soukromé adresy se používají pouze v lokálních sítích a tak ve více lokálních sítích mohou být tyto adresy stejné.
IP adresy jsou také rozdělené do tříd (A,B,C ...dále pak ještě D a E ale ty jsou nepodstatné)
v každé třídě mají soukromé adresy specifické číslo

A: 10.x.x.x
B: 172.16.x.x - 172.31.x.x
C: 192.168.x.x

Tyto soukromé adresy se pak pomocí NAT (network adress translation) překládají na veřejné. To je činností ať už routeru či providera.
Pak nastává tedy problém, když je v té lokální síti (což obvykle bývá) více hostů a všichni se k internetu připojují pod stejnou veřejnou adresou z té jedné lokální sítě. Pak jeden z nich si zapne cheaty, my tu veřejnou IP zablokujeme a dalších XX lidí si kvůli tomu jednomu cheatrovi nemůže u nás zahrát.
Pak už se to dá řešit tedy buďto tím způsobem, že si koupíš steam, čímž dostaneš unikátní ID a nebo si u poskytovatele zaplatíš veřejnou IP kterou budeš mít pouze ty.
V budoucnu by se ovšem tomu mělo předejít nástupem IPv6, kde bude k mání 2^128 adres oproti IPv4 kde jich bylo něco přes 4 miliardy. Takže s nástupem IPv6 bude každý počítač mít v sítí svoji unikátní adresu, což má jisté výhody, ale také nevýhody, že už se třeba nebudeš moci za tím NATem "skrývat".

Grakon2702
02-04-13, 17:00
Já si to teda shrnu.
Lokální síť (LAN) je síť, která se používá většinou na malé vzdálenosti, jako domov, kancelář či firma a může být tedy napojena na více počítačů najednou. Každý tento počítač má přidělenou adresu, která funguje jenom uvnitř té lokální sítě (My máme typ C). Router pak všechny ty adresy jakoby sloučí do jedné veřejné ip adresy, která platí na všechny počítače připojené v té lokální síti. Když pak tedy jakýkoliv počítač v dané lokální síti bude zaznamenán v cheatování, tak se zabanuje celá veřejná IP adresa a žádný počítač v dané lokální síti se pak nepřipojí na server. To by se pak ale dalo obejít tím, že se lokální síť zapojí do jiného routeru, který mu přidělá novou veřejnou IP adresu.

Když tedy vím, že máme lokální síť jen u nás v bytě a jsou v ní zapojené jen dva kompy a nikdo jiný než já nehraje counter, takže se v podstatě nemusím ničeho obávat.

Doufám, že jsem to tedy pochopil dobře. O sítích také něco málo vím, jenom mi právě tohle vrtalo hlavou. Jinak tedy díky za stručné vysvětlení :).

Ridik :D
02-04-13, 19:52
no vono to neni tak jednoduch jak sis to shrnul treba v nedaleke vesnici kdyz sem se podival do banlistu u tamnejsiho poskitovatele tak tma na ip 2x ban za cheating protoze na celou tu vesnici pripadaji 3 ip adresi

Eidam
04-04-13, 00:24
Když někdo jinej dostane ban na stejnou IP jak já a já si IP potom změním, můžu hrát nebo mi dají ban za obcházení? (i když to vlastně obcházení není když ban dostal někdo jiný)