PDA

Zobrazit normální verzi : Důležité : DIKTÁT



Volume
27-05-13, 21:13
Dámy a pánové, zejtra píšem z čj diktát a nejsem si jist zda všechno umim. Zkrátka se bojim že dostanu za 5 jako vždy.
Našel by se tu prosím, prosím, prosím někdo kdo by tento text opravil ??


K nejméně oblíbeným činnostem žáků ve škole patří bezesporu diktáty. Vymýšlejí je učitele, aby zjistili jaká pravopisná pravidla děti zapomněli, ale naopak si je zapamatovali tak dobře, že je dovedou použít i při psaní diktovaného textu.
Některé diktáty pomalu mizí v zapomnění to jsou ti krásní zavily šakaly, kteří zavile vili u bíle vily, nebo pan Bílí který desítky let v sešitech bílí bílý dům.
Jiné se i nadále objevují. Tak i dnešní děti píší o výjimečných událostech, zapomnětlivých lidech, nejvýznamnějších umělcích, nejvýznamnějších vynálezech, o tamějším podnebí stejně jako o ranní rozcvičce, či rané zelenině.
Neméně populární jsou i angličtí turisté, kteří se potkávají s Italy a Francouzi a zkoušejí mluvit česky. Nad rozkvetlými lípami se vznášejí náhrdelníky s blyštivým nebo třpytivými drahokamy a pod nimi sedí drzý cizí lidé s vyzývavými úsměvy.
Že Čechům není pravopis lhostejný poznáme i na internetových diskuzích. Objevují se tam neuvěřitelné chyby, ale vždycky se najde někdo, kdo na ně upozorní a připomene jejich autorovi, že psát správně by měla být samozřejmost i v 21.století.
.

Nebudu tu radši psát jak jsem se dostal k textu :) Tomu kdo to opraví a já dostanu lepší známku jak za 4 tak ho za to odměním v podobě VIP kodu na 1 měsíc :)

Kacko
27-05-13, 21:19
K nejméně oblíbeným činnostem žáků ve škole patří bezesporu diktáty. Vymýšlejí je učitelé, aby zjistili, jaká pravopisná pravidla děti zapomněly, ale naopak si je zapamatovaly tak dobře, že je dovedou použít i při psaní diktovaného textu. Některé diktáty pomalu mizí v zapomnění. To jsou ti krásní zavilí šakali, kteří zavile vyli u bílé vily, nebo pan Bílý, který desítky let v sešitech bílí Bílý dům.
Jiné se i nadále objevují. Tak i dnešní děti píší o výjimečných událostech, zapomnětlivých lidech, nejvýznamnějších umělcích, nejvýznamnějších vynálezech, o tamějším podnebí stejně jako o ranní rozcvičce, či rané zelenině. Neméně populární jsou i angličtí turisté, kteří se potkávají s Italy a Francouzi a zkoušejí mluvit česky. Nad rozkvetlými lípami se vznášejí náhrdelníky s blyštivými nebo třpytivými drahokamy a pod nimi sedí drzí cizí lidé s vyzývavými úsměvy. Že Čechům není pravopis lhostejný, poznáme i na internetových diskuzích. Objevují se tam neuvěřitelné chyby, ale vždycky se najde někdo, kdo na ně upozorní a připomene jejich autorovi, že psát správně by měla být samozřejmost i v 21. století.

--

S mým vzděláním si nemusíš dělat starosti :-) A VIP si nech na lepší časy.

Volume
27-05-13, 21:23
Dělám na tom :-)

Ok .. jestli můžu zeptat, chodíš ještě na základku nebo na střední/vejšku ? :D

DarkAspecT
27-05-13, 21:24
Děti zapomnělY, ty děti. DrzÍ lidé blyštivýmI, chybí ti i. A teda nejsem si jistý, ale co píšeme diktáty my, tak italy francouzi je s malým písmenem.

ZEUS
27-05-13, 21:25
Káčko, ty jsi z Mladé Boleslavi ? :o tý vole :D

Volume
27-05-13, 21:26
Děti zapomnělY, ty děti.

Toho jsem si též všiml .. kamarádka nám to hodila na Fb opsané takže je jasné že v tom bude hromada chyb, opisovala to prej z nevyplněného papíru :D

Kacko
27-05-13, 21:28
Viz post #2.
Btw. ta druhá věta je nesmysl, ale to už si vyřiďte s paní profesorkou :D

@Zeus, tvoje dedukční schopnosti jsou dokonalé.
@DarkAspecT, ale fuj, příslušníci národa jsou vždycky s velkým, s malým je to v ruštině.

edit by zeus: Bychom mohli jít na pivko :D :rolleyes:

Volume
27-05-13, 21:34
Oká.. díky moc, tedka si to už jenom pořádně zapamatovat a mám vystaráno. Díky moc Káčko :)

DarkAspecT
27-05-13, 21:34
Tak už jsem si nevšiml, že jsem to měl špatně. Pokud já mám s něčím problémy, jsou to velká písmena.

Piner
27-05-13, 21:34
+ Nezapomínej na odstavce.

Volume
28-05-13, 07:47
Kaozdopadne diky moc, za par minut to budu psat.. tak mi drzte palce :D

Volume
28-05-13, 12:56
Kaozdopadne diky moc, za par minut to budu psat.. tak mi drzte palce :D


Tak diktát mám zdařile za sebou a vypadá to za 2 :)

human
28-05-13, 13:09
Kompletne ti opravili diktat a aj tak 2. ? :D

Volume
28-05-13, 16:28
Kompletne ti opravili diktat a aj tak 2. ? :D

Hádám že za 2, protože jsem to nemohl opisovat samozřejmě a musel jsem se to naučit.. někde jsem si byl nejistý takže proto "možná" za 2 :)

I-Mouse
28-05-13, 17:25
niekto ma zlu pamat

human
29-05-13, 17:28
Tak nech ti to vyjde. Potom daj vediet, jak si dopadol.


Hádám že za 2, protože jsem to nemohl opisovat samozřejmě a musel jsem se to naučit.. někde jsem si byl nejistý takže proto "možná" za 2 :)

Volume
29-05-13, 17:30
V Pátek dám vědět :D

Swagrid
02-06-13, 12:00
Tak jak jsi dopadl? :)

Volume
02-06-13, 12:11
Jáj, já jsem na to úplně zapomněl :DD
Diktát dopadl za 2, měl jsem tam jednu chybu (špatně čárka), bylo to tištěné nevyplněné na papíře, takže jsem přehlídl 2 místa na doplnění i/y :D

Každopádně díky moc ;)

Volume
02-06-13, 16:20
Psal sem do tématu že si ho mám nechat .. Pod ten opravenej diktát to psal :-)