PDA

Zobrazit normální verzi : Asus eee 1015



znedlob
10-08-11, 14:28
Ahoj. Koupeni noveho PC se nevyhnutelne blizi, tak vas prosim o cenne rady a nazory na toto PC.

http://notebooky.heureka.cz/asus-eee-1015b-whi011s/specifikace/

Cele dva mesice jsem hledal a projizdel fora, az jsem nasel jeden s nejlepsim pomerem cena/vykon. Co myslite... zahraju si na tom CS??

chmod a+x /bin/laden
10-08-11, 15:10
Co myslite... zahraju si na tom CS??
S externí myší, externí klávesnicí, externím monitorem, kabelovým internetem a napájením ze sítě si CSko zahraješ.
Když někdo uvažuje o novém PC, tak si spíš představuju stolní počítač, než výběhový netbook... Na tvém místě bych si ten Win7 kvůli spotřebě downgradoval na XPčka.

znedlob
10-08-11, 15:41
Mys koupim, preci nebudu hrat na touchpadu :D. Klavesnice vystaci. Monitor by taky vystacil. Ja velke monitory nemam rad. Wifi mam dost rychlou a stabilni. Win7 necham.

grEy
10-08-11, 16:03
Hlavne si nekupuj notebook, prosim ta..

znedlob
10-08-11, 16:03
Chapu vas. Je to ntb na hovno. Ale ja jdu na stredni a nemuzu tahat se sebou desktop. Moc bohaty nejsem, tak chci neco na cem si i zahraju nejakou tu hru.

grEy
10-08-11, 16:05
Aha tak, ale aj tak je to za tu cenu dost zle, ale ked ti to staci, tak prosim. :)

znedlob
10-08-11, 16:11
Ma to dvoujadro, grafika prehraje i HD a disk je 250 GB. Za tu cenu sezenes max. intel ktery ti cs nerozjede.


Ja od vas akorat vedet zda to rozbehne CS. Na YT nekdo ukazoval ze si na tom zahrajes i Crysis.

apach29
10-08-11, 16:14
Hw nároky CS: 1.6 :
Windows: 98, 2000, ME, XP
Procesor: 200MHz
Paměť: 32MB RAM

To znamena, ze CSko rozjedes v podstate na lepsi kalkulacce :)

znedlob
10-08-11, 16:17
:D Ale tak s 1 FPS :D. Bude to plnohodnotne hrani nebo se to zacne kousat??

apach29
11-08-11, 03:03
Bude to plnohodnotny hrani, asi ani nepoznas rozdil oproti stolnimu PC, snad jen v komfortu ovladani.

vedouci venny
11-08-11, 03:26
No já mám tento nebo tu druhou variantu.. http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1215b-cerny-d235696.htm a csko na 60 fps rozjedu určitě net graph nepoužívám tak neřeknu kolik přesně :))) pravda že těch nevím kolik pětka je celkem i rozdíl ale tak jen jsem napsal svůj názor

UFOusek
11-08-11, 08:27
To si radsi prestan kupovat pokemony a kup si nejaky delo za 12k, netbooky jsou k nicemu, kup normalni notebook

znedlob
11-08-11, 09:50
To si radsi prestan kupovat pokemony a kup si nejaky delo za 12k, netbooky jsou k nicemu, kup normalni notebook

A kde mam podle tebe sehnat dalsich 6 klacku pane chytrej. Ja ho potrebuju do konce srpna.





No já mám tento nebo tu druhou variantu.. http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1215b-cerny-d235696.htm a csko na 60 fps rozjedu určitě net graph nepoužívám tak neřeknu kolik přesně :))) pravda že těch nevím kolik pětka je celkem i rozdíl ale tak jen jsem napsal svůj názor

Pouze na 60?? :( venny si good friend mohl bys zjisti kolik ma CS fps na rozliseni 640x480 , 800x600 a vyssi??

Edit: Jo aha ty mas E + amd radeon hd 6310.. 6130 je to same jako 6250 akorat ma vyssi takt.... i tak bych byl rad kdyby jsi mi to zjistil :) dik

UFOusek
11-08-11, 09:53
A kde mam podle tebe sehnat dalsich 6 klacku pane chytrej. Ja ho potrebuju do konce srpna.







Mas to nahore, pane evidentne pomalejsi, prestan kupovat pokemony a zrus predplatny na bravicko, yes

znedlob
11-08-11, 09:56
Bude to plnohodnotny hrani, asi ani nepoznas rozdil oproti stolnimu PC, snad jen v komfortu ovladani.

To je mi jasny :D

znedlob
11-08-11, 10:00
Mas to nahore, pane evidentne pomalejsi, prestan kupovat pokemony a zrus predplatny na bravicko, yes

Ty jsi taky evidentne pomalej. Ja kapesny nedostavam, nevim co sem pletes pokemony..... Ja jsem rad i za 50 kc kdyz dostanu....

UFOusek
11-08-11, 10:05
Tak ja ti to pade na den deti poslu

1488.6
11-08-11, 10:57
těch 10 palců monitor je fakt dost málo,jsem to viděl u známýho a naprd,sním by sis teda moc csko neužil;) Tak třeba tenhle, je jen dražší o 5stovek http://notebooky.heureka.cz/hp-635-lh426ea/specifikace/#section nebo si dej na tej heurece vyhledat nad 15palců,pod 10tisíc.

znedlob
11-08-11, 11:19
Linux :( To je k hovnu... me malinka obrazovka nevadi...u me rozhoduje rozliseni. U tohohle je asi HD ready....


Keci... zadne hd to nema :D

vedouci venny
11-08-11, 11:26
No já ho teď mám v píči nevím co s ním je nerozumím tomu :D Ale myslím že při vypnuté synchronizaci jsem někde měl 99 ale padalo to k 70 60 podle místa.. Ale pravda že tam jsem to neměl upravený abych z toho vytáhl něco víc

znedlob
11-08-11, 11:41
ok dik :)

BAWSON
11-08-11, 13:30
Drahsi netbooky/notebooky nekupovat... pred rokem jsem kupoval za 15tis notebook a ted bych ho koupil tak za 9tis a nerozjedou se mi tam ani vetsina novejch her.

Smile
11-08-11, 13:35
Poměr cena/výkon:
http://www.alza.cz/asus-k52de-ex085-d192199.htm

znedlob
11-08-11, 13:41
Drahsi netbooky/notebooky nekupovat... pred rokem jsem kupoval za 15tis notebook a ted bych ho koupil tak za 9tis a nerozjedou se mi tam ani vetsina novejch her.

Vzdyt jo. Notas koupim radsi levnej a pak dele nejaky silny stroj..


Poměr cena/výkon:
http://www.alza.cz/asus-k52de-ex085-d192199.htm

Pekny ale bez OS a cena tam neni..

chmod a+x /bin/laden
11-08-11, 15:45
Byl jsem včera bez netu, odpovídám se zpožděním:

Mys koupim, preci nebudu hrat na touchpadu :D. Klavesnice vystaci. Monitor by taky vystacil. Ja velke monitory nemam rad. Wifi mam dost rychlou a stabilni. Win7 necham.
Integrovaná klávesnice ti na hraní nevystačí. Jednak ji netbooky mají hrozně malou, na hraní se doporučuje klasická klávesnice vysokými tlačítky, než tahle nízká "skoro dotyková" a navíc co budeš dělat, když se ti podělá? Kup si nejlevnější externí klávesnici za 200,- a bude se ti hrát mnohem lépe než na tom trpaslíkovi. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Desetipalcový monitor. Pokud se nechceš neustále hrbit a brejlit, připoj si svůj netbook na externí monitor. Nemusí to být mašina s rozlišením 1960×1600 pixelů, klidně to může být stará katodová obrazovka 800×600. Pokud chceš u CSka prosedět celé dny, vyplatí se ti, minimálně ze zdravotních důvodů.

Wi-Fi si klidně nech, jestli nelaguješ. Pozor na spotřebu.

Windows 7 si tam opravdu nenechávej, vycucne ti toho drobečka jako nic a za půl roku ti baterka nevydrží 8 hodin, ale budeš rád když po hodině nechcípne. To nesouvisí s CSkem, ale s řízením spotřeby, náročností operačního systému na HW. Windows 7 je dělaný na pořádné mašiny - dvoujádra s masívní RAMkou; v době, kdy mrchosoft uváděl na trh sedmičky, netušil, že se roztrhne pytel s malýma nenáročnýma netbookama. Výrobci do těchhle prcků strkají Win7 starter jen aby byli trendy. Jestli chceš za každou cenu si ho tam nechat, tak aspoň zkus dual boot. Tohle myslím smrtelně vážně!

znedlob
11-08-11, 15:51
Byl jsem včera bez netu, odpovídám se zpožděním:

Integrovaná klávesnice ti na hraní nevystačí. Jednak ji netbooky mají hrozně malou, na hraní se doporučuje klasická klávesnice vysokými tlačítky, než tahle nízká "skoro dotyková" a navíc co budeš dělat, když se ti podělá? Kup si nejlevnější externí klávesnici za 200,- a bude se ti hrát mnohem lépe než na tom trpaslíkovi. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Desetipalcový monitor. Pokud se nechceš neustále hrbit a brejlit, připoj si svůj netbook na externí monitor. Nemusí to být mašina s rozlišením 1960×1600 pixelů, klidně to může být stará katodová obrazovka 800×600. Pokud chceš u CSka prosedět celé dny, vyplatí se ti.

Wi-Fi si klidně nech, jestli nelaguješ. Pozor na spotřebu.

Windows 7 si tam opravdu nenechávej, vycucne ti toho drobečka jako nic a za půl roku ti baterka nevydrží 9 hodin, ale jeden a půl. To nesouvisí s CSkem, ale s řízením spotřeby, náročností operačního systému na HW. Windows 7 je dělaný na pořádné mašiny - dvoujádra s masívní RAMkou; v době, kdy mrchosoft uváděl na trh sedmičky, netušil, že se roztrhne pytel s malýma nenáročnýma netbookama. Jestli chceš za každou cenu si ho tam nechat, tak aspoň zkus dual boot. Tohle myslím smrtelně vážně!

Klávesnice- OK koupim časem.
Monitor- Jen tak čistě náhodou tu katodovou (CRT) mam a rozliseni je 800x600 :D.. Brejlit budu muset i tak protože nevim kam jsem dal brejle :D...Hrbět těžko.. mám na to stůl....A myslíš že 800x600 bude lepší než 1024x600 ??
Win 7- Proč myslíš že udělali edici Starter?? Zkus googlit a najdeš proč ji někteří lidi nesnáší. http://extrawindows.cnews.cz/co-vam-bude-chybet-ve-windows-7-starter

chmod a+x /bin/laden
11-08-11, 16:03
A myslíš že 800x600 bude lepší než 1024x600 ??
Lepší 800×600 na 15-ti palcovém CRT než 1024×600 na 10-ti palcovém LCD. Nehledě na to, že ti na tom LCDčku CSko nejspíš pojede stejně v rozlišení 800×600, zatímco na externím monitoru si můžeš navolit vyšší rozlišení.


Win 7- Proč myslíš že udělali edici Starter?? Zkus googlit a najdeš proč ji někteří lidi nesnáší. http://extrawindows.cnews.cz/co-vam-bude-chybet-ve-windows-7-starter
Četl sis diskuzi pod tím článkem? To je přesně to, o čem mluvím!

P.S.: Uznávám, že možná nevím o čem mluvím, jsem linuxák a win7 používám jen s krajním odporem. Ale pracuju v SW průmyslu, tak si myslím, že na mých slovech snad něco bude...

Smile
11-08-11, 16:26
Pekny ale bez OS a cena tam neni..

Jo, nevšiml sem si, stálo to tušim okolo 9k a seženeš na to xpčka za pár šupů, důvody ti psal chmod a jedeš...

Jinak mě se na klávesnici na noťasu naopak hraje omnoho líp, ikdyž je pravda, zničení se taky bojím jako čert kříže a co se monitoru týče, když mám herní náladu, zapojím do televize a jedu...

znedlob
11-08-11, 17:29
Mam cca 30 palcovou CTR televizi. Tu stim zadkem. Nevíte jak to propojit s PC??? Ma Scart a video in.

chmod a+x /bin/laden
11-08-11, 18:24
Mam cca 30 palcovou CTR televizi. Tu stim zadkem. Nevíte jak to propojit s PC??? Ma Scart a nebo video in.
Spojovací kabely SCART<->VGA existují (http://www.amazon.co.uk/Hama-SCART-To-VGA-cable/dp/B0002W69MY), ale já jsem fyzicky ještě žádný neviděl a jejich cena bude určitě dost šílená. Dalo by se to provést přes redukce na DVI a Component, ale vznikaly by tam stínění a taky by to nevyšlo o moc levněji.

Nemáš k té televizi nějaké příslušenství (DVD rekordér, digitální tuner,...), které by mělo jiné vstupy? Ideální by byl digitální HDMI vstup, pak by ti stačil kabel za babku z krámu od vedle...

znedlob
11-08-11, 18:40
HDMI nema :( . Je to starší televizor.

Zatím budu muset hrát na 10 palcovem monitoru a možná časem si koupim něco většího.

chmod a+x /bin/laden
11-08-11, 19:22
HDMI nema :( . Je to starší televizor.
Asi jsem to neřekl dost jasně - stačí, když má HDMI vstup třeba krabička na příjem digitálního signálu, která je k TV připojená nejspíš přes SCART. Nebo stačí, když máš k televizi připojený DVD rekordér s HDMI; není třeba hned kupovat novou televizi :-D

Karl0s
11-08-11, 20:12
já jedu na svym noťasu ( 17,3") a ani tady ta klávesnice neni ideální, koupil jsem si genius za 3 kila a šlape furt a dobře, myš mě stála 500
s tim kupovanim drahejch noťasu má bawson pravdu, tenhle stál 17 tisic a dnes stoji tak 12 (2x 2.3 ghz, 4gb 667 mhz, 1gb grafika 500 mhz jadro, 500 gb disk a dnes to nic valnýho neni, na jailu mi klesá fps na 30 když všichni vězni (24) začnou střílet při přestřelce)

znedlob
11-08-11, 20:50
Asi jsem to neřekl dost jasně - stačí, když má HDMI vstup třeba krabička na příjem digitálního signálu, která je k TV připojená nejspíš přes SCART. Nebo stačí, když máš k televizi připojený DVD rekordér s HDMI; není třeba hned kupovat novou televizi :-D

Nemam. Jedine u dedy ale ten zas nema NET :-/ .