PDA

Zobrazit normální verzi : Otázka ohladom PC.



DrKiller
02-07-13, 13:00
Ahoj, je možné, aby jeden počítač za 1,5 litrov (€) utiahol aj hry, čo budú v roku 2018, bez toho, aby dokúpil novú grafickú,procák atd..?

DrKiller
02-07-13, 16:05
Požiadavky neviem, ale ved v roku 2018 budú mať hry oveľa väčšie požiadavky a to nemôže pc utiahnuť, keď tie hry budú chcieť lepšiu grafiku aj všetko, či?

Volume
02-07-13, 16:15
Požiadavky neviem, ale ved v roku 2018 budú mať hry oveľa väčšie požiadavky a to nemôže pc utiahnuť, keď tie hry budú chcieť lepšiu grafiku aj všetko, či?

Hele .. jaké budou hry za 5 let nikdo neví. Podívej se jak jde technologie dopředu .. ale teoreticky by něco slabšího mohl utáhnout. Vše to je jen o tom jak se o ten PC budeš starat.

DrKiller
02-07-13, 20:50
Hele .. jaké budou hry za 5 let nikdo neví. Podívej se jak jde technologie dopředu .. ale teoreticky by něco slabšího mohl utáhnout. Vše to je jen o tom jak se o ten PC budeš starat.

No to je pravda, ale 50 na 50 budú hry mať väčšie požiadavky v roku 2018. A slabšie môže no.

apach29
03-07-13, 01:31
Moc se vam do toho nechci michat, ale muj nazor je ten, ze kdyz si ted poridis PC za 1500€, tak za 5 let na tom sice budes hrat nejnovejsi pecky, ale ne na plny detaily, ale na minimalni.
Co se tedy vyplati? Nejaka levnejsi deska s nejnovejsim socketem a nejlepsi chipovou sadou + nejlevnejsi 4jadro + >8GB RAM na nejvetsi freg co deska podporuje + grafika stredni tridy typu GTX 660Ti nebo 760.
Za 5 let, nebo do 5ti let vymenis CPU za lepsi min 6ti jadro a grafiku za dalsi maistream, nebo lepsi. Kdyz koupis i SSD a kvalitni zdroj ted, tak mas potom po starostech.
7XX grafiky od nvidie nejsou nova rada, jsou to jen vylepseny a precislovany 6XX grafiky. Nova architektura teprve prijde.

Eso./digl
03-07-13, 11:15
Podla mna je sprostost aby si teraz vrazil do PC 1500€. Zober si to tak ze teraz ti tie najnovsie hry utiahne aj PC za 600 - 700 € tak ti je pc za 1500€ zbytocni. A ked ti ide o buducnost tak si to zober tak ze za ten pocitac do ktoreho das teraz 1500€ ta vide v roku 2018 mozno len tych 600 - 700 €... podla mna zbytocna investicia.

Zoid
03-07-13, 12:24
Za 5 let uz se hry na pc vydavat nebudou, kup si ps4 nebo xbox 720

trew
03-07-13, 16:52
Přesně jak píše apach.
Novou grafickou kartu nvidia geforce gt220 a vše ostatní mám 5 rokem. Teď ke konci můžu mít zobrazení na max., ale většinu detailů na střední a nebo nízký jinak se to strašně seká. Procesor jsem měl nejprve 2 jádro a teď 1 rokem 4 jádro. Raději si komponenty kupuj podle toho jak potřebuješ než všechno najednou. Ikdyž já si budu muset koupit během roka všechny novy vnitřnosti kvůli novýmu enginu frostbite 3 ať si užiju pak naplno dragon age 3 až vyjde. Možná, že i novej led monitor, než 7let stary 17'' lcd. Jaká značka dělá nejlepší led monitory? ;)



http://www.youtube.com/watch?v=lZtOG0Epo-I

znedlob
03-07-13, 17:23
Kazdej ti povi neco jinyho, ale za me jednoznacne Samsung nebo BenQ.

Zoid
03-07-13, 20:12
Já mam LG, měl jsem i Samsung i BenQ i Dell i Asus....a můj názor, je to pořád to samý, akorát to má jinak čudlíky.

když to má rozlišení 1920x1080 - víc na tý grafice asi stejně mít nebudeš, tak je to více méně jedno, koukal bych spíš jestli to ma otočnej/polohovatelnej stojan, barvu atd...

že tenhle monitor má 16,7 mil barev a támhle ten 22 mil barev stejně nepoznáš ;)

trew
03-07-13, 20:27
to až si vše budu kupovat, si ty značky co píšete dám do heureky, a tak dám nějaky porovnat v mojí ceně porovnat ;) ale mám na to asi rok, než vyjde ten dragon age 3 :/

514Pro
06-07-13, 00:03
Ja mam Della 2412, ano je to 24" obrazovka LG 6bit E-IPS, ale za ty prachy (6k s dph hned co vysel) co mel stal a je 16:10 (1920x1200) tzn. to neni takova nudle jako klasicky fullHD. Imput lag ma velmi maly na 24", CSko se mi hraje dobre :) A furt je rozhodne obrazove lepsi nez jakykoliv Tnko a je i stavitelny, ma USB hub(2x)

Na 5 let dopredu moc nejde koupit, resp. ne tak, abys na tom hodne netratil, neco jako manazerska limuzina, co hned po koupi ztrati 1/3 ceny :D Muzes koupit GTX 780, za 5 let na tom bude dle stavajiciho vyvoje co grafika s cenou kolem 3-4k.

Jinak dneska uz nema moc smysl kupovat do budoucna, stejne zivotnost komponent je tak 5-6 let, u grafik paradoxne min, casto makaj na vysoky teploty a odchazej brzo, klidne za 3 roky se jebne pamet a papa. Proto zasadne vybiram(nejen) grafiky s 3 letou zarukou.

I kdyz vyvoj CPU a potazmo i grafik ponekud stagnuje, vetsinou se vyplati koupit vyssi mainstream/lower highend, tedy neco okolo 220-260€, kde se lame hranice linearni narustu vykonu za vlozeny prachy. 7xx rada je facelift 6xx, co jsem koukal, za cenu narustu spotreby, se kterou se u 6xx rady tak vychloubali :o.
V loni jsem po 4-5 letech koupil novy cpu, desku a ramky s IB i5 3570K, celkem smesnych 9000 Kč za v podstate highendovej vykon z hlediska dostupnyho vykonu na hry. Grafiku mam 3 roky starou 6950 1GB za smesnych 4340 Kc - ano nevidim zatim duvod kupovat novou, narust soucasnyho vykonu za investovany prachy je skoro smesnej. Skrin mi zustala taky, zdroj kvalitni enermax taky, disky taky furt jednou. Takove to porekadlo, co se delalo driv, ze kdyz budu cekat, az to bude "lepsi" tak nikdy nic nekoupim, jenze dnes mi prijde, ze ten upgrade za to proste nestoji.

Takze na PC furt koukam jako na skladacku a upgraduju podle potreby, i kdyz se veci a pristup vyrobcu posledni dobou meni. Nvidie prodava defakto mainstream (gtx 680) jako highend a vydelava na tom tezky prachy. Highend je to jen proto, ze nema cenove konkurenci, pred 5 lety by to dali na trh jako mainstream, aby se ukazali. Hold se doba zmenila, levne grafiky s vysokym vykonem se budou hledat hure. To by 760 musela stat kolem 4,5-5k s dani, abych si ji koupil.

znedlob
15-08-13, 15:05
Promaz OT k tématu + lock.