PDA

Zobrazit normální verzi : Boot problém



BIqcko
08-08-13, 13:36
Ahoj,mám problém z PC .
Čistil som PC + pritom som vytiahol (omylom) kablik z HDD,kablik som zapojil naspať po vyčisteni a zapol som pc .
Po zapnuti pc mi skočila čierna obrazovka a tam napísané
"Reboot and Select proper Boot service
or Insert Boot Media in selected device and press a key ..."

Niekto kto mal rovnaký problém alebo vie ako to opraviť ?
Dakujem za každu radu .

http://imgupload.sk/viewer.php?file=if7utxpq155dfq1sa40l.jpg

NarutoO
08-08-13, 14:43
U ATA radice (takovy ten velky siroky stary konektor po cele sirce HDD) je moznost u nekterych disku ho dat obracene. Pokud to nemas opacne, kukni se, jestli jsi neohnul, nebo neurval nejake piny z konektoru na HDD.


E: Me to obcas take nenabootovalo, take se koukni, jestli nemas v BIOSu nastavene fixne zapojeni primary-secondary a jestli to mas spravne zapojene, jak to bylo predtim.
E2: Koukam, ze mas SATA radic, tak to neni tento pripad.

-NtO-

znedlob
08-08-13, 19:08
Ten system zapojeni napajeciho kabelu do hdd jsem nepochopil. Mimochodem tohle neni ata ale Sata.

BIqcko
08-08-13, 23:21
Sedly jak nepochopil ?

znedlob
08-08-13, 23:34
Neřeš. Zkontroluj jestli všechny kabely jsou zastrčené pořádně. Kdyžtak zkus jinej 4-pin kabel do HDD, vidim že je tam jeden volnej.
Zkus vyndat baterku ze základní na 30s, BIOS se restartuje.

Pokud to nepomůže tak zkus reinstall winů. Někomu to fungovalo (http://www.tomshardware.co.uk/forum/360304-31-reboot-select-proper-boot-device-insert-boot-media-selected).

514Pro
09-08-13, 09:47
Mozna mu jen vypadl z boot orderu, staci se kouknout do BIOSu do boot menu, zda se tam disk objevuje ci ne a pripadne to donastavit a kontrolovat zapojeni na obou stranach kabelu. S baterkou strachat mi prijde overkill, na reste biosu vetsinou staci reset pinem.

E: U kamarada jsem prisel na podobnou vec, mozna zkus pouzit ten druhej SATA port. Uz si myslel, ze potrebuje novej disk a stacilo znova prepojit Sata kabel a jelo to. EVentuelne pouzit jinej.

znedlob
09-08-13, 11:09
Když jsem pročítal ty EN fora, bylo tam toho hrozně moc, tak jsem vybral jen něco. U každého zabralo něco jinýho.

BIqcko
11-08-13, 02:56
514pro - Môžeš mi podrobnejšie vysvetliť ako to spraviť ?
Do PC sa vyznám jak metrix do rapu ..

Tak dneska som pozrel do biosu do mainu a SATA1 not detected

514Pro
12-08-13, 08:28
Pri vypnutem PC zkusis znovu odpojit a zapojit Sata kabely, pozor, nektere maji pojistku proti vytazeni - udelej to na obou stranach.
V biosu a zalezi na jeho typu (jsou 3 druhy v podstate) si najdes obrazovku/menu, kde se da nastavit poradi zarizeni a z kterych se ma bootovat. Tam si pak najdes, zda se ti zobrazuje disk - bude mit oznaceni neco jako WD2500KS, zalezi co mas za znacku a nastavis ho na prvni, pripadne druhou pozici - prvni muze byt mechanika, ale pokud mivas media v mechanice, bude to trochu brzdit start PC nez si overi, ze sez toho media neda bootovat.