PDA

Zobrazit normální verzi : classic/kofi/txt



FraGyver
25-08-13, 00:06
Odkaz na ban:
http://csko.cz/bans/ban_details.php?bid=79243

Takže dostal jsem ban za texturu. Je to za velkou skálu na de_nuke, na kterou, jak si možná i někdo z tehdejších online jedinců vzpomene, jsem se ve spamboxu dotazoval několik dní zpátky.
Samozřejmě jsem si vědom kontroverznosti pozice i faktu, že je vesměs tradičně zakázána. Nicméně opírat se chci o následující:
- Při onom dotazu jsem od adminů dostal odlišné odpovědi. Zastoupeny byly oba tábory ban/neban
- Pravidla Kotelny textury nezmiňují. Jmenovitě je z podobného soudku zakázán jen skywalking.
- Banu nepředcházelo žádné upozornění. Což by mělo proběhnout, pokud člověk hodlá zabanovat něco, o čem si hráč nemůže být jistý, zda je, nebo není zakázáno. Alespoň slušný lidi to dělají. :)

Z těchto důvodů si myslím, že ban na jeden den za tuto pozici je nemístný. Naskýtá se otázka jak velkou roli v délce banu sehrál fakt, že jsem z té pozice dotyčného admina zabil, ale byla by to jen spekulační rovina, tak nechám být.
Je mi jasné, že z mnoha možných důvodů se tato žádost nestihne vyřídit před uplynutím banu. Nicméně mi jde o to, že nyní mám ve veřejném banlistu záznam a to mi škodí. Proto bych ocenil dořešení a případné odstranění tohoto záznamu. Současně by bylo fajn jednomyslné rozhodnutí kompetentních osob o povaze nejen této pozice, ale i výsledek zanést do pravidel, aby se zamezilo takovýmto zbytečným banům.
Díky za pozornost a případná vyjádření.
FräGyver

Giussepe
25-08-13, 00:36
Napsal jsem to do shoutboxu, napíšu to i sem.

Byl bych pro zkrácení, ne-li vůbec pro zrušení banu, ovšem pouze v případě, že banu opravdu nepředcházelo žádné varování. Jelikož pravidla kotelny, aspoň pokud vím, opravdu nikde neřeší tuto texturu na de_nuke, mělo by se aspoň předem upozornit na zákaz a ne hned loupnout ban.

kofi
25-08-13, 00:50
Když jsem ještě neměl práva, taky jsem dostal ban za texturu a žádné varování nepředcházelo... V pravidlech to je. Btw jeden den tě nezabije.

FraGyver
25-08-13, 00:56
Ano, jeden den mě nezabije, ale vzhledem k tomu, že jsem zaměstnaný ve směnném provozu, jeden zabitý den z víkendu zamrzí. A navíc tu stále máme ten záznam ve veřejném banlistu. Mám odadminovaných 7 let a ještě nějaký ten pátek bych někde chtěl, tohle na mne vrhá špatné světlo. Zbytečně. Je mi líto, že ti bylo v tomhle směru někdy ukřivděno, ale nedává ti to právo vracet to stejným způsobem mě.
Poprosím o citaci pasáže z pravidel, pokrývající zákaz textury, děkuji.

kofi
25-08-13, 01:02
Na nikom si nic nevylejvam, nemam to zapotřebí. Na nukea_rarea se za to banuje normálně, tk nechápu proč klasickej nuke by měla být vyjímka.

hofy
25-08-13, 01:08
Osobně řeším texturu na nejdřív grabem/slayem nebo kickem a podruhé už tam nikdo nevlezl, takže jsem za to ani nikdy nemusel banovat. Vzhledem k tomu, že je to bezproblémový hráč bez záznamu v banlistu bych se přimlouval za unban. Je ale fakt, že skála na nuke se nebanuje (specifikace jaká přesně, už ale chybí, takže je to diskutabilní), já bych to nebanoval.

kofi
25-08-13, 01:10
Ta jak tam skáčeš z auta... Vzhledem k tomu jak tu pišeš, že je to bezproblémový hráč tak dávám unban. Jen tam příště nelez.

FraGyver
25-08-13, 01:21
Nebudu tam lézt před tebou. Nemám potřebu dráždit hada bosou nohou. Nicméně v závislosti na benevolenci přítomného admina na tu skálu chodit budu, dokud nebude opak stanoven v pravidlech. Přeci jen ani jedno z 16 pravidel na Kotelně nestanovuje ten zákaz. Dalo by se diskutovat o zařazení k bodu 14, ale ten je imho určen na čisté bugy.
Rozuměj já nemám zájem válčit, nebo něco podobného, jen nevidím prachžádný důvod vzdávat se taktické výhody, když je přinejhorším jen diskutabilní. Je (A zároveň není) to srovnatelné třeba s begripem, či fastzoomem.
nuke_rarea je dobrá mapa, ale je to modifikováno tak moc, že ta specifika mezi těma dvěma mapama nejsou stejná. Na textury je rarea hrozná. Ale rozdíl k normálnímu nuke je asi jako dust2 vs dust2_2006.
Tetury jsou zde nedořešené. Je v zájmu všech asi mít jasno.
Každopádně děkuji za unban.

3necky
25-08-13, 09:45
No bylo by vhodné tohle už nějak vyřešit, lepší příležitost snad nebude. Banovat nebo ne? Chce to pevně zabudovat do pravidel, ne jen tuhle pozici, ale obecně.
Já osobně jsem za to, aby se textury kam se dostanete bez cizí pomoci nebanovaly. Já osobně tohle vůbec neřeším.

human
25-08-13, 10:51
Citujem zoida. " toto moze banovat len kokot, ktory tam nedokaze skocit". Aspon raz s nim suhlasim. Nemyslim si, ze zrovna toto by sa malo banovat.

Britny
25-08-13, 11:52
Chtěla bych se jenom přesněji ujistit o jakou skálu se jedná, protože v nuke se říká jenom jednomu bodu skála a na tu vždy bylo povoleno vyskočit - jo spousta hráčů to neumí, tak se tam pomáhají vyhodit, ale i já tam lezu.. A spousta jiných adminů co sem viděla taky, takže jestli se jedná o tuhle skálu, tak je vážně hloupost tohle banovat a jsem pro UB.

matis
25-08-13, 12:02
Citujem zoida. " toto moze banovat len kokot, ktory tam nedokaze skocit". Aspon raz s nim suhlasim. Nemyslim si, ze zrovna toto by sa malo banovat.

toto moze napisal len jumper, preco by mali byt zvyhodneni hraci co dokazu na tu skalu vyskocit.....ale aby bolo jasno na nuke je povolena len a len jedna skala

http://www.cscl.ru/images/articles/de_nuke.jpg - ta vedla budovi...

za dalsie, txt sa banuje az po upozorneni, slap, kick....a ban max. na 3 hodky...

human
25-08-13, 12:19
Aky zvyhodneny, co to melies? Ked to nevie, tak nech sa to nauci. Nepoznam dovod, preco sa to banuje ale urcite to nie je kvoli zvyhodnenosti.


toto moze napisal len jumper, preco by mali byt zvyhodneni hraci co dokazu na tu skalu vyskocit.....ale aby bolo jasno na nuke je povolena len a len jedna skala

http://www.cscl.ru/images/articles/de_nuke.jpg - ta vedla budovi...

za dalsie, txt sa banuje az po upozorneni, slap, kick....a ban max. na 3 hodky...

matis
25-08-13, 12:26
Aky zvyhodneny, co to melies? Ked to nevie, tak nech sa to nauci. Nepoznam dovod, preco sa to banuje ale urcite to nie je kvoli zvyhodnenosti.

no nepoznam okolnosti, ale ako som napisal, ban by mala byt ako uplne posledna moznost....a za dalsie, napisal som ktora je povolena... ostatne co su zakazane, netreba vediet ani skakat....

kofi
25-08-13, 12:31
Citujem zoida. " toto moze banovat len kokot, ktory tam nedokaze skocit". Aspon raz s nim suhlasim. Nemyslim si, ze zrovna toto by sa malo banovat. Vychladni. Vím, že někdo za to dával ban a někdo ne, tak jsem to takhle vyřešil.

3necky
25-08-13, 12:34
Není účelem, abysme se tady pohádali, ale domluvili jako rozumní lidi. Možná je dobré doplnit, že kofi tam umí skočit taky (reakce na Zoida).

Britny, samozřejmě není řeč o skále, kdy skočíš single strafem ze střechy, to je normální klasická pozice, ale o skále naproti z římsy nad náklaďákem, ke kterému potřebuješ umět duckstrafe a vlastně jak to už popsal Fragyver. Pro mě to je využití bugu enginu stejně jako bhop nebo surf, které nikde zakázané nejsou a samozřejmě ani nemůžou, protože to je součást hry.

No matisi to ti nevím. Když to přeženu, proč mají být zvýhodňování hráči, kteří umí bhop a dokážou tak lépe utéct při střelbě, před hráči, kteří ho neumí? Ikdyž máš větší skill jsi zvýhodněn oproti ostatním, proč ne v tomhle?

\\E:
Pořád prosazuju názor, že kam vyjdeš bez cizí pomoci, je účel mapmakera a banovat by se to nemělo.

human
25-08-13, 12:36
Toto vobec nebolo smerovane na teba. Len som citoval zoidov nazor na tuto texturu, s ktorym uplne suhlasim.


Vychladni. Vím, že někdo za to dával ban a někdo ne, tak jsem to takhle vyřešil.

kofi
25-08-13, 12:39
Jak jsem psal. Dostal jsem za to tuším před dvouma rokama ban od 514ky, tak jsem myslel, že je to zakázaný. Počkal jsem den a hrál normálně dál.

3necky
25-08-13, 12:43
Otázkou ale je, když většina bere tuto pozici za "nelegální" a většina hráčů vehře na to nadává, tak v zájmů zachování klidu a míru přidat na tu texturu blok (stejně jak tomu je v de_cbble).

Facened
25-08-13, 12:48
Ja som ani nevedel že toto sa banuje. Za celý čas čo hrám csko som ešte nevidel aby za toto niekto dostal ban a to tam bolo adminov až až. Nech si vraví kto chce čo chce ale v tomto má Zoid svätú pravdu.

matis
25-08-13, 12:50
Není účelem, abysme se tady pohádali, ale domluvili jako rozumní lidi. Možná je dobré doplnit, že kofi tam umí skočit taky (reakce na Zoida).

Britny, samozřejmě není řeč o skále, kdy skočíš single strafem ze střechy, to je normální klasická pozice, ale o skále naproti z římsy nad náklaďákem, ke kterému potřebuješ umět duckstrafe a vlastně jak to už popsal Fragyver. Pro mě to je využití bugu enginu stejně jako bhop nebo surf, které nikde zakázané nejsou a samozřejmě ani nemůžou, protože to je součást hry.

No matisi to ti nevím. Když to přeženu, proč mají být zvýhodňování hráči, kteří umí bhop a dokážou tak lépe utéct při střelbě, před hráči, kteří ho neumí? Ikdyž máš větší skill jsi zvýhodněn oproti ostatním, proč ne v tomhle?

\\E:
Pořád prosazuju názor, že kam vyjdeš bez cizí pomoci, je účel mapmakera a banovat by se to nemělo.

ok mozno moj fail, banovat urcite nie, ale na lige su tieto txt zakazane....zial u nas to nieje nikde....

zvyhodnenie som tak nemyslel ako si si vysvetlil....

MARTiii
25-08-13, 12:51
banovat, neb classic je uzce spjat s ligovymi pravidly

kofi
25-08-13, 13:08
banovat, neb classic je uzce spjat s ligovymi pravidly Hraju ligy téměř 4 roky a tohle pravidlo mi utkvělo v hlavě, proto ten ban.

Britny
25-08-13, 14:17
No řeknu vám to asi takhle - na mapě sultan_dust se dostanu na texturu aji bez padáku pomocí bhopu, ale je to taky zakázané.. I když se tam dostanu sama bez cizí pomocí.. Tyto textury jsou prostě automaticky zakázané a nemělo by se tam lozit a když to někdo poruší, tak je jasný, že já třeba hned ban nedávám, ale upozorním či slap.. A potom dávám ban MAX 1h .. 1 den se mi zdá až příliš.. Takže na nuke je to to samé.. Je tam povolená pouze skála jako textura a to je vše.. Zbytek by se měl trestat, ale néé tak přísně..

kashpi
25-08-13, 16:28
podle mě tam hráč nemá co dělat. Už by se dalo i brát jako neplnění úkolu mapy. Tam se bomba nedá položit, ale vetšinou jsou schopní tam hráči zůstat celý kolo. Jesli je to problém v pravidlech není problém to tam dopsat :)
Navíc pod pravidlama je napsáno

Zde je výčet jen nejčastějších hovadin, kterých se hráči dopouštějí. Pravidla jsou zde hlavně pro hráče, kteří si chtějí zahrát.

FraGyver
25-08-13, 17:44
Tohle je divná odpověď. Pokud se nedržím zbytku týmu a bomby, tak neplním úkol mapy? Takže bude dostávat ban každý kdo nepůjde s davem? Cožpak týmu a samotnému aktu položení bomby neprospěje, pokud někdo kryje jednu strany mapy a jeden z hlavních vchodů na plant? :) Chápu, že to lze zneužít, ale to lze všechno. Někdy přijď na classic až mě tam uvidíš a jestli si mě zapamatuješ jako absolutně netýmového hráče, co všem kazí hru, tak mě banuj. Pokud někdy něco týmu pokazím, není to úmyslně a z tohoto soudku. Už se tu blížíme k souzení mé osoby bez jejího poznání.

kashpi
25-08-13, 18:02
já to nemyslel přímo proti tobě, ale všeobecně. Podle mě je to úplně zbytečný na tu skálu chodit. Spoustu lidí tím nasereš, protože tam to nikdo nečeká. Zabít se tam dá taky těžko, protože zespodu vidíš na něj jen když si stoupne na kraj a střílí dolů. Na to by se mělo zavést jednotný pravidlo, ale bylo vše jasné a admin se mohl na 100% o něco opřít. Vzhledem k tomu jak je dělanej classic, tak by tam měli platit i pravidla co jsou na lize.

Britny
25-08-13, 18:16
Na nuke je povolená jenom velká skála, to by měl každý hráč znát, vždy to tak bylo, ostatní textury jsou zakázané, stejně jako na tom sultanu, či na d2 rádi lezou na texturu na ačku.. Ale spíše by šlo o délku banu, víc jak 3h bych za ni nedala..

FraGyver
25-08-13, 18:25
2kashpi: To je účel, být nečekán. Pokud někdo kempí za tím přepadem, okrádá se o 70% zorného pole minimálně. Takový hráč bude pravděpodobně kempit všude a vždy, tudíž si zaslouží být eliminován. :D Sestřelit hráče z vršku není pro hráče dole těžší než sestřelit někoho na malé skále, nebo z střelba plantu na ket, či z něj vedoucí rampu podél haly. :) S nutností pravidla souhlasím. Zkuste si to u sebe s adminy probrat a zahučet na Kotla, aby to zahrnul do pravidel a nebudem se mít o čem bavit.
2Britny: Malá skála. Velká skála je ta pozice, kde jsem dostal ban. Sultan neznám. Ta římsa v d2 na Ačku je jasná, vidíš tam skrz texturu, to na skále není, ta jen nabízí lepší pohled na okolí hangáru a Ct venku.

Britny
25-08-13, 19:14
Malá a velká skála? Podle mě na nuke je jenom pouze jeden orientační bod pro název "skála" a to je povoleno.. Vůbec jinak nevím co myslíš

http://s10.postimg.org/ruvw7jh1h/nuke.jpg (http://postimg.org/image/ruvw7jh1h/)

FraGyver
25-08-13, 19:28
Myslím to takhle.
3034
Velká skála :)

http://www.youtube.com/watch?v=PLCtorVwZrA

Britny
25-08-13, 19:35
Aha, tak to je už jasné, že je to textura a zakázaná, ty postranní skály jsou :) To snad ani nemusí být v pravidlech, jak říkám - každý by to měl znát.. Jenom by se měly nějak domluvit délky banů.. A všeobecně dávat za texturu do 3h ban..

FraGyver
25-08-13, 19:39
Každý by měl vědět, že cheatovat se nesmí a stejně je to výslovně zahrnuto v pravidlech. Nelze se vymlouvat na předpoklady, když jsou věci dané. Logika velí, že co není zakázané, to je povolené. Slovíčkaření v tomhle ohledu neberu, to bych pak mohl i oponovat tím, že 3D objekt většinou textura nebývá.. Hnáno ad absurdum by pak každý mohl dělat co chce.

Britny
25-08-13, 22:29
Jak už psal kashpi - pravidla jsou pro hráče co si chtějí zahrát.. I kdyby v nich nebylo napsáno, že se nesmí cheatovat, tak se cheatovat nesmí, je to všeobecné pravidlo, které má každý znát a néé se ohánět tím, že když to tam není tak se to může.. bhopem a vším možný se dostanu na další zakázané místa co jsou brány jako textury a nesmí se tam.. Je to znevýhodnění ostatních hráčů, stejně tak, jako když někdo používá wall, či AB.. Pokud někoho uvidím na textuře na nuke, kde nemá být kromě skály, tak ho napomenu.. Pokud neuposlechne, tak mu ten ban dám a ať si jde brečet sem na forko - textury jsou také všeobecně známé pravidlo 1.6 stejně jako cheating a "neznalost pravidel tě neomlouvá" ..

kofi
25-08-13, 23:37
Locknul bych to, jak se říká rozmazaný hovno nejvíc smrdí.

Kotel
26-08-13, 09:53
Textura se banuje jen v případě, že hráč není vidět a vidí ostatní nebo nejde zabít nebo se tam zakempí a zdržuje. V jiném případě to přeci neovlivňuje chod serveru.

FraGyver
26-08-13, 13:54
Takže je ta pozice povolená. Já děkuji převelice za rozlousknutí tohoto oříšku. :)