PDA

Zobrazit normální verzi : Do vody, do sucha



Grakon2702
06-10-13, 15:27
Kdysi, když jsem jezdil na tábory, hráli jsme jednu zajímavou hru na pozornost. Nevím jak se jmenovala, ale byla docela dost zábavná, a tak mě napadlo,že tu hru převedu sem na JB, jenže tato hra má pár pravidel, které jsou v rozporu s normálnímy pravidly hry.

O čem hra tedy je: Určí se dvě zóny, voda a sucho. Navíc se určí ještě jeden člověk (říkejme mu třeba generál), který bude říkat dva určité příkazy, ale nezůčastní se samotné hry.
Na začátku hry stojí všichni hráči na hranici na hranici mezi vodou a suchem, generál stojí někde mimo tak, ať vidí na všechny hráče. Generál bude říkat určité příkazy, co se týče zóny vody a sucha např.: Ven z vody, do vody, do sucha, ven ze sucha... atd. Hráči mají však povoleno poslechnout jen dva příkazy: Do vody, do sucha. Když tedy generál na začátku hry řekne příkaz ,,do vody", všichni hráči jsou povinni jít do oblasti vody, když naopak generál řekne ,,do sucha", musí jít hráči do oblasti sucha. Když však generál řekne něco jiného např.: ,,ven z vody" hráči musí zůstat na místě, protože to není jeden z příkazů, které mají povoleno poslouchat. Když tedy nějaký hráč při nějakém falešném příkazu udělá sebemenší pohyb, vypadává ze hry (v případě JB má kill). Vyhrává samozřejmě poslední hrající hráč.

Je to fajn hra na pozornost, tak mě napadlo, že ji asi začnu používat i na JB, jenže má to jeden háček. V pravidlech hry je napsáno, že CT musí tolerovat menší pohyby vězňů o milimetry. Ve hře na sucho a na vodu, však musí bezhybně stát na místě a nesmí se ani pohnout. Mohla by se tedy v tomhle případě udělat vyjímka?

A teď celkové obecná otázka: Mohou se obejít pravidla v případě, že se jedná o nějakou hru?

Díky za případné odpovědi :).

Swagrid
06-10-13, 16:27
To nemusíš oznamovat. Chvilku to na serveru používej a pokud bude bavit tak se sama ujme.

vikernes
06-10-13, 19:10
To vypadá zajmavě někdy to zkusim :)

kono159
07-10-13, 16:56
je nejaky prikaz aby mohli na hranicu? alebo najskor su na hranici a ked uz su vo vode alebo na suchu tak sa len prebieha z jednoho do druheho?

Grakon2702
07-10-13, 18:25
Už jen z jednoho do druhého. Předpokládám tedy, že tuto hru můžu praktikovat. To je dobré :)

Swagrid
08-10-13, 07:30
Není to špatný nápad. Až to budeš někdy zkoušet, napiš mi na steam. Rád se podívám :)