PDA

Zobrazit normální verzi : Prosím POMOC!! Sekání Her.



mirous
09-11-13, 22:03
Zdravím Vás a prosím o radu. Jistě se mezi Vámi najde někdo šikovný, kdo mě dokáže poradit. Odborník přes kompy nejsem, takže trochu trpělivosti se mnou :). Přejdu k problému: cca 14 dní se mi sekají veškeré hry. Hraji jen CSko, ale mám nainstalovaný i GTA 4, které před tím běželo naprosto v pořádku, teď je nehratelné. V csku je velmi nepatrná prodleva střelby od stisknutí myši, především je to znát u knifu. Není to ale jen při kliknutí na myš, knifem mě zabijou ale jakoby opožděně zjistím, že jsem mrtvý. Těžko se to popisuje, ale přirovnal bych to k lagovaní, kdy Vás např.zabijí, což se ukáže s prodlevou půl sekundy. Ale ping mám v pořádku, navíc GTA není on-line. Původně jsem myslel, že to způsobila aktualizace STEAMU, ale tou to nebude. Ostatní hry s tím nemají nic společného, csko jsem přeinstaloval, zkoušel vrátit na původní verzi dle návodů zde. Takže jsem pátral dál. Podle netu jsem zjistil výskyt programu IBupdater, který by to mohl způsobovat. Ale ten jsem taky nenašel v PC. Takže následoval test grafiky, ta podle všecho funguje jak má, teploty jsou kolem 50-60°C, což mě příjde v normálu. FPS jse taky celkem v pohodě, dost kolísá, ale průměr je v normálu. Profoukal jsem větrák, projel počítač antivirem, ad-adwarem, odstranil co se dalo. Tím mé pokusy byly vyčerpány a už fakt nevím. Nezahraju si ani tak nenáročnou hru, jako csko. Nevím co s tím, noťas je rok starý, leč koupený na firmu a tím pádem byla záruka jen rok. Sestava následující: Acer Aspire 5750G, IC i3 (2,1GHz), NVIDIA GeForce GT630M (1GB), 4GB DDR3, 750GB HDD.

Takže pokud by měl ještě někdo nějaký nápad, popřípadě se mezi Vámi nacházel někdo z Prahy + 100km, kdo se tím třeba živí, nebo zná nějaká dobrý servis, tak prosím o kontakt. Hlavně nechci slyšet, že potřebuju nové PC, jako mi to většinou, když jsem řešil nějaký problém s předešlými PC, v servisech říkali.

Abych zjistil co je autu, použiju diagnostiku, přece musí být něco i na PC, nebo jak se to sakra zjišťuje? (kromě správce zařízení, které píše, že vše funguje i když to tu věc ani nemá :) ).

Díky moc za názory :)

apach29
09-11-13, 22:19
Kdyz jsi "profoukl" vetrak, mel jsi tim na mysli to, ze jsi ntb rozebral, nebo jsi jen pustil vzduch zvenku do otvoru ventilace? Pokud je ma domenka spravna, musis ntb rozebrat a poradne ho vycistit od prachu, "profouknuti" zvenku nepomuze.
To by melo tvuj problem vyresit, pokud ne, tak zaloha vseho potrebnyho a obnovit system do tovarniho nastaveni. Tim se ti preinstalujou winy a vse co mas na "C" se smaze.

lynx
10-11-13, 12:45
Na diagnostiku programy máš, ale ked to predtym šlo v pohode, môže to byť čokoľvek. Môže to byť jak SW tak HW.

Pre SW:
V prvom rade porozmýšľaj, čo všetko sa menilo v SW od tej doby čo to ide zle. Skus otestovať ramky programom "memtest" (čo najdlhšie sa da) a teploty HDD a CPU programom "Speedfan", pripadne "Everestom" (skus dohladat od vyrobcu ich priemerne teploty v pokoji a zatazi). Skus sem postnut kompletny zoznam zo spravcu uloh, ake procesy ti bezia. Takisto to prebehnut programom "Hijackthis", aby sme vedeli co sa spusta v registroch pri startupe, ak to je nejakym programom/spywarom?. Najlepsie by bolo ak by si si zalohoval veci, a format pc, a clean install, aby sme mohli vylucit SW chybu. (Nemenil si nieco v biose?)

Pre HW:
Prefuknut vetrak zospodu nema cenu. Musis rozobrat spodnu cast notbuku (vybrať najprv baterku von!), povyberať/rozobrať čo ide, dokladne ocistit hlavne vrtulky vent. od prachu, znizuju mu otacky a tym padom aj chladiaci ucinok. Dobre je prefuknut aj ramky, popozerat navonok ci je vsetko jak ma byt, ci nieje nieco upchate a pod. Ak sa ti nieco prehrialo zlym chladenim (a tim padom sa nieco natrvalo poskodilo, nejaka suciastka) tak to už opravis len vymenou daneho dielu. (ak je to doskou, mozes rovno pozerat novy notbuk).

mirous
10-11-13, 18:09
Počítač jsem se snažil rozebrat, ale zjistil jsem, že to není až taková sranda. Ten spodní dekl mě vůbec nejde sundat, bojim se, že zlomim klávesnici. Já tak do ruky sekeru a kladivo ale kdepak takovýhle jemnosti. Stáhnu ty programy a otestuju to. Až budu mít výsledky, tak je sem hodím. V biosu sem nic nedělal, s tím neumím tak se do toho nevrtám. Přeinstal WIN stačí vrátit do továrního nastavení, nebo naformátovat disk?

mirous
10-11-13, 19:06
Tohle mě vypliv ten program Hijackthis:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 19:03:23, on 10.11.2013
Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)
MSIE: Internet Explorer v10.0 (10.00.9200.16720)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe
C:\Program Files (x86)\NTI\Acer Backup Manager\BackupManagerTray.exe
C:\Program Files (x86)\DivX\DivX Update\DivXUpdate.exe
C:\ProgramData\Ad-Aware Browsing Protection\adawarebp.exe
C:\PROGRA~2\AD-AWA~1\AdAware.exe
C:\Program Files (x86)\SpeedFan\speedfan.exe
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Users\Mirek\Downloads\hijackthis.exe
C:\Windows\SysWOW64\NOTEPAD.EXE

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://acer.msn.com
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://acer.msn.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: RealNetworks Download and Record Plugin for Internet Explorer - {3049C3E9-B461-4BC5-8870-4C09146192CA} - C:\ProgramData\RealNetworks\RealDownloader\Browser Plugins\IE\rndlbrowserrecordplugin.dll
O2 - BHO: Ad-Aware Security Add-on - {6c97a91e-4524-4019-86af-2aa2d567bf5c} - C:\Program Files (x86)\Lavasoft\AdAware SecureSearch Toolbar\adawareDx.dll
O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveShellExtensions.dll
O2 - BHO: Windows Live ID Sign-in Helper - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll
O3 - Toolbar: Ad-Aware Security Add-on - {6c97a91e-4524-4019-86af-2aa2d567bf5c} - C:\Program Files (x86)\Lavasoft\AdAware SecureSearch Toolbar\adawareDx.dll
O4 - HKLM\..\Run: [SuiteTray] "C:\Program Files (x86)\EgisTec MyWinLockerSuite\x86\SuiteTray.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [BackupManagerTray] "C:\Program Files (x86)\NTI\Acer Backup Manager\BackupManagerTray.exe" -h -k
O4 - HKLM\..\Run: [Dolby Advanced Audio v2] "C:\Dolby PCEE4\pcee4.exe" -autostart
O4 - HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [DivXMediaServer] C:\Program Files (x86)\DivX\DivX Media Server\DivXMediaServer.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DivXUpdate] "C:\Program Files (x86)\DivX\DivX Update\DivXUpdate.exe" /CHECKNOW
O4 - HKLM\..\Run: [Ad-Aware Browsing Protection] "C:\ProgramData\Ad-Aware Browsing Protection\adawarebp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Ad-Aware Antivirus] "C:\Program Files (x86)\Ad-Aware Antivirus\AdAwareLauncher" --windows-run
O4 - HKCU\..\Run: [Sidebar] C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-21-1869090512-2576425860-2104845235-1000\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'UpdatusUser')
O4 - HKUS\S-1-5-21-1869090512-2576425860-2104845235-1000\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'UpdatusUser')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [IsMyWinLockerReboot] msiexec.exe /qn /x{voidguid} (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [IsMyWinLockerReboot] msiexec.exe /qn /x{voidguid} (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: Add to Evernote 4.0 - res://C:\Program Files (x86)\Evernote\Evernote\EvernoteIE.dll/204
O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensa&ver - res://C:\Windows\system32\GPhotos.scr/200
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~4\Office12\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WindowsLiveWriterShortcuts.dll,-1004 - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WindowsLiveWriterShortcuts.dll,-1003 - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll
O9 - Extra button: Odeslat do aplikace OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~4\Office12\ONBttnIE.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Od&eslat do aplikace OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~4\Office12\ONBttnIE.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~2\MICROS~4\Office12\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: @C:\Program Files (x86)\Evernote\Evernote\Resource.dll,-101 - {A95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - res://C:\Program Files (x86)\Evernote\Evernote\EvernoteIE.dll/204 (file missing)
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Program Files (x86)\Evernote\Evernote\Resource.dll,-101 - {A95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - res://C:\Program Files (x86)\Evernote\Evernote\EvernoteIE.dll/204 (file missing)
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll
O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics
O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveSystemServices.dll
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~2\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O18 - Protocol: wlpg - {E43EF6CD-A37A-4A9B-9E6F-83F89B8E6324} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\AlbumDownloadProtocolHandler.dll
O20 - AppInit_DLLs: C:\Windows\SysWOW64\nvinit.dll
O23 - Service: Ad-Aware Service - Lavasoft Limited - C:\Program Files (x86)\Ad-Aware Antivirus\AdAwareService.exe
O23 - Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\armsvc.exe
O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - Adobe Systems Incorporated - C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerUpda teService.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)
O23 - Service: Dritek WMI Service (DsiWMIService) - Dritek System Inc. - C:\Program Files (x86)\Launch Manager\dsiwmis.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: EgisTec Ticket Service - Egis Technology Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\EgisTec\Services\EgisTicketService.exe
O23 - Service: ePower Service (ePowerSvc) - Acer Incorporated - C:\Program Files\Acer\Acer ePower Management\ePowerSvc.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Acresso Software Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: GamesAppService - WildTangent, Inc. - C:\Program Files (x86)\WildTangent Games\App\GamesAppService.exe
O23 - Service: GREGService - Acer Incorporated - C:\Program Files (x86)\Acer\Registration\GREGsvc.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files (x86)\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: Intel(R) Rapid Storage Technology (IAStorDataMgrSvc) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorDataMgrSvc.exe
O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Live Updater Service - Acer Incorporated - C:\Program Files\Acer\Acer Updater\UpdaterService.exe
O23 - Service: Intel(R) Management and Security Application Local Management Service (LMS) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\LMS\LMS.exe
O23 - Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMaintenance) - Mozilla Foundation - C:\Program Files (x86)\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe
O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Norton Online Backup (NOBU) - Symantec Corporation - C:\Program Files (x86)\Symantec\Norton Online Backup\NOBuAgent.exe
O23 - Service: NTI IScheduleSvc - NTI Corporation - C:\Program Files (x86)\NTI\Acer Backup Manager\IScheduleSvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe (file missing)
O23 - Service: NVIDIA Update Service Daemon (nvUpdatusService) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NVIDIA Updatus\daemonu.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: RealNetworks Downloader Resolver Service - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\RealNetworks\RealDownloader\rndlresolversvc. exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Ad-Aware (SBAMSvc) - GFI Software - C:\Program Files (x86)\Ad-Aware Antivirus\SBAMSvc.exe
O23 - Service: Skype Updater (SkypeUpdate) - Skype Technologies - C:\Program Files (x86)\Skype\Updater\Updater.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)
O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\Steam\SteamService.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)
O23 - Service: Intel(R) Management and Security Application User Notification Service (UNS) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\UNS\UNS.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Wat\WatUX.exe,-601 (WatAdminSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\Wat\WatAdminSvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)
O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)
O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

--
End of file - 13001 bytes


Teplota procesoru je někde kolem 50 stupních, v běžném provozu, ramka chybu neukazuje. Ještě to zkusím v zátěži.

apach29
10-11-13, 19:18
Počítač jsem se snažil rozebrat, ale zjistil jsem, že to není až taková sranda. Ten spodní dekl mě vůbec nejde sundat, bojim se, že zlomim klávesnici. Já tak do ruky sekeru a kladivo ale kdepak takovýhle jemnosti. Stáhnu ty programy a otestuju to. Až budu mít výsledky, tak je sem hodím. V biosu sem nic nedělal, s tím neumím tak se do toho nevrtám. Přeinstal WIN stačí vrátit do továrního nastavení, nebo naformátovat disk?
Musis sundat klavesnici a pod ni jsou dalsi sroubky, ktery drzi ten spodni dekl. mela by jit jen vycvaknout sroubovackem. Kdyz das tovarni nastaveni, melo by se te to zeptat, jestli chces format. myslim :D

lynx
11-11-13, 00:32
50C teplota v klude u notbuku mi pride az prilis vela. Normalne by mi to prislo nieco okolo 40C. (dohladaj na nete, intel bude mat urcite na svojej strane produkty a popis k nim s tymito informaciami). Narychlo som preletel ten hijack vypis, ale nic podozrive nevidim. I ked na druhej strane, neviem co su vsetky tvoje programy zac. Daj "start/spustit/" napis do policka "msconfig"/ zvol selektivne spustenie, na zalozke "pri spusteni" odciarkni vsetky programy co mozes (potom si to mozes vratit spat). Skus aj odinstalovat antivirak, ak budes reinstalovat win, tak je to aj tak jedno, za skusku nic nedas. Myslim, ze ked vlozis do notebuku instalacne dvd (prva zaloha vytvarana pri prvom zapnuti, casto aj 2-3 dvd's) tak to hodi format pred instalaciou samo, i ked niesom si isty. Pokial das opravu priamo zo zalohy z hdd, tak uz si formatom vobec niesom isty:D. skusaj, skusaj, skusaj....

znedlob
11-11-13, 05:45
Na YT vetsinou byva navod jak rozebrat notas. Dej tam nazev tvyho notasu a projed vsechna videa.

mirous
11-11-13, 20:00
No to je právě problém, žádné instalační DVD nemám. Ale komp jsem koupil normálně s OS, licenční kód mám, takže teď nevím jak dál, asi si mám stáhnou sedmičky a vypálit ne? Na starém PC jsem měl origoš XP na CD a instaloval jsem to přímo z toho.

lynx
11-11-13, 20:21
Tak to skús najprv normalne preinstalovat z hdd, potom uvidime. Je mozne ze ta zaloha/instalacka co mas na hdd, ma vyhradenu vlastnu particiu/sektor na disku, takze sa na nu nic neuklada a ani sa nezformatuje ale ten zvysok ano, co teda uplne staci. Osobne by som vsak postupne povypinal proces po procese, alebo uplne odinstaloval program po programe, ci nieco nezaberie. Lebo predsa len ak aj reinstal pomoze, a nevies cim to bolo, moze sa to stat znovu a nebudes vediet cim to je. Ked ti nepomoze cisty install... tak to vidim uz iba na hw chybu.

ps: tak raz som to s tim vypalovanim robil kamoske, normalne som aj zadal jej licencny kod, ktory mala na nalepke. Vsetko bolo ok, a po case jej vybehlo ze "tieto widly su kopia, pravdepodobne ste sa stali obetou bla bla..." permanentne malymi pismenami v pravom spodnom rohu. Nechcelo sa mi s tym srat, tak som stiahol aktivator, a crackol to :D

mirous
11-11-13, 21:30
:D taky způsob. Jo jak píšeš, šel jsem program po programu a odinstalovával. Teď mě nufunge scroll up na touchpadu a to jsem instaloval ovladač a stejně nejde :)

apach29
11-11-13, 21:51
Ses vul, udelej co jsem ti napsal ja(rozeber notas a vycisti ho pradne, nebo to dej na cisteni do nejakyho servisu za 500,- cca) a jak to nepomuze, mel by mit tvuj notas neco jako "acer recovery" nebo tak neco a tam najdes "vratit do tovarniho nastaveni".

lynx
11-11-13, 22:56
apach29
proc vul, aspon si bude isty ze to nieje nejakou aplikaciou, programom a pod. ked ho chce preinstalovat tak to je aj tak jedno nie? Ak sa mu to stane znovu moze sa tomu aspon vyhnut, inac bude cely proces opakovat znova.. to acer recovery nieje nic ine ako reinstalacia winu s ovladacmi, a vsetkymi srackami, appkami a milion dalsimi zbytocnymi procesmi a vecami ako mcafee a pod. hovadiny. co tam boli na zaciatku...by the way, NAJUCINNEJSIA LIECBA JE PREVENCIA!!

pozeral som teploty toho procaku, max.prac.teplota je 85C, vsetko nad=>dmg. normalna "idle" teplota sa pohybuje v rozmedzi 40-50C. Sprav test, daj rozbalit nejaky velky ".rar" subor, procak vtedy slape na 100%, prip stahni nejaky programik na zatazove testy cpu tzv "burnout". Pusti speedfana, a sleduj na aku maxku sa ti to az vysplha, ci to stiha chladit.Ak nie, tak ho musis proste nejako rozobrat, vycistit vetraky, chladice atd..

dhaaqu
12-11-13, 00:36
Udělej co ti radí apach, zvlášť jestli máš noťas už rok a ještě jsi ho nečistil, tak min. 1x za rok budeš muset, na prach v chlazení ti odejde jinak každý ntb. U dnešních laptopů se už bohužel z jednoduchých marketingových důvodů dělá právě chlazení procesoru nepřístupné, tím trpí i tvůj model.
http://www.youtube.com/watch?v=maoRU9NhyJo Aby ses na chladič alespoň podíval musel by ses domontovat do času 3:00 a pak třeba vysavačem odsát co půjde. Chuchvlalec prachu ale bývá bohužel často mezi větráčkem a heatpipe a tu tady ještě neuvidíš a prach pravděpodobně neodsaješ. To by ses musel dostat až do času 8:00 a to už je pořádná montéřina.
Vyčistit bude potřeba v každém případě a v každém případě to bude levnější než nový...

K operačnímu systému:
CD už se dnes nedávají a jak tu bylo zmíněno, budeš mít speciální oddíl disku vyčleněn pro obnovu. Spustíš Acer recovery (nebo jakkoli se to jmenuj)e a proklikáš se k obnovení továrního nastavení. To ti automaticky zformátuje disk C. Takže někam předtím zazálohovat data. Pokud sis disk virtuálně rozdělil, tak ostatní oddíly se ti nezformátují a poslouží tak pro zálohu. Doporučuju případně hned po obnově systému disk pro tyto účely rozdělit

apach29
12-11-13, 05:03
apach29
proc vul, aspon si bude isty ze to nieje nejakou aplikaciou, programom a pod. ked ho chce preinstalovat tak to je aj tak jedno nie? Ak sa mu to stane znovu moze sa tomu aspon vyhnut, inac bude cely proces opakovat znova.. to acer recovery nieje nic ine ako reinstalacia winu s ovladacmi, a vsetkymi srackami, appkami a milion dalsimi zbytocnymi procesmi a vecami ako mcafee a pod. hovadiny. co tam boli na zaciatku...by the way, NAJUCINNEJSIA LIECBA JE PREVENCIA!!

pozeral som teploty toho procaku, max.prac.teplota je 85C, vsetko nad=>dmg. normalna "idle" teplota sa pohybuje v rozmedzi 40-50C. Sprav test, daj rozbalit nejaky velky ".rar" subor, procak vtedy slape na 100%, prip stahni nejaky programik na zatazove testy cpu tzv "burnout". Pusti speedfana, a sleduj na aku maxku sa ti to az vysplha, ci to stiha chladit.Ak nie, tak ho musis proste nejako rozobrat, vycistit vetraky, chladice atd..
Sice ocenuji tvou snahu pomoci, ale to, ze to delas spatne me vytaci. Nemusi odinstalovavat programy po jednom, hlavne kdyz nevi, co jsou zac.
Na to jsou lepsi zpusoby, treba Ashampoo WinOptimizer 10, kde si jen klikne na "strartUp" a odskrtne programy, ktery nechce aby se spoustely se startem winu. Kdyz neco dodrbe, muze to kdykoli zaskrtnout zpet a pohoda.
Je v tom taky cistic registru a optimalizace PC jednim kliknutim pro lidi, kteri se nechcou hrabat v SW a neco podelat.
Ale ja bych to tu videl na zapraseny chladice, manzelce to dela taky a pomuze jen vycistit. To je treba zhruba jednou za 3-6 mesicu, podle toho kde ten notas miva(moja ho ma vecne na sedacce, nebo na perine) kde to bere hodne bordelu dovnitr.

znedlob
12-11-13, 09:35
Ashampoo ne. Pri neodbornym pouziti muze celkem dost poskodit PC. Radsi CCleaner, ten je blbuvzdornejsi.

mirous
12-11-13, 14:21
Kamrád zrovna ke mě přišel pro radu, co dělat, když mu cuká auto. Filtry neměl měněný asi 40 tisíc km, takže první sem mu řekl aby je vyměnil, vyčistil. Takže bych byl asi blbej, kdybych pak u PC dělal něco jinak. Dám tedy na Vás a zítra to rozmontuji a vyčistím. Čištěné to zatím nebylo. Používám ho většinou na stole, ale občas na filmek postel :). Jen doufám, že to pak zase bez poškození smontuji když vidím tu jemnou elektromechaniku :).

apach29
12-11-13, 14:55
Radeji to vzdy odfot, co kam patri. Ja to slozil v pohode, jen jeden sroubek mi zbyl a nevim odkud je :D

znedlob
12-11-13, 17:03
I jeden šroubek může zavinit, že se ti notas rozpadne v ruce :D

mirous
14-11-13, 09:56
Tak sem počítač rozebral, vše vyčistil. Moc prachu tam nebylo, samozřejmě, že se seká dál. Vše vypadalo, že tak vypadat má, tedy,opticky nikde nic propáleného, vypadlého, uvolněného. Takže zkusím přeinstalovat win. Každopádně mě zbyly dva šroubky, které jako jediné dva se od ostatních liší, za boha jsem nepřišel na to kam patří. Ale nic v tom nerachtá a snad funguje jak má :D

apach29
14-11-13, 18:13
:D dva sroubky? To jsi jeste v pohode :D.
Klikni na Start-vsechny programy-Acer-Acer recovery management a vrat to do tovarniho nastaveni. Tak budes mit jistotu, ze se ti nesmaze partition se zalohou systemu a budes moct kdykoli reinstalnout system stejnym zpusobem.
Hlavne si zalohuj vsechno co potrebujes a nejlip si udelej, pokud jeste nemas, druhej oddil na disku. Na system ti staci +- 40GB, radeji 50 :)

mirous
15-11-13, 14:47
A tím se ale disk nezformátuje ne? resp.tam může být někde zalezlý nějaký červík či jinej neřád :).

apach29
15-11-13, 14:58
Melo by ti to format nabidnout, pokud ne, tak to smaze vsechno sam.

trew
15-11-13, 17:36
já když jsem dával reinstall pc, tak jsem vybral to formátovat určitej disk, pak jsem dal ten disk ještě smazat a už jen nechal založit novej. Se tě to zeptá jestli chceš ten disk nějak rozdělit na díly... já to nepotřebuju, jen to odklikám bez dílů. Stejně na pc mám pro jinej systém vždy virtuální pc přes http://www.vmware.com/cz/products/workstation/ ke stažení tady (http://torrentsection.com/torrent_search/?s=vmware+workstation&submit.x=0&submit.y=0)

mirous
18-11-13, 11:14
ok tak díky. Teď všechno zazálohovat a to je největší pakárna :(

znedlob
18-11-13, 16:18
To je to nejlehčí. Pokud máš externí disk teda :D. Nebo složitěji si můžeš vytvořit další oddíl na disku (třeba 100GB) a na něj si to zazálohovat. Pak při přeinstalaci zformátuješ jen ten první oddíl s Win7.

mirous
19-11-13, 16:44
Exterňák mám, ale funguje jen když má zrovna náladu :D. Takže je riziko tam uložit data s tím, že je už nedostanu zpět :D.

dhaaqu
19-11-13, 21:06
Pokud máš HDD větší než 100GB tak není důvod ho nerozdělit. Není to složité, ale možná k tomu budeš muset stáhnout utilitku a většinou to jde jen krátce po reinstalu systému tak to udělej jako jednu z prvních věcí (pokud nemáš tu možnost přímo při instalaci...)

Kalerab
19-11-13, 22:09
A sekaju ti len hry(resp. pri vacsej grafickej zatazi) alebo aj pri beznom vyuzivani sa ti vyskytnu nejake problemy? Skusal si update/reinstall grafickeho driveru?
Co sa tyka particiovania disku tak podla mna u kazdeho HDD sa oplati ho rozdelit nie len pri 100GB+. Pri 750GB by som ako uz spominal sedly vytvoril clone partition len na backup - nieco ako "neviditelna" cast disku na ktoru si nahras zalohu a ked budes mat najblizsie nejake problemy tak das len restor z tejto particie a za par minut to mas jak nove.
Na tieto veci odporucam SystemRescueCd. Ten obsahuje aj memtest a SMART(test HDDcka) ktore vedia byt pri problemoch s PC dost uzitocne

mirous
21-11-13, 14:29
Ale když si rozdělím disk a na něho hodím zálohu, tak bych tam mohl zkopírovat i ten problém, který mi teď tvoří to sekání ne? pokud to je softwarová chyba.

Co se sekání týče, nejvíce to pozoruji na hrách. Ale celkově bych řekl, že je ten počítač zpomalenej. Taky se častěji seká. Grafické ovladače bylo to první, po čem jsem šel. Udělal jsem i pár náročných grafických testů, ale vše v normálu. Včera jsem vyhrabal starej noťas, tak jestli ho zprovozním tak si vše do něho překopčim a tenhle naformátuju. Jestli to nepomůže, tak budu nasranej, že jsem před rokem vyhodil 10 tisíc z okna :).

znedlob
28-11-13, 22:35
Já myslel zazálohovat filmy, obrázky, hudbu a tak. popř cstrike složku ze steamu. Ostatní nemusíš.