PDA

Zobrazit normální verzi : Staň sa agentom



matis
26-11-13, 12:19
Staň sa agentom


Kto z Vás, keď bol mladší nechcel byť špiónom či tajným agentom? Poďme sa naň práve zahrať...
heslo je odpoved na otazku : z coho vznikla moja prezyvka? - hladaj na fore
O čo ide? Vašou úlohou sa bude pomocou indícii dopracovať k niečomu a s tým niečim zase k inému, atď
Indície, texty či príbehy budem tu postupne nahadzovať, niekedy to môže trvať aj týždeň, inokedy 10 minút...treba sledovať

čo používať? https://maps.google.sk/ , http://www.ulozto.sk/ , http://csko.cz/forum/forum.php , http://steamcommunity.com/ , https://www.google.sk/ , atď

Súťaž začne prvou indíciou a skončí až Vám napíšem

ceny? 3x 1.mesiac VIP na serveri csko.cz

prosím je to súťaž dlhodobá na silnú pozornosť a úvahu, preto nemajte primitívne otázky....odpovedať budem iba na doležite postrehy a otázky!!!!



PS: Osoby v pribehoch su vymyslene a akakolvek podobnost je nahodna!!!
PS2: pribehy nemusia mat nic spolocne s cskom a ani s tymto forkom....
PS3: nedajte sa nicim pomylit a sustredte sa na indicie

matis
26-11-13, 12:20
1. VIP kod - Vojta
2. VIP kod - Vojta

ObriJahoda
26-11-13, 13:25
nechapem :D

_AnGeL_
26-11-13, 14:55
Takže to bude nejaký predmet?

matis
26-11-13, 15:01
http://ulozto.sk/xtFxkG6z/cislo-na-kamosa-docx

cislo na mojho davneho kamosa, ktory mi slubil s pomocou, ale zial som heslo stratil, musite mi pomoct ho najst, jedno stastie, ze som si ho poznacil na jednu stenu, ked sme boli spolu na futbale....

matis
26-11-13, 17:35
...boli sme tam traja a jeden z tych mojich priatelov je registrovany no forku, urcite u seba skryva indiciu, ktora by mohla viest k otvoreniu mojho dokumentu s cislom na kamarata. Bolo to uz davnejsie, ale presne si spominam, ze to bol skvely a velky futbalovy turnaj. Dokonca ten moj kamos si dal nick podla mesta kde sme boli a kde sa odohravali nejake zapasy toho turnaja. Bol to super zazitok a ludstvo, ako aj my si ho bude pametat velmi dlho a svojim vyznamom sa zapisal do historie...

Acid
26-11-13, 19:20
já jsem taky mimo :D

Mr.N0b0dy
26-11-13, 19:22
Na forku je ten turnaj asi vymazanej nebo co... ja to nikde nenajdu :D

matis
27-11-13, 10:16
...teraz si uz ani nespominam presne ako sme tam cestovali, ale urcite sme sli okolo stredozemneho mora. Je tam krasna a priezracna voda, urcite by som sa tam siel niekedy rad okupat, no zial na nasej ceste sme tu moznost nemali. Ale radsej Vam budem rozpravat o tom turnaji. Bol to turnaj, ktory sa odohrava kazdy rok na inom mieste, ale kazdy je svojim sposobom vynimocny a na kazdom je super atmosfera. Co sa tyka ubytovanie, tak to je vzdy katastrofa, ci uz z financneho hladiska, ale aj obsadenosti. No my sme sa ubytovali uplne mimo mesta, kde sa turnaj odohraval, kedze penazi nebolo vela. Boli sme ubytovany v nedalekom mestecku, ktore bolo po ceste. Nasli sme si maly krasny hotelik, ktoreho nazov bol Whitehouse B&B. Mali tam super ranajky a aj samotne mestecko bolo krasne, urcite by som sa tam rad vratil. Naucil som sa tam nove slovicko - ville, co po francuzky znamena mesto....

mirous
27-11-13, 11:10
Aháááá..jméno už vím, ale co dál?

E: už vím i místo..hoď další nápovědu :).

Tak místo zřejmě mám. I jméno toho, podle kterého jsem k tomu došel. Ale nemůžu najít indicii, kterou by měl mít ten dotyčný stejně jako žádný nápis v okolí toho místa, který by byl heslem. Takže čekám na další indicii a jestli jí sem brzy nedáš, tak ten počítač poletí z okna :D Špatné je, že když tu jen naznačím, kam jsem se dostal, tak toho někdo zneužije a vyhraje :D. Takže neřeknu nic :)

matis
28-11-13, 11:25
...nas hotelik nebol az tak daleko, cca 11 kilometrov, co nam dost vyhovalo, kedze v meste sme boli skoro za 12 minut. Cesta je celkom rychla a prijemna, ale samotne mesto je prekrasne. Vo volnom case sme sa po meste flakali a objavovali historiu mesta, vraj nieslo kedysi nazov "Vianocna rieka". Radi sme sa mestom prechadzali, hlavne vecer, bolo totiz nadherne osvetlene a ten unikatny stadion proste namal chybu. V meste sme dokonca nasli aj skvely golfovy klub, ale zial bol urceny pre vyssiu spolocnost a nie pre nas :D.....

Company
30-11-13, 23:21
Vsetko okrem toho stredozemneho mora mi sedi, neni to Durban to mesto? :D

matis
01-12-13, 21:38
... raz som si pozicial velmi zaujimavu knihu v kniznici, volala sa ako sa stat spionom. Bolo tam velmi vela zaujimavych informacii a obrazkov. Ale najviac ma zaujalo to ako sa pouzivaju sifri a hesla, hlavne na otvorenie tajnych dokumentov. Vedeli ste, ze heslo moze byt jedno slovo, ale aj veta napriklad z troch slov? A vedeli ste, ze pouzite heslo sa skoro stale dava bez medzier? Vlastne heslo jedno suvisle slovo, napr. mame vetu janko je u nas doma, heslo bude > jankojeunasdoma. Ale skoro nikdy sa nepouziva interpunkcia a ine znamienka na konci vety, aby sa predislo akemusi pomyleniu pri zadavani hesla....No a vlasne tato kniha by nam mohla pomoct pri rozlusteni kodu do dokumentu s cislom na mojho kamosa. Kedze mi sme tam zadali vetu, ktoru sme nahodou zbadali na stene, ktora nas zaujala a my sme si ju zapametali....

mirous
01-12-13, 23:19
Matis děláš si ze mě srandu ne? sedni ke kompu a zkus, jestli to heslo funguje. Protože jsem to zkusil jednotlivě, s velkými písmeny na začátku se všemy kombinacemi, celé velkým písmem, pozpátku, jednotlivá slova i všechny tři dohromady. Nefunguje ale ani jedno.

matis
02-12-13, 10:57
Pribeh o 2. VIP kod

http://ulozto.sk/xXM42ijS/indicia-docx

Heslo je na velmi viditelnom mieste staci sa pozriet hore, ale videl som ho aj v Juznej Afrike. Chceli sme sa ist nan pozriet, ale zial bolo vzdialene od nasho hotela asi 1600km a to by nas financne zrujnovalo. Je to az neuveritelny ukaz a ta podoba je az priam dokonala. Zial videli sme to len pomocou google maps a zvysky sa to fakt podoba...Skuste navstivit aj mojho kamosa na fore, ci pre vas nema este inu indiciu....

mirous
02-12-13, 17:25
1. VIP kod - Vojta

jakej Vojta? já se nejmenuji Vojta..to co je za podvod? :mad:

mirous
02-12-13, 17:27
???? co? :D Ne..to si sebral kde?

mirous
02-12-13, 17:47
Je to podvod..

matis
03-12-13, 11:14
...s heslo by Vam vedel poradit aj Michael Schumacher, ale kludne aj Johanka z Arku, ci taky Jim Carrey, ale to uz necham na Vas. Urcite by som nepodcenoval silu vesmiru, mozu skryvat vselico zaujimave. Ale vratme sa k pribehu cesta na MS do Juznej Afriky. Vedeli ste, ze Afrikou prechadza rovnik? A ze celkova rozloha je 1 221 037 km˛? To su zaujimavosti, ktore nas ale v hladani kodu vobec nezaujimaju a preto sa sustredme na podstatne veci. Ale poviem Vam este jednu dolezitu vec, a to, ze sa v Afrike rozpravaju po anglicky...

matis
05-12-13, 10:39
...vidim, ze sa neviete pohnut, je to preto, ze nerozmyslate a neviete citat fakta. Polozte si otazku: co sa skryva hore, nad nami? Heslo je viditelne na mape Juznej Afriky, ale aj hore nad nami a s heslom maju spolocne aj zname osobnosti spomenute hore. Ale viete cesta je dlha, niekedy az nudna, ale o to sa viac tesime do ciela...nasa cesta sa zacina na najvyznamnejsom mieste, alfe1...

mirous
05-12-13, 11:27
Matis štveš mě..stáhnul jsem indicii a zase nejsem u cíle..GRRRRRRRRRRRRRRRR

mirous
05-12-13, 15:20
Co to meleš?

matis
05-12-13, 15:23
Já a můj společník opět bodujeme :D Trindi698

gratulujem

mirous
05-12-13, 15:23
Nevěřím..to je nějaký blábol. Na to nemohl dojít když jsem se já zasekl na mrtvém bodě.

Despe
05-12-13, 15:25
Co a to vzal kde to heslo, lol, nemožné toto..

mirous
05-12-13, 15:25
Kde vzal heslo chápu, ale jak se kur**fix dostal dál???? Ten jeho společník je beztak Matis a hrajou tu na nás nějakou habaďůru.

matis
05-12-13, 15:27
Nevěřím..to je nějaký blábol. Na to nemohl dojít když jsem se já zasekl na mrtvém bodě.

no on nasiel tu indiciu co schoval Durban a zistil hned ten stadion...zial kamo

mirous
05-12-13, 15:47
Banda podvodníků..stejný podvod jako minule. :mad:

matis
05-12-13, 16:17
Matisi , kedy bude 3 ? :D

nechaj sa prekvapit :D

mirous
05-12-13, 16:21
n i k d y ! ! ! Toto téma se zamyká, maže a hra ruší. Je silně návyková a ohrožuje psychické zdraví účastníků. Proto jí EU zakazuje s okamžitou platností.

mirous
05-12-13, 21:29
Co to zase na mě zkoušíš?

Acid
06-12-13, 20:00
http://www.youtube.com/watch?v=346buRwtrOU

... a použi šedú kôru mozgovú!

gre?

_AnGeL_
06-12-13, 20:16
Už chápem prečo vyhraj fojta69. Podplatil matisa.

havingsexwithanimals
07-12-13, 23:27
Už chápem prečo vyhraj fojta69. Podplatil matisa.

-_- :D

matis
09-12-13, 14:36
Pribeh c.3

http://uloz.to/x8X7es4M/indicia1-docx

Heslo k suboru najdete na ceste, na ktorej sa nachadza mnozstvo vyznamnych hviezd. Ale nedajte sa oklamat, nas zaujima len jedna z nich, nie je sice najlepsia, ale pre nas najdolezitejsia. Vidno ju dost casto, zretelne a jasne, len treba hladat na spravnom mieste...

matis
20-12-13, 09:35
...Je to lovec, lovec z davnych cias, ktory ukryva tajomstvo pre nas velmi dolezite. Nedajte sa oklamat a hladajte cestu, ktora vas privedie k tomu spravnemu bodu. Je tak dobre vidiet a pritom tak daleko...

matis
22-12-13, 13:23
Green Point Stadium :)

gratulujem

mirous
25-12-13, 23:52
Ani já ne..kdo by to byl čekal? :)