PDA

Zobrazit normální verzi : Linux / Wine / Hry



koNan
27-11-13, 07:16
Zdravím Kotelnu, pač mi v netbooku odešel už po třetí disk rozhodl jsem se pro nákup ssd jenže než na něho budu mít finance chvíli to potrvá proto jsem si dočasně nainstaloval systém na flashku. Jedná se o Linux - Slax který je mimochodem hodně dobry OS...základní hry mě fakt nebavily proto jsem si stáhnul Wine, Half-Life a CS 1.6. HL se bez problému spustí a dá se v pohodě hrát, všechno jde tak jak má až na velikost obrazu.. hra mi jede v režimu 4:3 a za boha nemůžu rozchodit širokoúhlý obraz. CS má ale větší problém, po spuštění hry se mi změní rozlišení na 640x480 a obraz se opět přepne do 4:3 módu ale tím to končí... hra se nespustí a rozlišení si musim obnovit manualně. V systému žádné nastavení pro wine není a v linuxu se moc nevyznám takže prosím někoho kdo by mi mohl pomoct rozjet širokoúhlý obraz a při nejlepším i CSko. předem dík.
btw.: na windowsech mi to šlapalo bez problému...

koNan
04-12-13, 14:19
Nikdo nic? visi to tu docela dlouho

znedlob
04-12-13, 16:43
Neni snadnější dát si na PC nějaký Winy a nestěžovat si že hra na windows nejde pod linuxem?

koNan
05-12-13, 08:53
Neni snadnější dát si na PC nějaký Winy a nestěžovat si že hra na windows nejde pod linuxem?

No když nemám pevny disk tak to o moc snadnější není ...OS mi šlape ze 16GB Flashky..su rad že su rád :D..každopádně bych byl rád kdyby mi to jelo normálně.. docela me štvou ty černé pruhy na kraji obrazovky + nefunkčni CS -_-.
//O to CS mi ani tak moc nejde stejně na neho nemam čas většinou...hlavně chci rozchodit fullscreen

koNan
09-12-13, 06:40
-_-

trew
15-12-13, 10:29
http://old.slax.org/forum.php?action=view&parentID=83236
Měl jsem také linux, sice ne přenosnej ale normálně mně tam běželo csko...možná že líp. :-) To také běželo pod steamem a steam a cs podporujou linux. Pak jsem ho vyměnil kvůli jedné hře co mám na dvd za win a origin stahování nějak stahovalo pomalu. To bylo asi tím, že zrovna probíhala ta best sleva humble. Asi se ktomu linuxu zase vrátím http://www.ubuntu.com/download/desktop stejně hraju jen teru už. Já si tam dám 12.04 než ten novější a 32b, na kterýho je toho víc. Třeba icq7 je pro 32b, ale i další programy se dělají víc pro 32b. Musel jsem víc hledat když jsem sháněl pro 64b.

NarutoO
12-03-14, 19:54
Ja hraju na wine na MAC OS X. Tam je Vykreslování za pomocí X Quartz, tzn. že se tam nastavuje vykreslování. Zkus nějak změnit nastavení wine. Musí proto být nějaký config, nebo zkus najít, zda se nedá spustit hl.exe s atributy pro velikost.

kashpi
13-03-14, 09:26
Pořid si originálku CSka a nemusíš řešit Wine. CS 1.6 je předělané i na Linux přímo od Valve (resp. Valve dalo zdrojáky aby to předělali) :)

NarutoO
13-03-14, 17:58
Prakticky stacilo adaptovat engine GldSrc na linux a krátce po vydání HL1 vydali na steamu i CS 1.6 pro linux.. :) ano, máš pravdu.