PDA

Zobrazit normální verzi : CS:GO vs. CS 1.6



gladiuZ
05-12-13, 11:42
Zdravim, jaky mate nazor na novou GOckarskou komunitu? Pro mne je 1.6 stale top ale je celkem skoda ze uz se nehrajou snad ani lanky pokud vim. Na GO me stve ta komunita a ta grafika. Hraci 1.6 byli zvykli na Zero Graphics, tymova akce atd.
GO je pro me CoD s jinym jmenem.
Vyjadrete se do prispevku .

kono159
05-12-13, 13:36
doba ide dopredu, ludia robia z hier ''realitu''. Neviem si predstavit herny svet v hl engine. Pre mna je tiez 1.6 top, ale ako som napisal, doba ide dopredu, musime si zvyknut hold.

Volume up
05-12-13, 13:57
Taky nechápu proč všichni vývojáři se snaží udělat z hry realitu. Hra je o zábavě, né o závodění v lepší grafice.

Ridik :D
05-12-13, 14:09
the best of byli a vzdy budou dosove hry napr. doom wolf 3D a podobne nejake GO battle cod a podobne se stemito hramy nemuze rovnat

Bager258
05-12-13, 15:32
Ridik súhlas... ale 1.6 je stále top ja neviem načo niektorý ludia robia z hier realitu ked je to o nicom potom... Hry sú o tom aby sa niekto pobavil a nie o sútazi aby spravil niekto najrealistickejšiu hru...

gladiuZ
05-12-13, 15:39
Skvely nazor kono souhlasim s tebou vsemi deseti ! GO uz je proste nejvetsi vykurvenos* pokud to musim takhle rict akorat to pohrbilo 1.6 scenu.

To co jsem zazil v 1.6 nikdy nezaziju v GO
Yegor "Markeloff" Markelov

Amazing-Zajic
05-12-13, 16:52
Podle mě hodně lidí přešlo z 1.6ky proto, protože to udělali i profesionální hráči(týmy)-NaVi, Fnatic, Virtus.Pro..
Ani já jsem nejdřív GO nehrál, ačkoliv jsem ho měl koupený, pak lidi začali přecházet, přemlouvat kámoše a pod.

--> Vše má své klady a zápory, já teď víc hraju GO a 1.6ku zapnu sem tam na gather nebo jen tak 4 fun. Váš názor vám neberu, každý má nějaký, ale zajímá mě jedno, hráli jste to vůbec? Každý na to nadává, znám několik lidí, pak to zapli a už nepřestali.

Acid
05-12-13, 16:55
GO je nej

Mr.Hol
05-12-13, 17:28
GO je predevsim jine... a nez se lidi zacnu vyjadrovat a hejtovat, meli by tomu dat sanci a par hodin odehrat...

caHor
05-12-13, 18:04
osobne som bol tiež názoru že GO je hovadina.. hatoval som ju na každom kroku, no hneď jak som nahral par hodin, vyhral pár zápasov, tak ma to chytilo viacej, ako 1.6ka

kono159
05-12-13, 18:07
generacie za 5 rokov ani nebudu vediet co 1.6 je, takze tak

gladiuZ
05-12-13, 18:09
mam na tom 270h tak ze tu hru jsem si opravdu dukladne prozkoumal

Jo jak je to s tema ProTeama oni vice mene byli donuceni na to GO prejit sponzori by se na ne jinak vysrali.. SteelSerries apod. uz nechteli koukat na hru pro jejiz spusteni vam dnes staci kalkulacka. GO se 1.6 nikdy nevyrovna ani kdyby tam pridali tanky

MARTiii
05-12-13, 18:49
a prize money??

Charon35
05-12-13, 19:06
Taky nechápu proč všichni vývojáři se snaží udělat z hry realitu. Hra je o zábavě, né o závodění v lepší grafice.

Lebo teraz sa robí všetko kvôli predaju a grafika je základ "peknej hry". Navyše si decká vyškemrajú nový PC, aby mohli hrať najnovšie hry, čiže ďalší predaj. Na hrateľnosť hier sa úplne bobkuje. Tiež si občas radšej zapnem nejakú staršiu hru než vyčačkanú blbosť.

Swagrid
05-12-13, 19:42
Hrál jsem 2 hodiny, ale zatím mě to nepřesvědčilo to hrát. Jak dlouho jste to hráli vy, než vás to "vtáhlo"?

Ridik :D
05-12-13, 19:57
hej a jak dlouho jste potrebovali u 1.6 aby jste u toho zustaly ?

gladiuZ
05-12-13, 19:58
No asi taky tyden u GO ani po 270h..

Volume up
05-12-13, 21:43
Tiež si občas radšej zapnem nejakú staršiu hru než vyčačkanú blbosť.

Před týdnem jsem si stáhnul Bulánky :D

kono159
05-12-13, 21:55
hej a jak dlouho jste potrebovali u 1.6 aby jste u toho zustaly ?

asi tak 6 rokov -_-

Ridik :D
05-12-13, 23:38
sem zvedav jak dlouho vydrzite u cs:go ja se vratim z5 do dos games napr: ttdx zabavi na hodne dlouho dobu

metriox
06-12-13, 00:48
Najprv ma to bavilo, zohnal som si aj tým s ktorým som chvíľu hrával competetive, no teraz ma to nebaví, jediné pre čo to zapnem sú boxy/skiny na Ecka. Zarobil som na GOcku viac než čo som zaň zaplatil, čiže asi jediná dobrá investícia :D

t.twisted
06-12-13, 07:18
GO je predevsim jine... a nez se lidi zacnu vyjadrovat a hejtovat, meli by tomu dat sanci a par hodin odehrat...

Jo? Fakt? Pojď sem na chvíli!

Acid
06-12-13, 08:06
Hrál jsem 2 hodiny, ale zatím mě to nepřesvědčilo to hrát. Jak dlouho jste to hráli vy, než vás to "vtáhlo"?


po 50 odehraných hodinách začneš být trochu skillka, vtahlo mě to po 5 hodinách

gladiuZ
06-12-13, 10:26
Hochu, skilla nebudeš nikdy :D A pochybuju koho to vtáhlo za 5hodin?

Acid
06-12-13, 10:56
Hochu, skilla nebudeš nikdy :D A pochybuju koho to vtáhlo za 5hodin?


co ty jseš za dementa, ty vole? píšeš sračky a nikoho nezajímáš

gladiuZ
06-12-13, 11:08
tenhle punker retardovaný už mě štve... Do koho se furt sereš ?

Acid
06-12-13, 11:13
tenhle punker retardovaný už mě štve... Do koho se furt sereš ?

tobě se můžu jenom smát ty kašpárku :) jsi zaslepenej tim svym kontrafaktem (ty tomu říkáš hudba...), že už ani nepoznáš styly hudby

apach29
06-12-13, 11:17
tenhle punker retardovaný už mě štve... Do koho se furt sereš ?

Ty jsi skill? Mozna bych te testnul vecer, az prijdu z prace. 1.6ku nebo GOucko, je mi to celkem jedno.
Vyskakovat si muzes az potom, co neco dokazes. Zatim jsi dokazal jen to, ze jsi nula.

Acid
06-12-13, 11:20
Ty jsi skill? Mozna bych te testnul vecer, az prijdu z prace. 1.6ku nebo GOucko, je mi to celkem jedno.
Vyskakovat si muzes az potom, co neco dokazes. Zatim jsi dokazal jen to, ze jsi nula.


protože on nula je...

Ridik :D
06-12-13, 11:27
apach nech ty deti se hadat je to zabavne cist :D

apach29
06-12-13, 11:40
Prave ze takovy namachrovany frajirci mne dokazou pekne vytocit :D

J3ZUsSs*
06-12-13, 13:07
Podľa mna úplne zbytočne téma. Každý si hraje čo chce a načo má chuť.


Edit: nás netrápi čo ti vadí na Go alebo na 1.6

kono159
06-12-13, 14:43
Podľa mna úplne zbytočne téma.

a na co to forum potom je? je nato aby sme to mohli prebrat

Britny
06-12-13, 14:45
Rozhodně 1.6 !!! Valve ví, že jako multi se GO tomu nemůže nikdy vyrovnat, takže se to snaží zkazit všelijakýma updatema na steamu, přitom tohle je hra co jim zaručila dost peněz. K takovým hrám s výbornou grafikou mám kladný vztah, ale musí to být singlovka s určitým příběhem. Ale přeměna 1.6 na GO v žádném případě. GO si zahrát můžu, ale celkově je to o ničem.

caHor
06-12-13, 15:20
Koľko ľudí, toľko chutí.

lynx
06-12-13, 18:40
ide o prachy.. nic viac. A budte radi... hry s mega grafikou s vysokymi narokami potrebuju najnovsie komponenty, aj vdaka tomu mame dnes pocitace ake mame. Chcem hrat najnovsiu hru, musim kupit novy pc, atd.

havingsexwithanimals
08-12-13, 00:42
Pro me je asi lepsi 1:6 protoze tam je furien mod.

human
08-12-13, 10:03
Porovnavat ich je podla mna uplna blbost, lebo su uplne odlisne. Porovnavat mozete 1.6 a source ale nie toto.

Newbik
30-12-13, 22:07
Já jako pravý NSák můžu se svým PC říct jen to a to, že Cs 1.6 je to co mě nikdy nepustilo :), Sice Cs:GO přineslo něco úplně nového Grafiku, Achavmenty(Což 1.6 nemá) a taky více zbraní, ale, ale, ale radši zůstanu u 1.6, protože mám pár důvodu, k Cs 1.6 jsem si už vytvořil vztah a navíc můj PC bere z těží 1.6 tak na CS:GO nemam šanci :)

E: 1.6 - stará dobrá střílečka na, které se dá vymyslet vše, jak strategie tak i způsob hry
GO - nová střílečka z dobrou pověstí z minulých verzí, super grafika, nové zbraně, ale hratelnost klesla ... Aspoň dle mě.. :)

marsoun
31-12-13, 00:40
CS:GO = COD pro chudé, ale ne v případě že za klíče dáte 40 dolarů jako já -.-'.

Swagrid
31-12-13, 00:47
Po 12ti odehraných hodinkách jsem tomu dal menší šanci. Je to o zvyku, ale furt to není takový parádní a jednoduchý jako 1.6ka ..

Amazing-Zajic
31-12-13, 11:10
Je to jednoduchý, jen si musíš zvyknout.

Nihilia
02-01-14, 11:00
CS 1.6 je tu od června 1999, tedy necelých 15 let
CS:GO je tu od srpna 2012, tedy 1,5 roku

Jestli se bude CS:GO hrát v takovém kvantu lidí za 14 let, tak potom můžeme říct že je stejně úspěšné. Každá nová hra se hodně hraje už jen kvůli grafice a tomu že je nová.

Já osobně v to pochybuji, protože za 2,3,4 roky příjde nové CS a GO může úplně padnout, kdežto 1.6ka přežila jak condition zero, tak různé beta verze a nyní se stálé drží v soupeření s GO.

Newbik
06-01-14, 16:52
CS 1.6 je tu od června 1999, tedy necelých 15 let
CS:GO je tu od srpna 2012, tedy 1,5 roku

Jestli se bude CS:GO hrát v takovém kvantu lidí za 14 let, tak potom můžeme říct že je stejně úspěšné. Každá nová hra se hodně hraje už jen kvůli grafice a tomu že je nová.

Já osobně v to pochybuji, protože za 2,3,4 roky příjde nové CS a GO může úplně padnout, kdežto 1.6ka přežila jak condition zero, tak různé beta verze a nyní se stálé drží v soupeření s GO.

Nihilia má pravdu... jelikož Cs 1.6 se drží strašně dlouho a pořád jsou plné servery, ale tak uvidíme jak dopadne GO, já osobně fandím všem Cskam ;-)

Volume up
06-01-14, 17:02
Která hra má na steamu na kontě nejvíce prodejů ? Je to 1.6 nebo ne ? Jen takovej vsuvík

hofy
06-01-14, 17:48
Která hra má na steamu na kontě nejvíce prodejů ? Je to 1.6 nebo ne ? Jen takovej vsuvík
To asi nezjistíš, ale GO se hraje více, tedy alespoň na Steamu. Otázkou ale je, kolik hráčů hraje 1.6 na NS.

http://store.steampowered.com/stats/

MarcelloR
06-01-14, 19:12
Toto je len môj názor.

Neporovnávať tieto 2 hry? Sú úplne odlišné?
Ak by bola cs:go odlišná hra od 1.6, tak by tam neboli tie isté zbrane, mapy, skiny postavičiek a módy. Takže tvrdiť, že to mám brať ako novú hru, odlišnú od 1.6 je pre mňa bullshit.

Ktorá z nich je viac hrávaná a viac predávaná?
Už len tvrdenie, že 1.6 je mrtvá je píčovina. Možno tak po pg stránke, ale ak si zoberiete koľko ns portálov a serverov existujú po celom svete a ešte keď zoberiete koľko šikmých očí hraje cs:o čo je vlastne to isté ako 1.6, tak to je omnoho väčšia komunita ako cs:go.

Čo sa tíka predaných kusov, tak je asi v popredí cs:go, pretože to prilákalo aj cod, bf a podobne zameraných ľudí a kedže je už dosť rokov bez problémov možnosť hrať cez non-steam, tak prečo by si niekto kto hraje len na pube kupoval steam. Aj keď za posledné roky dosť pribudlo steam cs 1.6 hráčov.

Čo je lepšie 1.6 alebo cs:go?
CS:GO
+matchmaking system(ak chcete hrať napr. niečo ako mix, tak do zopár sekúnd nájde zápas)
+smoke, konečne je taký, aký má byť
+názov miest, dosť pomôže začiatočníkom pri komunikácií
+vybalancovanie zbraní
+ak hráte kompetív a buď vam odíde hráč alebo ho kicknete, tak nehráte v 4 ale hraje bot
+ak vám niekto hodí zbraň, tak máte náboje
+žiadny begrip
+možnosť reportnutia hráča, ktorý následne môže byť potrestaný
+grafika
-odstranený bunny hop
obrovské - hrateľnosť
-skiny, myslím, že do takejto hry takéto píčoviny nepatria
-strašne prečačkané mapy a zlá viditeľnosť, ak ste napr. 1vs1 na de_inferne a je plant na Ačku, tak šancu na výhru, ak je proti vám dobrý hráč vidím, tak na 20%... po kokot zábradlí, krabíc a podobných píčovin a same obrubniky akurát prekážajú pri pohybe čiže stále sa o niečo zavadíte...

CS 1.6
+jednoduchosť
+hrateľnosť
+bunny hop
+strašne veľa módov
+žiadne prečačkané mapy
-veľa bugov
-grafika(mne to absolútne nevadí)
-smoke
-žiadny matchmaking systém

CS 1.6 > CS:GO

Newbik
07-01-14, 15:51
Doesi, jenže Csko:GO nenajdeš tak lehce jako crack, ale 1.6 NS je skoro všude... což je ten problém kdyby všichni z 1.6 měli origo tak by to byly panečku čísla :)

Charon35
07-01-14, 22:59
MarcelloR to perfektne vypísal. Ja napr. mám úplne u prdele mapy. Ide mi o tú hrateľnosť, ktorá chýba 99% hrám. Smoke, bhop, skiny, bugy, všetko je vedľajšie ak hráte hru, ktorá má dobrú hratelnosť. Naopak, ak je zlá hratelnosť, tak grafika a podobné somariny človeka omrzia po týždni, mesiaci...niekoho skôr, niekoho neskôr. Samozrejme je to len na každom jedincovi, takže až čas ukáže, aké je GO naozaj.

caHor
10-01-14, 17:19
ono je to v podstate na ľudoch, kto si čo vyberie.. čo sa mu viac páči, tak to bude hrať
cs:go ma osobne teraz už trochu nudí, a to kvôli hráčom.
Keď som hrával so zlatým AK (medaila) tak sa to ešte dalo, no teraz, čo mi medaila spadla na 3* tak je to čím viac dementné..
Sprostí rusi, ktorí to hrajú s hudbou na plno a to ma nudí, stále, zápas čo zápas takýto hráči..
Česť vínimkám, najdú sa aj takí, ktorí pri tej hre seriózne rozmýšľajú.

xXSn1P3RXx
07-05-14, 18:20
súhlasím s vami aj keď dosť neskoro ale preskúmal som enginy či už streľby alebo pohybu a hovorím že cs:go sa chce priblížiť realite a zároveň vyrovnať teami hlavne mapa de_dust je vyrovnaná proste sú pomenené mapy aby vyhovovali obom teamom inak streľba je tam menej náhodná ako na CS 1.6 tam to vždy ide najprv doľava hore a potom to spraví takú opačnú sedmičku s tím že do konca zásobníka sa horná úsečka na "7" raz prekryje kdežto v CS 1.6 to spraví rovnoramenný trojuholník natočený smerom dolu, ale čo nehorázne pos***i na GO je pohyb chceli sa priblížiť realite a teraz je s toho CoD všetkými 10 :/ funguje to podobne ako 1.6 ale nemôžte presiahnuť 300 P/s a doznievanie pohybu je trošku dlhé aj keď sa chcete pohnúť do druhej strany => pohyb 0 bodov a čo sa týka zbraní niektoré pridané zbrane sú proste "what" 20 nábojová m4 s tlmičom a kdo si ju preboha kúpi radšej FAMAS ktorý je lacnejší bere viac a ma brust a hlavne viac nábojov. jednou z mála výhod pri zbraniach je glock konečne neni až taký krivý. súhlasím s vami že to zakopalo 1.6 komunitu a prinútilo prejsť PRO teami na GO, naviše mnohým hráčom sa to zrejme nepáči Markeloff odišiel z na´vi do hell raisers, a stále hráva 1.6, ale aby na tom zarábal tak chodí hrávať s teamom na niake súťaže na GO
a môj názor je taký že cs 1.6 je na PRO gaming lepšia ako 1.6

DelteN
07-05-14, 19:08
cs 1.6 je na PRO gaming lepšia ako 1.6

???

Romisak
08-05-14, 01:01
Všetci jednašestkári prešli na GO z dôvodu, že tam prešli aj sponozory...(ak sa mýlim opravte ma) https://www.youtube.com/watch?v=twig64wQuLg ale tu je jeden pekný rozhovor z forestom,ktorý povedal,že aj keď teraz hrá globalko stále má v srdci číslo jedna 1.6. Ja osobne vlastným GO tiež, ale neak som si ho neoblúbil mne tam naopak veľmi chýba begrip a bhop z dôvodu, že som "hnskár".

dtr
09-05-14, 04:44
Líbí se mi, jak lidi mluví o hratelnosti po pár odzkoušených hrách. Čekaj, že nainstalujou goučko, spustí to a začnou dávat hlavy. Omyl, hratelnost to má úplně jinde než měla 1.6. Je to daleko těžší a teprve po x dnech nahraných kompetetivu můžete hodnotit hratelnost těchto dvou her. Srovnávat grafiku 100 let staré hry a jejího nástupce je docela hloupý :D. Bhop se skákat dá ale je to jen o náhodě. Begrip byl a vždycky bude pro nuly, které něčím musí kompenzovat neschopnost někoho zabít a proto využívali tenhle zkurvenej bug. Skiny jsou u goučka hezký zpestření hry a o možnosti sázení nemluvě. PG scéna v goučku se točí jen kolem peněz. To je jediný rozdíl mezi tehdejší 1.6 scénou a touhle nynější. Takže goučko je lepší na všechno včetně módů, které jsou skoro na stejně dobré úrovni jako módy v sourcu. Možná i na lepší, jen je těch serverů málo a hraje to málo lidí. Nechápu, jak někdo může říct, že 1.6 má lepší módy.. 1.6 Má jediný hratelný mod classic, zbytek mi přijde jako hnus. Jediná věc co mi v cs:go docela chybí jsou fast zoomy :D. Ale s těma by to zase bylo hrozně easy. Takže 1.6 už nemá smysl hrát jinak, než rekreačně někde na pubu, zatímco csgo je zase výzva učit se něco nového a daleko těžšího. Ámen.