PDA

Zobrazit normální verzi : Vaše recenze na filmy



Volume up
07-12-13, 21:45
Čauko, tohle téma zakládám pro to aby jste sem psali vaše recenze na filmy. Je jedno o jaký film se jedná - sci-fi, komedie, horor, krimi, drama .. hlavně at má vaše recenze hlavu a patu. Mohou být krátké, ale i dlouhé, to už je jen na vás. Měly by vypadat asi takto

- Název
- Menší popis
- Co se Vám líbilo
- Vaše hodnocení

Já je sem psát nebudu, moc na dlouhý psaní nejsem :)

Toreto
08-12-13, 11:26
- Hunger Games - Catching Fire
- okopírované z csfd : Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.
- Efekty sú celkovo na lepšej úrovni ako v 1. časti , Perfektne zvládnutá dejová a vzťahová linka. Charaktery postáv sú úplne stotožnené s tými z kníh. Výborné herecké výkony. A v neposlednom rade Jennifer Lawrence, z ktorej som totálne mimo :-D
- Fanúšikovia knižnej trilogie do kina ísť musia a nesmú si to nechať ujsť. Tým, čo knihy nečítali však tiež odporúčam zájsť na tento film. Catching Fire je vo všetkých ohľadoch vyspelejší, temnejší a zaujímavejší ako 1.diel. Ľudia už vedia, čo možu od filmu očakávať .. v predchádzajucej časti sa jednalo skor o také zoznámenie s týmto svetom a v 2 to už mohli konečne poriadne rozbaliť. Akčné scény sú zvládnuté oveľa lepšie a to hlavne vďaka kamere, čo vám nelietala po celom plátne viz.1.diel. Mne už nezostáva nič iné len sa tešiť na Mockingjay.

halelujah
28-12-13, 21:27
Ja sa vyjadrím k viacerím filmom:
Oceansky zlom:
Film ktorý jediným čím môže zaujať sú efekty.Dej nudný predvídateľný herci neskúsený necharizmatický.Premárnené 2 hodiny života na niečom čo viem vyveštit z názvu ako dopadne.Na tak drahý film su interiery nanič a začiatočné vysvetľovanie mohli vynechať a rovno hodiť utekajúce dievčatko.Ale efekty boli spravené kvalitne až na konci filmu kde nás prebrali z omylu mocnej príšery na začiatku vidíme obrovské temné monštrum a zničený golden gate na konci príšerku chudú ktorá robí rezonačné výbuchy ktoré ničia elektroniku(prečo ich nevyužíva vkuse?) a robot jej dá nafrak dokonca z ľodou. 1/10

Hunger games:
Začiatok trefný ukazuje nám ako to vyzerá.Veľmi dobre zvládnuté deti určené na los nevypadajú všetci ako dokonalý herci ale ako normálny ľudia.Chaotická kamera ma neskôr začala veľmi štvať hlavne keď si kameraman odostroval a približoval ako sa mu chcelo a na začiatku bolo toľko strihu že som ani nepochopil kto umrel.Sebemenšie prekvapenie z každého nebezpečia v lese ako sú osi napríklad nám zoberú komentátori ktorý nám všetko polopate vysvetlia.Nemuseli pridávať úplne nezmyselné halucinácie kde nám prehrávali scénky keď bola doma.Tréningová časť bola veľmi nudná, keď sa ukazovala sponzorom ako celý čas hovorili aké je to dôležité tak prakticky nikto nedostával žiadne veci do arény jediné niečo dôležité bol jeden gél na uzdravenie.Veľmi pekné prostredie lesov , pekne spracovaný jej spánok a všeobecne pocity a celá atmosféra lesa ktorý tam vypadá krásne a mne osobne príde ako trefa do čierneho. Dobre zvládnutý odchod dôležitých postáv ako rea kde vidíme realny smútok postavy jej plač a nie ako klasicky super umrel poplačem si päť minút a idem ďalej.Veľa vecí sa bez prečítania knižky nedá pochopiť aneb sa toľko pri filme nezabavíme.Pridanie psov na konci super nebezpečné psi ktoré nevedia vyskočiť jeden meter, super nebojím sa tak ich pridajte 7.Na konci klišé boj zo záporákom chlapcom z 1(skoro všade).Na konci ma veľmi zaujalo tie bobuľe ktoré tam boli v tej miske . filmu dávam 9/10

Sherlock Holmes :Hra tienov
Film ma nezaujal.Jednotka bola veľmi dobrý film ale vykrádanie toho čo na jednotke zaujalo sa proste neujalo človek by videl niečo nové,film sa hral na niečo čo nebol šachová hra dvoch geniov áno možno zaostalým ľuďom to príde epické keď sa dvaja "machri" rozprávajú o svojich činoch ako o šachovnici a tým úplne vykradnú to posledné prekvapenie alebo miesto pre rozmýšlanie vo filme.Film nedokázal vyvolať dostatočné napätie a všetky bojové kúsky boli nemožné keď som sa zadíval na protivníkov ktorý sa vlastne dali "genialnym vopred premysleným bojom" zmlátiť prakticky stáli na mieste .Mohli dať nový soundtrack pretože opakovanie tej istej zvučky neustále dookola pri prechádzaní do novej scény omrzí.Niektoré scény ktoré mali byť akože humorné len vymietli posledné zostatky dôstojnosti a genialnosti čo holmesa tak jeho druha.Film sa týmito "šokujúcimy" a akože vtipmy čím ďalej viac omieľal a podkopával sa .
3/10