PDA

Zobrazit normální verzi : Prehrievanie



Charon35
22-09-11, 13:44
Čaute,
myslím si, že názov témy je dosť jednoznačný. Tak len pre info. Zložil som si vlastne z dvoch PC jeden. Teraz (maródka, PC od rána zapnutý) sa prehrieva (viď. nižšie). Problém je v tom, že tam mám teraz všetko čo sa tam dá dať (DVD + disketovú mech., 2 disky a to ešte čakám na 2. ramku) a zrejme mi to nestíha chladiť, lebo kvôli hlučnosti som menil zdroj (s väčším ventilátorom). Krabica z vrchu teplá jak parta feši talianov na diskotéke. Tak ak by ste mali nejaké jednoduché, lacné a rýchle riešenie, sem s ním.
Dik :)

TMPIN0 : 32 °C
TMPIN1 : 65 °C
:
Hardware Monitoring : ACPI
Thermal Zone : 81.5 °C - stúpa až nad 85 pri plnej záťaži :/

znedlob
22-09-11, 15:32
Zkusil jsi vysát prach? A kde máš umístěný PC? Pokud ho máš někde pod stolem zabarikádovaný nějakým bordelem, tak je jasné, že se k němu vzduch nedotane. Poté bych ti doporučil do PC namontovat ještě jeden chladič. Např. na bok (Pokud je to možné), a nebo zezadu.

Charon35
22-09-11, 17:42
Takže update: Už sa ani nedá hrať cs. Po 5 minutách začne "pípať". Hneď ako ho vypnem, prestane.

@DUra: Processor : Intel Pentium 4 @ 3000MHz
@sedly: Problém je v tom, že keď boli tie najväčšie teplá, tak to nerobilo. Mám ho pod stolom na zemi (teda položený na doske). Zo zadu už chladič nedám. Z boku by to asi bolo treba vidieť. Krabica má otvory v predu z boku, vetrák (keďže je väčší ako normálny) je horizontálne. Aby nenastal problém v cirkulácií vzduchu (nechcem ho odpáliť načisto) :/

Asi ho skúsim položiť nadrzovku na zem a povysávať.

EDIT: Takže najednoduchšie riešenie býva najlepšie. Odstránil som bočný panel a teplota klesla o 10 stupňov. Uvidím, či to vydrží. (necirkuloval mi vzduch v bedne)

EDIT2: Tak nič. Zase stúpla na 80.

Charon35
22-09-11, 20:45
Takže som sa dogoolil, že by pomohol druhý ventilátor z predu. Len neviem ako ho tam dať kde ho vôbec zapojiť. Any ideas?

apach29
23-09-11, 03:50
Takhle nejak vypada cirkulace vzduchu ve skrini 138

Kazdej ventilator co koupis ma sadu sroubku a ty lepsi maji gumovy trny, ktery zabranuji prenosu vybraci.
Jestli jsi skrin a chladic CPU jeste nevysaval, udelej to. Jinak taky muze vypadat nejak takto a toho vzduchu k ochlazeni tam moc nepujde 139

Jinak by taky pomohla fotka te tve skrine ze predu i ze zadu.

Charon35
23-09-11, 09:47
Takhle nejak vypada cirkulace vzduchu ve skrini 138

Kazdej ventilator co koupis ma sadu sroubku a ty lepsi maji gumovy trny, ktery zabranuji prenosu vybraci.
Jestli jsi skrin a chladic CPU jeste nevysaval, udelej to. Jinak taky muze vypadat nejak takto a toho vzduchu k ochlazeni tam moc nepujde 139

Jinak by taky pomohla fotka te tve skrine ze predu i ze zadu.

Nejde ani 1 attachment otvoriť. Dnes som to vysal, tak uuvidim. Je tu ďalšia možnosť čo som sa dočítal na googli. Termo pasta je stará preto sa prehrieva... kks toľko možností.

Karl0s
23-09-11, 13:08
rozmontuj i chladič procáku, já luxoval tenhle pc po 3 letech a byly tam chuchvalce prachu naprosto neuvěřitelný

Charon35
23-09-11, 13:11
rozmontuj i chladič procáku, já luxoval tenhle pc po 3 letech a byly tam chuchvalce prachu naprosto neuvěřitelný

Prečistil som ho práve s vatičkou a znovu povysával. Nechám ho bežať a uvidím.

SudHowen
23-09-11, 14:41
Prečistil som ho práve s vatičkou a znovu povysával. Nechám ho bežať a uvidím.

EDIT: jo nedočetl jsem to promiň. Dej novou teplo vodivou pastu a myslím že to bude dobrý. Ale nejlepší by bylo kdybys to šoupl do servisu..

apach29
23-09-11, 15:33
Nejde ani 1 attachment otvoriť. Dnes som to vysal, tak uuvidim. Je tu ďalšia možnosť čo som sa dočítal na googli. Termo pasta je stará preto sa prehrieva... kks toľko možností.

A mas povoleny cookies? Me to jde v poho, ma jeste nekdo stejnej problem jako Charon?
Jinak pridej vetraky, aspon jeden dozadu, at ti vytahuje teplej vzduch ze skrine ven.

Charon35
23-09-11, 23:16
A mas povoleny cookies? Me to jde v poho, ma jeste nekdo stejnej problem jako Charon?
Jinak pridej vetraky, aspon jeden dozadu, at ti vytahuje teplej vzduch ze skrine ven.

Invalid Attachment specified. If you followed a valid link, please notify the administrator - cookies mam povolené.

Dozadu už nenatlačím nič. To prečistenie mi stiahlo teplotu na 65-70, ale aj tak je to veľa. Rozmýšľal som spraviť otvory z predu do krabice a dať ho tam. Spraviť prievan v case-i, ale nvm ako zapojiť ventilátor (do čoho aby mal šťavu).

Rozoberiem vetrák na procesore až v pondelok, ak by niečo ruplo, aby bol otvorený obchod :D (kvôli tej paste)

@SUD: Doteraz som si od mojich cca 10. rokov robil všetko sám na PC (pravda, že takýto problém som na starých PC neriešil). Do servisu pôjde iba ak by vybuchol...alebo to rovno pôjde do šrtotu radšej :D

EDIT: Teraz to kleslo dokonca na 50 pri min. záťaži. Ale čo som sa dočítal, čím menšia teplota, tým lepšie.

ZEUS
23-09-11, 23:29
Jak ti radili, kup si tu pastu, na natření stačí jen malé množství. Poté bych možná nechal otevřenou bočnici. V case musí být průvan, kabely svaž tou černou šnůrknou, nebo jak se tomu říká a dej je na stranu. Určitě musíš mít jeden větrák ve předu a druhej vzádu. Jeden abych ti dával do casu studenej vzduch a druhej, aby odváděl teplej vzduch ven z case.

Charon35
24-09-11, 00:15
Jak ti radili, kup si tu pastu, na natření stačí jen malé množství. Poté bych možná nechal otevřenou bočnici. V case musí být průvan, kabely svaž tou černou šnůrknou, nebo jak se tomu říká a dej je na stranu. Určitě musíš mít jeden větrák ve předu a druhej vzádu. Jeden abych ti dával do casu studenej vzduch a druhej, aby odváděl teplej vzduch ven z case.
Hm. Keď tam dám 2. vetrák (do predu) kasňa by mala byť práve zatvorená, aby to cirkulovalo. Keď bude otvorená nemá zmysle ich tam mať. Ne?:think:

Zadný tlačí do vnútra a je hore. Druhý chcem dať do predu a dole. Otočený aby vytláčal von (Aj keď neviem či to je najlepšie riešenie, keďže teplý vzduch ide hore, ale ventilátory by to mali prefúknuť.). S tou "šnúrou" (sťahovačky tuším) mám všetky káble posťahované (dokonca prichytené o kasňu aby sa neopierali o nič).

apach29
24-09-11, 02:25
Hm. Keď tam dám 2. vetrák (do predu) kasňa by mala byť práve zatvorená, aby to cirkulovalo. Keď bude otvorená nemá zmysle ich tam mať. Ne?:think:

Zadný tlačí do vnútra a je hore. Druhý chcem dať do predu a dole. Otočený aby vytláčal von (Aj keď neviem či to je najlepšie riešenie, keďže teplý vzduch ide hore, ale ventilátory by to mali prefúknuť.). S tou "šnúrou" (sťahovačky tuším) mám všetky káble posťahované (dokonca prichytené o kasňu aby sa neopierali o nič).

No nevim, jak to mas ty, ale muj ventilator na CPU tlaci vzduch prez chladic dozadu skrine. Tak jestli to mas stejne, tak se ti ty ventilatory hadaji a teplota v case stoupa. Jinak telovodiva pasta pomuze urcite, ale neni to nejaky zavratny snizeni. Urcite neuskodi. Poradil bych ti znovu, otoc ten vent vzadu naopak a dopredu teda dej jeste jeden, kterej ti bude vhanet cerstvej vzduch do case.

Ridik :D
27-09-11, 15:32
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890UQ00016XD doporucil bych tuhle skrin na tve pc pokud se ti tak hodne prehriva a vysavat prach bych nedoporucoval furt tak jednou rocne max

Ridik :D
29-09-11, 00:53
hledal sem jinou skrin ale bohuzel uz se nedela ale pri tak vysokem prehrivani no ... ted my doslo ze ani ty vetraky nepomuzu bude tam jinej kick

Charon35
05-10-11, 21:33
Dura to trafil. Staré komponenty a...

A... No po týždni už fungujem. Nakoniec to muselo predsa ísť cez servis. Problém bol v základovke. Odišla základovka (absolútne neviem prečo keďže doteraz som riešil prehrievanie procáku, ani v servise na to neprišli) a tým sa všetko skomplikovalo. Hladať "novú" základovku na staré komponenty bola úplna strata času (vymenil som 3 a v každej niečo nesedelo a zrovna nemám čas sa s tým rýpať). Čiže zrejme najrozumnejšie a najrýchlejšie riešenie bolo vymeniť základovku + grafickú, ramku a procesor. Čo som aj urobil a problém sa tým "vyriešil". Staré veci mám odložené keby niečo a aspoň fungujem na novom (len zas všetko inštalovať odznova:/) Inak Pentium4 sa prehrievala v tej skrini a ešte aj novú skriňu sa mi nechcelo kupovať tak som skončil pri AMD.

Ale dik za rady a ochotu pomôcť. Hádam sa z toho niekto poučí :)

BTW P4 potrebujú dobré chladenie čo som mal od kúpi PC, neviem čo sa zrazu stalo (možno nejaký komponent odišiel).
@APACH: Mal si pravdu s tými vetrákmi. Trochu sa prekrývali tak sa znížil účinok. Ale až tak rapídne nie aby to len kvôli tomu odpálilo. A pastu nebolo treba novú.

znedlob
05-10-11, 21:54
Ja mel s boxovým chladičem 70 C v klidu na P4 :D.