PDA

Zobrazit normální verzi : Porantany vetrak



BAWSON
03-10-11, 21:50
Takze, muj notebook (mam ho asi rok a pul) posledni dobou nejak blbne. Z niceho nic zacne vetrak delat rachot jak nejaka svina a pritom na nem nedelam nic extra narocnyho (koukam na net apod.). Chtel bych se zeptat, jestli to nejde treba nejak omezit nebo tak, protoze je to uz fakt otravny.
Je to dvoujadro 2,20 od Intelu, grafarna je GeForce G210M, Ramka 3GB, 32 bit.

znedlob
03-10-11, 21:54
Omezit by to možná šlo speedfanem. Ale možná je taky posranej větrák (Prach atd.) . Takže pokud ho máš rok a půl, tak ho dej na reklamaci a řekni jim, že větrák je hlasitej a asi se něco rozbilo.

BAWSON
03-10-11, 21:56
Mno, tak to uz asi nebude mozny :D ja se v tom trosku hrabal, takze uz mi to asi nevemou. Zejtra rano se pokusim ten vetrak nejak vycistit, ale moc tomu neverim. Vypada to, jakoby se ten vetrak o neco zasekaval..

znedlob
03-10-11, 21:59
Prach nebo jiné nečistoty. Pokud nejsi moc zručný v práci s HW, tak to dej někomu o kom víš, že stim umí. Nejlepší by bylo ale dát to do servisu.
Btw. Jaké změny jsi prováděl :D ?

Omezit otáčky je možné, ale CPU se přehřívá a zkacuje se jeho životnost.

BAWSON
03-10-11, 22:03
Jakoze zmeny ani moc ne. Spise jsem se parkrat hrabal uz v notasu a tak trochu cistil ten vetrak asi pred pul rokem. Tak nevim jestli mi to jeste vubec vezmou. Mno nic, zejtra rano se pokusim to jeste jednou nejak vycistit a jestli to nepujde, tak dostane kopacku a ADIOS.

znedlob
03-10-11, 22:06
V nejhorším případě se s někým poradíš a koupíš nový větrák :).

BAWSON
04-10-11, 11:26
Aha. Jinak to vubec nepomohlo.. povysaval jsem to a vsechno... proste nic. Notas dela furt takovej rachot, az me to rozciluje.. asi si pohraju s tim speedfanem a uvidim jestli to pomuze.

Lynviy
04-10-11, 14:24
Podívej jestli není nějak rozbitý, např vrtulka, nebo jestli je správně zapojený. Když není žádná závada kup nový a máš to. Popřípadě do reklamace..

BAWSON
04-10-11, 15:40
Uz vim co to dela. Ten vetrak nejak divne vibruje(myslim celej vetrak, ne vrtulku) a dela a tim jak se pohybuje, tak triska do vec okolo a to dela ten rachot...

apach29
04-10-11, 15:42
Velky kladivo pomuze vzdycky na vsechny problemy s HW :D

Lynviy
04-10-11, 18:43
Tak ten větrák zašroubuj.. utáhni ho..

Smile
04-10-11, 18:45
Velky kladivo pomuze vzdycky na vsechny problemy s HW :D

Nejenom s HW, kalibrovaný úder kladivem vyřeší všechny problémy...

BAWSON
04-10-11, 19:11
Heh. Celej den nad tim premyslim a vono to fakt stacilo utahnout... jeste jednou, diky get stope.

EDIT: hmm, tak nic.. furt tomu jebe

Karl0s
05-10-11, 10:06
hraj bez větráku

BiA Fz
05-10-11, 10:30
Jaj čtu to až teď; stalo se mi to předevčírem, takový bzuuuuum :D otrava, tak na to 10 minut zkouším tlačit ze všech stran aby to nedrhlo, no a pak utáhnu šroubek a... je to! :D
Ale když už jsme u těch větráků, kromě toho že jsem se potkl se stejnym problemem, mam ještě jeden... :D jestli mi poradíte co s tím (asi s tím nic nepujde :-/ ..) ten muj větráček má 3 fáze, normálně si teďka v klídku potichoučku hučínkuje, když třeba zapnu csko tak na chvíli zabere, ale jak to hraju dýl nebo se to prostě víc zahřeje, větrák přejde z toho druhýho záběru do třetího mega stupně a normálně hučí jak prase, točí se jak ďas a úplně mi ubírá na výkonu NB- třeba mi i spadnou fps ze 100 na 60... nebo se na chvilku film zasekne... taky se to někomu stává?? xD Jako mě je divný že by blbej větrák bral tolik příkonu :D ale asi je to možný co? O.o

BAWSON
05-10-11, 18:51
Bez vetraku je nemozny hrat. Uvaril bych vsechno, co v tom notasu je :D uz ted jak mi blbnul, tak se notas hrozna zpomaloval tim, jak byl spatne vetrany. Dal jsem ho do reklamace, do 14ti dnu rikal, ze by to tak mohlo byt (maj na to max 30dnu), takze tu takove dva tydny moc nebudu.