PDA

Zobrazit normální verzi : černé fleky



Pan květináč
05-03-14, 01:21
Zdravím,

Dnes v pozdních hodinách jsem si při hraní CSka všiml problikávajících černých fleků na monitoru. Myslel jsem, že jde jen o nějaký bug v zobrazování hry ale i když ho vypnu, fleky se zobrazují po celém monitoru v intervalech několika minut či sekund. Jde o vadu monitoru, nebo jen chyba v GK/ovladači GK? Pokud se mi to povede, vyfotím, natočím. Děkuji za každou odpověď.

kashpi
05-03-14, 07:39
s největší pravděpodobností jde o vadu monitoru. Umírají ti některý pixely. To se stává obzvláště pokudmáš starej monitor a nebo moc na monitor makáš prstama a nebo ho moc "tvrdě" leštítš

Zoyer
05-03-14, 09:00
s největší pravděpodobností jde o vadu monitoru. Umírají ti některý pixely. To se stává obzvláště pokudmáš starej monitor a nebo moc na monitor makáš prstama a nebo ho moc "tvrdě" leštítš
a nebo mu dáváš bomby jako já před rokem. a musím říct, že toho vydržel hoodně :D

Pan květináč
05-03-14, 09:28
Je to ntb pokud to bude nesnesitelné vyměnim si to

Kyblík Hnoje
05-03-14, 19:12
Můžeš zkusit tuhle metodu

https://www.youtube.com/watch?v=Exc-V6QbHIU
:-D

Natoč/vyfoť nám to :). Pokud by to byly jednotlivé vadné pixely, tak občas pomůže na ně zaťukat/něžně zatlačit. V krajním případě lze celý LCD panel vyměnit, ale stojí to pár tisíc...

DrM3X1C0
05-03-14, 19:21
Může to být také chyba grafické karty, pokud jí máš dlouho nebo jestli ji máš starou (cca 5 let). Zkus počítač připojit k jinému monitoru a jestli to nepřestane tak si budeš nejspíš muset koupit novou grafiku :smart:

kashpi
06-03-14, 06:38
To by mě zajímalo, jak by u notebooku, vyměňoval grafiku :D většinou je lepší koupit novej notebook. Ale s tou GK je to malá šance, protože kdyby odcházela, tak se chová jinak

Kyblík Hnoje
06-03-14, 16:44
Mě zrovna u notebooku asi před měsícem grafiku měnili. Ale musí se najít servis, ve kterém jsou na to vybaveni, aby byli schopni ty drobné čipy odpájet a zase připájet...Ale spíš myslím, že to bude vadné to LCD.

kashpi
06-03-14, 17:55
Pokud má dedikovanou grafiku, tak ta jde vyměnit poměrně snadno, ale přemýšlím, jestli krom servisů výrobců, to někde udělají na integrované grafice..

Kyblík Hnoje
06-03-14, 18:04
No, mě se před 4 měsíci vyzkratovala základovka a hodil jsem to na opravu do nbservis.cz. Opravu jsem musel několikrát reklamovat, protože čip sice napájeli dobře, ale už si nezkontrolovali, zda funguje tak jak má. Nicméně teď už vše funguje. Takže servis jde případně dopátrat, ale je možné se dohodnout i přímo s nějakým servisem výrobce...Důležité je nejdříve zjistit, v čem je chyba a pak jim to jako debilům blbuvzdorně vnutit sepsané na papíře a ještě jim to vysvětlit. Protože oni na diagnostiku naprosto serou.

kashpi
06-03-14, 18:32
No ale jde o to, jestli to ten servis řešil sám a nebo jestli to neposlal právě někam jinam :)
Např Asus ntb posílají všechny kamsi ani nevím kam, ale pro Evropu je jedno místo, kde to servisují.
Nejlepší zkušenosti mám teda u Dell, tam když se něco posere, tak zavoláš, oni dojedou do 2 dnů a pokud je to něco s deskou, tak to neřeší a na místě ti vymění desku :D Žádný 30-ti denní čekání atd :) Když to je mimo základovku, tak taky samozřejmě vymění, ale u desky to nemá chybu, protože na ní je vlastně vše

Kyblík Hnoje
06-03-14, 19:28
No, tady to přímo opravují. TADY (https://plus.google.com/local/Praha/s/nbservis) jsem jim napsal pěknou recenzi (bude publikována během pár hodin) a TADY (http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=919&t=1205139&sid=c7e7ee0c5b980c79c7387cd69d05d473) jsem zkoušel diagnostikovat problém s grafikou. Celkem sranda :-D :-D

S Dellem nemám zkušenosti, široko daleko všichni jedem na HP, který má podporu tak na 80%. Třeba když jsem chtěl od nich poslat instalačku Windows zdarma (což nikde nepíší, ale je to tak), tak jsem se musel proklikat přes několik jejich webů a pak 45 minut (!) čekat na dvě jednoduché odpovědi technika na online chatu...takže žádná sláva. Jinak mi ještě kdysi dávno měnili reproduktory a to bylo za pár dní hotovo.

No zkrátka, jsem zvědavej, co se z tohoto vlákna vyklube :-D