PDA

Zobrazit normální verzi : Autá



J3ZUsSs*
07-03-14, 21:45
Ahojte

týmto threadom som sa chcel vtierknuť hlavne sebe ...


Určite máte radi pekné, silné a hlavne drahé mašiny.

Venujete sa autám?

Máte nejaké vysnívané auto?

A ked máte nejaké auto ktoré má nejaké "kone" pod kapotou tak sem hodte foto :)

Chodíte na autosalóny? ... ja teraz idem na najväčší autosalón Európy do Ženevy (ked tam idete aj vy tak napíšte PM určite by som vás tam rád videl).



Táto téma je založená iba pre milovníkov áut alebo automechanikov.

J3ZUsSs*
07-03-14, 21:50
http://www.mojevideo.sk/video/1e6fd/nova_skoda_visionc_koncept_zeneva_2014.html Na škodu moc pekné .. ale najviac ma zaujali tie dvere( niečo jak CD:R(ó)mka :D

Charon35
07-03-14, 22:20
http://americanclassicars.com/wp-content/uploads/2010/09/1967ShelbyGT500.jpg
Keď cítiš tú silu pod kapotou, tak sa bojíš pustiť spojku. Mal som tú česť v novej verzií a poviem ti, že v tej chvíli zabudneš na stres, peňáze, trable, tehotnú ženskú s hypotékou na krku. Vtedy len rozmýšľaš, ako sa nezabiť, špeciálne na našich cestách a zákrutách (šak amerika :D).

Inak autá milujem, šak preto aj ten nick. Ale je mi zle z týchto "podnikových stratégií". Všetko vyzerá tak isto, rovnaké diely, "bezplatné" servisy (pričom tam vždy necháš aspoň 200€ za výmenu filtrov a kvapalín), všade samá elektronika, ktorá ti "pomáha sa nezabiť" a pritom sa zabúda na to podstatné. Jednoducho nové autá nemajú dušu. Kamoš zo strednej mal predajňu BMW (teda fotrík), tak sme sa občas išli "vyblbnúť" cez víkend k nim do dieľne. 745 za 3 milióny, upravené M3, X5 (vtedy novinka), nič ma tak nechytilo za srdce, ako ten mustang. Samozrejme z reálneho hľadiska je to mimo, čiže som skončil úplne pri niečom inom.

J3ZUsSs*
07-03-14, 22:42
http://americanclassicars.com/wp-content/uploads/2010/09/1967ShelbyGT500.jpg

Eleanora? :D

Nemal som tu možnosť na tom ísť... ale išiel by som .. v Blave alebo kde požičiavajú takúto "americku silu .. a ostatné autá za 50 ejro na 10 minut alebo pol hodiny už ani neviem ..

Charon35
08-03-14, 00:15
:D vlastne ano. Ani mi to nedoplo, 60 secund :D Veď choď na nejaký zrazík amerických kár a určite ťa niekto zvezie. Býval taký zraz aj v Nitrianskom Rudne v kempe, ale neviem ako je teraz, menil sa tam majiteľ. Asi by sme mali dať nejaký zrazík s Johnym Pamprdliškou niekde ;)

BTW super je aj Shelby Cobra (vďaka nej máme cestné limity) a z nových Nissan GTR alebo Aventador (zrejme najkrajšie auto súčastnosti).

J3ZUsSs*
08-03-14, 12:18
Cobra nebola aj v Mafii? :D ... teraz si nevím predstaviť v tom aute jazdiť .. to už je iba pre zberačov áut :D ... Aventador teraz nekedy prekonal čas na 400 metrov ...

mirous
08-03-14, 12:31
Miluju auta. Je to můj asi největší koníček. Ovšem asi nesplňuji obraz typického fanouška aut. Nějak nepotřebují mít 3L V8 motory. Mustangy jsou pěkné, ale nechtěl byh to. Btw Charone, to mělo spojku? v manuálu se to moc nevidí. Zrovna známí, co prodávají Fordy teď tři Mustangy prodávali. Byl o ně velký zájem. Takže supersporty nejsou moje krevní skupina, i když Subaru Impreza STI, to bych si nechal líbit. Taky mám rád terénní auta, ale terénní, né ty plastové SUV. Mám rád Patroly, Land Cruisery, Nivu a Jimny.

Co se mé automobilové vášně týká, miluju starý auta. Takové ty klasiky, jak já říkám to klišé, dobu, kdy auta měla ještě charakter a duši. Dneska to není, jak píše Charon, všechno je stejný. Absolutně se dnes neorientuju v nových autech, nelíbí se mi, nic mi neříkají. To jsou jen oplastované počítače, který rozbije i provozovaný sex v autě. Včera sem se snažil na Octavii II FL vyměnit přední žárovku, mám jí jako služební, a bez návodu se mi to nepovedlo. A to nejsem úplně levej.

Jinak, vlastním dvě auta. Škodu Felicii, pěknou, zachovalou, se slušnou výbavou, je to moje první auto a můj koníček. Druhé auto mám Ford Mondeo MKIII 2,2 TDCi. Díky tomu jsem docela propadl Fordům. Moji dva nejlepší kámoši mají Forda a jsou spokojení. Kámoše má Focuse a to auto sedí jako přilepené. Mondeo je kráva dlouhá a těžká, ale sedí perfektně. Oktávky a Passaty nemají šanci. V zatáčkách by dávno vylítly, tohle auto si může dovolit hodně. Výkonově parádní, 150 koní, zátah jako kráva. Spotřeba 6,5 litru, prostoru opravdu hodně. Vzadu dokonce mají cestující místo na nohy, ne jako v Octavii. Jen ta pojistka je palba.

Jinak můj sen, je prakticky kterékoliv staré auto. Mám rád Chrysler Simca 2L, Mercedes 200 (tzv. piano), Volvo 740, Saab 99 Turbo, ale klidně embéčko nebo žigula.

Můj největší a finančně nedostupný sen je podle mě nejkrásněší auto v dějinách lidstva a to je Tatra 87, a pak Ford Sierra Cosworth. To je auto, který to nandá i novýmu Porsche. Prostě masakr, který trhá asfalt, stará dobrá klasika.

BTW: taky mám sbírku modelů aut v 1:43, alespoň tím si plním sny..

http://s14.postimg.org/h2027ozc1/PA280636.jpg

mirous
08-03-14, 12:35
Nádhera za cca tři miliony Kč:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/1947_Tatra_T-87_Saloon_-_Rear_3qtrs_View_%28Lane_Motor_Museum%29.jpg

A dělo cca za půl milionu Kč:
http://carinpicture.com/wp-content/uploads/2012/09/Ford-Sierra-RS-Cosworth-4x4-1990-1992-Photo-02.jpg

J3ZUsSs*
08-03-14, 13:06
Tak ked staršie tak aj ja sem hodím

Stará škoda rapid
http://img.auto.cz/news/img/art/2012-17/01_4f955b590f85c.jpg

a starého golfa
http://s2.blomedia.pl/autokult.pl/images/2010/12/VW-Golf-GTI.jpg

tieto sa mi páčia najviac z tých starších .. toho golfíka by som chcel mať aj v roku 2050 :D

Charon35
08-03-14, 17:34
Presne ako píšeš. Oplatované PC. Preto som ani nechcel nové auto. Ja mám dokonca ešte auto bez palubného počítača a signalizovania otvorených dverí :D A ten 2,2 motor sa ti nekazí? Nad Focusom som uvažoval, kamoš mal a jazdné vlastnosti sú geniálne (nejaké iné zavesenie kolies to má). Len Ford má u nás drahšie náhradné diely ako VW group.
A jasné, že to má manual. Niečo takéto to bolo.

http://www.youtube.com/watch?v=UC7jE4L1thw

Toy
08-03-14, 18:01
Tak ked staršie tak aj ja sem hodím

Stará škoda rapid
http://img.auto.cz/news/img/art/2012-17/01_4f955b590f85c.jpg

a starého golfa
http://s2.blomedia.pl/autokult.pl/images/2010/12/VW-Golf-GTI.jpg

tieto sa mi páčia najviac z tých starších .. toho golfíka by som chcel mať aj v roku 2050 :D

mk1 je topovka aj pro mě, časem bych ho chtěl :rolleyes:

mirous
08-03-14, 18:07
Zatím na něm mám najeto cca 7 tisíc km, auto má celkově 160 tisíc. Má to systém Common Rail, což je vstřikování paliva obecně náchylné na kvalitu nafty. Ale mám model 2005, ty už měly systém lepší a prý by měly vydržet hodně přes 200 tisíc i s horší naftou. V ČR stojí nafta za ... víš za co. Takže tankuju jen a pouze na Benzině a přidávám aditiva. Takže to snad problém nebude, navíc je to dovoz z Německa a protože za to auto jako nový dal někdo skoro milion (v přepočtu), tak pochybuju, že tam lil nějaký sračky, navíc v Německu nešidí tolik jako u nás. Jediné co blbne je pitomý EGR ventil. Od začátku co to mám jsou s ním problémy, cuká to a hlásí chybu motoru. Právě teď o víkendu to mám u forďáků kde sem to koupil a dají tam nový. Naštěstí to nemusím platit, koupil jsem to s tím, že to opraví, ale úplně dobře sem jim to nepovedlo nastavit, jsou autorizovanej Ford a známí, takže mě nekopnou do řitě. Jinak když sem hledal auto (původně jsem Forda nechtěl) tak sem byl zoufalej. To co je v českých bazarech je hotová tragédie a hledat zachovalý, nestočený auto = zlý sen. Octavii sem prodal do druhého dne, ale sehnat auto mě trvalo čtvrt roku. Vše bouraný, stočený, zrezlý, zničený, drahý. Nakonec mě napadl Ford a tihle ti, mají dobrou pověst a jejich auta jsou záruka kvality. Jinak ten motor 2,2 je prý jeden z nejlepších dieslů od Fordu, tak snad bude dobrej. Palubní počítač taky nemám, Ford je moc nedával a když tak za těžkej příplatek. Ale mám vyhřívané čelní sklo (super věc v zimě protože Mondeo stojí venku), vyhřívané a chlazené sedačky (to chtěla přítelkyně), okna a zrcátka v elektrice, automatickou klimu a nic víc. Čím víc elektriky, tím větší průser. Je zajímavé, co říkáš s dílama, u nás jsou o hodně levnější než na VW group. Původně jsem chtěl Volvo, ale sehnat Volvo, které má najeto méně než 300 tisíc a nestojí 200 tisíc se prostě nedá. Pak jsem pokukoval po Passatech, ale nelíbí se mi, navíc brutálně reznou, což mě překvapilo. Tohle Mondeo má lak jako nový, interiér jako nový, je bezpečný a ten podvozek nemá konkurenci.
http://s1.postimg.org/uspz0nxy7/DSCF0077.jpg

Jezus: Rapid je parádní a Golfík taky. GTI je pěkné auto. Měli jsme Nissana Sunny GTI a bylo to super auto.

Charon35
08-03-14, 23:53
Ty si mal Sunnyho? :D Jezis to som kedysi strasne zral to auticko. :D

No a o tom prave hovorim s tym motorom. Nemyslel som kvalitu nafty, ale prave poruchovost z hladiska dielov. A cena nahradnych dielov. Ale to zistis az po 200 000. ;) Mám cez 200, tankujem na OMW, prídavam aditiva (VIF), občas to riadne vytočím, nech to odfúkne bordel z výfuku a zatiaľ to ide dobre. Klasická rotačka. Ja mám te okrem sedačiek a skla takú istú vybavičku (okrem lakťovky a tempomatu všetko. lakťovku tam pridám, tempo nepotrebujem). No už aj to zamykanie dverí mi lezie na nervy, no kvôli tomu motoru to prežijem. :)

Ale je to bieda s tým našim trhom. Hlavne pokiaľ nevieš, čo presne chceš. 1. krát som sa nechal osrať keď som domov matke kupoval auto. Nissan almera. 1.5 benzín, stále je niečo s motorom, žere to jak stádo kráv, slabý ťah, no benzín do takého auta je proste na prd.

BTW Benzinu som mal zafixovanú v hlave, ako dosť slabý priemer. Niečo ako Spectrum, kde riedili benzín... O.o

J3ZUsSs*
09-03-14, 00:19
Jak písal mirous o tom "Common Rail" ... Common Rail je už vo väčšine áut ... je to dobré na rozprášenie paliva(pomal1 dokonale rozprášenie-aj ked nikdy to nebude dokonalé), na zníženie spotreby, na menšie emisie a vyšší výkon ... samozrejme vyššie tlaky čo ovplyvňuje aj vyššiu teplotu .. čiže kvalitnejšie materiály ( drahšie) .. atd

Zoyer
09-03-14, 00:24
ok tedkom jsem na levelu 0
zachvilku budu jezdit ve
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/63/FeliciaPrincezna.jpg/250px-FeliciaPrincezna.jpg
no a v duchodu
http://preview.netcarshow.com/Lamborghini-Gallardo_LP560-4-2013-hd.jpg
mam to pekne naplanovane co ?

J3ZUsSs*
09-03-14, 00:29
Nevím ale mne sa strašne nepáčia na takých autách stierače ... Napr. "Mekleren" vymenilo všetky súčiastky za nové okrem stieračov. Tento rok začnú na nových stieračov ktoré budú nejako alektromagneticky alebo ako ovládané .. budú dávať nejaký impulz alebo niečo čo bude tie kvapky "odhadzovať" ..

btw... človek si priplatí za tie stierače dalšie prachy cca.. 2000-5000 euro ....

Charon35
09-03-14, 00:39
Nevím ale mne sa strašne nepáčia na takých autách stierače ... Napr. "Mekleren" vymenilo všetky súčiastky za nové okrem stieračov. Tento rok začnú na nových stieračov ktoré budú nejako alektromagneticky alebo ako ovládané .. budú dávať nejaký impulz alebo niečo čo bude tie kvapky "odhadzovať" ..

Stačí tekutý stierač a zotieraš o 10 krát menej. ;)

mirous
09-03-14, 10:48
Charon: ale tys asi žral toho novějšího a kulatějšího sedana. Tohle bylo kupátko B12, rok výroby 1988. Dovozené z Německa, do ČR se nikdy oficiálně nedovážy. Bylo to super auto, jen mělo nevýhodu, že mělo strašně nízko střechu, já měřím 192 takže na každém hrbu sem se mlátil do hlavy. Jinak to ale pěkně jelo a sedělo jako přilepené a hlavně to neměl kdejaký puberťák. Takové neokoukané auto.
http://s14.postimg.org/bnpqw5ihd/489648eb7cf6e.jpg http://s24.postimg.org/9ls0k2zk5/4896507ed230c.jpg
Ty máš toho Leona v dieslu?

Jezus, mít Gallardo, tak stěrače jsou to poslední co řeším :D

Charon35
09-03-14, 11:36
Inak Niva je tiež super kára. Motor, kolesá a ideš. Má všetko čo človek potrebuje :) Jasne, že ftédéí. 81kW, 230nM. Do benzínu by som už nikdy nešiel. Dosť najazdím a na Nissane (almera 1.5) som musel stále riešiť spotrebu a ťahalo to, že som mal pocit, že stojím. Úplne k ničomu. Navyše diesel má väčšie možnosti úprav motora, takže do budúcna by som niečo poriešil ak by mi to nestačilo :) (aj keď na naše cesty stačí cez 100 koní)
Sunnyho som myslel také na obrázku (bez úprav). Malý šikovný prcek, ale už som sa k nemu nedostal.
http://www.rsiauto.fr/images/NISSAN/Sunny-GTi-R/Sunny-GTi-R-1.jpg

BeckovyFilm
09-03-14, 14:39
http://www.mojevideo.sk/video/1e6fd/nova_skoda_visionc_koncept_zeneva_2014.html Na škodu moc pekné .. ale najviac ma zaujali tie dvere( niečo jak CD:R(ó)mka :D

Tohle je parádní dělo, beztak to je pouze koncept a na ulice vyjede jenom jinak zmačkaná octávka s novým motorem.

ViRPo
09-03-14, 14:59
Moj favorit spomedzi aut :)
http://www.ferrari-zenith.ch/zenith/wp-content/uploads/2013/08/ferrari-f12-berlinetta-2.jpg

Momentalne intenzivne setrim na moje prve... potrebujem daco, co odvezie a nejaky cas este posluzi, no nestalo by vela, ak by acali odchadzat diely
Uvazujem nad fabiou

mirous
09-03-14, 21:56
Charon: tak sem teď přivezl auto ze servisu. Byla prasklá turbka od turba a vlnovec na výfuku, dal sem za to 2.500 tisíce kč (cca 90 euro) a to sem měl ještě kamarádskou slevu a díly za nákup, jinak bych za to dal jednou tolik. No myslím, že na Octavii by to bylo +- stejně až na to, že ve Škodě bych dal za práci 500 za hodinu, tady sem dal 300 a účtovali mi tři hodiny práce. Ve Škodovce by si naúčtovali 8 hodin přičemž auto by tam stálo půl dne.

Lee: záleží co od auto očekáváš, na co ho budeš používat, jaký motor chceš. Fábia nebude pro začátek špatná volba, ale vyvaruj se motoru 1,2 HTP.

Charon35
09-03-14, 22:06
Charon: tak sem teď přivezl auto ze servisu. Byla prasklá turbka od turba a vlnovec na výfuku, dal sem za to 2.500 tisíce kč (cca 90 euro) a to sem měl ještě kamarádskou slevu a díly za nákup, jinak bych za to dal jednou tolik. No myslím, že na Octavii by to bylo +- stejně až na to, že ve Škodě bych dal za práci 500 za hodinu, tady sem dal 300 a účtovali mi tři hodiny práce. Ve Škodovce by si naúčtovali 8 hodin přičemž auto by tam stálo půl dne.

Lee: záleží co od auto očekáváš, na co ho budeš používat, jaký motor chceš. Fábia nebude pro začátek špatná volba, ale vyvaruj se motoru 1,2 HTP.

Bože vraždil by som za tie 1,2 HTP motory. To na kosačke s motorom z pračky ide rýchlešie :D
Tak načo sa špáraš v značkových servisoch? Ja som tam bol len na vymenu rozvodov aby som to mal v Servisnej knižke. Inak mi všetko robí kamoš čo má servis a zatiaľ všetko v pohode (aj keď moc tam nechodím Bohudík).

BTW a za tie preplňované 1.2 turbo benzíny by som posielal výrobcov na Sibír do gulagov nech si ich tam servisujú dementi :D

mirous
09-03-14, 22:18
Do autorizovaných nejezdím, to jsem psal jen pro srovnání. Sice tihle známí jsou certifikovaní (což není autorizovaní ale patří do Ford servise clubu) ale jsou to známí a nenatáhnou mě. Jinak jsem jednou v životě byl s Feldou ve značkovém servisu, když mě blikali kontrolky. Kreténi vymazali řídící jednotku, naúčtovali si litr a řekli, že je to v pořádku. Kontrolky začly za chvíli blbnout zase a pak mě v obyčejné dílně u nás na vesnici zjistili, že je to přebíjející alternátor. Takže značkový servis nikdy více. U nás může dávat razítko do servisky i neznačkový servis.

Srovnání HTP motoru a sekačky je na místě. Ve Feldě mám 1,3 Mpi, 50KW ale Fábii s HTP dám s přehledem na prdel. To jsou hrozný auta, stejně jak píšeš 1,2 turbo benzíny. To je prostě píčovina, ty motory na to nejsou absolutně stavěné. Prostě se snaží z hovna udělat formuli, ty motory budou mít životnost 80 tisíc km, pak se vysere namáhané turbo a pak zbytek. To je prostě kokotina. Buď chci silný auto a tak si koupím silný auto a nebo chci auto do města nebo na obyčejné jezdění a podle toho si koupím obyčejný motor. Ale ne že si koupím motor 1,2 s turbem a budu si hrát na to, že mám Octavii RS.

Charon35
09-03-14, 22:34
Do autorizovaných nejezdím, to jsem psal jen pro srovnání. Sice tihle známí jsou certifikovaní (což není autorizovaní ale patří do Ford servise clubu) ale jsou to známí a nenatáhnou mě. Jinak jsem jednou v životě byl s Feldou ve značkovém servisu, když mě blikali kontrolky. Kreténi vymazali řídící jednotku, naúčtovali si litr a řekli, že je to v pořádku. Kontrolky začly za chvíli blbnout zase a pak mě v obyčejné dílně u nás na vesnici zjistili, že je to přebíjející alternátor. Takže značkový servis nikdy více. U nás může dávat razítko do servisky i neznačkový servis.

Srovnání HTP motoru a sekačky je na místě. Ve Feldě mám 1,3 Mpi, 50KW ale Fábii s HTP dám s přehledem na prdel. To jsou hrozný auta, stejně jak píšeš 1,2 turbo benzíny. To je prostě píčovina, ty motory na to nejsou absolutně stavěné. Prostě se snaží z hovna udělat formuli, ty motory budou mít životnost 80 tisíc km, pak se vysere namáhané turbo a pak zbytek. To je prostě kokotina. Buď chci silný auto a tak si koupím silný auto a nebo chci auto do města nebo na obyčejné jezdění a podle toho si koupím obyčejný motor. Ale ne že si koupím motor 1,2 s turbem a budu si hrát na to, že mám Octavii RS.
Presne! Ale servisom a automobilkám to padne vhod, keď generálku motora budeš robiť po 100 000 a po 200 000 (resp. 8. rokoch) pôjde auto do šrotu. Obsah 1.2 vôbec nikdy nebol stavaný na také tlaky, ten objem to proste nedovoľuje a ak to dovolí, tak trpí jak krava celý motor. Hlavne, že to presadzujú jak kreténi do F1 a na rovinkách im to nechladí a v zákrutách im nechladia brzdy. :D Navyše som zvedavý ako niekto kto presedlá z obyčajného benzínu bude chladiť turbo na tých 1.0 biturbo pračkách... tie turbá budú vydraté a zapečené po 10 000km.

Inak do servisnej si môžem dať aj ne-autorizovaný servis, ale predsa to lepšie vyzerá (ak by som ho niekedy predával) keď tam je Škoda/Seat, než nejaký dedinský chmuľo KGB Servys :D Inak s tými kontrolkami máme problém u Nissanu. Check engine stále svieti, vymenených 5000 čidiel a stále hovno. Už sme sa na to vykašlali a keď to niekde chcípne na dobro, pôjde rovno do šrotu a basta! :D

ViRPo
09-03-14, 23:04
Lee: záleží co od auto očekáváš, na co ho budeš používat, jaký motor chceš. Fábia nebude pro začátek špatná volba, ale vyvaruj se motoru 1,2 HTP.

Ja sa v autach so-much nevyznam
Budeme sa stahovat mimo mesto a budem sa na tom teda vacsinou dopravovat do mesta a po meste, do skoly, na trening, za mladou
Nechcem kupit rovno Lexus, supat lak mozem na zaciatku aj na niecom lacnejsom
Na takych cestach ma caka rychlost max tych 90, no rad by som, aby to odviezlo aj na prazdniny niekam dalej

Ako by som ja (informatik) nikomu neodporucil kupovat si notebook naslepo sa aj ja urcite najprv s niekym poradim... do motorov sa vyznam nulovo :)

Toy
10-03-14, 05:39
Ja sa v autach so-much nevyznam
Budeme sa stahovat mimo mesto a budem sa na tom teda vacsinou dopravovat do mesta a po meste, do skoly, na trening, za mladou
Nechcem kupit rovno Lexus, supat lak mozem na zaciatku aj na niecom lacnejsom
Na takych cestach ma caka rychlost max tych 90, no rad by som, aby to odviezlo aj na prazdniny niekam dalej

Ako by som ja (informatik) nikomu neodporucil kupovat si notebook naslepo sa aj ja urcite najprv s niekym poradim... do motorov sa vyznam nulovo :)

Fabie jako první auto je relativně v klidu ( leč sám byhc radši sáhnul po nějákým Golfu III. ) nežere to, pokud budeš mít štěstí na dobrej kus, tak se to ani nesere ale pokud v autě pojedeš v 4 - 5 lidech, tak si to taky něco pápne, kamošovi i kolem 8 - 9 , nedupal to, jen měl vzadu 3 bůčky :D

mirous
10-03-14, 09:56
Fabie jako první auto je relativně v klidu ( leč sám byhc radši sáhnul po nějákým Golfu III. ) nežere to, pokud budeš mít štěstí na dobrej kus, tak se to ani nesere ale pokud v autě pojedeš v 4 - 5 lidech, tak si to taky něco pápne, kamošovi i kolem 8 - 9 , nedupal to, jen měl vzadu 3 bůčky :D

Sorry, ale moc to zobecňuješ. Motorů do Fóbie je tři prdele a ne každý je na tom, jak píšeš. 8-9 litrů se mi zdá moc, co v tom má za motor? pokud HTP 1,2, nedej bože 1.0 tříválec tak to chápu. To i Felda naložená a ještě když jí honíš nebere víc než sedm.

Lee: no je to celkem jednoduché, nevím jaký budeš mít rozpočet, ale když budu brát cca ceny, na které si je student schopný vydělat + třeba nějaký sponzor rodič, tak s Tvým kilometrovým nájezdem bude rozhodně nejlepší benzín v kategorii Fabia/ Golf/ Focus. Nevím, jak daleko budeš denně dojíždět, ale předpokládám třeba 15 kilometrů. Starší vyběhané nafty bych se v Tvém případě vyvaroval. Navíc u nafty máš i na Slovensku 90% šanci, že je stočená, resp.naftu si nekupuje někdo, kdo s autem najede za rok 5 tisíc, takže 8 let starej nafťák, který bude mít najeto 50 tisíc je utopie. Navíc Fabia je často služební auto a právě v naftě. U benzínu spíš narazíš na nějaký kus po nějakým dědkovi, ale tam zase nečekej extra výbavu. Rozhodně bych nebral motory 1,2 HTP, 1,0 (to byly verze Junior, menší kola, bez kastlíku - prostě i Favorit by byl lepší než tohle). Nejvhodnější by byla motorizace 1,4 16V Mpi. Jede to celkem svižně, dá se s tím jet úsporně, ale pokud tam narveš pět lidí a kufr plný bagáže, tak nemůžeš čekat, že to vyjede kopec jak Mercedes. Bude to línější a budeš hodně řadit. V tom kopci to klidně těch 8 litrů vezme, ale jinak je průměr cca 6,5. Pokud jezdíš v klidu a sám tak i méně. Jsou to spolehlivé motory a při správné údržbě se na nich prakticky nemá co rozbít. Jednu takovou máme v rodině, najeto má už cca 230 tisíc a jezdí furt bez problému. Navíc Fabia, byť na to nevypadá, je fakt pevný auto a podle hasičů je to nejbezpečnější starší Škodovka (bavíme se o první generaci). Pokud bys měl víc peněz, tak Fábia II. generace má už i 1,6 motory ale ty už mají zbytečně elektroniky, navíc já měl 1,6 v Octavii a horší motor asi není = hodně poruch, nekultivovaný chod. (ale zase na Octavii je to prostě málo, na Fabii akorát).

Golf by taky nemusela být špatná volba, ale slušnej kus bude stát více, než ta Fábie. Cena ND bude srovnatelná, je to VW koncern, na Golf bude o něco málo dražší. Ale běžné věci jako čepy, tlumiče, rozvody bude stát stejně.

No protože mám dobré zkušenosti s Fordem, tak Ti doporučím i Focuse. Podle mě má hezčí design, bezesporu je v něm dvakrát více místa než ve Fábii i Golfu dohromady (hatchback - u kombi to zas až tak neplatí). Hatchback má skoro stejně velkej kufr jako kombi. Motory 1,4 a 1,8 benzín jsou spolehlivé. 1,4 jede lépe než 1,4 ve Fábii, dá se z něj dost vyždímat. 1,8 je už solidní výkon a s tak ,,malým" autem dělá divy. Píšu to v uvozovkách, protože opticky se zdá Focus malej, ale postav ho vedle Golfa, tak je o ,,hlavu" větší. Co se podvozku týká, tady Ford nemá konkurenci. V zatáčkách to sedí, dostat to do smyku se mi ještě nepodařilo a to jsem se snažil. V zatáčkách ujedeš i autům jako Superb, tohle má tvrdej podvozek a Ford to má prostě zmáklý. Je to pohodlný, tichý a forďácký benzíny jsou povedený. Taky se dávají do několika supersportů. Cena ND - to nevím, v ČR je nižší než u VW/Škoda, na Slovensku píše Charon, že jsou dražší. Ale pořizovací cena Fordů je nižší určitě a mají většinou lepší výbavu.

Počítej s tím, že koupíš-li auto, tak cca 10 tisíc (cca 350 euro) do něho vrazíš, je dobré udělat rozvody + vodní pumpu, oleje, filtry, často výfuk + nějaké drobnosti. To uvidíš. Určitě ale někoho sebou, kdo se v tom vyzná. Auto není rohlík a raději měsíc hledat, než vzít první sračku, do který pak budeš cpát peníze.

Charon: měli jste to na diagnostice? co lambda sonda? častý problém...

ViRPo
10-03-14, 11:16
Lee: no je to celkem jednoduché, nevím jaký budeš mít rozpočet, ale když budu brát cca ceny, na které si je student schopný vydělat + třeba nějaký sponzor rodič, tak s Tvým kilometrovým nájezdem bude rozhodně nejlepší benzín v kategorii Fabia/ Golf/ Focus. Nevím, jak daleko budeš denně dojíždět, ale předpokládám třeba 15 kilometrů. Starší vyběhané nafty bych se v Tvém případě vyvaroval. Navíc u nafty máš i na Slovensku 90% šanci, že je stočená, resp.naftu si nekupuje někdo, kdo s autem najede za rok 5 tisíc, takže 8 let starej nafťák, který bude mít najeto 50 tisíc je utopie. Navíc Fabia je často služební auto a právě v naftě. U benzínu spíš narazíš na nějaký kus po nějakým dědkovi, ale tam zase nečekej extra výbavu. Rozhodně bych nebral motory 1,2 HTP, 1,0 (to byly verze Junior, menší kola, bez kastlíku - prostě i Favorit by byl lepší než tohle). Nejvhodnější by byla motorizace 1,4 16V Mpi. Jede to celkem svižně, dá se s tím jet úsporně, ale pokud tam narveš pět lidí a kufr plný bagáže, tak nemůžeš čekat, že to vyjede kopec jak Mercedes. Bude to línější a budeš hodně řadit. V tom kopci to klidně těch 8 litrů vezme, ale jinak je průměr cca 6,5. Pokud jezdíš v klidu a sám tak i méně. Jsou to spolehlivé motory a při správné údržbě se na nich prakticky nemá co rozbít. Jednu takovou máme v rodině, najeto má už cca 230 tisíc a jezdí furt bez problému. Navíc Fabia, byť na to nevypadá, je fakt pevný auto a podle hasičů je to nejbezpečnější starší Škodovka (bavíme se o první generaci). Pokud bys měl víc peněz, tak Fábia II. generace má už i 1,6 motory ale ty už mají zbytečně elektroniky, navíc já měl 1,6 v Octavii a horší motor asi není = hodně poruch, nekultivovaný chod. (ale zase na Octavii je to prostě málo, na Fabii akorát).

Golf by taky nemusela být špatná volba, ale slušnej kus bude stát více, než ta Fábie. Cena ND bude srovnatelná, je to VW koncern, na Golf bude o něco málo dražší. Ale běžné věci jako čepy, tlumiče, rozvody bude stát stejně.

No protože mám dobré zkušenosti s Fordem, tak Ti doporučím i Focuse. Podle mě má hezčí design, bezesporu je v něm dvakrát více místa než ve Fábii i Golfu dohromady (hatchback - u kombi to zas až tak neplatí). Hatchback má skoro stejně velkej kufr jako kombi. Motory 1,4 a 1,8 benzín jsou spolehlivé. 1,4 jede lépe než 1,4 ve Fábii, dá se z něj dost vyždímat. 1,8 je už solidní výkon a s tak ,,malým" autem dělá divy. Píšu to v uvozovkách, protože opticky se zdá Focus malej, ale postav ho vedle Golfa, tak je o ,,hlavu" větší. Co se podvozku týká, tady Ford nemá konkurenci. V zatáčkách to sedí, dostat to do smyku se mi ještě nepodařilo a to jsem se snažil. V zatáčkách ujedeš i autům jako Superb, tohle má tvrdej podvozek a Ford to má prostě zmáklý. Je to pohodlný, tichý a forďácký benzíny jsou povedený. Taky se dávají do několika supersportů. Cena ND - to nevím, v ČR je nižší než u VW/Škoda, na Slovensku píše Charon, že jsou dražší. Ale pořizovací cena Fordů je nižší určitě a mají většinou lepší výbavu.

Počítej s tím, že koupíš-li auto, tak cca 10 tisíc (cca 350 euro) do něho vrazíš, je dobré udělat rozvody + vodní pumpu, oleje, filtry, často výfuk + nějaké drobnosti. To uvidíš. Určitě ale někoho sebou, kdo se v tom vyzná. Auto není rohlík a raději měsíc hledat, než vzít první sračku, do který pak budeš cpát peníze.

Dakujem za paradnu odpoved ;)

Neviem, ako zarabaju ini studenti, budem mat rozpocet okolo 1,5k, moj ciel je 2k no zarabam takym sposobom, ze zalezi, kolko zakaznikov najdem a nie, ako dlho budem v praci (robim zatial weby z domu)
Tych 15 km si cca trafil (jednosmerne)

75% casu v tom pojdem sam (24% dvaja a 1% viac ;) )

Ked uz to bude vazne a budem intenzivne hladat uz samotne kusy aut, urcite sa este poradim

3k a Jerry
10-03-14, 11:21
http://zpravy.ihned.cz/c1-59613750-60-let-od-vzniku-pragy-v3s
V3S nejlepší, blbu vzdorná, opravíš všecko kladivem, univerzální

mirous
10-03-14, 11:36
Jerry jo super výběr. Hlavně do města je to paráda. A nejlepší je s tím jet třeba na dovolenou do Chorvatska. Sice to sežere víc než proudové letadlo, pojedeš tam tak týden (pokud se nic nerozbije) ale za to můžeš objet kolony lesem a ještě tam naložíš všechnu bagáž (kromě rodiny, má to jen dvě místa) :). Jo..a smíš to řídit až od 21.let a jen s řidičákem na ,,céčko". :) Jerry Jerry, ty se raději nejdřív nauč jezdit na kole.

Toy
10-03-14, 17:52
Sorry, ale moc to zobecňuješ. Motorů do Fóbie je tři prdele a ne každý je na tom, jak píšeš. 8-9 litrů se mi zdá moc, co v tom má za motor? pokud HTP 1,2, nedej bože 1.0 tříválec tak to chápu. To i Felda naložená a ještě když jí honíš nebere víc než sedm.

Lee: no je to celkem jednoduché, nevím jaký budeš mít rozpočet, ale když budu brát cca ceny, na které si je student schopný vydělat + třeba nějaký sponzor rodič, tak s Tvým kilometrovým nájezdem bude rozhodně nejlepší benzín v kategorii Fabia/ Golf/ Focus. Nevím, jak daleko budeš denně dojíždět, ale předpokládám třeba 15 kilometrů. Starší vyběhané nafty bych se v Tvém případě vyvaroval. Navíc u nafty máš i na Slovensku 90% šanci, že je stočená, resp.naftu si nekupuje někdo, kdo s autem najede za rok 5 tisíc, takže 8 let starej nafťák, který bude mít najeto 50 tisíc je utopie. Navíc Fabia je často služební auto a právě v naftě. U benzínu spíš narazíš na nějaký kus po nějakým dědkovi, ale tam zase nečekej extra výbavu. Rozhodně bych nebral motory 1,2 HTP, 1,0 (to byly verze Junior, menší kola, bez kastlíku - prostě i Favorit by byl lepší než tohle). Nejvhodnější by byla motorizace 1,4 16V Mpi. Jede to celkem svižně, dá se s tím jet úsporně, ale pokud tam narveš pět lidí a kufr plný bagáže, tak nemůžeš čekat, že to vyjede kopec jak Mercedes. Bude to línější a budeš hodně řadit. V tom kopci to klidně těch 8 litrů vezme, ale jinak je průměr cca 6,5. Pokud jezdíš v klidu a sám tak i méně. Jsou to spolehlivé motory a při správné údržbě se na nich prakticky nemá co rozbít. Jednu takovou máme v rodině, najeto má už cca 230 tisíc a jezdí furt bez problému. Navíc Fabia, byť na to nevypadá, je fakt pevný auto a podle hasičů je to nejbezpečnější starší Škodovka (bavíme se o první generaci). Pokud bys měl víc peněz, tak Fábia II. generace má už i 1,6 motory ale ty už mají zbytečně elektroniky, navíc já měl 1,6 v Octavii a horší motor asi není = hodně poruch, nekultivovaný chod. (ale zase na Octavii je to prostě málo, na Fabii akorát).

Golf by taky nemusela být špatná volba, ale slušnej kus bude stát více, než ta Fábie. Cena ND bude srovnatelná, je to VW koncern, na Golf bude o něco málo dražší. Ale běžné věci jako čepy, tlumiče, rozvody bude stát stejně.

No protože mám dobré zkušenosti s Fordem, tak Ti doporučím i Focuse. Podle mě má hezčí design, bezesporu je v něm dvakrát více místa než ve Fábii i Golfu dohromady (hatchback - u kombi to zas až tak neplatí). Hatchback má skoro stejně velkej kufr jako kombi. Motory 1,4 a 1,8 benzín jsou spolehlivé. 1,4 jede lépe než 1,4 ve Fábii, dá se z něj dost vyždímat. 1,8 je už solidní výkon a s tak ,,malým" autem dělá divy. Píšu to v uvozovkách, protože opticky se zdá Focus malej, ale postav ho vedle Golfa, tak je o ,,hlavu" větší. Co se podvozku týká, tady Ford nemá konkurenci. V zatáčkách to sedí, dostat to do smyku se mi ještě nepodařilo a to jsem se snažil. V zatáčkách ujedeš i autům jako Superb, tohle má tvrdej podvozek a Ford to má prostě zmáklý. Je to pohodlný, tichý a forďácký benzíny jsou povedený. Taky se dávají do několika supersportů. Cena ND - to nevím, v ČR je nižší než u VW/Škoda, na Slovensku píše Charon, že jsou dražší. Ale pořizovací cena Fordů je nižší určitě a mají většinou lepší výbavu.

Počítej s tím, že koupíš-li auto, tak cca 10 tisíc (cca 350 euro) do něho vrazíš, je dobré udělat rozvody + vodní pumpu, oleje, filtry, často výfuk + nějaké drobnosti. To uvidíš. Určitě ale někoho sebou, kdo se v tom vyzná. Auto není rohlík a raději měsíc hledat, než vzít první sračku, do který pak budeš cpát peníze.

Charon: měli jste to na diagnostice? co lambda sonda? častý problém...


Přesně tak, 1.2 HonemToProdej

Charon35
10-03-14, 18:49
Jerry jo super výběr. Hlavně do města je to paráda. A nejlepší je s tím jet třeba na dovolenou do Chorvatska. Sice to sežere víc než proudové letadlo, pojedeš tam tak týden (pokud se nic nerozbije) ale za to můžeš objet kolony lesem a ještě tam naložíš všechnu bagáž (kromě rodiny, má to jen dvě místa) :). Jo..a smíš to řídit až od 21.let a jen s řidičákem na ,,céčko". :) Jerry Jerry, ty se raději nejdřív nauč jezdit na kole.

Doprdele :DDD Ale inak je vetrieska super offroad kára :)
Diagnostika bola asi 5 krát, lambdy vymenené, všetky podobné kraviny. Jedenu mechanikovi ešte napadlo rozobrať výfuk, či nie je prdnutý niekde v strede a tým pádom netlačí výfukové plyny naspäť a teda sonda zle vyhodnocuje údaje. Lenže rozoberaj to, keď na tom treba jazdiť každý deň. A to som to auto kupoval v domnienke, že je to jedno z najmenej kazových áut...

@určite sa ozvi, keď budeš mať prachy, s mirousom ti niečo vyberieme :D Ale ako píše, určite sa vyhni motorom pod 1,3 objem. "Ušetríš" za cenu, že pri rozbiehaní budeš mať spotrebu 15l...

BTW len rozvody ho vídu na 300€ na starom aute. Mňa vyšli v autorizovanom dokopy s pumpou, kvapalinou a prácou 450€. V neautorizovanom možno -100-150 a to je prakticky vyše 10 ročné auto.

J3ZUsSs*
10-03-14, 19:32
Akurát dnes došlo jedno polo, že to nechce naštartovať. Boli tam preskočené rozvody. Tie lišty čo držia tú reťaz z boku tak boli v nej úplne vyjazdené kolajnice :D ... Tá baba čo to doniesla tak dokázala jazdiť na jednotku 50 km/h a na päťku 30 km/h :D na jej šťastie to tento krát mala iba za 600 kč ...

Charon35
10-03-14, 21:11
Akurát dnes došlo jedno polo, že to nechce naštartovať. Boli tam preskočené rozvody. Tie lišty čo držia tú reťaz z boku tak boli v nej úplne vyjazdené kolajnice :D ... Tá baba čo to doniesla tak dokázala jazdiť na jednotku 50 km/h a na päťku 30 km/h :D na jej šťastie to tento krát mala iba za 600 kč ...

Lebo jej zle neodpálilo piest. Kamošovi po nehode (týždeň po nehode, čiže skrytá závada, cvakal si to sám) zle odpálilo a musel dať do valca vložku atď atď. 40 000 kč. Starý focus v hodnote ani nie 80 000.

Koľko to malo najazdené keď to bolo také vydraté?

EDIT: hovnooo. nechcel si napísať 500 000? Šak za 50 nemôže vydrať také drážky predsa O.o

J3ZUsSs*
10-03-14, 21:13
Koľko to malo najazdené keď to bolo také vydraté?

Okolo 50 000 km.

Edit: Nie nechcel som napísať 500 litrú :D tiež som sa čudoval... ale to bolo tou jazdou.

Edit(2): Aj majster sa na to kukal jak sprostý, normálne tomu nechápal, porád utekal za druhým majstrom mu to ukázať. Keby že viem tak som to mohol aj vyfotiť.

ViRPo
10-03-14, 22:42
Co su to tie rozvody? :think:

mirous
11-03-14, 09:56
V podstatě, úplně laicky řečeno, jsou dva typy. Rozvodový řemen a rozvodový řetěz. Obojí defakto pohání motor (přesněji synchronizuje klikovou a vačkovou hřídel). Je to vlastně několik kladek a ozubených kol, na kterých je řemen nebo řetěz. Princip podobný jako na jízdním kole (ale o mnoho složitější). Jsou auta, které mají vcelku jednoduchý systém (např.4 ozubená kola) a pak auta, který mají ozubených kol tři prdele a vyměnit ten řemen je práce na den (třeba Volvo).

Je třeba rozlišovat řemen a řetěz. Řemen je gumový (princip jako klínový řemen na Š120), levnější a musíš ho měnit v pravidelných intervalech (cca 100 tisíc kilometrů). Řetěz je kovový, dražší, těžší, hlučnější (což běžný uživatel nepozná), ale vydrží věčnost, mění se třeba jednou za 200 tisíc km. Řemen (tedy ten, který je náchylnější a musíš ho častěji měnit) má dnes většina aut. Řetěz, má například Favorit, Felicia 1,3, Fábia 1,4 (kterou sem Ti doporučil), nebo třeba dieslový Mondea.

Když výměnu tzv.rozvodů zanedbáš, tak ti hrozí prasknutí řemene a to je pak průser. Tzv.se ti může potkat motor a oprava se často ani nevyplatí. Dědovi se to kdysi stalo na Felicii 1,6 protože ani netušil, že to nějaké rozvody má. Stalo se to v Rakousku při cestě do Itálie, místo dovolené jsme trávili 4 dny v servisu kdesi v Leobenu a dali za to 50 tisíc (před 15 lety). Takže výměna rozvodů je nutná a stojí podle auta, servisu a země cca 10 tisíc korun (350 euro).

Toy
11-03-14, 20:41
Auto mám, audinu, A6 allroad 2.5 TDI . . ale já mám ve vysněným autu celekm jasno, jel jsem v něm jednou a jsem z něj do teď vlhkej :D opravdu, uplně top auto v kterým jsem kdy jel . . to jsem jel "jen" v tý nejslabší dieslový verzi V6 3.0 TDI . . Já bych chtěl samosebou tu nejsilnější verzi . . benzíňáka, W12 6.0 bral bych ho moc, ale jen pod podmínkou, že buď bych byl zbytečně zazobanej zmrd, nebo s ropným vrtem vedle baráku, jinak se to totiž nedá podle mě uživit :D


Vw Phaeton

http://s8.postimg.org/hl6hfmt1h/VW_Phaeton_3_0_V6_rear.jpg

Charon35
11-03-14, 21:49
Jo a skoro som zabudeol na jednu z posledných automobiliek, ktoré robia normálne autá (pre nenormálnych ľudí). Čisté autá, bez zbytočných hovadín. Spyker.

http://www.youtube.com/watch?v=uzwXmPuSFNc
@toy: Phaeton? Čo sa ti na ňom páčilo? Šak je to len prerastený prassat čo potrebuje diétu.

mirous
11-03-14, 22:43
Toy: jaká je Audina? nekazí se? taky jsem chtěl Audi když jsem hledal nové auto, právě kvůli pohonu 4x4, neboť mám dům na horách a v zimě je to bez řetězů nebo 4x4 mnohy peklo. A Audi má snad každá druhá 4x4 a z VW koncernu se mi líbí nejvíc. Ale spousta lidí mě říkalo, že se dost serou a díly drahý, tak jsem od ní opustil. Můj švára je blázen do Audiny, on mě zas na ní furt přemlouval. Měl jsem jednu vyhlídnutou, ale ta měla najeto (dle stavu) tak pětkrát na měsíc a zpět (dle tachometru 150 tisíc :D).

Ten VW Phaeton je prostě koráb. To je podle mě naprosto zbytečné auto pro top manažera, natož pro normálního smrtelníka. Mě VW moc neberou, když už tak VW Caravelle TDI 4Motion. Táta ma VW Transporter 4motion, blbá dodávka, ale projede neskutečný věci. Vytahoval jsem za tím betonové patky od eletrickýho sloupu ze země a jako prd. Ale kdybych fakt nevěděl co s penězma, tak si pořídim Toyotu Land Cruiser a projedu svět..

Charon: pěkný sporťák. Těch výrobců ještě pár je, co neserou píčovinky do aut. V top gearu jich ukazovali dost, ale to jsou cifry jako 24 milionů za auto. No to bych nedal, ani kdybych je měl. Příjde mi trošku zrvhlý, že na jedné straně země nemají lidi co žrát a na druhé se lidé vozí v autech, která jsou dražší než všechny naše domy dohromady.

Toy
12-03-14, 06:32
Jo a skoro som zabudeol na jednu z posledných automobiliek, ktoré robia normálne autá (pre nenormálnych ľudí). Čisté autá, bez zbytočných hovadín. Spyker.

http://www.youtube.com/watch?v=uzwXmPuSFNc
@toy: Phaeton? Čo sa ti na ňom páčilo? Šak je to len prerastený prassat čo potrebuje diétu.

Právě to jaký to auto je, šlapalo jak hodinky, motor si spokojeně vrčel . . mě právě berou víc tyhle "limuzíny" než sporťáky :)


Toy: jaká je Audina? nekazí se? taky jsem chtěl Audi když jsem hledal nové auto, právě kvůli pohonu 4x4, neboť mám dům na horách a v zimě je to bez řetězů nebo 4x4 mnohy peklo. A Audi má snad každá druhá 4x4 a z VW koncernu se mi líbí nejvíc. Ale spousta lidí mě říkalo, že se dost serou a díly drahý, tak jsem od ní opustil. Můj švára je blázen do Audiny, on mě zas na ní furt přemlouval. Měl jsem jednu vyhlídnutou, ale ta měla najeto (dle stavu) tak pětkrát na měsíc a zpět (dle tachometru 150 tisíc :D).

Ten VW Phaeton je prostě koráb. To je podle mě naprosto zbytečné auto pro top manažera, natož pro normálního smrtelníka. Mě VW moc neberou, když už tak VW Caravelle TDI 4Motion. Táta ma VW Transporter 4motion, blbá dodávka, ale projede neskutečný věci. Vytahoval jsem za tím betonové patky od eletrickýho sloupu ze země a jako prd. Ale kdybych fakt nevěděl co s penězma, tak si pořídim Toyotu Land Cruiser a projedu svět..

Charon: pěkný sporťák. Těch výrobců ještě pár je, co neserou píčovinky do aut. V top gearu jich ukazovali dost, ale to jsou cifry jako 24 milionů za auto. No to bych nedal, ani kdybych je měl. Příjde mi trošku zrvhlý, že na jedné straně země nemají lidi co žrát a na druhé se lidé vozí v autech, která jsou dražší než všechny naše domy dohromady.


Hele, krom olejů apod. jsem na tom prakticky nemusel nic nechávat dělat, až na to, že to je na vzduchovým podvozku a jeden měch se vysral, tak to bylo asi nejdražší, jinak je to vcelku držák, když jsem jí kupoval, měla nalítáno slabejch 110 nebo 115k km, už přesně nevím, navíc to auto přede mnou měla holka, bylo jak nový týjo, navíc jsem ho koupil irelativně pod cenou se dá říct . . ikdyž kámoš má tu samou a docela se mu sere, možná, že jsem měl štěstí na kus

PS. z VW rodiny pro mě ze starších aut bude aj tak vždy top vw corrado :) to auto už v základu je strašně pěkný nemluvě o tom, kdyžsi ho někdo vymazlí :)
http://s16.postimg.org/6dw9kyxcl/Vwcorrado.jpg

mirous
12-03-14, 09:19
Tak to souhlas, Corrado je pěkná kára. Dneska už se jen tak nevidí na našich silnicích. Já jsem zase byl blázen do Venta. Když jsem kupoval první auto, tak to mělo být právě Vento, ale byť byly zprzněné tuzingem, nebo to byly herky taxikářský a nebo stály děsný prachy. Ale dodnes se mi líbí. Jen ty interiéry jsou enormně hnusný.

Co se Audi týká, právě kvůli měchům mě většina odrazovala. No ono každý auto má něco. Jestli mě nedejbože někdy odejdou vstřiky, tak to můžu zaparkovat do garáže místo Feldy a jezdit opět s ní..

Kdybych byl snob a nevěděl co s prachama, tak by se mi líbilo z ,,limuzín" starší BMW 7, modelová řada kolem roku 2000:
http://img.favcars.com/bmw/7-series/bmw_7_series_1998_photos_1.jpg

Ze sporťáků u nás málo známé BMW 850, prostě výklopné světlomety je klasika starých sporťáků:
http://s28.postimg.org/yri5xk9vx/1990_BMW_850i_03.jpg

No a pro radost nenápadný, ale zatraceně rychlý Saab 99 Turbo:
http://youngtimer-bilder.de/wp-content/uploads/2013/05/saab99.jpg

Dneska už každej zná jen oplastovaný auta s nadupaným nafťákem, auta, jejichž podvozek vyhladí silnici jako žehlička, přeposilovanej posilovač vám nedá ani dýchnout skutečného řízení a milion elektronických systémů z vás dělá dokonalého řidiče, protože vám nedovolí auto dostat do smyku. Dneska už vlastně auto samo zastaví, samo zaparkuje. Je jen otázka času, kdy budeme mít ruce v klíně a auto pojede samo. To co se mi před pár lety zdálo jako nereálná budoucnost, je pomalu tady. A fakt se toho nechci dožít. Dnešní auta mi nic neříkají, asi jsem staromódní. Není ale nad krásné křivky starých aut, každá značka, každý typ a v typech každá verze byla jiná. Co auto, to umění a originál. Když člověk řídil, věděl, že řídí, neměl šanci ani usnout. Dneska člověk ani nepozná značku auto od jiné značky. Kdybych byl arabský šejk, tak bych si pořídil hangár a koupil strašnou spoustu starých aut. A až dojezdí Mondeo, tak sem přesvědčen, že se zase ke starýmu autu vrátím. Raději nacpu stejný prachy do generálky starýho auta, který mě přežije, než cpát peníze do jezdícího počítače, ze kterého nemám radost.

Toy
12-03-14, 17:26
když už jsme u toho tuningu, tohle je fakt krasavec kua :D

ENJOY IT (http://www.sportovnivozy.cz/50423-volkswagen-corrado)

Charon35
12-03-14, 18:49
Tak aj limuzíny majú niečo do seba a každé auto má nejaké muchy. Moje napr. elektroniku, ale viem o tom, tak s tým trochu rátam. Nech si vraví kto chce čo chce, napr. taká Toyota môže byť TOP bezporuchová, ale ten hnusný autobusársky interíer a pritupené benzínové motory ma úplne od nej odradili. Ako píšeš Mirous, ak by som si vyberal ďalšie auto, tak hádam nad 2004 ročník ani nebudem pozerať. Leon je ešte aspoň športovo naladený, tvrdá spojka, riadenie ide kam má a pevné presné radenie, brzdy tuhé. To keď presadnem do matkinho Nissanu, to je jak šoférovať maslo. Riadenie malíčkom až mi je zle, spojka jak blato (+vydratá), na brzdy spadne papier a brzdia, šarpáka si lieta jak ja keď som ožratý. Hnus velebnosti.

J3ZUsSs*
16-03-14, 15:30
Ženeva(Geneva)-autosalón

http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionImages/skoda-auto/spolecnost/autosalony/2014-zeneva/geneva-motorshow-poster.jpg

Platilo sa 110 euro. V tom bolo započítané:

1.cesta tam a späť (autobusom)- z Bratislavy do Ženevy to je cca. 1100 km čo je okolo 14 hodín jazdy aj s prestávkami
2.hotel na jednu noc (boli tam iba raňajky-švédske stoly)- sprchy pre hobbitov
3.vstupenka na autosalón(stálo to 10 euro)
4.sprievodca- tuším Peter sa volal :D

Vyrazili sme o 16:00 z Bratislavy a došli sme tam okolo pol 7. Dolámaný sme potom išli kukať pamiatky a dalšie zaujímavé veci (napr. Katedrála sv. Petra, Ženevské jazerá kde bol gejzír ktorý dosahoval výšku až 125 metrov-možno viac, múzeum atd.). Potom sme išli na ten hotel- otvorili sa fľašky atd atd :D:D. Hned ráno okolo pol 9 sme išli už na ten autosalón ktorý bol vzdialený od hotela cca. 15 km.

Nejaké fotky:

https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t31.0-8/1781509_852810811411075_1918677556_o.jpg
https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t31.0-8/792387_852810571411099_158934520_o.jpg
https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31.0-8/1979932_852810628077760_691729469_o.jpg
https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t31.0-8/10001120_852810758077747_904057880_o.jpg
https://scontent-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/1614391_852810878077735_1031062732_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t31/1015325_852810744744415_640361976_o.jpg
https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t31.0-8/1974288_852810621411094_1012432470_o.jpg
https://scontent-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/10014784_852810664744423_1446458918_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/1957730_852810808077742_1351667076_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/1291767_852810831411073_1714420318_o.jpg
https://scontent-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/1796003_852810961411060_303847076_o.jpg
https://scontent-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t31.0-8/1966129_852810944744395_1953360350_o.jpg
https://scontent-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/l/t31.0-8/1618021_852810941411062_2140297570_o.jpg

Ked budete mať peniaze a chuť cestovať tak tam chodte :). Akurát zoberte velké vvreckové (pivo.4,50 euro, hot dog 4,50 euro, angličák 50 euro najlacnejší tam bol... atd atd. :) Ale mám aspoň pekný zážitok.

Edit: Genevu navštívilo cca.700 000 ludí - to robí asi 7 000 000 euro zárobok :) ... plus peniaze za prenájom

trew
16-03-14, 22:01
http://www.listal.com/list/gone-60-seconds-50-car

mirous
17-03-14, 09:16
Akurát zoberte velké vvreckové

Nevím, co znamená slovo vreckové? Jako kapesné? :D

Koukám, že to Lambo má dobrej název, to vymýšlel nějakej Rus ne? :D

Lallinka
17-03-14, 11:17
to cerny cosi z ty Zenevy je nadherny :D :)

Jo jsem blond a nemam tuseni co to je za znacku :D

mirous
17-03-14, 13:10
Jestli myslíš to černý, za kterým je červená deska s blondýnou, tak je to BMW, ale upravené firmou Hamann. Na to bys neměla :D. Ale do Tebe bych řekl, že se Ti bude líbit to růžové :D

J3ZUsSs*
17-03-14, 14:27
Akurát zoberte velké vvreckové

Nevím, co znamená slovo vreckové? Jako kapesné? :D

Koukám, že to Lambo má dobrej název, to vymýšlel nějakej Rus ne? :D

Jo jeto kapesné :) ... tu máš neco o tej katuše http://www.autonews.name/ferrari/geneva-2014-ferrari-458-italia-katyusha-by-nimrod-performance/

mirous
17-03-14, 14:35
Aha, ono je to Ferrari. Díky za odkaz, parádní mašinka, jen ten název je hroznej :D

Lallinka
17-03-14, 19:03
Jestli myslíš to černý, za kterým je červená deska s blondýnou, tak je to BMW, ale upravené firmou Hamann. Na to bys neměla :D. Ale do Tebe bych řekl, že se Ti bude líbit to růžové :D

jj to cerny matno leskly :D to vim taky ze bych na nej nemela, ja budu rada kdyz jednou budu ridit aspon auto na dálkový ovladani :D a ruzova je super ale leda tak na nehtech, srdcovka jsou auta cerny, bily a nebo bronzovy a tvarove ochcavky.

Ano, auto hodnotim podle vzhledu a skoro vsechno mi na obrázku prijde dlouhy jak pohrebak. Asi to bude tim, ze kdyz se nekdo bavi o autech tak se jen usmivam a vsechno odkejvu pac o tom vim velky bobek :D

mirous
17-03-14, 19:33
Teda, nemáš moc velký nároky, když se Ti tvarově líbí asi to nejtuctovější auto v ČR :D. To Tě pak kde kdo zbalí na kdejakou plečku :D.

Lallinka
17-03-14, 20:54
Teda, nemáš moc velký nároky, když se Ti tvarově líbí asi to nejtuctovější auto v ČR :D. To Tě pak kde kdo zbalí na kdejakou plečku :D.

mne se libi tvarove, jak je zaobleny a tak :D ale treba ta hranata skodovka uz se mi nelibi :D

se mnou jestli nekdy pujde nejakej chlap kupovat auto, tak pak spacha sebevraždu :DD ja ani nepoznam takovy to hatchback, sedan, kombi. Proste to ma hezkou barvu, dobrej tvar tak jedem :D

Charon35
17-03-14, 21:50
mne se libi tvarove, jak je zaobleny(a) a tak :D ale treba ta hranata skodovka uz se mi nelibi :D

se mnou jestli nekdy pujde nejakej chlap kupovat auto, tak pak spacha sebevraždu :DD ja ani nepoznam takovy to hatchback, sedan, kombi. Proste to ma hezkou barvu, dobrej tvar tak jedem :D

Toto sa dá uplatniť aj pri babách z nášho pohľadu...:mrgreen:

Lallinka
18-03-14, 02:36
Toto sa dá uplatniť aj pri babách z nášho pohľadu...:mrgreen:

chapu :D

Fhacker
04-04-14, 22:09
http://imgupload.sk/images/r/2/r2enf93jgat1icisc0iw_thumb.jpg (http://imgupload.sk/viewer.php?file=r2enf93jgat1icisc0iw.jpg)

Toto autíčko je v našej rodine už asi 5 rokov, dostali sme ho ako nepojazdný vrak a za tých 5 rokov sme z toho urobili schopné auto a veterána vhodného na výstavy aj keď ešte nie je 100% a mirous tatraplán bol aj náš sen. Lenže to auto kúpiť v stave pred renováciou nie je možné, a po renovácii maminho priateľa už top auto neľáka až tak moc. A to isté si chcel zaobstarať aj starú Škodu Feliciu Cabriolet lenže tohto auta je tiež ako šafránu a väčšina je už po GO. Takže sme sa nakoniec rozhodli pre 603 :) Aj keď ešte teraz hľadáme aktívne tatraplan a feliciu.

Charon35
04-04-14, 23:01
http://imgupload.sk/images/r/2/r2enf93jgat1icisc0iw_thumb.jpg (http://imgupload.sk/viewer.php?file=r2enf93jgat1icisc0iw.jpg)

Toto autíčko je v našej rodine už asi 5 rokov, dostali sme ho ako nepojazdný vrak a za tých 5 rokov sme z toho urobili schopné auto a veterána vhodného na výstavy aj keď ešte nie je 100% a mirous tatraplán bol aj náš sen. Lenže to auto kúpiť v stave pred renováciou nie je možné, a po renovácii maminho priateľa už top auto neľáka až tak moc. A to isté si chcel zaobstarať aj starú Škodu Feliciu Cabriolet lenže tohto auta je tiež ako šafránu a väčšina je už po GO. Takže sme sa nakoniec rozhodli pre 603 :) Aj keď ešte teraz hľadáme aktívne tatraplan a feliciu.
Na nete sa to ťažko hľadá, tam chce každý len zarobiť. Najlepšie len skúšať šťastie a pýtať kde sa pohneš či o niečom nevedia. Napr. u nás jeden dedek mal Škoda 1000 v TOP stave. Ale fakt top stav, lebo dlhe roky garážovaná, vytiahol ju len keď bolo pekne a krásna bledo modrá naleštená farba. Nakoniec som sa dozvedel, že ju predal nejakému počernému... skoro ma porazilo. A ďalší známy mal vínovo fialový Fiat 600, šoféroval som ju, tiež super stav. Nakoniec sa kkt ulakomil na debilné šrotovné a teraz vysí ako "ťahák" na nejakom vrakovisku pri Trnave. Škoda áut a pritom koľko ľudí by ich chcelo kúpiť.

Fhacker
04-04-14, 23:12
Tak mi máme známych v košiciach čo si venujú renovácie áut ešte niečo aj v blave a aj niečo za hranicami a aj tak tie autá je ťažko zohnať. Ľudia vtedy nevedeli akú to bude mať cenu dnes a kľudne to aj do šrotu odniesli, pri tom na tom mohli zarobiť aj 10násobok ceny šrotovného....teraz odveci ak poznáš dakoho kto má fiat 600 alebo 500 tak našli by sa u nás zrenovované a aj čisto nové dielce :) a nie len na fiat (taká malá reklama na našu firmu :D) Však aj táto tatra hnila v stodole do ktorej zatekalo, chlapík ju predal za symbolickú cenu tak renovácia bola docela výhodná a hlavne výzva či by sa naša malá rodinná firmička uživila renovovaným veteránov :) A hlavne keď v nedeľu je pekný deň a nemáš čo na pláne proste nasadneš do auta a nič neriešiš iba sa vozíš :)

Charon35
05-04-14, 15:29
Tak mi máme známych v košiciach čo si venujú renovácie áut ešte niečo aj v blave a aj niečo za hranicami a aj tak tie autá je ťažko zohnať. Ľudia vtedy nevedeli akú to bude mať cenu dnes a kľudne to aj do šrotu odniesli, pri tom na tom mohli zarobiť aj 10násobok ceny šrotovného....teraz odveci ak poznáš dakoho kto má fiat 600 alebo 500 tak našli by sa u nás zrenovované a aj čisto nové dielce :) a nie len na fiat (taká malá reklama na našu firmu :D) Však aj táto tatra hnila v stodole do ktorej zatekalo, chlapík ju predal za symbolickú cenu tak renovácia bola docela výhodná a hlavne výzva či by sa naša malá rodinná firmička uživila renovovaným veteránov :) A hlavne keď v nedeľu je pekný deň a nemáš čo na pláne proste nasadneš do auta a nič neriešiš iba sa vozíš :)

Tak tie čo som spomínal boli asi také topky v mojom okolí, inak tiež všetko renovované ako píšeš.

ObriJahoda
20-06-14, 16:48
Zatim nic moc

http://imageshack.com/a/img820/401/uqky.jpg

fuck nejde mi to aby sa tu ukazal obrazek :notsure:

Toy
20-06-14, 22:16
Konečně jsem se zbavil toho žrouta a koupil si tohle žihadlo :D

http://jpeg.cz/images/2014/06/20/Hh6mB.jpg

ObriJahoda
20-06-14, 23:49
:idea:golfa som mal 1.9 a ne GTI a byla to desna mrdka :thumbdown:

Karl0s
21-06-14, 03:53
"žihadlo" :D

Charon35
21-06-14, 10:45
"žihadlo" :D

Lepšie než bicykel...

Žihadlo by to bolo lepšie, keby schudlo tak o 300 kg. Dosť je ťažký. Ale s tým žrútom si to zabil. Toto žere jak stádo poslancov keď tomu stupíš na krk.

BTW jahoda: Tie kolesá tam chceš nechať?

Toy
21-06-14, 13:48
je to turbovanej benzín, čiže žádná mrdka, Jahodo, tu tvojí Hondičku bych si s tím potahal ani by si nemrknul :D

Charone, s tímhle už se aspoň dostanu pod 10 l / 100 . . o tom jsem s Audinou mohl jen snít :D

Karl0s
21-06-14, 13:51
Lepšie než bicykel...


já na kole nejezdím, jinak ono to asi žihadlo je, můžu se zeptat, co v tom všechno je a kolik jsi za to dal?

Toy
21-06-14, 14:14
KarlOsi, je to chipnutý z 155 kW na nějakejch 191 kW . . cenu po mě nemůžeš chtít vědět, že ne ? eště teď z toho pláču :D

Karl0s
21-06-14, 16:46
Jakože levně jsi koupil? :P

Charon35
21-06-14, 23:01
To čo si mal za audinu? Nemal si diesel? Inak ten chip pri hentom mi príde už trochu zbytočne moc. Zbytočný zásah do jednotky. A bohvie, čo tam bolo menené spolu s chipom... A keď na to stupíš, tak budeš mať aj tak 15l na 100 a nehovor mi, že na tom budeš jazdiť na spotrebu :D

ObriJahoda
22-06-14, 10:59
ked si chces dat zavod nemam problem :D https://www.youtube.com/watch?v=CneMeYEWUOc :whistling: jen je blbe ridit a natacet na ceskych silnicich :ike:
samozrejme na videu je benzin :D (honda Integra -type R )

to cerne je nafta 6L spotreba i 1.6 by tomu ujela a to je 2.2 ICTDI ale jede to taky dobre ale benzin je benzin toto som si kupil na dalky lebo hodne jezdim tak kvoli spotrebe .
inak ten limec na tech kolech dam asik cerveny

Toy
22-06-14, 11:23
jojo, měl jsem diesla, A6 2.5 TDI + v automatu, čiže ikdyž si to nedupal, snažil se na tu spotřebu jed tak ses pod těch 10 nedostal ikdyby ses rozkrájel . . s tímhle když jedu na spotřebu tak jsem schopnej se dostat k magický hranici 8 l :D samosebou, že na tu spotřebu moc nejezdím . . btw, když to dupeš tak si to spápne i k těm 20 l :D

Karl0s
22-06-14, 13:42
mně to žere 4 a ještě si stěžuju wtf D:

Giussepe
22-06-14, 16:51
mně to žere 4 a ještě si stěžuju wtf D:

jezdíš na fichtloj ne?

Charon35
22-06-14, 21:09
jahoda jahoda :omg: divny vkus. Ja to nazývam kolesá od kolotočárov, alebo z Nesquik cornflakes. :lookaround:

Toy: tak automat stojí za draka. Hlavne tie staré. Jednoducho to nevie čo chceš robiť.

Karlos, to čo máš za žihadlo? Fabia HTP na plyne?

Toy
25-06-14, 20:52
Jsem si udělal docela obýváček :D

http://s18.postimg.org/la5lmb50p/obyvacek.jpg

MarcelloR
26-06-14, 00:15
Nikdy som nebol nejako zažratý do aut, ale vždy sa mi páčili len americké autá... možno som divný, ale tie talianské a nemecké drahotinky sa mi vôbec nepáčia. Toto sú moje top 5 autíčka a jedno z nich raz budem mať.

1. Chevrolet Chevelle SS (http://www.rigsofrods.com/attachment.php?attachmentid=402269&d=1370812902)
2. Mustang Shelby GT 500 (http://67mustangblog.com/wp-content/uploads/2009/04/richards-1967-ford-mustang-super-snake-elenaor-gt500-1.jpg)
3. Dodge Challenger (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/'70_Dodge_Challenger_R-T_(Centropolis_Laval_'10).jpg)
4. Dodge Charger (http://www.syerasite.com/wp-content/uploads/2014/02/1970-dodge-charger-rttuning-fever-dodge-charger-rt-1970-uploaded-by-takumi-4kqctpwx.jpg)
5. AMC Javelin (http://www.musclecarsshow.com/wp-content/uploads/2014/03/1970-AMC-Javelin.jpg)

Charon35
26-06-14, 00:47
Ameriky vyzerajú super. Ten rachot z pod kapoty je tiež super. Ale jednoducho nevedia robiť autá. Z 5 litorového motoru dostať 200 koní, to je nevyužitie potenciálu. Americké motory sú robené len na silu, na krútak kvoli ich tupým automatomatom (lenivý aj radiť v kolónach). Žere to jak krava, hučí to jak krava, ale ide to jak osol. Tiež nie som zástanca 0.9 biturbo hoven, ale hento je zas opačný extrém. Veľa hluku pre nič. Takže autá sú to na výzor pekné, ale živiť by som to teda nechcel :D Trochu drahý špás na víkendové jazdenie.

zENK
26-06-14, 21:07
Jo... tak tohle je můj miláček! :3 :DD
http://www.hen-budapest.com/images/katakt/trabant1(1).jpg

J3ZUsSs*
27-06-14, 13:56
Frajer :D

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10462977_754909237902721_703324953537355978_n.jpg

Toy
20-07-14, 15:48
http://s21.postimg.org/ndvrxbzbb/10441432_10203021967489187_4148329130090173720_n.j pg

Valí to jak drak

zENK
20-07-14, 18:56
Jo... můj tráboš sice z venku je hnus, ale vevnitř :3
Pár foteček:
http://nahraj-obrazek.cz/?di=5140587414614

http://nahraj-obrazek.cz/?di=914058741757

http://nahraj-obrazek.cz/?di=1014058752007

Pěkný kus... nemyslíte?

mirous
24-07-14, 09:57
Toy: moc nemachruj, to moje auto jede taky přes dvě kila, ale přitom nežere 26 litrů ale asi tak o půlku méně a při daleko nižších otáčkách :). Ale to se stejně po našich dálnicích nesmí a ani moc nedá, tak co:
http://s27.postimg.org/6l8bk988j/DSC_3145.jpg

No a na rozdíl od nějakého GTI s ním můžu vjet i na louku, aniž bych se bál, že prorazím vanu :D. Je docela vysoký a na tahání dřeva z lesa to bude super :) Felda se už natahala dost.

http://s12.postimg.org/wcnjms2m5/DSC_3178.jpg

Tady se starším a slabším bráchou, kterého jsem měl půjčeného jako náhradní vůz. Je to ,,jen" dvoulitr, sice nehrabe i na trojku a člověka akcelerace nijak neohromí, ale kámoš pak s tím jel za mnou a držel se mě velmi solidně. Takže jestli 2,0 nebo 2,2, to už není takový rozdíl. Akorát na 2,2 je dražší pojištění a o litr víc žere, ale zase má šestikvalt, což je super:

http://s15.postimg.org/3p6svq5mj/DSC_3154.jpg

No a z Feldy pomalu dělám pěkný ,,youngtimer" :D Dávám jí do pucu jak jen můžu, furt je co dělat: http://s11.postimg.org/3r1blz1j7/DSC_3123.jpg
http://s28.postimg.org/6dcvisi0t/10464065_898660400150452_932035720732864667_n.jpg

Ovšem nejlepší kára je starej Fiat 850 :D Poctivej zadohrab:
http://s4.postimg.org/u2k9fzm4d/1394195_10200617815183320_616612571_n.jpg

No a nedávno jsem vyfotil jednu super SPZ:

http://s27.postimg.org/i160a6okz/DSC_3149.jpg

Facened
25-07-14, 17:11
Nikdy som nebol nejako zažratý do aut, ale vždy sa mi páčili len americké autá... možno som divný, ale tie talianské a nemecké drahotinky sa mi vôbec nepáčia. Toto sú moje top 5 autíčka a jedno z nich raz budem mať.

1. Chevrolet Chevelle SS (http://www.rigsofrods.com/attachment.php?attachmentid=402269&d=1370812902)
2. Mustang Shelby GT 500 (http://67mustangblog.com/wp-content/uploads/2009/04/richards-1967-ford-mustang-super-snake-elenaor-gt500-1.jpg)
3. Dodge Challenger (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/'70_Dodge_Challenger_R-T_(Centropolis_Laval_'10).jpg)
4. Dodge Charger (http://www.syerasite.com/wp-content/uploads/2014/02/1970-dodge-charger-rttuning-fever-dodge-charger-rt-1970-uploaded-by-takumi-4kqctpwx.jpg)
5. AMC Javelin (http://www.musclecarsshow.com/wp-content/uploads/2014/03/1970-AMC-Javelin.jpg)

Taliani maju jedny z najlepsich a najkvalitnejsich vyrobkov, ale tak kazdy je na nieco ine a dokonca aj tvarovo sú pekne a o dizajne ani nevravím. :smile:

Charon35
25-07-14, 17:29
Taliani maju jedny z najlepsich a najkvalitnejsich vyrobkov, ale tak kazdy je na nieco ine a dokonca aj tvarovo sú pekne a o dizajne ani nevravím. :smile:

http://replygif.net/i/633.gif

Facened
25-07-14, 17:42
http://replygif.net/i/633.gif

Ak povieš že Taliani maju na hovno auta tak vies o tom naozaj hovno a s autami si nikdy nemal nič spoločne a predpokladam ze to tak je tak mi tu teraz napíš čo je zle na Alfe :smile:

Charon35
25-07-14, 17:58
Ak povieš že Taliani maju na hovno auta tak vies o tom naozaj hovno a s autami si nikdy nemal nič spoločne a predpokladam ze to tak je tak mi tu teraz napíš čo je zle na Alfe :smile:

Premiové značky ako Lambo a pod. sú super. To je jasné. ... patria pod Nemcov... :D No obyčajná Alfa, nejaký Fiat a podobné srandy sú kazové. Mám na mysli hlavne staršie ročníky. Čo vydrží 20 ročný Mercedes, 20 ročnú Alfu zabilo pred 5-timi rokmi. Ale aby bolo jasno, nevravím, že sa na nich zle jazdí, dokonca sa mi dosť páčia, ale proste "śtarí taliani" sú kazoví a to ti povie hocikto zo servisu. Hlavne elektronika.

BTW pozri si len autobazari. Napr. 10-15 ročné fiaty ako Barchetta idú po 1500€... To nepotrebuje koment.

Facened
25-07-14, 18:01
Premiové značky ako Lambo a pod. sú super. To je jasné. ... patria pod Nemcov... :D No obyčajná Alfa, nejaký Fiat a podobné srandy sú kazové. Mám na mysli hlavne staršie ročníky. Čo vydrží 20 ročný Mercedes, 20 ročnú Alfu zabilo pred 5-timi rokmi. Ale aby bolo jasno, nevravím, že sa na nich zle jazdí, dokonca sa mi dosť páčia, ale proste "śtarí taliani" sú kazoví a to ti povie hocikto zo servisu. Hlavne elektronika.

Alfa 1.5.6 ide ako s medom a problemy s nou niesu a 1.5.9 ide priam užastne, nedovolim si jej vytknut doslova nič ale je jasne že toto niesu žiadne staršie ročníky

Charon35
25-07-14, 18:10
Alfa 1.5.6 ide ako s medom a problemy s nou niesu a 1.5.9 ide priam užastne, nedovolim si jej vytknut doslova nič ale je jasne že toto niesu žiadne staršie ročníky

Tak 159 je podla mna jedno z najkrajších áut. Ale proste by som si ho aj tak nekúpil, už len kvôli spotrebe. Niesom ženská aby som kupoval auto podľa farby :D

Navyše kopec 20 ročných si pokupovalo Alfy, hlavne satré SportWagony, ktoré sú im úplne na hovno, lebo vezú maximálne ich 15 ročné frajerky v nich a nakladajú tomu čo sa dá, aby pofrajerili pred nimi (preto sú motory zhumplované a nápravy pred odpadnutím). Kvôli jednému takému kktovi som skoro zvalcoval na Zraze veteránov nejaký niekoľko 10 000 € cabrio. Začínam byť alergický ani nie na Alfy, ako na ich majiteľov :D

Fhacker
25-07-14, 23:07
Kúpim si Alfu a potom môžem šporiť na náhradné diely :D nie dík, radšej Nemca v ktorom je kvalita a krása alebo Čecha ktorý je spoľahlivý :)

Facened
26-07-14, 17:00
Kúpim si Alfu a potom môžem šporiť na náhradné diely :D nie dík, radšej Nemca v ktorom je kvalita a krása alebo Čecha ktorý je spoľahlivý :)

Na nič nemusíš šporiť :) a už keď sme pri tých náhradných dieloch tak na každé auto ti ich je treba a keď som spomenul Alfu tak zrejme s nou mám skúsenosti a nezápajal by som sa do konverzácie keby neviem čo píšem.

Fhacker
26-07-14, 21:09
Na nič nemusíš šporiť :) a už keď sme pri tých náhradných dieloch tak na každé auto ti ich je treba a keď som spomenul Alfu tak zrejme s nou mám skúsenosti a nezápajal by som sa do konverzácie keby neviem čo píšem.

Ja to nemyslím v tom zmysle že Alfa sa viacej kazí ako iné ale v tom zmysle že Alfi sú strašne drahé na náhradné diely oproti škodovke alebo VW

Facened
27-07-14, 12:18
Ja to nemyslím v tom zmysle že Alfa sa viacej kazí ako iné ale v tom zmysle že Alfi sú strašne drahé na náhradné diely oproti škodovke alebo VW

Aha, tak v tom mas pravdu

mirous
04-08-14, 10:30
Kámoš měl Alfu 147 a sralo se mu to furt. Byl z toho nešťastný. No nakonec jí raději rychle prodal. Jinak s Alfama zkušenost nemám, ale vždy to byla auta, která se mi líbila. No ale mám zkušenosti s Fiatama a říkám, že jsou dvě značky aut, které mi nesmí zaparkovat před domem a to je Renault a Fiat. Nejporuchovější křápy na téhle planetě. Renault mě nikdy nikam nedovezl, Fiata jsme se raději hned zbavili. Kámoš si koupil Fiata Stillo, auto z autosalonu a na záruku měnil motor i převodovku. Skončila záruka a do auta narval asi 200 tisíc. Má ho do dnes, protože říká, že to auto už má hodnotu BMW :D. Líbí se mi třeba starý Lancie, u nás je jeden nadšenec, který má tři. Krásná, pohodlná auta, servis nevím, ani nevím, jestli se serou nebo ne. Ale podle mě, taliánské auto si koupí leda obrovský nadšenec.

ViRPo
12-01-15, 02:40
Tak mne nadisla chvila kupit to prve, ak si este pamatate, ze som dakedy davno zacal riesit, co to bude a ak sem este chodi niekto, kto sa do aut vyzna, potreboval by som poradit :P

Nasetril som popri skole cez 2k a ponukli mi Toyotu Corollu 2002 Hatchback za 2000 s tym, ze to niekedy davnejsie kupoval niekto kto pracuje pri autach pre svoju dceru a tej teraz kupil RAW4 a teda by to chcel predat...
On je dost dobry kamarat mojho znameho, ktory tu ponuku posunul dalej mne a myslel som si, ze je to uz istotka, pozriet to idem v stredu nazivo
Povedal ze to da skontrolovat do servisu pred tym, nez to preda, tak aj urobil a kedze svietila kontrolka na motore, tak tam nieco nasli a opravili to, kazdopadne kontrolka svieti dalej a to je to, co ma trapi... ci nekupim nieco, co budem musiet tyzden na to nechat

Co si o tom myslite? Ako si to mam okontrolovat? Moze byt pokazena kontrolka alebo tam proste nejaky problem bude?
Do aut sa takto po technickej stranke nevyznam naozaj vobec :/

J3ZUsSs*
12-01-15, 07:17
Ked v servise nevymazali tú chybu cez diagnostiku, tak Ti to tam bude stále svietiť aj ked ten problém bude opravený. Alebo je tam chyba a oni to neopravili.

mars369
12-01-15, 07:19
Rozhodne moj oblúbeny https://www.google.sk/search?q=obrazky&client=tablet-android-asus-rev&biw=962&bih=553&bav=on.2,or.&bvm=bv.83339334,d.bGQ&um=1&ie=UTF-8&hl=sk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=vi&ei=E2ezVI-kM4u5ygPZu4KwBw#um=1&hl=sk&tbm=isch&q=mustang+gt500
https://www.google.sk/search?q=obrazky&client=tablet-android-asus-rev&biw=962&bih=553&bav=on.2,or.&bvm=bv.83339334,d.bGQ&um=1&ie=UTF-8&hl=sk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=vi&ei=E2ezVI-kM4u5ygPZu4KwBw#um=1&hl=sk&tbm=isch&q=mustang+gt500+knight+rider&spell=1

Charon35
12-01-15, 18:01
Tak mne nadisla chvila kupit to prve, ak si este pamatate, ze som dakedy davno zacal riesit, co to bude a ak sem este chodi niekto, kto sa do aut vyzna, potreboval by som poradit :P

Nasetril som popri skole cez 2k a ponukli mi Toyotu Corollu 2002 Hatchback za 2000 s tym, ze to niekedy davnejsie kupoval niekto kto pracuje pri autach pre svoju dceru a tej teraz kupil RAW4 a teda by to chcel predat...
On je dost dobry kamarat mojho znameho, ktory tu ponuku posunul dalej mne a myslel som si, ze je to uz istotka, pozriet to idem v stredu nazivo
Povedal ze to da skontrolovat do servisu pred tym, nez to preda, tak aj urobil a kedze svietila kontrolka na motore, tak tam nieco nasli a opravili to, kazdopadne kontrolka svieti dalej a to je to, co ma trapi... ci nekupim nieco, co budem musiet tyzden na to nechat

Co si o tom myslite? Ako si to mam okontrolovat? Moze byt pokazena kontrolka alebo tam proste nejaky problem bude?
Do aut sa takto po technickej stranke nevyznam naozaj vobec :/

Tak už si to kúpil či nie?

Chesus, alebo len zresetli kontrolku v domnení, že sa tá chyba tak skoro neukáže, no ukázala sa skôr ako čakali.

Inak Check engine, ten problém máme na nissane. Aký to má motor? To môže byť chyba od kontrolky za 5€ cez lambdu za 100€ po rozpadnutý katalizátor za 500€. (ceny od oka samozrejme)

ViRPo
12-01-15, 18:35
Tak už si to kúpil či nie?

Chesus, alebo len zresetli kontrolku v domnení, že sa tá chyba tak skoro neukáže, no ukázala sa skôr ako čakali.

Inak Check engine, ten problém máme na nissane. Aký to má motor? To môže byť chyba od kontrolky za 5€ cez lambdu za 100€ po rozpadnutý katalizátor za 500€. (ceny od oka samozrejme)

Idem ho pozriet pozajtra, teraz o nom neviem ani kolko ma najazdene, pocul som akorat vela dobrych veci (ze ho mechanik kupil dcere mi pride ako celkom dobra zaruka, ze kupil vtedy dobry stroj)
Ujo mi povedal trik, ze mam obtriet prstom hrdlo nadrze na olej a kuknut, ci tam nebudu nejake netekute kusky a podobne srandy.. mam daco take skusat? :D
Asi moc vymyslam a nez mi sam nepovie, co tomu je toho moc nezistim... len mam taky zly pocit, ze auto, ktore malo byt perfektne mozno take perfektne nebude :D

Charon35
12-01-15, 22:14
Do auta, ktorému svieti kontrolka motoru, by som NIKDY nešiel. A je jedno či to je toyota, alebo Alfa. Matka má nissan almeru, jedno z najmenej kazových áut. Výsledok? Rok svieti kontrolka motora, vymenené obe lambdy, nejaké blbosti v motore (neviem čo, to riešil fotrík), 5 krát v servise a nikto nemôže prísť na to, čo tomu je. Posledná varianta je zničený katalyzáror, čiže cezeň nepretlačí výfukové plyny, ktoré sa "vracajú naspäť" a zasierajú stále lambdu čiže nevie nevie vypočítať zmes a vyhadzuje chybu. Ale To je oprava za cca 800€ a na to môžme už srať. Tak sme sa na to vysrali úplne a keď to niekde kľakne, tak to rovno dáme do šrotu. A toto je len 1 z 1514004 problémov "Kontrolky motoru"... Takže asi tak z mojej strany.

Za také auto by som dal 500€ max, keby nesvietila kontrolka, tak 1500€ by som ho stiahol. Ak chceš nejak bližšie poradiť, kľudne ti s tým pomôžem, ale do hentoho by som fakt nešiel. Keci o tom, že to kúpil žene, sestre, dcére ber z rezervou tak isto ako "TOP STAV, 1. majiteľ, nikd ynebúrané" :D Hlavne keď kupuješ od kamoša známeho kamoša sestry brata frajer koňa pes :D

ViRPo
13-01-15, 02:47
Do auta, ktorému svieti kontrolka motoru, by som NIKDY nešiel. A je jedno či to je toyota, alebo Alfa. Matka má nissan almeru, jedno z najmenej kazových áut. Výsledok? Rok svieti kontrolka motora, vymenené obe lambdy, nejaké blbosti v motore (neviem čo, to riešil fotrík), 5 krát v servise a nikto nemôže prísť na to, čo tomu je. Posledná varianta je zničený katalyzáror, čiže cezeň nepretlačí výfukové plyny, ktoré sa "vracajú naspäť" a zasierajú stále lambdu čiže nevie nevie vypočítať zmes a vyhadzuje chybu. Ale To je oprava za cca 800€ a na to môžme už srať. Tak sme sa na to vysrali úplne a keď to niekde kľakne, tak to rovno dáme do šrotu. A toto je len 1 z 1514004 problémov "Kontrolky motoru"... Takže asi tak z mojej strany.

Za také auto by som dal 500€ max, keby nesvietila kontrolka, tak 1500€ by som ho stiahol. Ak chceš nejak bližšie poradiť, kľudne ti s tým pomôžem, ale do hentoho by som fakt nešiel. Keci o tom, že to kúpil žene, sestre, dcére ber z rezervou tak isto ako "TOP STAV, 1. majiteľ, nikd ynebúrané" :D Hlavne keď kupuješ od kamoša známeho kamoša sestry brata frajer koňa pes :D

asi chapem, ze to muselo vyzniet jak maximalne kecy..
Dotycny to nejako nevytahoval ani sa tym nechvalil, ja len tolko, ze mam vacsi dovod verit mu ako niekomu z bazos.sk a prid emi, ze niekto kto sa do aut by dcere auto v zlom stave nekupil a zle by sa onho nestaral
A naozaj za toyotu z 2002 iba 1500? Totiz podla mna aj na 2000 isiel dole s tym, ze ho ponukol znamemu, ktory to posunul mne, lebo vie, ze zhanam auto

Charon35
13-01-15, 10:33
V podstate to nie je zlá cena, ale záleží, v akom je stave celkove a čo k tomu pridá (zimné gumy, prepis atď.). Na Slovensku je totiž predstava, že auto vyrobené po roku 2000 je "nové". Ale ľudia si neuvedomujú, že sú to 14 ročné hergle. Samozrejme nájdu sa aj pekné kúsky, ale práve to predajcovia využívajú a z firemného zhumplovaného črepa spravia "top stav, 1. majiteľ". Toto hovorí za všetko:D http://blog.autobazar.eu/toto-ste-este-nevideli-vyklepany-srot-na-totalku-clanok1773.html

Ak ho poznáš, tak to je trochu iné, ale keďže je mechanik a svieti mu kontrolka motoru, tak je niečo na tom divné. Asi aj preto ti spravil takú cenu. Proste každé auto má skryté závady s ktorými treba rátať. Ale aby niekto predával auto s rozsvietenou kontrolkou motora to som ešte nepočul :D

K tej cene ešte. Ja som tiež kúpil 10 ročné za 4100 a to som ho ešte stiahol o 400€. Ale je rozdiel 10 rokov jazdenia po slovenských osolených rozbitých cestách a belgických diaľniciach. To auto za rok na Slovensku vyzerá horšie ako za 10 rokov v Belgicku. A to vôbec nepreháňam. Tony soli v zime, výtlky jak krátery a už mám pár riadnych bodiek na kapote a čelnom skle z odletujúcich kamienkov a škrábance od debilov a kríkov. Po JEDNOM roku. A keď som ho kupoval bolo čistučké jak z továrne...

BTW čo to je aspoň za motor a koľko má najazdené?

ViRPo
13-01-15, 11:57
V podstate to nie je zlá cena, ale záleží, v akom je stave celkove a čo k tomu pridá (zimné gumy, prepis atď.). Na Slovensku je totiž predstava, že auto vyrobené po roku 2000 je "nové". Ale ľudia si neuvedomujú, že sú to 14 ročné hergle. Samozrejme nájdu sa aj pekné kúsky, ale práve to predajcovia využívajú a z firemného zhumplovaného črepa spravia "top stav, 1. majiteľ". Toto hovorí za všetko:D http://blog.autobazar.eu/toto-ste-este-nevideli-vyklepany-srot-na-totalku-clanok1773.html

Ak ho poznáš, tak to je trochu iné, ale keďže je mechanik a svieti mu kontrolka motoru, tak je niečo na tom divné. Asi aj preto ti spravil takú cenu. Proste každé auto má skryté závady s ktorými treba rátať. Ale aby niekto predával auto s rozsvietenou kontrolkou motora to som ešte nepočul :D

K tej cene ešte. Ja som tiež kúpil 10 ročné za 4100 a to som ho ešte stiahol o 400€. Ale je rozdiel 10 rokov jazdenia po slovenských osolených rozbitých cestách a belgických diaľniciach. To auto za rok na Slovensku vyzerá horšie ako za 10 rokov v Belgicku. A to vôbec nepreháňam. Tony soli v zime, výtlky jak krátery a už mám pár riadnych bodiek na kapote a čelnom skle z odletujúcich kamienkov a škrábance od debilov a kríkov. Po JEDNOM roku. A keď som ho kupoval bolo čistučké jak z továrne...

BTW čo to je aspoň za motor a koľko má najazdené?

Kontrolka zacala svietit az po tom, co mi dal tu cenovu ponuku... cenu dal taku nizku skor kamaratsky a nie ako odrb a dal to auto skontrolovat pred tym, nez by mi ho teoreticky predal, aby sa vyhol tomu, ze mi preda auto so skrytou zavadou... akorat ked tomu stale svieti kontrolka tak ma to nadmieru znepokojuje

Stale ten motor ani kilometre neviem, idem sa na to pozriet zajtra a aj tak by som to cele radsej riesil osobne, nebudem mu teda teraz zbytocne volat

My mame tiez Corollu, ale 2006/2007 neviem presne a absolutne nic tomu autu nie je, mam Toyoty zapamatane ako drziaky, preto mi nevadi, ze je to 2002 a taka, o ktoru je dobre starane by v teoretickom idealnom pripade 300k najazdit mala

Vies, ake motory tam mozu byt? Akym sa pripadne vyhnut ak na mna vybali konkretny motor? A aky limit na to, co ma najazdene by som nemal ist?

Je to moje prve auto, teda ze je 2002 mi vadit nebude... ciel mam jazdit s tym este aspon 2-3 roky, potom upgrade na nieco lepsie

Je velmi mala sanca, ze sa ku mne v najblizsej dobe dostane auto, ktoremu by som mal vacsi dovod verit, ze skrytu zavadu nema ako toto
Akorat sused (stary asi ako ja) mi ponukal Mazdu 323 za 700€ 16 rocnu, ktoru dal celu doporiadku, to som uz milo odmietol :)

Charon35
13-01-15, 21:11
"Stale ten motor" voe, ani nevieš či to je benzín či diesel? :D
300k by mal benzín najazdit ak sa oň stara, diesel kludne 500 a vyše. ALE to je len taký odhad, vždy sa tam nejaká pumpa, lambda alebo iná drobnosť posere. Ale samotný motor vydrží veľa, pokiaľ sa nezadre ako kamošovi. Ono v podstate limit nad ktory neist je blbost. Kazdy ma limit do 200 000km, tak vyše polovice aut v bazaroch stočia pod 200k. Niekto to najazdi za 30 rokov, niekto za 5. Ako píšeš, ak je o motor dobre starané, tak moze mat aj 250 000.

Specialista na Toyotácke motory fakt niesom :D Keby mal inzerát, to by bolo ine, aspon by sa dalo coho chytit, takto sa tazko radi. Viem ze sa tam davali nejake 2litre diesle, ale neviem ako su na tom. A benziny pre mna osobne celkom zrali, preto som toyotu nechcel. Ale to zas zalezi na tebe, kolko na tom najazdis a kde. Ono od hentakeho znameho rady typu "pozriet pod tapacir v kufri" su asi zbytocne.

Joseph
13-01-15, 21:29
co tak nejakeho trojkoveho golfa, alebo starsiu oktavku ?

Toy
13-01-15, 22:11
co tak nejakeho trojkoveho golfa, alebo starsiu oktavku ?

Taky jsem mu psal, ať jde do golfa III, v tdičku, valí to, seženeš ho za směšný prachy. Nemluvě o ceně nahrádních dílů a spotřebě, která se dá dostat i pod 5 l na 100 kiláčků.

Ale je fakt, že každej má jinej vkus / nároky, požadavky na auto.


Každopádně sem pak hoď fotku a info, až něco pořídíš :)

ViRPo
13-01-15, 22:21
Charon motor rataj 1.6 benzin, idem sa nanho pozriet ale kupovat hned urcite nie, poviem mu, nech mi da do konca tyzdna cas na rozmyslenie

Zahravam sa (bohuzial) este s jednou myslienkou... Kupit uplne nove auto konkretne Suzuki Swift 1,2 GL AC s technickymi udajmi: http://www.suzuki.mikona.sk/model/novy-swift-5-dv/technicke-udaje/9

Tazko odhadnut bez vedomosti, kolko ma ta Corolla najazdene, ako dlho mozem ratat, ze mi vydrzi nez si popyta ist do servisu, rodicia sa ale brutalne obavaju, ze na aute z 2002 to bude pytat tolko, ze sa preplatim az tak, ze by sa aj nove auto oplatilo kupit

Teda zvazujem, ci namiesto 13 rocneho za 2,000 nekupit nove za 10,000 s vybavou, v ktorej mi nic nemoze chybat

Financovat sa to da na stvrtiny bez navysenia a ako student informatik sa celkom aj citim na to, ze by som to dokazal uplatit a pomerom motor+vybava/cena sa tomu momentalne nic ine nove na trhu nevyrovna
Stalo by za to ist do noveho? S tym, ze nan budem mat zaruku na 3 roky, dobru vybavu, dobre auto a ked vyjdem z vysky, budem uplne v pohode?

Moc do hlbky to hned teraz neriesim, s tym mozem zacat zajtra, ked uvidim tu Corollu, ale potom sa asi celkom zapotim pri rozmyslani

ViRPo
13-01-15, 22:24
Inak do skoly to mam tak 27km kam budem chodit aspon 3-4 krat tyzdenne, frajerku mam 10, pracu 20 (tam pojdem raz za cas aj tak zo skoly, co je po ceste)
Cesty dvojprudove, pojdem 90tkou polovicu cesty a druhu polovicu 50tkou v meste... ak vam taketo udaje pomozu pri uvahach o motoroch/palive

G3 ktory? Auta som este zatial sam nehladal, toto si ma naslo samo a znelo to celkom dobre, ale nakoniec to az tak dobre neznie
Aky motor? Na akych bazaroch hladat?

Charon35
13-01-15, 22:32
Golfisti, trávnik je vedľa :D

Swift je fajn kárička. Len ten motor... malý objem pre mňa. Dáš tam 2 igelitky a spotreba stúpne o liter. Inak je to moc šikovné autíčko. Ale inak najazdíš celkom dosť, možno by nebolo zle aj nad dieslom porozmýšlať. Pozri tu toyotu a uvidíš. Ale čím ďalej tým menej by som ju bral, hlavne kvôli tej kontrolke. 1.6 na 12 ročnej toyote ti bude hltať 8 litrov. To už radšej toho swifta, aspoň je nový a lepšia spotreba (aj keď výkon, no ...).

Toy
13-01-15, 22:45
Inak do skoly to mam tak 27km kam budem chodit aspon 3-4 krat tyzdenne, frajerku mam 10, pracu 20 (tam pojdem raz za cas aj tak zo skoly, co je po ceste)
Cesty dvojprudove, pojdem 90tkou polovicu cesty a druhu polovicu 50tkou v meste... ak vam taketo udaje pomozu pri uvahach o motoroch/palive

G3 ktory? Auta som este zatial sam nehladal, toto si ma naslo samo a znelo to celkom dobre, ale nakoniec to az tak dobre neznie
Aky motor? Na akych bazaroch hladat?


Stránky ať ti poradí lidi z SK.

Trojku golfa jedině v dieslu, 1.9 tdičko a nebo gtd, 1.6 v benzínu nebrat. Žere to jak střelený.

Tyhle 1.9 jsou dost v pohodě motory, jak jsem psal, umí to jezdit svižně za přijatelnou spotřebu.

Pokud s tím jedeš mimo město, na dálku tak je spotřeba kolem 4 - 5 na 100 km. A když to nehoníš, není zacpaný město apod. tak i ve městě se pohybuješ max do těch 5 / 6 l.

Dilů má každej 2. plnou garáž, to auto se dá vymazlit za směšnej peníz.

ViRPo
15-08-15, 01:10
Chlapi, cakal som na prilezitost, ze to pekne odfotim a picnem sem nejaku fotku pre potesenie
Teda ta Toyota Corolla (2002) 1.6 motor facha vyborne, som nadmieru spokojny :)
Svieti kontrolka motora, kvoli katalizatoru, ktory kvoli STK menit netreba a ktory je stale v pohode, len ma citlivu kontrolku
A keby to bolo nieco ine, dal mi chlapik na motor zaruku 2 roky :)

Tak len tak, cenim si ze ste mi vtedy pomahali a radili, v autach som sa nevyznal vobec O:)

Ked nezabudnem fotku, spomeniem si ;)

J3ZUsSs*
15-08-15, 23:54
Ja zasa rozmýšľam na 5-kovom golfe, na začiatok. Potom by som chcel nejakého džípa.

ViRPo
15-01-17, 23:58
Chalani, ak sem este niekto chodite, pred rokom a pol som slubil foto, tak sem dam jednu ktora je ale tiez stara asi rok a pol :D

http://i.imgur.com/AFgGo5p.jpg

Auto som vtedy kupoval za 2k, odvtedy som menil iba olej a brzdy a az nedavno tyc stabilizatora a jedno lozisko, dokopy investicia 4 stovky za 2 roky pricom som s tym najazdil cez 20 tisic :)
Bavil som sa vtedy s vami, ze na nom svieti kontrolka motora, ale ze by to malo byt z katalyzatora, co je pravdepodobne pravda, lebo jazdi bez problemov a aj ked svieti kvoli katalyzatoru, cez STK preslo

Precita si to tu vobec niekto ale? :D

ONYX
21-01-17, 13:39
Katalizator máš nepodstatny vyber daj do zberu :D