PDA

Zobrazit normální verzi : Částečná nebo úplná finanční nezávislost.



BeckovyFilm
13-03-14, 17:14
Ahoj, dneska jsem se koukal na video od Kazmy kde pomohl neznámému bezdomovci jménem Pavel Podola. Tento pán byl INŽENÝR a dělal projektanta. Jak říkal: "Skončila práce, šel jsem do důchodu a tak začala ulice."
V bucoucnu nechci být závislý na tomto podělaném systému který člověku v nouzi neni schopen pomoct.
Nechci být otrokem celý život a pak žít někde v garzonce né-li na ulici, nechci dřít jak pes a pak spát v krabici.
Kazma je jeden z těch který pochopil jak prorazit a povedlo se mu to. Má můj velký respekt.
Chci začít něco dělat co by mě do budoucna dokázalo aspon částečně zajistit, abych neskončil jako již zminovaný pan Pavel.
Tento systém u nás v republice je moc špatný a já nechci být jen stroj na peníze z daní. Chci ráno vstát a vědět že mám celý den pro sebe. Napište mi sem dolů jakým způsobem by jste si vy chtěli vydělat balík, rád se od vás budu inspirovat. :)

marsoun
13-03-14, 18:14
Leť na Nový Zéland a měj v **** tuhle sranda republiku.

vedouci venny
13-03-14, 18:38
chces byt prachaty a nevis jak? rekni si o kapesne matce takhle to nefunguje

BeckovyFilm
13-03-14, 19:09
Mě je 17 a chtěl bych si začít nějak přivydělávat, aby to nebylo moc časově náročné a občas to hodilo nějakou tu kačku na odlehčení toho hnusného šedivého života tady. Chtěl jsem aby jste sem napsali co děláte pro to aby jste měli víc peněz.

mirous
14-03-14, 09:33
Myslím, že kdybychom znali odpověď na tvou otázku, tak se topíme v penězích :). Bohužel, není to tak jednoduché.

Ale jedno doporučení Ti dám, je Ti 17, dodělej střední/ učňák nebo co děláš, zabal si pár švestek a odjeď pryč. A myslím to vážně. Když budeš rok, dva pryč, tak Ti tady nic neuteče. Naučíš se cizí jazyk, vyděláš slušný peníze do života to bude nezapomenutelná zkušenost, ať dobrá, či špatná. Dneska ty možnosti jsou, tak proč jí nevyužít. Já dělal v Rakousku, zkušenost to byla spíš špatná, ale peníze pohádkové. Za měsíc jsem vydělal na auto. To jsem byl mladej a závazky a zodpovědnost žádná. Teď už to není taková prdel, mám babičku, který 85 a musíme jí pomáhat a protože jí mám rád, nechci odjet někam pryč, opravuju dům a kdybych ho tu nechal dva roky, tak zaroste, spadne, prostě by to dopadlo blbě. I tak ale přemýšlíme s přítelkyní, že alespoň do Rakouska na dva roky odjedeme. To je kousek a autem je člověk doma za pár hodin.
Říkáš, že se Ti nechce žít v tomhle systému, který je špatný. Není dobrý, ale jsou i horší. Problém je, že tenhle systém je všude v okolí a všude funguje víceméně stejně, jen jsou zvyklí mít ten systém desítky let a tak už je trochu vyspělejší. Z nás tu dělají akorát kretény, makáme za pár slupek a potraviny máme dražší, než v Německu. V zahraničí vyděláš a buď tam zůstaneš, nebo se vrátíš a budeš mít alespoň na dům. Žít bez dluhů, to je ta největší svoboda.

Johny Pampeliska
14-03-14, 09:54
Jestli chceš mít balík peněz a nic nedělat a bejt zajištěnej, tak po škole nepracuj, běž na pracák a upíchni si s nějakou cikánkou aspoň 5-6 dětí, budeš mít pěníze a nebudeš muset nic dělat.... Protože v ČR neuděláš díru tim že budeš makat, tady to jde jenom tunelama, vochcávkama, spronevěrama a špinavejma kšeftama. Do důchodu to budeš mít taky dobrý, protože když se budeš držet toho prvního tak jelikož jsi nikdy nepracoval, stát ti vypočítá plat z průměru a budeš mít tak dost peněz, víc jak člověk co makal celej život rukama a dřel jak kretén. ČR neni stát pro lidi ale stát pro stát, takže když něco chces, musíš s tim prostě vyjebat atd. a pak už jenom stačí zatloukat a zatloukat .......aneboooo když pojedeš do zahraničí, ale vzhledem k tomu že ty 2 předchozí body co jsem psal jsou jednodužší a bez námahy, bude to pro tebe lepší varianta. Stát se tady za člověka nikdy nepostaví a jak jsi psal, když budeš starej, jen do tebe kopne, protože mladýho tě nebyl schopnej zaplatit a starýho člověka nikdo nepotřebuje. PS: Nezapomeň, jak nevyjebeš se státem, stát vyjebe s Tebou :o)

Kotel
14-03-14, 14:29
Do důchodu to budeš mít taky dobrý, protože když se budeš držet toho prvního tak jelikož jsi nikdy nepracoval, stát ti vypočítá plat z průměru a budeš mít tak dost peněz
Pokud neodpracuje určenej počet let, tak na důchod nemá nárok. Dostane maximálně dávky v hmotné nouzi, doplatek na nájem apod. Sám s tím nepřežije, jinak by nebylo tolik bezdomovců. Cikáni žijou spolu, takže jim třeba 10x 5000 kč stačí a i tak musí krást a sbírat kovy. Balík peněz maj ty, co jim zprostředkovávaj nájem za 15000, z čehož jim 2/3 zaplatí stát, takže jim ani nevadí, že nemaj na nájem. Svářeč si vydělá minimálně 30000 kč, ale je to dřina. Nejvíc vydělá právník.
Hlavní je najít si něco, co tě bude bavit.

Ten bezdomovec inženýr projektant musel nasekat nějaký dluhy nebo byl finančně negramotnej, jinak by nemoh skončit na ulici. Plno lidí s vějškou neví, jak zacházet s penězma a pokud to poserou, systém už jim nedovolí se z toho dostat. Banka vám půjčí klidně 10m na 20 let a když to po 19ti letech nebudete schopni splácet, vemou vám barák. 80% politiků si po zvolení nadělá takový dluhy, že když by vyhrála úplně nová strana, skončí všichni na ulici.
Pokud nemáš nic a chceš bejt najednou finančně nezávislej, tak to nejde. Musíš z něčeho investovat tzn. chodit pár let do práce a našetřit něco na rozjetí vlastního podnikání. Nebo zkusit tzv. multi level marketing, kterej má minimální investici do základu, kde tě proškolí, jak vydělat a jak si zajistit budoucnost (u nás má největší úspěch asi AMWAY a LR, zkusil jsem obojí). Amway má u nás hodně špatnou pověst kvůli podvodným čechům, takže tím těžko někoho oslovíš. Začínáš od nuly a růst je neomezenej, ale musíš umět pracovat s lidma, což dokáže asi 5% lidí. Pak můžeš třeba za 3 roky vydělávat 100000 měsíčně do konce života.

Kdybych teď např. vyhrál ve sportce 10M, tak koupim 6 bytů a nemusim už chodit do práce.
Pokud už máš prachy, tak je to snadný. V systému jich je hodně, což dokazuje roční rozkrádačka minimálně 300 miliard na ministerstvech. Pak je musíš vhodně investovat, aby se rozmnožily, protože peníze, co jen leží v bance, ti ve finále veme Singer. Spoření prakticky ztratilo smysl.

BeckovyFilm
14-03-14, 16:08
Myslím, že kdybychom znali odpověď na tvou otázku, tak se topíme v penězích :). Bohužel, není to tak jednoduché.

Ale jedno doporučení Ti dám, je Ti 17, dodělej střední/ učňák nebo co děláš, zabal si pár švestek a odjeď pryč. A myslím to vážně. Když budeš rok, dva pryč, tak Ti tady nic neuteče. Naučíš se cizí jazyk, vyděláš slušný peníze do života to bude nezapomenutelná zkušenost, ať dobrá, či špatná. Dneska ty možnosti jsou, tak proč jí nevyužít. Já dělal v Rakousku, zkušenost to byla spíš špatná, ale peníze pohádkové. Za měsíc jsem vydělal na auto. To jsem byl mladej a závazky a zodpovědnost žádná. Teď už to není taková prdel, mám babičku, který 85 a musíme jí pomáhat a protože jí mám rád, nechci odjet někam pryč, opravuju dům a kdybych ho tu nechal dva roky, tak zaroste, spadne, prostě by to dopadlo blbě. I tak ale přemýšlíme s přítelkyní, že alespoň do Rakouska na dva roky odjedeme. To je kousek a autem je člověk doma za pár hodin.
Říkáš, že se Ti nechce žít v tomhle systému, který je špatný. Není dobrý, ale jsou i horší. Problém je, že tenhle systém je všude v okolí a všude funguje víceméně stejně, jen jsou zvyklí mít ten systém desítky let a tak už je trochu vyspělejší. Z nás tu dělají akorát kretény, makáme za pár slupek a potraviny máme dražší, než v Německu. V zahraničí vyděláš a buď tam zůstaneš, nebo se vrátíš a budeš mít alespoň na dům. Žít bez dluhů, to je ta největší svoboda.

to museli platit hodně dobře, co si tam dělal za práci ? :) Já jelikož jsem kuchař tak po dokončení školy, a nástavby chci odjet pryč na nějakou dobu a vydělat si. Mám známého který by mi dokázal zajistit místo na lodi někde v Itálii, ale musím se nejdřív naučit vařit na jedničku :)

mirous
17-03-14, 15:52
BF: na jedničku se nenaučíš vařit nikdy. Stále je co zlepšovat a aby ses naučil vařit alespoň na 1- tak musíš jet právě do ciziny. Kuře s broskví Tě neproslaví.

Já tam dělal barmana, 10 éček za hodinu při kurzu 32 korun za euro bylo tehdy naprosto super. Samozřejmě sem si tehdy nekoupil z té první výplaty nové auto, ale ojeté. I tak, v ČR při škole bych na něho vydělával rok bez jiných útrat. Jenže taky to není tak lehké, stálo mě to docela zdraví, protože jsem dělal měsíc a půl bez volna, 4 hodiny spánku denně a jinak furt na place, prochodil jsem tam zánět průdušek. Dneska už vím, že za to žádný prachy nestojí.

Kotel: dobrá úvaha. Já vyhrát peníze, tak přesně jako Ty, koupil bych byty. Multi level marketing není špatnej, ale člověk na to musí mít ,,koule". Já zkoušel finanční poradenství, ale dřív než jsem začal, jsem toho nechal. Nelíbí se mi ten koncept a vím, že bych na tuhle formu podnikání neměl. I když jsou tam pěkné výdělky, když se daří.
Nejlepší je jít do politiky, bejt hajlz a dopracovat to alespoň na poslance. To už je dobrý základ a člověk nemusí nic moc dělat. Ministři už mají moc práce moc, nedej bože jejich náměstci. A i když to tak nevypadá, na ministra už musí být vzdělaní (i když ne v oboru).

A nebo je možnost jít dělat do řízení letového provozu. 120 tisíc měsíčně, stačí střední škola a výtečná angličtina. Máš více dovolené a během dne dvou hodinové pausy. Ale z 600 uchazečů jich vezmou tak 10 :).

BeckovyFilm
19-03-14, 15:24
Tam musíš umět matiku ne ? matika je moje slabá stránka :D

AlternativníPravda
19-03-14, 17:44
Pokud si chceš docela slušně vydělat i bez nějakého vzdělání, tak ti doporučuji začít se zemědělstvím. Kamarád už druhým rokem sází česnek a má z 10 kilo nasazeného tak 5000-8000 zisk. Je s tím sice docela dost práce,ale když nemáš co dělat, jeho počáteční investice byla před dvouma rokama 2200 kč za prvních 10 kilo, následující roky můžeš sadit svůj vlastní česnek.

Tady máš dokonalý návod: http://sadbacesneku.unas.cz/index.htm - mimochodem toto je muj projekt z informatiky dělanej v nějaké sračce z office 2003 :D

mirous
21-03-14, 22:16
A kde to prodává? Zemědělství mě vždy lákalo. Jenže u nás v Krkonoších pro něj nejsou jaksi vhodné podmínky, kolem mám sice samé drobné hospodáře, ale ti mají pastviny a krávy, neboť u nás jsou na to největší dotace. Pěstují tak leda brambory pro vlastní potřebu. Já pole mám a na to už se dá něco dělat, je sice malý, ale česneku by na něm bylo hafo. Zrovna sem ho ale pronajal :).

3k a Jerry
22-03-14, 07:09
O českej česnek si lidi ruky trhaj je o to celkem slušnej zájem ono kvalita 1 stroužku neucitíš ani ve 4 z čínského ..
Problém je vtom že se to docela krade, takže když to máš někde na políčku daleko od domu, tak hrozí že ti ho někdo sklidí, takže musíš maskovat třeba ve slunečnici ..

AlternativníPravda
22-03-14, 18:22
A kde to prodává? Zemědělství mě vždy lákalo. Jenže u nás v Krkonoších pro něj nejsou jaksi vhodné podmínky, kolem mám sice samé drobné hospodáře, ale ti mají pastviny a krávy, neboť u nás jsou na to největší dotace. Pěstují tak leda brambory pro vlastní potřebu. Já pole mám a na to už se dá něco dělat, je sice malý, ale česneku by na něm bylo hafo. Zrovna sem ho ale pronajal :).

Normálně to prodává po vesnici, jeho babička řekne babkám v kostele a je hned vyprodán, a že je to hodná babička, tak žádné procenta ze zisku si nebere. Jinak ho můžeš prodávat kolem cest..Teď mě napadl fajn nápad, nabídnout zákazníkovi topénku s česnekem a sádlem.. tak aspoň pozná že je to pravej, českej česnek :D