PDA

Zobrazit normální verzi : rank



tr4p
12-05-14, 11:31
Ahoj. Smím se zeptat proč nejede rank a proč jsou občas tak velké lagy? Díky za odpověd :)

hofy
12-05-14, 11:33
Rank je na všech serverech kvůli technickému problému vypnutý. Spuštěn bude nejdříve 18.5..

zdroj: csko.cz

tr4p
12-05-14, 11:34
jojo,jen se ptám ;)

Kotel
12-05-14, 11:57
Lagy jsou kvuli momentalnimu pretizeni. To vyresim snad ted o vikendu.

lynx
12-05-14, 12:00
mne z tych lagov pada csko... :/ je tu ešte niekto s podobným problemom? takisto by ma zaujimalo, to co sa nastriela na serveroch kym sa to znova spusti sa do statistik dostane ci nie?

Kotel
12-05-14, 12:41
Nic tam nebude.

Bager258
12-05-14, 21:06
Takže rank ostáva alebo ide od znovu ?

Passion.
12-05-14, 23:20
Znova.

Bager258
13-05-14, 06:55
Okay, dík za info :)

Kotel
13-05-14, 11:52
Zatim to tak vypada.

Britny
13-05-14, 12:46
Zatim to tak vypada.

Budu ti věřit, že to je opravdu jen "zatím" :biggrin:

dlxsf
13-05-14, 15:01
stejně bych uvítal radši rank podle skillu a ne podle nahraných hodin :P

Bager258
13-05-14, 16:37
Rank je podľa BODOV ktoré získavaš za killy nehrá sa rank na čas... :)

Kotel
13-05-14, 16:52
Ono pokud maji hraci plnit ukoly mapy a nekempit s awp na spawnu, tak tam musi byt nejaka odmena do ranku. Body za kill by se daly samozrejme vypnout a pocitat to podle K:D. Pripadne se muze udelat jeste dalsi strana ranku, ktery bude jen podle K:D, ale treba az za 20 odehranych hodin.

Bager258
13-05-14, 17:04
Teraz je to dobré ale nebolo by moc zlé keby je to podla K:D lebo nieked dostanem za kill 2body a niekedy 7 bodov. Keď je tam hráč ktorý tam ešte nehral, a dostane kill, dostane sa zaňho menej bodov ako za hráča ktorý tam hrá dlhšiu dobu a má už nejaké body. Teda hráč ktorý má málo bodov dostane od hráča ktorý má veľa bodov viac bodov ako keď je to naopak. Preto by som tam dal K:D ale tabuľku by som nemenil, ab bola stále taká aká je teda top12 a nie top15.
Môj navrh. A čo písal Kotel, že sa ank bude počítať až od 20 nahraných hodín je trochu blbé lebo hráči si môžu mysliť,že tam nieje rank a nebudú tam hrať. Dal by som, že sa rank počíta odzačiatku ako tam hráč príde.

Maaaaaaaaaaja
13-05-14, 17:20
lebo nieked dostanem za kill 2body a niekedy 7 bodov. Keď je tam hráč ktorý tam ešte nehral, a dostane kill, dostane sa zaňho menej bodov ako za hráča ktorý tam hrá dlhšiu dobu a má už nejaké body. Teda hráč ktorý má málo bodov dostane od hráča ktorý má veľa bodov viac bodov ako keď je to naopak.

Naprosto logická věc.


nebolo by moc zlé keby je to podla K:D

Když budeš mít rank řazený podle K:D ratingu, tak se do top15 apod. nikdy nedostaneš, protože tam budou figurovat takoví jedinci, kteří se jednou připojí, zahrají skóre např. 50:7 a budou mít K:D 7.14 a tohle nepřehraješ ani náhodou dlouhodobě.

dlxsf
13-05-14, 17:37
tak samozrejme by se to muselo prepocitavat na pocet odehranych minut ze jo to je jasny ;) kdyz sem tady hraval pred tema 3 letama casteji tak sem mel K:D pravidelne okolo 4 i s milionem nahranych her takze se da dostat i s hodne hrama vysoko ale pak tady behaji hraci z top15, kdyz se pripojim na server tak je tam maji za bohy jen proto ze maji nahranejch mraky minut a K:D 1,3 to je pak fakt spatenka. rank by mel hlavne plnit ulohu nejakeho srovnani hracu mezi sebou ne srovnani kdo u toho prosedi vic hodin se skore 17:10 a proto je nekde nahore...

tr4p
13-05-14, 17:50
ja jsem teda pro rank na killy,je to lepsi a treba prestanou hrat ti,co chodi jen fast dfs a plant.Proste rank na killy je lepsi,aspon se pozna kdo je jaky hrac.

Britny
13-05-14, 17:55
Kotle ten rank, jakej byl je dobře udělanej. Ale mě tam vadí jedna věc a to lidi, co si neustále mění nick, aby kazili rank apod. Zabiju 3 hráče za kolo a mám za ně ani ne 10 bodů, dojde někdo kdo má nový nick, nebo změněný, zabije mě a má za mě 11 bodů, takže jsem bod v mínusu. Docela špatné. Takže pokud nastane to, že rank bude odznova, tak má každý šanci se někam dostat a to bodování za kill a deaths bych udělala stejné. Někdo mě zabije dostane třeba 5 bodů (příklad) nehledě na to, jestli je to stálý hráč, v topce hráč, nový hráč, hráč co má jiný nick apod. Prostě zabiju třeba 3 hráče a dostanu 15 bodů. Jeden zabije mě a mám -5 bodů, tudíž za kolo 10. Nemusí to být třeba 5 bodů, třeba jenom 4. No jestli mě chápeš. A zbytek nechat, jak je. Za defus, plant, výbuch, HS, apod.

tr4p
13-05-14, 18:05
Kotle ten rank, jakej byl je dobře udělanej. Ale mě tam vadí jedna věc a to lidi, co si neustále mění nick, aby kazili rank apod. Zabiju 3 hráče za kolo a mám za ně ani ne 10 bodů, dojde někdo kdo má nový nick, nebo změněný, zabije mě a má za mě 11 bodů, takže jsem bod v mínusu. Docela špatné. Takže pokud nastane to, že rank bude odznova, tak má každý šanci se někam dostat a to bodování za kill a deaths bych udělala stejné. Někdo mě zabije dostane třeba 5 bodů (příklad) nehledě na to, jestli je to stálý hráč, v topce hráč, nový hráč, hráč co má jiný nick apod. Prostě zabiju třeba 3 hráče a dostanu 15 bodů. Jeden zabije mě a mám -5 bodů, tudíž za kolo 10. Nemusí to být třeba 5 bodů, třeba jenom 4. No jestli mě chápeš. A zbytek nechat, jak je. Za defus, plant, výbuch, HS, apod.

rank na killy je stejne lepsi,body nebody

Zoyer
13-05-14, 18:08
rank na killy nebo na body= v top 15 jsou jen nolifeři

E: K:D by bylo nejlepsi

Britny
13-05-14, 18:15
Rank jenom na kills a nikdo nebude chodit plant a defus ne? Aby neumřeli, budou jenom campit. Prostě kravina :))

E:
NN body za defus polozeni bomby bych rozhodne nechal ma to svoje opodstatneni jen bych tam zavedl nejakou promenou ktera by zohlednovala straveny cas na pocet bodu ikdyz vim ze naprogramovat to by bylo slozitejsi

Jop, to by taky šlo :) To by vlastně to co sem napsala já ani Kotel nemusel nějak upravovat, stačilo by, kdyby tam byl nějaký časový interval.

dlxsf
13-05-14, 18:17
NN body za defus polozeni bomby bych rozhodne nechal ma to svoje opodstatneni jen bych tam zavedl nejakou promenou ktera by zohlednovala straveny cas na pocet bodu ikdyz vim ze naprogramovat to by bylo slozitejsi

Bager258
13-05-14, 18:35
Naprosto logická věc.



Když budeš mít rank řazený podle K:D ratingu, tak se do top15 apod. nikdy nedostaneš, protože tam budou figurovat takoví jedinci, kteří se jednou připojí, zahrají skóre např. 50:7 a budou mít K:D 7.14 a tohle nepřehraješ ani náhodou dlouhodobě.
Je to logická vec a malo by sa to aspoň trochu upraviť to bodovanie keď by sa nehalo to isté. A na K:D začínam pochybovať, ako napísal Maaaaja to je pravda dojde nejakej čavo dá 50:0 a môžeme si ísť pískať.... nehal by som to tak ako to je len by sm upravil bodovanie pre každého tak isto a nie podľa toho či je to nováčik, ten sa bude musieť posnažiť aby nepadol moc dole...

Eust.
13-05-14, 19:49
Naprosto logická věc.



Když budeš mít rank řazený podle K:D ratingu, tak se do top15 apod. nikdy nedostaneš, protože tam budou figurovat takoví jedinci, kteří se jednou připojí, zahrají skóre např. 50:7 a budou mít K:D 7.14 a tohle nepřehraješ ani náhodou dlouhodobě.

Však Kotel psal, že se to bude počítat až hráč nahraje 20 hodin. A pokud by se to zavedlo na K:D, tak vypnout změnu nicku úplně, apsoň na furienu.

tr4p
13-05-14, 20:31
Vse ma sve pro a proti,tady je to spis na vedeni jak rozhodne

Kotel
13-05-14, 21:57
Zakladni rank v cs je na K:D a funguje dost dobre. Kdyz das 50:0, tak jsi max v top 100.

Fhacker
13-05-14, 22:49
Britny tu zatiaľ podľa mňa napísala najrozumnejšie. Bolo by dobre kebyže to zostane tak ako to bolo, len s tými bodmi ako Britny písala by som to upravil. Do teraz to bolo v pohode a nikto neprotestoval. Ja osobne som tiež nemal najlepšie K mal som asi 1,3 a na 16 miesto som sa dostal len vďaka tomu že na serveri som mal 2krát viac stráveného času ako ostatný. Podľa mňa to bolo fér aj voči tým čo mali skill a aj voči tým čo hrali aktívne.

dhaaqu
13-05-14, 23:34
Kotle ten rank, jakej byl je dobře udělanej. Ale mě tam vadí jedna věc a to lidi, co si neustále mění nick, aby kazili rank apod. Zabiju 3 hráče za kolo a mám za ně ani ne 10 bodů, dojde někdo kdo má nový nick, nebo změněný, zabije mě a má za mě 11 bodů, takže jsem bod v mínusu. Docela špatné. Takže pokud nastane to, že rank bude odznova, tak má každý šanci se někam dostat a to bodování za kill a deaths bych udělala stejné. Někdo mě zabije dostane třeba 5 bodů (příklad) nehledě na to, jestli je to stálý hráč, v topce hráč, nový hráč, hráč co má jiný nick apod. Prostě zabiju třeba 3 hráče a dostanu 15 bodů. Jeden zabije mě a mám -5 bodů, tudíž za kolo 10. Nemusí to být třeba 5 bodů, třeba jenom 4. No jestli mě chápeš. A zbytek nechat, jak je. Za defus, plant, výbuch, HS, apod.

No systém je tak nastavený, aby top hráči nebyli nedostižní, ale nikdy jsem se nezajímal jak to funguje s tím odečítáním. Tak pokud by to nováčkovi za tebe dalo těch řekněme 11, ale tobě to přitom odečetlo "standartních 5" (jak zmiňuješ jako příklad) řešilo by to problém, na který narážíš? Jinak fixní body za kill, jsou pak statistiky na killy + něco za plnění úkolů a to současné stats fungovaly lépe.

Body určitě lépe než killy a K:D by bylo z daných možností nejobjektivnější. Jen bych se obával, zda pak zůstane rank takovou motivací pro tolik hráčů jako doteď, kde se na konci dne podívali o kolik bodů se posunuli. Jednoduše pocit achievmentu, to bude u K:D těžší.

Britny
14-05-14, 12:32
dhaaqu ty si mě špatně pochopil. Psala sem, že by to těch 5 bodů odečítalo a přičítalo všem, nehledě na to, že to je nováček, nebo někdo z topky, ale má schválně změněný nick, nebo stálý hráč apod. Prostě by bylo nastaveno jedno číslo pro + a -. Toto počáteční nastavení pro všechny, když bude vynulovaný rank se mi zdá fér. A nebo potom to nastavit, jak tu psali kluci po tom časovém intervalu což by taky nebylo špatné :)

dhaaqu
14-05-14, 13:00
To jsem pochopil a je to rank de facto na killy, co jsem měl na mysli je systém, kde zůstane (jako doposud) bonus v bodech za kill hráče s vyšším rankem, ale za death by se odečítalo standartní množství bodů, nehledě na to kdo tě zabil. Tzn. on by za tebe dostal 11 bodů, ale tobě by to odečetlo jen 5 třeba

Bager258
14-05-14, 14:36
To jsem pochopil a je to rank de facto na killy, co jsem měl na mysli je systém, kde zůstane (jako doposud) bonus v bodech za kill hráče s vyšším rankem, ale za death by se odečítalo standartní množství bodů, nehledě na to kdo tě zabil. Tzn. on by za tebe dostal 11 bodů, ale tobě by to odečetlo jen 5 třeba

Toto je dobré aj by som to tak asi dal... ale Britny to napísala tiež dobre.

mirous
14-05-14, 15:53
Jestli bude rank na K:D tak sem v loji, moc chcípám, protože sem lama a jdu do každé akce, což se na gg ne vždy vyplácí :D

kono159
14-05-14, 16:01
najlepsie by bolo zrusit rank uplne, nervy by mali aj tak iba deti a "noliferi"

Bager258
14-05-14, 16:27
Tj. ale je to dobré, aspoň vieš ako na tom stojíš, tu irčite dobre kono :D... ja by som to dal tak ako to je ale ako napísal DHAAQU spravil by som to tak...Tzn. on by za tebe dostal 11 bodů, ale tobě by to odečetlo jen 5 třeba

tr4p
14-05-14, 17:26
najlepsie by bolo zrusit rank uplne, nervy by mali aj tak iba deti a "noliferi"


To zas ne ale rank na k:D je proste nejlepsi a nejaky ty body za kill by zustat mohly

kono159
14-05-14, 22:04
Tj. ale je to dobré, aspoň vieš ako na tom stojíš, tu irčite dobre kono :D... ja by som to dal tak ako to je ale ako napísal DHAAQU spravil by som to tak...Tzn. on by za tebe dostal 11 bodů, ale tobě by to odečetlo jen 5 třeba

neviem ako dlho som top1 na w3u, ale aj ked som dostal za kill cca 3/4 body, za 2 hodky sa dalo pekne nahrat okolo 3000 bodov, co na top1 je vcelku dost (ked sa nepocitaju plant/def/hostage)

dlxsf
15-05-14, 09:59
Je pravda, že rank u serverů s nějakým modem (war3 apod.) bych určitě neměnil. Změnu bych uvítal čistě na klasických serverech( megapub, onlydust atd.)

gre
15-05-14, 12:46
Ja si osobne myslím že polovica hráčov na serveroch Kotelne, neriešia žiadny rank tudiž je to jedno. Ale ak by som si mal zastať rank tak jednoznačne na body. Je to najväčšia možnosť ako medzi sebou súťažiť. Neviem ako to tu bolo, ale myslím že najlepšie by bolo - napr. rank 10 - 10 bodov za death / rank 1000 - 2 body za death. Čím vyšší rank by hráč bol, tým viacej bodov by sa mu strhávalo za death a menej pridávalo.

P4ndaP4nda
15-05-14, 16:55
Co by jste říkali na hltv rating? :-)

http://www.hltv.org/?pageid=242&eventid=0&gameid=1

Honey cocaine
15-05-14, 17:43
Nechapu, proc zase neco chcete menit. Bylo to doted tak celou dobu, nikomu to nevadilo a najednou maji vsichni 20 tisic pripominek, zajimave.

Bager258
15-05-14, 17:49
Kono ty sa tam držíš už dlho. A panda to asi ne....
A Honey no vieš mne sa tam nepáči to čo som písal, bodovanie.

Kotel
15-05-14, 23:08
Rank je dobry, mozna by se mohlo upravit, ze za smrt vam to veme polovinu, co za vas dostane ten, co vas zabil.

Britny
15-05-14, 23:26
Rank je dobry, mozna by se mohlo upravit, ze za smrt vam to veme polovinu, co za vas dostane ten, co vas zabil.

To by taky nebyl špatný nápad. A ještě tak k tomu nastav, že když T nepoloží bombu a uběhne čas, tak to přidá i CT body. To tam totiž nebylo.

Bager258
16-05-14, 07:00
Kotel dobrý nápad a Britny presne...

kono159
16-05-14, 14:57
To by taky nebyl špatný nápad. A ještě tak k tomu nastav, že když T nepoloží bombu a uběhne čas, tak to přidá i CT body. To tam totiž nebylo.

ale bolo, za vyhrane kolo davalo 5 bodov

PrEpArAtIoN
18-05-14, 18:59
Navrhujem dat na kazdy server iny spososob ratania bodov...

Bager258
18-05-14, 19:04
To je blbost. Len by to pridalo Kotlovi pracu a bolo by to nanic...

Britny
18-05-14, 20:13
ale bolo, za vyhrane kolo davalo 5 bodov

Možná to už pak Kotel upravil, ale jestli přežilo pár T a nepoložili, tak právě CT nedostávali body. Dostávali jenom, když defusli bombu.

Kotel
18-05-14, 20:25
Na kazdem serveru se da vybrat pocet bodu za plneni ukolu a multikilly, ale body za kill jsou nastavene globalne.

PrEpArAtIoN
19-05-14, 06:39
neda sa nastavit ze za kill dostane kazdy rovnako bodov?
lebo potom pride na server dajaka lamka a vezme ti 9 bodov za nahodny kill :(

Bager258
19-05-14, 06:42
To uz sa tu riesilo, body sa upravia, aspon tak pisal Kotel

matis
19-05-14, 07:08
neda sa nastavit ze za kill dostane kazdy rovnako bodov?
lebo potom pride na server dajaka lamka a vezme ti 9 bodov za nahodny kill :(

preco? byt na poprednych poziciach ma byt tazke, potom za dalsie, ako sa ta lamka dostane hore?

DelteN
19-05-14, 14:38
Tak lamka sa asi nedostane hore... Keď to je lamka tak moc toho neuhrá najhoršie bolo teraz keď ti dal kill totálny bot ktorý nevedel ani platnúť.. a strhlo ti to 10 points..

matis
19-05-14, 14:39
Tak lamka sa asi nedostane hore... Keď to je lamka tak moc toho neuhrá najhoršie bolo teraz keď ti dal kill totálny bot ktorý nevedel ani platnúť.. a strhlo ti to 10 points..

tak ta nema dat dole lamka, ked si skill.....

b4official
19-05-14, 14:54
Tiež som za úpravu bodov, ktoré stratíš ak ťa zabije niketo kto má málo bodov. Pretože je to trošku cez a trošku nervné, ked ja zabijem troch, ktorí mi dajú dokopy 10 bodov a zabije ma náhodou niekto čo dostane za mňa 13 bodov a mne to strhne okolo 7.. Navrhujem a nie len ja, ale aj viacerí to tu už písali, aby body, ktore stratíš pri zabití boli vždy rovnaké - napr. 5 bodov ti zhtrne ak ťa zabije hráč s 80 000 bodmi alebo s 1000 bodmi .. . Čo sa týka toho koľko dotyčný hráč, ktorý ťa zabil dostane bodov nechal by som to tak ako je ..

E: matis, ako som napísal -> zbytočne chytám rage.. a na DD2 som hrával rok keď nie viac aby som to dotiahol na 2. miesto v topke a teraz kvoli okolnostiam sa ide mazať rank, tak keď už mám začať znova, tak by som bol rád, keby bol rank podľa mojich predstáv. Ďalej k tomu ranku, tak do tejto topky sa dostali hráči čo tam vážne hrali fakt dosť dlho - čiže skor to bol rank o nahraných hodinách. A teraz príde to, že ja som sa tam dostal tak isto, ale musím za seba povedať, že som tam mal o polovicu menej nahratých hodín..

matis
19-05-14, 15:00
Tiež som za úpravu bodov, ktoré stratíš ak ťa zabije niketo kto má málo bodov. Pretože je to trošku cez a trošku nervné, ked ja zabijem troch, ktorí mi dajú dokopy 10 bodov a zabije ma náhodou niekto čo dostane za mňa 13 bodov a mne to strhne okolo 7.. Navrhujem a nie len ja, ale aj viacerí to tu už písali, aby body, ktore stratíš pri zabití boli vždy rovnaké - napr. 5 bodov ti zhtrne ak ťa zabije hráč s 80 000 bodmi alebo s 1000 bodmi .. . Čo sa týka toho koľko dotyčný hráč, ktorý ťa zabil dostane bodov nechal by som to tak ako je ..

preco? chces sa dlhsie udrzat v TOP?