PDA

Zobrazit normální verzi : Návrh na úpravu systému hlášení /cheater



Grakon2702
27-05-14, 17:28
Když tu tak vidím ta hlášení, tak mě napadla jedna věc. Ono určitě není příjmné vidět zaspamovanej chat těmahle blbostma. Co kdyby se na všech střílecích serverech dal použít na nahlášení cheatera pouze příkaz /cheater? Menu je v tomto příkazů přehledné a příjemné a do hlášení se vypíšou všechny potřebné informace. Denně byste se už nemuseli vídat s hlášením typu "On ma hack kkt jeden". Stejně se do toho ! píšou jen blbosti. Hlášení přes ! bych nechal u fun serverů jako je JB, kde se spíše hodí jiné informace, co se tam děje.

dhaaqu
27-05-14, 17:37
Ono je šikovné mít možnost, kdy může hráč také podat sdělení, třeba i mimo nahlášení cheatera.
Spíš by bylo rozumné nahradit současnou frázi na serveru:

Pokud je tu cheater, kontaktujte admina zpravou pres ! a napiste jeho nick!

Frází typu:

Pokud je tu cheater, nahlaš ho zprávou do chatu /cheater

apach29
27-05-14, 17:47
/cheater uz davno na serverech je a say to spamuje taky nejakou tu dobu. Chce si to vice vsimat a ne honit rank :).

dhaaqu
27-05-14, 17:49
Nicméně když napíšeš do chatu něco o cheatu hodí ti to stále upozornění: Pokud je tu cheater, kontaktujte admina zpravou pres ! a napiste jeho nick!

hofy
27-05-14, 17:50
Co kdyby se na všech střílecích serverech dal použít na nahlášení cheatera pouze příkaz /cheater?
To by se pak muselo do menu /cheater přidat i: otravování hráčů, spam, kemp, textura, neplnění úkolů mapy, vydávání se za admina, blokování hráčů, oslepování týmu, nokill, kopírování nicku, scripty - výčet globálních problémů. Někdo je schopný točit demo s texturou a dávat ho na fórum, takže je posléze odkázán na hlášení přes "!", tyhle drobnosti se stejně řeší jen na serveru.

Hlouposti z "!" chodí často i z JB, takže by se pak muselo přidat i dalších 10 položek z JB.

Přes /cheater taky chodí nesmysly, hráči mačkají náhodná čísla nebo je zajímá, co se pak stane, takže si moc nevybereš. Už jsem si zvykl, takže mě to až tak netrápí.

Grakon2702
27-05-14, 17:57
Drobné přestupky typu teamflash, nokill, textura se stejně buď řeší in-game nebo neřeší vůbec a sami vy kolikrát píšete, že "banovat za tohle je zbytečnost". Spíše pravý účel banování je jenom u cheatů a scriptů. Stačil by tedy bohatě současný stav /cheater menu, kde by byl admin upozorněn. Podívejte se do threadu "perly z hlášení cheaterů", vy na tamta hlášení chodíte? Asi ne. A na JB či RC apod. serverů by se hlášení přes ! hodila.

hofy
27-05-14, 18:04
Drobné přestupky typu teamflash, nokill, textura se stejně buď řeší in-game nebo neřeší vůbec a sami vy kolikrát píšete, že "banovat za tohle je zbytečnost".

To jsem právě napsal, proto je nesmysl zakázat možnost hlásit to ve hře. Na taková hlášení chodím, protože třeba nk nebo textura (v některých případech) hru narušují. Není to přeci jen o banech, nic takového jsem nepsal - je ideální řešit to ve hře, kde je širší výběr trestu nebo řešení situace (změna nicku/reset cfg/mute/slap/slay/kick/velmi krátký ban). A co spam, kopírování nicku nebo blokování hráčů, neúmyslný spam reklamy, apod.? To se bude vše řešit na fóru nebo když bude zrovna admin na serveru a situaci uvidí?



Podívejte se do threadu "perly z hlášení cheaterů", vy na tamta hlášení chodíte? Asi ne.
Proto jsou to perly, nevypadá tak každé hlášení. ;)

Kyblík Hnoje
30-05-14, 18:46
Drobné přestupky typu teamflash, nokill, textura se stejně buď řeší in-game nebo neřeší vůbec a sami vy kolikrát píšete, že "banovat za tohle je zbytečnost". (...)
Ovšem třeba konkrétně na ZM Escape, pokud vám nějaký trotl úmyslně blokuje cestu, tak zkazí hru všem co jsou na serveru. Klasicky se tak děje v zúžených prostorách, kde je prostor na průlez "po jednom", nebo třeba bourání mostů, zkratek atd.
Takovým hráčům bych dával ban s potěšením - jeden, dva dny, ať se zklidní.