PDA

Zobrazit normální verzi : BaseBuilder - autolock



zortycz
23-06-14, 19:04
nick : Dream =))
ahoj, mám problém s "autolock" i přezto, že je zaplý tak nefunguje... dá se to odbugnout? a zvýšil bych na serveru kontroly, protože tam každý krade a snaží se níčit kampy :/
Předem děkuji :)

hofy
23-06-14, 19:51
Ahoj, mělo by ti to napsat do chatu důvod, proč se daný block nelocknul. Možná jsi začal stavět někde jinde, nebo jsi překročil limit bloků (20). Nebo neměl tvůj spolustavitel autolock zapnutý, pokud to nic nepsalo.

zENK
23-06-14, 20:17
To je možná tim, že když si někam postavíš blok (budeš ho mít locklej) a dáš si další blok trošku dál od toho prvního, tak se to už lockovat nebude...
Nebo můžes si nabindovat lock bind "klavesa" bb_lock nebo bind "klavesa" "say /lock"

zortycz
01-07-14, 15:12
jo bind "klavesa" bb_lock funguje pěkně ale i tak autolock nereaguje vůbec .. prosím opravte to ..

hofy
01-07-14, 15:17
bb_lock je zbytečné používat, je to prakticky to samé, jako když máš zapnutý autolock a někam umístíš blok, taky se pokusí locknout. Mě autolock funguje dobře a ani jsem s tím na serveru nezaznamenal problémy, 80% hráčů ho používá neustále a bez problémů.

Co ti to napíše, když někam umístíš blok?

zortycz
07-07-14, 12:19
nic mi to nepíše ... dám autolock to napíše klasicky že je zaplý, nahážu si bloky, naskládám( třeba ladder) a pak příde nějaký hajz*l a bloky mi rozhazi po mape, bloky si sice můžu vzít z5 ale čas ne :D a když si ty bloky locknu tak už se jich nikdo nedotkne :D ale zase to bre moc času

hofy
07-07-14, 12:20
To byla situace, kdy jsi stavěl sám nebo s někým?

zortycz
07-07-14, 12:22
sám ....

hofy
07-07-14, 12:25
Zvláštní, jestli ti to nic nepsalo, to by psát mělo, pokud jsi měl autolock zaplý. Když jsi namířil crossem na blok, tak tam bylo "moved" nebo "claimed"?

zortycz
07-07-14, 12:32
většinou tam není nic :D nwm ale když si ho někde pak lockne tka je tma jeho nick no a nebo si postavím kemp někdo příde a jen si lockne všechny moje blokz a je to jeho "D

teď hraju na bb_antiquity ... stavim ladder ... a najednou ma nekdo v mém campu lock přez celý muj camp jakto ???

hofy
07-07-14, 12:47
Tak pojď na BB1, vyzkoušíme.

EDIT: Nevím jestli jsi mě během hry vnímal. Jak jsi stavěl ten layer, tak se vše lockovalo jak má. V první minutě byl problém umístit tam nějaký větší blok, ale to protože zasahoval do kempu někoho za tebou.

zortycz
07-07-14, 13:00
jop ale to jsi byl ty nademnou _ protože ja tam měl loknutý všechny bloky ... a najednou jedna stena uletela :D a tí mse dojebal celý kemp rpotože už jsem jinou nesehnal ....

hofy
07-07-14, 13:15
Ono je to na bb_antiquity chaotické, po celé mapě jsou velké bloky a skoro nikde není volný plac, takže se často hráči vzájemně zablokují ve stavění. Chce to zabrat místo tam u krajů mapy, kde nejsou žádné bloky. Že tam někdo vzal ten jeden velký blok jsem zaznamenal, ale nevšiml jsem si, že by patřil k tvému kempu, lock neměl a last move jsem tam taky neviděl.

zortycz
07-07-14, 13:25
no ja ho nelocknul jen Ečkem přidržel a oddalil abych se tam vešel a pak si ho někdo pujčil :D

a nebo někteří si hrajou a schválně dávají bloky na hranice autolocku ... což je taky dmnce ... pak chceš postavit přední čast ladderu třeba na inferno mapě a jsi v koncích :D

hofy
07-07-14, 13:33
no ja ho nelocknul jen Ečkem přidržel a oddalil abych se tam vešel a pak si ho někdo pujčil :D
Když ho vezmeš, tak se taky lockne, automaticky. Asi jsi ho teda dal mimo zónu tvého autolocku, když píšeš, že jsi ho oddálil.


a nebo někteří si hrajou a schválně dávají bloky na hranice autolocku ... což je taky dmnce ... pak chceš postavit přední čast ladderu třeba na inferno mapě a jsi v koncích :D
Pak si ale nepostaví kemp, když dává bloky někam jinam. Kdyby to někdo dělal pořád a účelově, stačí nahlásit.

zortycz
07-07-14, 13:35
ok možná dělám chybu já když dám blok z meho locku tak se odlockne?

hofy
07-07-14, 13:36
Ano, locknou se ti jen bloky, které jsou u prvního bloku (tedy v tvojí autolock zóně), který jsi v daném kole označil. Když dáš nějaký mimo, tak ti to napíše, že blok nebyl locknut, protože je příliš daleko.